Bachy

Nepochopím, jak může být dvojka vetřelce v hodnocení místních uživatelů před jedničkou. Jedná se o parádní akční jízdu a je to téměř posunuté do jiného žánru. Vetřelců si užijeme mnohem víc a atmosféru to má pořád slušně hustou. Tentokrát je to vzaný silně militantně s mnoha oživujícími prvky. Scénáristé mají pořád nápadů dost a dost. Bohužel se Cameron nevyhnul pár klišovitých a očekávatelných scén, ale to jsou jen malé vady na kráse. Vetřelec má pořád šmrnc a jeh pokračování se povedlo, přesto hodnotím za 4 hvězdy, protože na mě tam bylo míň napětí a moc akce (někdy i prvoplánové) a Vetřelec Ridleyho Scotta je u mě minimálně o stupeň výš. Je mi to hloupé vůči Sigourney Weaver, protože ta hraje o život jako o život, ale budu muset doufat, že se na můj profil nepodívá a nebude jí to líto..Dobře, po dalších zhlédnutích zvedám na plné hodnocení. ()

klerik

Votrelec ako vojna vo Vietname. Skvelý Paxton, nadupaná akcia. Hlášky, ktoré doteraz všetci kopírujú (FINAL FANTASY) a takéto dokonalé komando už nikdo nikdy nestvorí... ()

Chrustyn

Jedna z mých dětských lásek. První vetřelčí film, který jsem viděl, mě vystrašil natolik, že jsem se bál přejít z obýváku do pokoje ale zbožňuju ho doteď (viděl jsem ho nejmíň 15x). Cameron věděl, že už nevystraší jeden vetřelec a posádka vesmírné lodi a proto nám servíruje stovky vetřelců, proti kterým stojí armáda vojáků. K tomu si připočtětě ještě hutnější atmosféru než měl první díl, dokonalé triky (hlavně vetřelčí královna je dokonalá), kvanta nezapomenutelných scén (první útok, scéna v šachtě, závěrečný souboj) a vznikne vám jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

SeBig

Hororovej akční orgasmus!!! To je tak nabitý že to snad ani nejde popsat!! Má to libovej příběh a je to o něco lepší než jednička ale stejne jednička a dvojka jsou umě ty nejlepší díly z vetřelec ságy a taky jedny z mích nejoblíbenějsích sci-fi hororu!! Rypleová zpátky si jde zabít pár vetřelců aby neměla zlý sny ktomu ji doprovází ozbrojená jednotka která jde vetřelcum rozstřílet zadky!!! Je to nabitý fakt že jo doporučuji všem milovníkum scifi hororů. ()

LaciLC

Komentár môže pre niekoho obsahovať prípadné Spoilery. Je jasné, že Ridley Scott je skvelý režisér, ale tu mu to Cameron pekne natrel. Nenudil som sa vôbec, na tom má zásluhu aj úžasná akcia, atmosféra sa mi však zdala dusnejšia v prvom dieli, pretože ešte nevedeli o čo sa jedná a bojovali s neznámom. Teraz tu máme po zubi ozbrojené komando, sympatického androida Bishopa, malé dievča, ktoré ako jediné prežilo masaker na kolonizovanej planéte, kopu známych votrelcov a samozrejme nesmrteľnú agentku Ripleyovú. Pri konci sa dočkáme aj boja s veľkou matkou. Takže zaručne je o "zábavu" postarané. Musíte to vidieť!!! ()

Scalpelexis

Absolutně famózní nášup, který na svůj věk stále vypadá mladě a svěže. Rozhodně tady není ta mysteriózní atmosféra jedničky, ale nechal jsem se kochat skvělou akcí, neutuchajícím napětím, paradními hláškami a na svou dobu bezvadnými triky. Nezapomenutelná je pro mě scéna s mizejícíma nábojema u kulometů. Cameron se jednoduše překonal..oh yeah. ()

Papekus

Takže poprvé jsem tento film viděl v kině a musím řici, že i po těch letech a po několikátém zkouknutí to na mě hodně fungovalo. Akorát jsem tedy ve svém starším věku více fandil Burkovi než Ripley :) ()

packa

Velmi kvalitní pokračování, já však budu už navždy uznávat za nejlepší film série dokonalou jedničku. Odpusť mi POMO ty 4* ;-) ()

mcb

Z jedničky vzal Cameron pouze Vetřelce a Ripleyovou a film přeměnil k obrazu svému. To, čeho jsme tu svědky, není žádný atmosférický horor, nýbrž akční řezničina se zástupem mariňáků a kulometů. Žádné schovávání, ale rovnou vetřelčí jatka. Akční scény působí sice trošku sterilně, ale jsou stoprocentně poctivé a nepostrádají potřebný drajv, avšak T2 se nevyrovnají ani zdaleka. Cameronovi se nedá upřít ona technická dokonalost, ale chtělo by trošku více zapracovat na charakterech a nejen kopírovat kostru minulého filmu v rozmáchlejším balení. Ve výsledku ale určitě nejlepší z celé vetřelčí quadrilogie a závěrečný souboj s královnou...no řekněme, že mě rozsekal :) ()

heyda

Tenhle díl i celá vetřelecká série prostě musí být základem pro každého hororového nadšence! Těžko, velmi těžko hledám horor, který se tomuto vyrovná. Snad jen SAW možná. Prostě tohle je Extraliga v hororu, jak vyšitá! :-) ()

jojinecko

4,5*/5...Nepríjemne tajomná atmosféra z jednotky ustúpila na úkor akcie, čo vôbec nie je na škodu. Cameron je zručný režisér (odporúčam director´s cut) a Aliens opäť jednoznačne patrí k absolútnym vrcholom sci-fi hororu a medzi fajnšmekerskú delikatesku (hoci niekedy som mal pocit že pozerám Komando, len v inom časopriestore:). No a na Gigerovu „hračku“ je radosť pozrieť, v pomyselnom súboji Alien vs. Predátor nemá druhý menovaný šancu!:) ()

Stanislaus

Cameron je mistr s velkým M, a když převzal režisérskou židli po Ridleym Scottovi, tak rozhodně neudělal prvnímu Vetřelci ostudu. Cameron netroškařil, ostatně tohle slovo snad ani nemá ve slovníku, a natočil perfektní a technicky zdatné pokračování o mimozemských příšerách. Z hereckého obsazení mi upřímně hodně vadil Bill Paxton, ale jinak nemám žádné jiné výtky. Hudba je celkem nenápadná, zato zvukové efekty jsou dobře udělané. Už jen když jsem se koukal na ty záběry vesmírné lodi, nebo model vetřelčí královny, tak jsem zíral a říkal jsem si jestli je ten film opravdu čtvrt století starý. Zkrátka velmi kvalitní sequel, ve kterém je mnohem více oblud, akce a technických vychytávek. ()

Nettrass

Miluju vetřelce, v jakékoli podobě a v co největším počtu. Bohužel na můj dotaz ve zverimexu mi bylo řečeno, že se doma chovat nedají, protože konzumují nevhodnou stravu. Tenhle film mi to naštěstí částečně vynahradil. Pomalu nabírá na obrátkách, pak nabere solidní tempo a solidním tempem také ubývá mariňáků. Do toho, dokonalá, mladinká, pobíhající a mé miláčky mordující Weaverová. A aby toho nebylo málo, tak ve finále jsem zjistil, že existuje i jiná matka než ta moje. A dokonce jsem ani netušil, že vajíčka se dají usmažit plamenometem - Weaverová je prostě i úžasná kulinářka.. ()

Pejpr

Dlouho, opravdu dlouho jsem rozmýšlel, kterému filmu se dostane ta pocta a bude můj tisící. Náhoda (nebo osud?) tomu chtěla, že ten den zrovna v televizi dávali Vetřelce. První díl byl pro mě velkým zklamáním, a tak jsem si od druhého dílu dílu sliboval mnohem víc. Avšak i když pominu moje osobní nesympatie k Ripleyové, tak film Vetřelci se pohybuje zhruba na stejné úrovni zábavnosti jako první díl, což je žalostně málo. :( ()

MontyBrogan

Samého ma prekvapuje, že Camerona hodnotím vyššie ako jednotku. A to napriek kumulovanej akčnosti, prítomnosti vymletých vojakov a malého dievčatka. Ale viac sa už z toho vyťažiť jednoducho nedalo. No fakt, toto muselo byť pre skalných fanúšikov jednotky (keď im nešlo o nejakú konkrétnu Scottovu víziu a estetiku, ale o entitu votrelcov) ako zažiť tantrický grupáč, za predpokladu, že Alien bolo odpanenie. Som si teda vybral prirovnanie... ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015