Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

sud

Jisté kvality se "Titanicu" nenechají upřít (píseň od Céline Dion a prakticky všechno co se týče technické stránky), ovšem po dějové stránce je slaboučký a ve své velkoleposti se beznadějně utápí (např. potápění Titanicu trvá hodinu). 65%. ()

Eddard

Titanic... v době mého dospívání bylo skoro zakázané se k němu jakkoliv hlásit - což samozřejmě neplatilo pro dívky, které "Lea" nosili hrdě na prsou :-)... Bylo to prostě moc sladké, ubrečené a vůbec, byl to moc velký trend, na to, abychom na to vůbec šli do kina (a nedej bože to nějak objektivně zhonotili). Myslím, že část tohohle předsudku ve mě dodnes zůstala, ale to si holt člověk nepomůže. Pořád se mi to zdá přehnaně prvoplánově sladké, konec vyděračský, celé nějak eeee... no prostě - dnes už vidím, že to ústřední duo zvládlo uspokojivě (mezitím jsem se naučil Di Capria respektovat a Kate jsem si dokonce zamiloval), scénicky, trikově, atmosfericky je to nadupané, režie zkušená... zkrátka celé to šlape jako slušné melodrama na pozadí velkolepé podívané. Dám 70% jako kompromis a myslím, že tomu lehoučce křivdím. Dobrá práce Camerone. ()

Falko

Velmi krasne a vystizne napisali komentar k tomuto fenomalnemu filmu uzivatelia Madison alebo Yeosol. Ale co sa este da napisat k filmu, ktory uz videl takmer kazdy? Snad mozem len spomenut nadpozemsky krasnu hudbu Jamesa Hornera, ktory od STATOCNEHO SRDCA (1995) a tohto filmu uz snad ani nedokaze skomponovat krajsi soundrack. Kamerove vizualne nalety nad Titanicom su pohladenim na oci, po technickej stranke absolutna dokonalost, minutaz mi malokedy pri trojhodinovom filme ubehla tak rychlo, ako pri tomto Filme s velkym F, pretoze asi snad len majster rezie James Cameron je jednym z najlepsich specialistov v Hollywoode na vypravanie pribehov a dokazal nam to aj nedavno pri AVATARE (2009). Z mojho pohladu jeden z najkrajsich, najlepsich ale aj smutnych filmov za poslednych 20 rokov. ________ Leonardo DiCaprio - (Jack Dawson) +++ Kate Winslet - (Rose DeWitt Bukater) +++ Billy Zane - (Caledon 'Cal' Hockley) +++ Kathy Bates - (Molly Brown) +++ Frances Fisher - (Ruth Dewitt Bukater) +++ Gloria Stuart - (Stará Rose) +++ Bill Paxton - (Brock Lovett) +++ Bernard Hill - (Kapitán Edward James Smith) +++ Victor Garber - (Thomas Andrews) +++ Danny Nucci - (Fabrizio) +++ Produkcia: James Cameron, Jon Landau +++ (Videl v 3D kine 05.04.2012) +++ ()

castor

Pyšné dílo lidské zručnosti čeká v anglickém Southamptonu na vyplutí. Na palubě pracháči i stovky chudáků, kteří míří za velkou louži s nadějí na lepší příští. Ona je z lepší společnosti, ale právě její pokrytectví ji ničí, navrch musí podstoupit sňatek s arogantním milionářem. On přežívá ze dne na den, kreslí portréty a cestu na parníku vyhrál v pokeru. Téměř 270 metrů dlouhá loď vyplouvá. Postupně vzniká silný vztah, který ovšem už za pár hodin rozdělí nelítostná síla přírody. Titanic kloubí ty nejmodernější technologické možnosti s tradicemi klasického vyprávění. Scénář skrývá několik chytře napsaných pasáží, divák tak jen nesedí a nečeká, až tahle obří loď narazí. James Cameron baví i dlouhé minuty před katastrofou. Po herecké stránce o sebe navíc zakopávají talentovaní nováčci – DiCaprio-Winslet – ač oba už měli slušné renomé (DiCaprio sehrál několik silných mládežníků a získal oscarovou nominaci za retardovaného bráchu Gilberta Grapea, Kate odehrála zase několik solidních štací na britských ostrovech, nominaci shrábla za Rozum a cit). Sice Leonardovi se po Titanicu naprosto obrátil život, uznání kritiky se ovšem valilo spíš na Kate, která měnila polohy, byla dámou z vyšší společnosti i rozpustilým rošťákem. A pokaždé jí to zatraceně seklo. Cameron si je se svým týmem naprosto jistý, opožděná premiéra i brutální navýšení rozpočtu stálo zato. Výborně pracuje s tempem, dokáže překvapit, umí dojmout. Ač si přizpůsobil historická fakta, ač mají některé postavy chatrnou motivaci. I tak je to velkolepé a baví i dnes. Samozřejmě jeho druhý Terminátor, Vetřelci nebo Propast jsou s ohledem na divákovu slast ještě trochu někde jinde. 85% ()

ClintEastwood

Ihned, po Cameronově Propasti, jsem si pustil Titanic a v prvních chvílích jsem měl pocit, že ještě sleduji sci-fi z roku 1989. Ty podmořské záběry, ponorky... Titanic je bomba, to je stará známá věc a já jsem si ho teď mohl vychutnat v dobré kvalitě a konečně ho ohodnotím. Ono už zde bylo prakticky vše řečeno, tak co napsat? Že těch 11 Oscarů není asi vůbec přehnaných, když si uvědomíme, co před sebou máme za skutečný megafilm. Cameron si splnil sen a natočil film o rádoby nezničitelné lodi. Divákům a filmovým fanouškům splnil sen také, protože jim dal konečně důstojný snímek o této legendě. Natočeno je to opravdu krásně a je vidět, jak si pan režisér musel natáčení užívat, protože režisérovo nadšení pro věc zde prýští z každého záběru. Takže, skvělá režie, kamera, hudba, herecké obsazení, efekty, výprava, zvuk atd. Titanic je pecka a i přes svůj trošku citově vyděračský závěr, si čtyři poctivé hvězdičky zaslouží. Je to totiž KLASIKA. ()

MM_Ramone

Nech si hovorí kto chce, čo chce pre mňa je "Titanic" Jamesa Camerona z roku 1997 výrazným dielom svetovej kinematografie. Veľkofilm, ktorému ťažko niečo vytknúť. Romantický príbeh dvoch mladých ľudí z rozdielných spoločenských vrstiev na pozadí jednej z najznámejších námorných katastrof. Leonardo DiCaprio a Kate Winslet to zahrali bezchybne, čo si dovolím tvrdiť i o ostatných predstaviteľoch. Snáď okrem tej herečky, čo stvárňovala starú Rose. To je jediná škvrnka tohoto diela. Avšak zanedbateľná. Dávam plný počet. ***** ()

kulyk

Škoda, že není podobných katastrof více, aby se kina hemžila poťouchlíky, sledujícími inhumaci hlavních hrdinů v láskyplném, krásném příběhu. Docela se těším na zamilovaný páreček, kterému jejich propojené tlapičky ukrutně rozerve ona zábavná vlna tsunami. A ta přesmutná princeznička, jak se bude stylově brodit těly leklých asiatů. Vlastně se divím, že nás ještě neoblažila love story odehrávající se na pozadí Breivikovo safari. Prodat se dá všechno, na pietu sere pes. Ovšem z hlediska filmařského - Efekty ok, hudba se k tomuto škvíry vlhčícímu žánru hodí, Winsletčiny součástky bych podudal. ()

freddy

Tak tady už bylo řečeno mnohé, tak přemýšlím, co dodat, abych se snad neopakoval. Snad jen, že větší filmový slaďák neznám. Tohle je prostě veliká romantika na pozadí veliké námořní tragédie s vynikajícími hereckými výkony, kterým vévodí Kate Winslet. James Cameron nám naservíroval úžasnou podívanou, a to se musí rozhodně ocenit. Ale přijde mi, že zde jsou už všechna slova zbytečná. Pro mě je to za čtyři hvězdičky, některé filmy jsou v mých očích prostě výšeji než Titanic... ()

Hild

Já ani nevím, proč dávám to plné hodnocení, ale prostě cítím, že musím. Není snad nikdo, kdo by Titanic neviděl. Ano je to slaďák, ale krásný, no schválně, kdo si rád občas vzpomene na Kate a Lea. A navíc to co tady James Cameron předvedl je dechberoucí. Každičký záběr tak velkolepý a neuvěřitelně působivý. Propracované do každého detailu. K tomu navíc mistrovský soundtrack Jamese Hornera, který patří k mým nejoblíbenějším. A ne, už neváhám, to plné hodnocení si film zaslouží ()

Ded@M@tes

Skvostné 3 hodinové dílo, James Cameron oživil velkolepý příběh o Titanicu. Tak dlouhý film a tak emocionální, prostě kvalita. Gigantický film o velké tragédii, která vzrušuje svět více než šestaosmdesát let. Jeho zrod provázely legendární potíže, ale i obrovské úsilí a doslova technické zázraky. Je to nejdražší z dosud natočených filmů. Diváka okouzlí Titanic v dosud nejvěrnějším provedení i unikátní filmové záběry skutečného vraku. Film získal 11 oscarových ocenění včetně nejlepší film. ( Hodnocení: 10/10 ) ()

Davies182

Téměř přesně na den sté výročí snímku jsem oslavil (včera) s IMAXem. Úplně jiný zážitek než na televizi - viděno xkrát, a stejně jsem měl pocit, jako bych se po Titanicu procházel poprvé. Úžasné! P.S. Není možné, že to mělo 194 minut, přišlo mi to jako slabší hodinka... ()

Wacoslav1

Tak jsem se konečně dokopal k tomu abych okomentoval tenhle spektákl. Cameronův Titanic je přesně jeden z těch filmů který dokonale rozděluje lidi. Buďto to milujete nebo nenávidíte no a já jsem někde uprostřed. Bohužel nikdy jsem nebyl fanouškem Leoparda Di Kardia a ani tady mě za srdce nevzal. Neplakal jsem když šel pod vodu ba co víc tleskal jsem nadšením! Pravdou zůstává, že na ten milostnej příběh se mohli vysrat. Pro mě film začíná až hláškou co vidíte? Ledovec! Přímo před námi! Fakt je, že pak se rozjede ta největší epic destrukce jakou jsem kdy viděl o tom není sporu. Opravdu škrtnout těch prvních asi 90 minut a byl by z toho možná opravdu nejzásadnější film všech dob, protože po technický stránce to prostě nemá konkurenci. Camerona ne nadarmo považuji za největšího režiséra všech dob a tady to potvrdil. U mě si to posral až Avatarem. Takže skutečně jsem dlouho přemýšlel jak naložit z hodnocením k tomuto filmu a když si to dám všechno dohromady, tak mi vychází, že není důvod k přehnaný hysterii ať už po stránce všech těch nadšených pětihvězdičkářů nebo těch nasraných odpadérů. Myslím si, že ty 4* jsou tak nějak adekvátní a k tomu přihazuji.80% ()

pepo

Skvelý,úžasný,neodolateľný a nezabudnuteľný film.Navždy bude pre mňa nepochopiteľné, prečo tento srdcový projekt autora Terminátora a Votrelcov tak veľa ľudí nenávidí. Brilantná filmárčina po každej stránke, korunovaná fantastickými hereckými výkonmi, ktorá urobila z ústredného dua tak veľké hviezdy, až im to takmer zničilo kariéry. A buďme radi, že sa to nestalo. Absolútne zaslúžený divácky ošiaľ zabezpečil tomuto megalomanskému projektu na dlhú dobu rekordné tržby histórie. Spoludržiteľ rekordu v počte oscarových ocenení (11) aj nominácií (14) a v prvom rade skvelý, úžasný a nezabudnuteľný film. ()

Xmilden

Ve své době jsem film nedokázal docenit, lezl mě krkem hlavně klukovský DiCaprio. Tohle už samozřejmě neplatí. James Cameron neumí točil špatné filmy, přestože si například už z Avataru nebo Propasti na zadek nesedám. Titanic je hodně vyjímečný. Je obrovský. Ani mě nenapadá kdo jiný než zrovna perfekcionista James by měl tohle natočit. Závěrečná scéna přivodí pořádný mráz po zádech. 100% ()

Phobia

Já vážně, opravdu, skutečně nemám ráda romantické filmy. Jejich obvyklá přeslazenost jaksi koliduje s realitou, jak ji vnímám já. Zkrátka cukrbliky, zamilované vzdychání, výměna slin a jiných tělních tekutin - to mě ve filmech absolutně nebere. A vážně, opravdu, skutečně se mi Cameronův "Titanic" ohromně líbil, jakkoliv jsem od něj vůbec nic neočekávala. Vynikající romantické drama, plné emocí, dokonalé v každém detailu, perfektně odvedená práce všech, kdo se na tomto filmu podíleli. Efekty úchvatné, málem jsem se v kině utopila a umrzla. Třebas je to komerce pro popcornové žrouty, já dávám 95%. Strhávám 5% za Celine Dion, jejíž utahanou píseň člověk musel z rádií poslouchat do omrzení (a to jsem ji nesnášela hned napoprvé:-)). ()

sepp

Strhujici podivana s nadhernymi kostymy a skvele remelsne zvladnuta - at uz jde o rezii, strih ci dramaturgii. Navic krasny romanticky pribeh, ktery neurazi. Mistrovske dilo. ()

Divočák

Roztáhaná nuda s efektním koncem. Upoutávka na PRIMĚ film označila trefně za "Dvě hodiny tragédie". Na mánii, kterou ve své době rozpoutal, se ale jen těžko zapomíná. Mezihvězdný katapult pro Leonarda DiCapria a Kate Winsletovou, pohřební průvod pro akčního poloboha Jamese Camerona. ***Věděli jste, že: V rámci úspor nechal Cameron postavit jenom pravobok lodi. Titanic ovšem v přístavu kotvil levobokem, takže záběry musely být digitálně převráceny (jen si všimněte, kolik z paluby mává leváků;)). Aby to bylo možné, musely být všechny nápisy, loga a cedule vyrobeny zrcadlově obráceně.*** ()

-bad-mad-wolf-

Brilantně natočená romance. Velkofilm v pravém slova smyslu, extrakt toho nejlepšího z pojmu mainstream. Pouze tehdy, kdy se divák dokáže oprostit od potřeby myšlenkového masírování mozku, od touhy po ojedinělých formách a třeskutých tvůrčích experimentech, jedině tehdy může s oněmělým úžasem sledovat tenhle úkaz, vzniknuvší v kontextu s prvotním účelem filmu - bavit a ohromovat, ohromovat a bavit. Není nutná katarze, stačí úcta a ohromení z řemeslně až absurdně dokonalého díla. BRAVO! ()

lesumir

Tenhle film snad rozbrečel miliony lidí na celém světě, můj tehdejší nejlepší kamarád se smál. Do teď bych mu za to jednu zpětně rád dal mezi oči. Titanic není pouze jen film... ()

A_FISH

Po bezmála patnácti letech přidávám bez uzardění jeden puntík. Kdo ví, co bude za dalších patnáct..... ale řekněte mi, proč vlastně zachraňovat první ženy a děti, copak jich už tak není dost? ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)