Luther: Pád z nebes

• Veľká Británia Luther: The Fallen Sun (viac)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

Shitonit

Jakože náhodou semsklouz z fak velký zoufalosti po čase k Netflusu, a hnedle na poprvý se mi naskyt pohled na tvář tohoto podivně charismatickýho černouška, a tak nějak vod někud ho znám pocit, mě donutil Luthera prostě rozjet, že to nějak dopadne... Začátek typicky vo ničem, říkám si.. jenže po pár vteřinominutách mě to vcuclo, lehce se to stáčí kolem útěku z vězení a vzápětí to aspoň podle mýho rozjíždí pamparádní jízdu, plnou zvratů, plnou prima kulis skrz hnus Londýna, naplněnou adrenalinovým závodem kdoskoho, esli chytěj dřív poldové poldu, nebo polda úchyla. Náplň tohoto skwostu ční zejména v tom, že ač se průběžně může zdát, že divák uš ví wocogou, tak neví, hlavní magor je turbosráč, a Luther sympaťák na útěku, honící se za fakt nestydatě vraždícím vocasem. Asi si skoro myslím, že to prostě musíš vidět, a já si to s radostí líznu eště jednou. ()

RAFT

Seriál Luther sem nikdy neviděl ,tak sem pustil film.Zásahová jednotka mohla chytit vraha ale,ono ne raději jdou po detektivovi ,bože kam film dopracoval.Scénář musel psát nějaký blb.Místy fajn .Na jedno zhlédnutí v pohodě stačí.Film není ničím vyjímečný.Asi si z filmu další den nebudu pamatovat nic.Za mě 60% ()

Petike odpad!

Tak takto nie. Pravý opak seriálu. Príšerný scenár a hlavný záporák predvídateľná edgelord figúrka. Elba a Serkis to nezachránia, ak je scenár takto mizerný. Celé to pôsobí nielen hlúpo, ale ako keby sa to viezlo na nejakom radoby-ultradrsnom trende, ktorý nikdy nestál za to a tak či tak už vyšiel z módy. Neil Cross a spol., prosím, skúste už nejaký úplne iný námet a nerobte z tohto dojnu kravu. ()

chelsea63

Tvl, co mi to udělali? Skvělý seriál vyvařili asi tak 100x a neměnili vodu. Scenárista by měl dostat doživotí bez možnosti propuštení. Rejža podobně. Triky v Cestě do pravěku byly přesvědčivější než v tomhle paskvilu. Chudák Idris Elba, takhle mu pošramotit reputaci. ()

papadoce

Veľmi zvláštny film. Mám dojem, že na začiatku sa za desať minút stali veci asi tak za obdobie desatich rokov. Nič nedávalo zmysel, jednotlivé scény boli akoby iba naskladané za sebou, ale vôbec nedržali ako celok, skoro pôsobili ako zle zostrihaný trailer. Idrisa mám rád a aj zloduch bol celkom slušný úchyl, ale zlá réžia totálne zlého scenára bola tou najväčšou katastrofou pre Luthera. Je paradox, že práve dnes bola v správach zmienka o štrajku scenáristov v Hollyúde za vyššie platy a pár hodín na to vidím tento režisérsko scenáristický skvost. Niektorí scenáristi by nielenže nemali dostávať plat za svoje haluze, ale mali by štúdiám platiť za to, že niekto ten ich hnusný zvratok natočí. Ak poviem, že to malo potenciál, budem sa len trápne opakovať, lebo to platí pre veľké množstvo komentárov v poslednej dobe. Faktom zostáva, že ten úchyl bol ozaj prvotriedny a v správnych rukách mohol byť legendou ako Dr. Lecter. Technicky a krutosťou je to naozaj vymazlený film, len je akoby natočený pre degenerov od degenerov. Viete aká hriešna myšlienka ma napadla? Aká by to bola mega pecka, keby toto natočili severania. Dávam jednu hviezdu za technikálie. ()

Dejvecd

Jamie Payne natočil film, ktorý v niektorých momentoch vyzerá vizuálne fakt fantasticky (a v iných zas úplne hrozne) a aj má predispozície byť fakt fantastický. Či už je to tým, že hlavnou hviezdou je skvelý Idris Elba, alebo tým, že záporáka, ktorý manipuluje ľuďmi skrz špinu, ktorú na nich našiel na internete hrá úžasný Andy Serkis, ktorý sa do role sociopata neskutočne hodí. Avšak, bohužiaľ tento zdĺhavý film je scenáristicky ničím viac ako nudou, ktorá má nezaujímavé postavy, nemá žiadne poriadne zvraty a celkový príbeh pôsobí ako strašne obyčajná zívačka, videná tak milionkrát, ktorá nepredáva žiadne emócie a aj napriek tomu, že celkový film je docela nuda, tak aj tak dokáže pôsobiť neuveriteľne odfláknuto, kedy každá zaujímavá dejová kľučka je rýchlo spláchnutá do záchoda. A to je škoda pretože Serkis hrá fakt veľmi dobre. 4/10 ()

Solverino

Podprůměrná záležitost. Idris hraje jako vícekrát použitý pytlík čaje a furt tak blbě čumí. Koukat na Serkise taky nic moc, připomínal mi kreslené padouchy ty žluté, Mimoně. No a zbytek není ani třeba zmiňovat, např. ta super nesympatická černá paní, co jako hraje policajtku detektivku. Vypadá jako uklízečka a hraje jako uklízečka. V noci spí ve svěráku, s hlavou ovázanou hadrem, aby se jí ty narovnané vlasy zase nepomačkaly... je celkem utrpení na to koukat. ()

Mamlas

Mohlo to být tak o hodinu kratší. Postavy mě nijak nezaujaly, účastníci působili dosti znuděně. Děj byl takový divně absurdní a nepříliš zajímavý. Párkrát jsem se ale i zasmál, hlavně když ten páprda už asi počtvrté namlátil tomu vazounovi nebo když tam hysterčily nějaké ženské. Spíše to působilo jako TV film. (25%) ()

kiros179

Aspoň už víme, že Idris by zvládnul 007 bez mrknutí oka, či s další dírou v břiše. Seriálové kouzlo Luthera jako takového je nenávratně pryč. Podivný záporák, s podivnou motivací a děravým a místy až neuvěřitelným příběhem. Nebýt Elby, tak ten film nemá na čem stát.  55% ()

sniperjozef

Váhal jsem a pořád vlastně váhám mezi dvěmi a třemi hvězdami. Seriál Luther byl hodně surový, až skoro realistický, pod kůži se zarývající. Tohle prostě nemělo grády. Idris Elba hraje perfektně, Andy Serkis se taky snaží, ale prostě mu to nevěřím, jako jsem to například věřil Alice. Myslím si, že namísto filmu měla být šestá série a více si pohrát s postavami a dát trochu logiky a hloubky některým částem příběhu (speciálně vězení + poslední část filmu). Abychom recenzi uzavřel, tak ve srovnání se současnými filmovými výtvory je to naprostý majstrštyk, proto nakonec ty tři hvězdy. PS: Pro ty kdo neznají seriál to může být zajímavý film. ()

george82

Na 4 to sice není, ale 3 jsou taky málo. Proto ty 4. Bylo tam pár okamžiků, kdy jsem si řekl…to jako vážně, ale jinak to šlo. ()

Vämpiriüs

Zajímavá krimi, která nebyla vyloženě špatná, ale i tak se řadí spíše k céčkovým snímkům. Zápletka, kde jde Luther do vězení jen proto, aby z něj utekl a dopadl vraha je zajímavá. Samotné nápady vražd jsou zajímavé a různorodé. Místy scénář haproval, proto jen 2/5. ()

Tominni

Na jedné straně slib ženě, že dopadne vraha. Na druhé straně vrah, který prostě na své oběti něco ví a umí toho využít. Lutherovi tak nezbývá, než uprchnout z vězení a pustit se do vlastního vyšetřování. Vizuálně celkem fajn, ale jinak spíše filmový průměr. ()

liquuid

Na to, ze je stopaz pres dve hodiny, tak mi chybi mozna az prilis mnoho dovysvetleni, ktere je zapotrebi k naprostemu pochopeni vseho, co se udalo v tomto filmu. Na druhou stranu musim rici, ze pokud si netflixovy film udrzi mou pozornost, tak ma pozitivni prvky. Zajimava zapletka, ale predevsim ta beznadej, brutalita, silny zaporak a podkres vaznou hudbou jsou suprovou kombinaci, ktera mi dava smysl. Premyslel jsem mezi 3-4 hvezdickami, ale vzhledem k tomu, ze je tam vice, nez jen jeden otaznik, tak volim 3. Na konci se mel utopit. Ta zachrana s potapecema z cista jasna nekde uprostred velkych kopcu snehu byla hodne pres caru. ()

jprmusic

Jak bych to .... no takhle - Elba a Erivo mě lezli na nervy hned od začátku a Serkis byl spíš jak z nějaký komedie s Funesem. Scénář je naprosto dementní a chování a motivace Luthera a všech dalších postav směšná. Naprostá ztráta času. ()

Blenny

Tak jako sorry, těšil jsem se a to jsem neměl dělat. Tohle by snad nedokázal sepsat, natočit a zahrát ani ochotnický spolek z Pelhřimova. Kdyby tam Serkis (strašně přehrávající a protivnej) běhal jako vopičák, tak by to byla alespoň prča. ()