Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

anglanek

Muj nejoblibenejsi film a asi jen tak nic to neprekona!!!!!! Když jsem to videl před x lety,tak se priznam,ze jsem nespal a tesil se na další den kdy to znova uvidim a uz jsem natahoval hned na zacatku. Proste parada!!!!! ()

Pajkenzi

Titanic- nepotopitelná loď aneb loď snů. Pouštěla bych si ho pořád dokola a vím že mě nikdy neomrzí. Vždy u něj budu mít slzy v očích, vždy mě bude fascinovat a oslňovat. Kate Winslet a Leonardo DiCaprio špičkový herci bez nich by ten film nebyl takový jaký je. Hudba byla nádherná zapadala do scén do příběhu do samotného konce. Nemám co bych vytkla. ()

progression

Multioskarové romantické drama pod taktovkou Jamese Camerona. Výborný romantický příběh zasazený do kulisy největší námořní katastrofy. Skvělý scénář, kamera i hudba (ústřední melodii "My Heart Goes On" v podání Celine Dion jen tak nezapomenu). Vynikající herecké výkony a to nejenom ústřední dvojice Kate Winslet a Leonarda DiCapria (i když ten mne dostal daleko více v "Co žere Gilberta Grapea"). Skvělá byla postava kapitána v podání Bernarda Hilla i "Rose po letech" v podání Glorie Stuart. Neskutečné podmořské záběry Titanicu i vizuální efekty ztroskotání. Prostě hollywoodská "opravdu nízkorozpočtová -)" nezapomenutelná klasika, kde se risk na abnormálně vysoký rozpočet nakonec více než dobře vyplatil. ()

noriaki

Svého času nejdražší film všech dob, excelentní úspěch u kritiků, ještě větší úspěch u diváků a druhý z obřích triumfů Jamese Camerona. Titanic měl všechny předpoklady skončit jako finanční katastrofa. Příběh nešťastného parníku byl zfilmovaný několikrát, poprvé dokonce hned pár měsíců po katastrofě. Žádná verze se do dějin nezapsala a nebyl důvod předpokládat, že se tak stane tentokrát. Osud RMS Titanic byl notoricky známý, takže neměl potenciál překvapit, film byl neúměrně dlouhý a historická dramata do kin nelákala. Jméno režiséra slibovalo kvalitu, ale ve výpočtech účetních vypadal obří rozpočet - vyšší než rozpočet na stavbu samotné lodě, prakticky nezaplatitelně. Když však přišel do kin, diváci přišli za ním a už chodit nepřestali. Titanic se udržel jako nejnavštěvovanější film téměř čtyři měsíce a když se konečně přestal promítat, zastavily se tržby na částce 1,8 miliardy dolarů. Kupodivu se ukázalo, že tahle kombinace lovestory, katastrofického filmu a sociální sondy má pro každého něco. Romantická linie je natočená tak citlivě a přirozeně, že zaujala i většinu mužů a akční scény jsou zvládnuté s takovou bravurou, že uhranuly i ženské publikum. Historická dramata obecně stárnou pomalu a Cameronovy filmy nestárnou vůbec. Titanic vypadá stále parádně a spíše s věkem zraje. Sbližování nesourodé dvojice možná působí trochu vykalkulovaně a učebnicově, ovšem Titanic se potopil pátý den plavby, takže se jisté uspěchanosti vyhnout nedalo. Kate Winslet zahrála skvěle, Leonardo DiCaprio si odpustil své charakteristické mírné přehrávání a ambivalentní Billy Zane je záporák jak se patří. Možná to není největší film všech dob, ale kolik tříhodinových romantických dramat se dá sledovat prakticky bez dechu? ()

Jolinar

Kvůli tomuto snímku jsem se ve 12 letech začala zajímat o filmy. Dneska je mi přes 20, viděla jsem ho asi 30x, dialogy znám zpaměti a pořád se nemůžu vynadívat :) jo a nezbožňovala jsem Lea, ale KATE (má krásná osudová Rose:) Nelze hodnotit jinak, než subjektivně. Titanic je pro mě unikátní romance, jednoduchá a zároveň silná, nijak originální, přesto opravdová. Jak psali v Cinemě, největší oslava kin, jakou si jen dovedete představit. ()

Kerion

Velká láska na pozadí strašlivé katastrofy: Pro mé jeden z nejlepších romantických filmů. Mladík DiCaprio a nádherná Kate Winslet tvoří skvělou dvojici, a hlavně Kate se tahle role povedla. Čím víckrát si tento film pouštím, tím víc se mi líbí. James Cameron nám dokázal, že umí natočit romanticko-katastrofický trhák. ()

LeG!oN

Film se strašně vleče. Třy hvězdy za poslední půl hodinu, která byla fakt božská. A přidám ještě jednu za celkové zpracování. ()

demented

Titanic si zaslúži plné hodnotenie (teda aspoň druhá polovica filmu) napriek niekoľkým nedostatkom. Tým najväčším je jednoznačne exotovanie (jeho prítomnosť sa inak popísať nedá) Leonarda "nie, nemám Downov syndróm, ja len tak vypadám" DiCapria. Mám pocit, že keby Cameron do úlohy Jacka obsadil retardovaného šimpanza, rozdiel by sme nepoznali. ()

Tomesh

Tak Zakku, aby bylo mezi náma jasno:) Titanic je kýč, ale dojemný a já ho mám skutečně rád. Asi bych měl být úpřímnější a dát tři hvězdy, ale nedám. A to právě kvůli těm všem pokrytcům tady, co u tohu řvali jako Jardové, když Leo umíral a sliboval horoucí lásku Kate a teď jsou hrdinové a v hodnocení studení jako Leovo srdce, které tlí na dně Atlantiku.. ()

polydor

Naprostá profesionalita ve všech směrech. V době uvedení do kin jsem na film pohlížel jako na love story pro ženy. Dnes po mnoha letech a mnoha shlédnutí musím změnit názor. Málokterý film se Titanicu může vyrovnat. Silný lidský příběh, výprava, kamera, triky, herecké výkony to vše dohromady musí kladně ocenit, každý člověk, který má rád film. ()

Tereza666

Tak asi nejsem romantická duše, ale mě tenhle "trhák" prostě za srdce nevzal. Kate Winslet zbožuji, tak už jen proto dávám 1* a další za náraz do ledovce a nakonec potopení, to si myslím, že bylo dobře udělané. Jinač pro mě béčková záležitost. Nic úžasného v tom nevidím. ()

sskrblik

Nejlepší film všech dob dle oscarů?! Aspoň je vidět, kdo ty oscary uděluje. Nejlepší film se nepozná podle oscarů, určitě ne, důkazem toho je Titanic, který měl historicky nejvíc oscarů v dějinách filmografie. ()

Ceres

Mistrovské dílo Jamese Camerona znamenalo a znamená pro mě strašně moc. Díky němu jsem si uvědomil jak miluju filmy a jak nádherná filmová hudba je. Pro mě absolutně nejlepší film všech dob. Edit: Sledovat ve 3D tento film ve Wangsimni, Seoul, se svou korejskou přítelkyní na 100 leté výročí potopení Titanicu, zároveň mého nejoblíbenějšího filmu, byl speciální zážitek. ()

yeniczek

Tak jsem konečně viděl Titanic po letech, teprve podruhé v celé délce a pořádné kvalitě a s tím, že jsem si pamatoval asi dvě nebo tři scény (třeba celá linie na vědecké lodi?.. vůbec:)) Kde jsou ty doby, co se na něj plivalo jako na tu přeslazenou "romanťárnu". Cameron natočil ve všech ohledech téměř dokonalý film. A že mě to zasáhlo teprve až teď. Určitě to bude tím, že si na filmech všímám už i jiných věcí než před lety, obzvláště technických a kdo ví, třeba že jsem konečně přesně ve věku dvou hlavních protagonistů:) 9/10 Odpadovým komentářům se u tohoto filmu můžu opravdu jen smát... Btw. jediný film, kdy mě začne mrazit po pěti minutách a do konce filmu mám co dělat.. :)____________Konečně viděno ve 3D a i poprvé v kině. Nejraději bych napálil fullhouse. ()

Krysa SPK

"Are you ready to go back to Titanic ?" James Cameron prostě umí, i když zfilmovat milostný příběh chuďase, co získá princeznu, na pozadí osudu Titanicu může být až okatá sázka na jistotu :) James Horner sice vykrádá sám sebe (Braveheart), ale jeho hudba je tématicky dojemná a chytne za srdce a Leo a Kate vytvořili jednu z nejsympatičtějších mileneckých dvojic v dějinách filmů. Titanic neměl chybu v roce 1997, nemá ji ani teď. PS: Snad jen pošpinění památky prvního důstojníka Williama Murdocha si mohl Cameron odpustit (studio 20th Century Fox se po uvedení filmu nepřímo omluvilo rodině Murdocha i jeho rodnému městu.) ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (viac)