casyy

Cameron k latce pristoupil z opacne strany nez Scott. Na rozdil od pomalu budovaneho napeti, stisnenosti a ciste hruzy vsadil na mnohem vetsi meritko, rychlejsi tempo a spoustu akce. Finale je vyslovene epicke. Tahle kombinace pro me dela z Vetrelcu nejlepsi dil serie. Ripleyova coby silna zenska hrdinka povysila ve dvojce na hrdinku ikonickou, jejiz sila uprostred muzskeho kolektivu vystupuje o to vyrazneji. Na rozdil od jednicky maji Vetrelci i emocialni linku, kterou Cameron rozviji vztahem Ripleyove s Newt. Tomuhle filmu nemam co vytknout, podivat se na nej muzu kdykoliv. ()

Felix22

Je zajímavé jak se Cameron konceptuálně posunul od klaustrofobického a hororově laděného Vetřelce k válečnému snímku, kde těch potvor je najednou víc a na místo vesmírných dělníků jim čelí partička mariňáků, kteří jdou vykosit vetřelčí hnízdo a strhne se velká řežba. A je to dobře, že Cameron k látce přistoupil z jiné strany. Z Ripleyové se zde stala akční hrdinka. Když má jít do tuhého, tak se toho nebojí a jde se bít. Vedle Terminátora 2 Cameronův nejlepší film. ()

Fender

Pro mě nejoblíbenější díl z celé tetralogie. Celá půl hodina před koncem je naprosto dech beroucí podívaná, díky které jsem si tento díl tak moc oblíbil. Na rozdíl od prvního snímku je tento v mnohem více akčním a rychlejším tempu a pozvedl tento žánr zase o kus dál. Vetřelci se zde ukazují mnohem častěji a máme tu čest poznat i královnu samotnou. Ripleyová nám zde dokazuje, že si zaslouží označení "akční hrdinka". ()

PanPyzamo

Vetřelec patří mezi nejlepší filmy vůbec a proto jsem od pokračování neměl žádná očekávání. Zkrátka jsem si říkal, že něco tak mistrovského, jako je první Vetřelec překonat už nejde a ono se to přitom povedlo. Druhý Vetřelec je ještě krapet lepší než ten předešlý. Opět vynikající příběh, hlavní hrdinka Ripleyová a atmosféra, která je stejně silná, jako v předešlém díle. Další MUST-SEE film, který vás nesmí minout. 9,5/10 ()

JesterKruger

Druhý díl slavné série je jiný než byste čekali, místo jednoho vetřelce, je tu několik vetřelců, a dokonce s královnou vetřelců. Ano, první díl je sice geniální podobou vetřelce, i celého děje, ale tenhle film je trikově na úplně jiné úrovni (což je možná i samozřejmé, protože tohle je novější), plus připočítáme k tomu děj, tak je tohle mistrovské dílo! Tomuhle dílu se žádný Vetřelec nevyrovná, ale o proti jedničce je lepší asi pouze o 1%. Tento film je podle mě tím nejlepším filmem, který James Cameron kdy natočil. ()

Karbos

Film vizuálně tak o 5-6 let předběhl svoji dobu, ovšem hodnocení 90% beru spíše jako poplatný své době, kino verze *** noncut version **** doporučuju tu nesestříhanou ()

stanlyOu

Úplne odlišný film od predchodcu, ostalo iba hlavné monštrum. Hlučné, technicky zvládnuté, veľkolepejšie a celkom dobre rozširujúce univerzum.  9/10 ()

Skylwalker42

Změna žánru v tom vidím. Prospělo to? To záleží na divácích. Pro mě prima akční snímek s mnoha nechutnými vetřelci. Cameron již ukazoval své režiserské ego. ()

ioope

Vetřelci předčili o pár let staršího Vetřelce a to větší dávkou humoru a akce. Boj o přežití se skutečně stal bojem, nikoliv postupným bezbranným umíráním postav. ()

Lendak

"Get away from her you bitch!"____ Po prvom Votrelci si James Cameron povedal, že to bolo málo akčné, a tak si to natočil po svojom. Namiesto sračku naháňajúceho hororu Scotta tu máme perfektný napínavý Cameronov akčňák, ktorému takmer nič nechýba. Po prvé tu ukázal, že je génius v tvorbe akčných scén a po druhé tu ukázal ako sa robí sequel, ktorý v niektorých ohľadoch prekonáva jedničku. Správne pokračovanie by malo byť veľkolepejšie, malo by rozširovať lore a malo by odpovedať na otázky na ktoré prvý diel neodpovedal. V tomto prípade, kde sa dopiči berú votrelčie vajíčka? Berú sa od madafakin kráľovnej! Kto by to povedal?! A aj keď sa to atmosférou ani trochu nepodobá jedničke, tak furt to je úplne úžasné pokračovanie, v ktorom je viac akcie, viac smrti, viac votrelčej krvi a hlavne viac votrelcov. Toto je jednoducho povinnosť pre všetkých fanúšikov Camerona, ktorý setsakramentsky vie, ako robiť sequely. ()

fandimir

Za mě mnohem lepší než jednička, více akce a pro mě i více strašidelné atmosféry. První půlka je pomalejší, ale od scény, kdy se se ve stropě ukáže několik vetřelců, už to jede jako po másle a Cameron nám nedává ani chvíli na oddychnutí. Zvlášť u setkání s královnou opravdu naskakuje husí kůže a závěrečný fight je taky skvělý. /100%/ ()

Kushina

První vetřelec je stejně jako první predátor legendární. Na tu dobu natočené fakt luxusně, skvělý příběh a hlavně hororová atmosféra, která se v dalších dílech vytrácela. 90% ()

FilmFaktor

Byť učiteľ, tak tento parádne nasnímaný, nasvietený; atmosfericky zhotovený snímok, by som púšťal dnes "deckám" na predmete NOS/Náuka o spoločnosti/ ako jeden z TOP! Dokonalé filmové dielo a sci-fi žánrovka. Cameron válí, všichni tady válí.. pozreté asi 30x krát a stále je to lepšie a lepšie. 👏👏👏 ()

jjjerry

Jedna z pár výjimek, kdy je dvojka lepší jak jednička. Perfektní scénář a režie. Postavy dělají logický rozhodnutí. Nesnaží se stále něco vysvětlovat, nebo poučovat. Voják je drsný, sprostý, hrubý. PProstě skvělá klasikas ještě lepším dabingem. ()

Lilith03

Za mě jeden z nejlepších dílů, baví mě o dost více než jednička. Charakter Ripleyové se dal vyvíjí, ostatní postavy mě taky moc baví. Super zápletka i scénář. ()

Leb_Halabala

Na pokračování Vetřelce jsem se řádně těšil, takže při prvním volném víkendu jsem se na ně vrhl. Jediný co jsem o filmu předem věděl je, že je značně akčnější než jeho předchůdce. Natěšen zapínám film a otvírám Radka dvanáctku. Brzy začínám litovat, že jsem si nevzal aspoň flašku myslivce. Vždyť tohle je totální telenovela. Retardovaní pitvořící se mariňáci běhaj mezi papunedeklovejma kulisama a nechávaj se masakrovat xenomorphama. Oproti skromné a komorné jedničce tady všechno vypadá jak z Walmartu. Levně a idiotsky. Levný a idiotský je i finále. Jako vážně? Nic lepšího Camerona nenapadlo? EEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Jediný plusy jsou dobře vypadající facehuggeři, Lance Henriksen jako Bishop a samozřejmě stále sexy pragmatická Rippleyová. Na jedničku to nemá. Jakože vůbec. Ani trochu.... Úplně nejvíc na světě to nesahá jedničce ani po kotníky.  Tohle není ani stejná liga.  Je to úplně jinej sport. Třeba hod hovnem nebo tak něco. ()

F2003F

Nie som z doby tejto ságy, preto v terajšom čase to na mňa nedokáže pôsobiť ako by sa vtedy mohlo predpokladať a rozumne by sa to očakávať ani nemalo lenže Alien funguje jeho hororovo extrémne hustá a napätá atmosféra dodnes. Pri Aliens som necítil absolútne nič. Ak beriem do úvahy, že ide o diametrálne odlišné už akčné scifi, ako sa prezentuje, tak ani v tom prípade to nemá čo navrch podať okrem vynikajúcej filmarčiny. Naopak ak beriem do úvahy nálepku názvu a predchodcom načrtnutý široký potenciál pre obrovské spektrum nového univerza a jeho originality tak je to len povrchné tápanie v opakujúcom sa nerozvinutom príbehu bez kúska fantázie. Kompletne všetko z predošlých udalostí nedovysvetlené a nehorázne odpudivo ignorujúce. Keby sa Cameron rozhodol pokračovať nepriamo (a bez Weaver) bol by to aj po dejovej stránke neškodný film, no takto ide o typickú neinteligentnú blokbasterovú zábavu, pred ktorou radšej vynechajte úžasný Scottov začiatok. ()

Grimaldi

Vetřelci jsou díky novému pojetí režiséra Jamese Camerona znovu úžasný film. Cameron místo aby se snažil navázat na komornost jedničky zde předvádí akční hody, které jsou ale pořád silně spjaty s tísnivou atmosférou a strachem, kdy se z poza rohu zjeví další xenomorf. Sigourney Weaver byla pro svou roli tou nejlepší volbou a je radost se s ní zase potkat. Hlavně jí ale vidět plně ozbrojenou střílet, bojovat v robotickém obleku nebo jen uklidňovat přeživší dívku. Všechny herecké polohy zvládá skvěle. Ripleyová se tímto snímkem zapsala do dějin jako jedna z nejlepších akčních hrdinek filmového platná. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015