Luther: Pád z nebes

• Veľká Británia Luther: The Fallen Sun (viac)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

petikacka

To byla, ale pííí*ovina, sorry tvl !!! Takhle mi znechutit jednoho z mála fuckt dobrých policajtů v seroších, to se jen tak nevidí. Navíc v tak neskutečné stopáži, aby si jeden ten humus vyžral opravdu pořádně a s gustem až do stupidního a směšného konce. A ten smíglovský ksicht v hlavní roli, ten mě vyloženě iritoval, ale zároveň jakoby tam nebyl... prostě tam nepatřil ani se tam nehodil. No fujtajbl vespolek. Za mě směšných 35% ()

Illy

Zklamání. Seriál mě bavil, ale tenhle film mi přijde nekonzistentní a v některých částech i zbytečně zkratkovitý, jinde zase naopak... Průměr. bohužel. ()

Gulde

Hlavní zápletka není zas tak špatná, ale film je protkaný od začátku do konce nelogičnostmi - a to dost výraznými. Přitom stačilo málo, a mohla z toho být podařená, atmosférická záležitost. Takhle to ale působí strašně křečovitě. ()

Tunri

V tomto případě stereotyp Krimi = shit popírající fyzikální zákony, vzorce lidskýho chování, postrádající logiku a tím pádem i napětí. Zezačátku jsem si říkala, že je supr, že je to alespoň průměrné. V polovině filmu si říkám "prosím, ať to neni úplně debilní" a ke konci mě štve, že jsem tímhle promr.... nedělní večer. ()

warrenur

Divacke rozcarovanie: Jedine auto na prevoz? Vazne?! Potom, ten postoj zo strechy mrakodrapu a pohlad na Londyn, akoby slo o komixoveho Batman-a. Opat, to vazne?! Kedy sa z nekompromisneho detektiva stal komixovy sunt? Nasledne sa bude "hrdina" uplne "nenapadne" a bez maskovania promenadovat po meste, ktore ma niekolko kamier v kazdej ulici napojenych 24/7 na dispecingy...tak urcite. Dalsie klise s blizkym detektiva z cista-jasna...what?! Nachystani potapaci? Bachorka a znacne sklamanie, pretoze oproti serialom, ktore boli povacsine minimalne nadpriemer, je toto uplny paskvil. Neodporucam. ()

Hapretor

docela kravina jako nový batman(i) ... "geniální" a nedostižný šílenec a padouch v jednom se na konci změní jen lusknutím prstu v naprostého dementa a chudáka ... Idris mi tady nevadil .... nemám ho rád jako herce ... tady byl fajn ... ale dějově je to úplně divné a strojené ... však Andy se pro takovéto role se svým ksichtem narodil ... ()

mala_kea

Samozřejmě nepolíben seriálovou předlohou, hodnotím jako nezaujatý divák. Spousta nelogičností se zde objevuje, spousta postav, které vám vadí. Hlavní záporák je však sympaťák. Já se průměrně bavil. ()

Daiker

Luther patří k tomu nejlepšímu co se týče seriálů se sériovými vrahy.... Bohužel tento film je průměrný. Sériový vrah je divný a když jsem viděl Serkise, viděl jsem Gluma 🙂 Měli udělat další pořádnou sérii s prvotřídním psychopatem, která je originální a šokuje.... Lite verze pro Netflix se moc nepovedla... ()

DAPDO

Ten pád z nebes, co je v názvu, opravdu sedí. Na film jsem se těšil a minutu od minuty mě čím dál víc nebavil. Seriál jsem neviděl a film mě prostě nezaujal. Totožnost sériového vraha je odhalená hned na začátku, takže je to během filmu bez jakýhokoliv překvapení. I když musím vyzdvihnout, ten hlavní záporák byl zahranej teda výborně. Jenže to je asi tak jediný, co je tady dobře zahraný...Film mě byl vychválenej od jednoho známýho do nebes, o to větší bylo moje zklamání, takže za to hvězda dolů. ()

Stíba

Seriálem jsem nedotčený takže hodnotím zcela samostatně. Námět a příběh dávaly do vínku velmi slušný základ a nebýt častých dějových nedotažeností a zbytečných chyb a klišé, mohlo to být ještě výrazně lepší. Ono je tu vlastně vše takové nedotažené, dobře načaté, ale pak často pokažené. Přesto to má cosi do sebe, zajímavou atmosféru nelze upřít stejně jako snažícího se Idrise Elbu, takže lehce přitalčím na 4*. ()

Kobitch

Seriálového Luthera miluju, ale tohle byl opravdu krok vedle. Ve filmu nefungovalo téměř nic - žádné napětí, žádné emoce. K tomu dementní záporák s naprosto přestřelenou zápletkou. A ani ten Idris podle mě v tomhle guláši neměl možnost předvést něco navíc. ()

ER

Pád nejenom z nebes,ale i z režisérské židle. Tohle si Luther nezasloužil. Přitom zápletka slušná, herci skvělí, byť policie jako vždy debilni, Odet správně nesympatická, scéna na náměstí s padajícími lidmi dementní a postava záporáka nepřesvědčila. Třetí hvězdička jen tak tak. ()

rublik05

Drsná kriminálka s Idris Elba v hlavní roli znělo zpočátku velmi slibně. Začátek taky nevypadal vůbec špatně, postupem času však přibývalo čím dál tím víc všemožných nelogičností, absolutně se vytratilo tempo a postupně i atmosféra, z nudy mě dokázali vytrhnout jen a pouze již zmíněný Idris Elba a také výborný Andy Serkis. Luther měl nepochybně vysoký potenciál, který však zůstal nevyužitý, respektive se využil tak napůl. Za sebe musím bohužel konstatovat, že jsem čekal mnohem povedenější podívanou. Čistě jednorázová záležitost, ke které se s největší pravděpodobností už nevrátím. 5/10. ()

Shaleman

Druhá půlka dle anglických televizních zvyklostí, kdy logika, vzhledem k jejímu nastavení v první půli, začne váznout a scénáristé se začnou natahovat pro berličky. Slabé 4* co však strčí do kapsy celou pátou sérii. ()

E lan

Velmi dobré a temné pokračování Luthera, kterého jsem měl velmi rád už před lety. Film trochu táhnou dolů chyby a nelogičnosti ve scénáři, ale jinak je to napínavá podívaná. ()