Luther: Pád z nebes

• Veľká Británia Luther: The Fallen Sun (viac)

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha. (Netflix)

DJ Kritik

Nevidel som seriál a tak neviem o postave detektíva nič viac, len to je v tomto snímku. Príbeh ako taký je dobre vystavaný trochu viac na začiatku zhutnený a záver je mierne povedané nepodarok. Scéna vo vode je totál mimo a takisto zápas v bunkri medzi policajtkou a zločincami je ako z materskej škôlky. A pritom počas filmu to bolo dobré. Trochu mi vadili herečky ktoré hrali policajtku a jej dcéru, ale každý sme nejaký. ()

cerdax2

Serial nevida, jsem byl mile prekvapen (az na happy end nakonec). Filmec ukazuje zajimave tema o zdanlive banalnich unosech, ktere ve finale jsou za necim vetsim, straslivejsim. 75% kvuli konci a par scenaristickym berlickam ()

xxmurphyxx

Dve hodiny koncentrovanej nudy súložiacej s kolotočom stupidity, absurdity a debility sú dôsledkom tohto vypatlaného potratu, kde si charizmatický neger hľadaný celým Londýnom behá hala bala, čo i len bez pojebanej čapice za bieleho dňa celým mestom len preto, aby si dal do držky v na hovno zahranej a zostrihaj fackovačke s tvarohovým jebom v paruke. Samozrejme dôjde aj na mega napínavé scény vo väznici, metre, či kdesi v piči zasneženej chalupe a podobných exotických lokalitách za doprovodu nonstop burácajúcej hudby ala Batman trilogy. Všetci dobráci sú opálení, všetci zmrdi bieli, taká tá negrflix klasická šablóna pre filmy, ktorá ma tu ale srala ďaleko menej ako totálna absencia logiky. Jebať. ()

DonBraso

Idris byl vždycky Luther.Viděl první dvě série a kousek třetí, což by nějaký základ mělo.Když už to padlo na Netlfix a stal se z toho film, tak proč tomu nedát skoro dvě hodinky času. Popravdě byly zbytečný,ale popořadě. Luther je prostě sveráz a jako postava skvělá.I zde Idris prostě hraje co to jde.Je tu i nějaká ta postava co už znáte a pak bohužel špatná volba jako záporáka.To je doopravdy fail, který ještě je vesměs na tom založený ,ale Andy Serkis až přehrává s tím přelivem na hlavě. To je vcelku velký břímě do filmu, který bohužel nemá co dalšího nabídnout.Zprvu to má sice atmosféru,ale pak přijdou špeky,ze celá část s vězením je zbytečná,pak si tam John chodí,ze ho vlastně nikdo nezná,jen prostě utekl z vězení.Takový,jako když by Kajínek si zašel dřív na kafe na Václavák, a vůbec by to někomu nepřišlo divné.Bohužel tuhle fazónu si snímek drží i do debilního konce, který bys řekl,ze je otevřený. Vyšetřovací část nuda a celkově snímek začíná být příšerně nudný a to je už problém.Nějaka vyšetřovalka, která je stejně dobrá,jak kdyby medvěd šel počítat bobule na kytce a pak si to šel zapsat do notysku,ze tam byly 😀. Bohužel postavy špatné, kromě Idrise a Crowleyho .Je to tak zbytečný film, který se ještě pitvoří v cgi efektu v metru.Ty akční scény rádoby jsou zase zbytečný,jsou blbý,s hnusným efektem a děj to posune tam,ze stejně tam toho Johna tvurcove pošlou za ručičku.Škoda, Luther jako značka mohla žít lépe.Tohle je spíše podraz a ač to dodiváš vůbec do konce,tak si řekneš,kolik jinych kriminálek si viděl lepších.No bohužel hodně. ()

Cannonball

Netflix ma pár naozaj dobrých seriálov a vlastne to je alebo malo by byť ich jadro tvorby. Čo sa týka celovečerných filmov aj to ma asi jasnú busines logiku ale to je asi všetko, čo sa týka kvality je to ďalší film na liečbu nespavosti. ()

blazma

Vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje a hned jsem si to oblíbil. Opravdu zajímavý film. Dobré obsazení a herecké výkony. Super příběh, hodně to hraje na emoce a na svět ovlivněný online světem, který poukazuje, že na každého se dá něco najít. V některých případech docela drsný, ale do celkového filmu to zapadá. Hodně povedené a pro mě napínavé. ()

sabo5

Díky seriálu Luther jsem čekal víc, a očekával jsem, že se tento film bude lišit od všech detektivních filmů, ale nakonec jsem se nedočkal. Takže stejně jako ostatní, považuji tento film za průměrný detektivní film. Hodnotím ho třemi hvězdami. ()

yourhead

Luther si žije ve vlastním světě kde násobená krutost a zvrhlost jeho protivníků je vyvážená chybějící logikou a nefunkčním systémem. Člověk nesmí moc přemýšlet a jen se nechávat unášet touto macho jízdou. Beru tenhle film jako tečku a doufám že už nic dalšího nevznikne. Už se mi nechce něco sledovat a být shovívavý. ()

universal

Když se pere chlap, co neprojde dveřma s glumem a prohraje, je něco špatně. Těch něco špatně je v podstatě celý film.  Ztráta času. ()

MrFarmer odpad!

Celkem slušná stylizace a slibně vyhlížející obsazení, ale dostali jsme další poprůměrnou tuctovku od Netflixu plnou nesympatických a špatně nacastovaných herců, jejichž jediná kompetence pro tento film je barva pleti. Idris Elba tady hraje agenta 007 z Wishe, akční scény jsou spíš než filmově točené seriálově a postavy se chovají naprosto dementně a nelogicky. Výsledkem je krkolomně napasovaná zápletka z generické Bondovky, kde postava záporáka nefunguje. K čemu je jeho stylová maska, když se objeví doslova v jedné jediné scéně na začátku filmu a navíc když od první vraždy víme kdo je oním vrahem... Prostě dvě hodiny nevyužitého potenciálu, klasická woke bída v podání Netflixu. ()

Heywood

Elba opět předvedl, že je hercem, to bych o Erivo nenapsal. Serkis byl až moc přehraný a postava se blížila karikatuře. To "utajení" místa vysílání je dnes skoro nemožné. Rozumím, že útěku pomohou i policisté, ale to že si z novin a televize nikdo na ulici nevšimne známé tváře... no nevím. Sadisté a úchyláři se nejvíce projevili za nacismu a komunismu, v každé společnosti je najdete, ale pokud je mají hledat "detektivové" jakého hrála Eriva, tak je to boj prohraný. Navíc se zrádcem ve vlastních řadách- to měla být asi omluva za neschopnost, ale nebyla. Jinak dobře zpracované téma nakonec postrádá to hlavní: Soucit s oběťmi i vysvětlení, jak a kde je jen tak ty lidi lovili. A že všichni na 100% před "skandálem" raději volili smrt? Ale... přežití je základ a skandál vás materiálně zasáhne, možná vás opustí partner, ale v dnešní době už pomalu nic skandálního na soukromém životě moc nehodnotíme. Tohle asi byla největší slabost filmu, proto jen 55%. ()

Ironhead

Je smutné sledovat, kam to s Lutherem filmaři dotáhli. Scénář děravý jak prorezlý cedník od začátku do konce. Každý plán "superzáporáka", který je mocnější snad i než Joker v TDK, spoléhá doslova na náhody, neschopnost okolí a nálady plus rozpoložení lidí. Kdokoli kdykoli by se zachoval malinko jinak, než jak jim scénáristé napsali, celé to shoří jak papírový čertík hned na začátku. Příkladem budiž třeba i jen že tu zdlouhavě zápasí Andy Serkis (1,73 m) s namakaným Idrisem Elbou (1,89 m) o mobil a vyhrává, je to fakt směšné na první i na každý další pohled a nezachrání to jakákoli kamera nebo střih. Smutno mi z toho bylo, jak děsivě hloupý scénář to celé mělo. :_( ()

daleba

Celkem dobrá kriminálka, která mohla bejt i skvělá - nebýt debilního přesunu do zasněžených plání... Tam to přestalo dávat smysl a úplně to ten film zabilo. Škoda! ()

DJMaroko

Seriál jsem neviděl a to je možná dobře, hodnocení filmu je slabá za tři, mohlo to být horší. Přišlo mi, že některým pasážím je dán zbytečně velký prostor a jiné pro děj a vysvětlení nezasvěcených jsou zde vysvětleny jen okrajově. Postavy se místy chovají absolutně nelogicky což u profesionálních policistů moc nesedí. Konec filmu kdy dva jdou na padoucha a jedou autem pak následně přilétá artilerie vč. potápěčů je trochu přitažený za vlasy. ()

Kushina

Taková průměrná kriminálka, kde je celou dobu honěný jak vrah, tak policista, kterého vrah dostal do vězení.  Má to možná až moc rychlý spád, ale reálně to aspoň nenudí  a rychle to uteče. Vraždy jsou nápadité a příběh docela neohraný. 60% ()

Grázl83

Zápletka není špatná, byť je to pritazene za vlasy, ale děj je hrozně hloupý, nesmyslný a plný nelogicnosti. Je to i příliš dlouhé, takže to po hodině začne nudit. Lepší 1* ()