Luther: Pád z nebes

• Veľká Británia Luther: The Fallen Sun (viac)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

Johnny.ARN

Tigrisa Deblu by som po tomto snímku nenchal robiť ani pochôdzkára v Majcichove, nie to ešte Bonda (aj keď vykradli to kvalitne) Seriál nepoznám, takže nejaké splynutie s postavami nehrozilo. Nebola to ani klasická krimi, nakoľko vyšetrovanie nebolo, všetko si vycucal z prsta resp. zo svojho vešteckého intelektu. Opozitum mu robila taktiež čierna vyšetrovateľka, ktorá bula tupá jak čakan, takže na anglické pomeryy skvelá vyšetrovateľka. Klinec tomu dával zostarnutý Glum a jeho super - duper bunker, ktorý si chystal niekoľko rokov, aby nakoniec "zabudol zabezpečiť IP-čky" Takže zberačská píčovina, kde nič, ale absolútne nič nebolo originálne a už vôbec nie dotiahnuté do konca. 2 z 5 ()

Mrkvič

Záporák, zápletka a hlavně ta brutálnost ve filmu hodně vyčnívá a dá připomenout prvním třem sériím Luthera. No a samozřejmě pořád skvělý Idris Elba. Se spoustou věcí jsem měl ale problém. Když záporák zavolá o špínu na Luthera a šup, ten hned sedí v base. Některé postavy by si také zasloužily mnohem více vysvětlení a prostoru. Prostě skvělý námět na celou novou řadu, kde by další místo vyplnily vztahy mezi postavami. Takhle bylo sfouknuto dost povrchně. ()

filmmovier

Byl jsem rád, že se Luther vrací. Vždycky jsem rád, když se Luther vrátí. A i tenhle, poprvé ve formě celovečerního filmu a poprvé s hlavičkou Netflixu ve své první polovině vypadal, že se povede. Nakonec to sice tak dobré jako seriál nebylo, ale o zklamání rozhodně mluvit nemůžu. Stopáž je asi trochu přepálená, na druhou stranu se tady toho ale bohužel děje tolik, že by to vystačilo na celou další sérii. Luther zešedivěl a definitivně zbondovatěl a Idris Elba si to zase hrozně užívá a já mu to žeru. Bavil mě i Andy Serkis a jeho mimořádně slizký záporák. První polovina je vynikající, druhá se naopak občas až vražedně vleče, aby akční finále celkové tempo zase trochu vyrovnalo. Celkově jsem se dobře bavil, na druhou stranu jsem občas měl pocit, že se tady dějí strašně nevysvětlitelné věci á la pozdější série Sherlocka. U případných dalších filmů samozřejmě nebudu chybět, ale kdyby nic dalšího nebylo, asi by se vůbec nic nestalo. 65 %. ()

noriaki

Takže to vezmeme popořadě. To že Andy Serkis je skvělý záporák, víme už od Pána prstenů, ale tady nijak neoslnil. Idris Elba se Bondem stát nemůže, a pokud má Barbara Broccoli špetku rozumu, tak se jím nikdy nestane. Pád z nebes je na poměry kriminálek docela krutý, jenže na laťku nastavenou seriálem je naopak spíš vyměklý. Chybí i jeho typická nálehávost a drtivost, protože dvě hodiny na jeden případ jsou zkrátka moc. Konec se mi moc nepozdával. To se nad Lutherem radši doopravdy měla zavřít voda. ()

oveckaoa

Nějaká organizace unáší lidi a zabíjí je jeden z mrtvých je chlápek co ho dříve hledal detektiv Luther , který je nyní ve vězení jelikož někoho zabil. Z té organizace mu zavolají a řeknou mu, že budou zabíjet dále on uteče z vězení kde měl dokonce i mobil  (nejvtipnější část ) a jde jich hledat. Mezitím tam umírají další a finále je kdesi ve sněhu v nějaké budově tady se hodně vykrádá Smrt on-line (2008)  a je to jediná pasáž co za něco stojí. Jinak jsou zde hodně neschopní policajti hlavní vyšetřovatelka není schopná zmlátit nějakého no name týpka  a Luther na tom není o nic lépe. 40 procent někde do televize se to dá pokud čekáte více ruce pryč. ()

bizz_mjc

Seriál neznám, ale look Luthera je docela cool. Akorát film, který nemá špatnou zápletku (napadlo mě Schumacherovo 80 mm, i série jako Saw či Hostel nebo dokonce Srbský film), působí trošku lacině. Ne výpravou, ale celkovým dojmem, trošku amatérsky či moc televizním dojmem. A ač je Serkis taky cool, jeho záporák se mnou nic nedělal a celé to na mě působilo moc na efekt, vypočítavě. Lacině. Bez pořádné akce, napětí i krimi práce. Proto jdu s hodnocením níž. ()

JohnSmith

Seriál jsem neviděl, tak nemohu srovnávat. Ale to je asi dobře. Začátek filmu zajímavý, průběh žádná hitparáda a závěr ušel. Problém je, ze je film strašně utahaný, plný zbytečných dialogů a monologů a vlastně krom sympatického Elby a dost ujetého Serkise, moc nepobaví a jen místy lehce šokuje, ale to je tak vše. Zkrátit o 40 minut a bylo by to lepší. ()

Soweek

Luther se už od svých původních prvních sérií vzdálil asi jako poslední díl Rychle a zběsile od toho prvního. Z depresivní temné kriminálky se stalo přepálené akční béčko, které sice baví, ale nemuselo na to znásilňovat dobré jméno série a klidně to mohlo být natočeno s jiným obsazením pod jiným názvem. ()

sedm.1

Na úvod musím určitě zmínit fakt, že o existenci seriálu Luther samozřejmě vím, nicméně jsem z něj neviděl ani minutu, a tak jsem do tohoto celovečeráku šel se zásadní nejistotou, jak moc bude film provázaný se seriálem, což se ovšem ve výsledku naštěstí ukázalo jako marná obava, takže film Luther si lze skutečně naplno užít i bez jakékoliv znalosti původního seriálu. Nyní již ale tedy přímo k samotnému filmu a myslím, že to nedopadlo nějak vyloženě špatně, o velkolepý zážitek se ale také nejedná. Především Edris Elba je každopádně pro podobné postavy ale doslova zrozen, nekompromisní drsňák, co se s ničím a nikým nesere, který si jde za svým přes mrtvoly, jo, prostě jeho výkon a postava detektiv Luthera mě tu moc bavili a jednoznačně patří k pilířům celého filmu. Se zápletkou je to pak ale už těžší, jelikož se sem tam sice objeví nějaká ta výraznější scéna, nějaký ten zábavný a překvapivý zvrat, chvilkami nabídne i napětí, na druhou stranu je toho všeho ale poměrně málo, se záživností je to tudíž jak na houpačce, postupná gradace na mě pak zapůsobila dost kostrbatým dojmem, vyšetřování též nefunguje dvakrát přesvědčivě, no a pointa je prostě fakt taková béčková, nehledě na to, když se nad tím zamyslím jako nad celkem, tak po nějaké výraznější originalitě, či tvůrčím osobitějším stylu zpracování by divák pátral též marně, takže žádný zázrak. Nevím, jak to jinak bylo v seriálu, ovšem zde mě překvapila i absence nějaké větší akce na jakýkoliv způsob, a co se ještě týče ústředního záporáka, v rozpačitém podání Andyho Serkise, no nevím, asi i v tomto ohledu to chtělo asi výraznějšího chlapíka. Luther: Pád z nebes lze tak považovat za průměrný žánrový přírůstek, se svými klady i zápory, takže obligátní neurazí, nenadchne, osobně se přiznám, že jsem ale čekal asi víc. ()

Lefty86

Čekal jsem temnou kriminálku, s nebezpečným, s nikým se neseroucim Lutherem. Hon na serioveho vraha v ulicích Londýna. A dostal jsem zmatlanou superpadoušskou srágoru s debilnim spiknutím všech zlounů Anglie. Ani nevím. Tak hrozně mě to nebavilo že jsem to s postupem stopáže sledoval míň a míň ()

filipvrbik

Seriál jsem neviděl, nicméně toto připomíná o dost drsnějšího Batmana... Idris Elba hraje naprosto uvěřitelně, ale to co předvedl Andy Serkis, je neskutečné - zahrát takto zvráceného maniaka, to mě bude ještě dlouho mrazit v zádech. Trošu škoda logického konce, žánrových klišé a happy endu, býval bych jednu hvězdičku přidal...60% ()

Prochy38

Když něco šlape herecky, režijně i má luxusní kameru, jak to může takto neskutečným způsobem totálně zavraždit naprosto katastrofální scénář?? Mít tyto herce, nějakou předlohu a tento technický tým, musím z toho přece udělat minimálně napínavý temný krimi thriller. Nepovedlo se nic! "Hrdina" naprosto marný, záporák známý od prvních minut ubohý a trapný, policie v čele s k smíchu vedením .... strašný, bolelo, kroutil jsme hlavou. Už nikdy prosím. ()

bobstock

Seriál neznám a postava detektiva mi zde připadá jaksi prázdná. Kriminálka by se strašně ráda tvářila jako cross-over Sedm-Zodiac-Hannibal? Jenže pokud chcete Luthera nabídnou, co nejširší divácké skupině, musí to mít dost značně omezené násilí, což mi zde hodně chybělo. Málo krve, málo pláče a psychického vypětí za ty všechny oběti. Serkisovi jako záporákovi od první chvíle prochází celkem všechno jako komiksové postavě a nenabízí nic navíc oproti dnešním televizním detektivkám.  Konec je asi nájezdem na frančízu, ale obávám se, že to budou vyhozené peníze pro Netflix, když už zainvestovali seroš. 45% ()

Ollie235

Nebýt nesmírně hloupého a příliš jednoduchého scénáře, ve kterém jen máloco dává smysl, mohlo se jednat o velmi důstojné pokračování výborného seriálu. Elba totiž stále táhne, má to skvělou dávku napětí a Serkis je jako padouch velmi dobrý. Nad ten nesmyslný příběh a zvláštní konec se bohužel zcela povznést nedokážu. Jsem rád za další setkání s DCI Lutherem, ale za tento počin si Netflix pochvalu nezaslouží. ()

Aldanar

Takdle to zprasit, připomíná mi to Alfredsonova Sněhuláka, řekl bych že je evidentně natočili víc materiálu, a pak někdo řekl, že to bude jen jeden film. Netflix prostě většinou celovečerní film tak akorát podělá. Smutné ()

Klajnik odpad!

Seriál jsem neviděl. Film je ale zbytečnou a schématickou televizní srajdou. Nevěrohodné a nezajímavé. Nezajímavej protagonista loví nezajímavého záporáka. Přitom mám ale za to, že seriálový Luther hloubku má. ()