Dvadsaťtriročná vrcholová športovkyňa Andrea sa pripravuje na olympijské hry v Atlante. Ako majsterka Českej republiky v skokoch do vody nepozná nič iné ako tvrdý svet tréningov a súťaží. Až kým si nezraní chrbticu a jej športová kariéra sa náhle skončí. Túžba po úspechu ju však privedie ku kariére pornoherečky. Tak ako kedysi ovládala a využívala svoje telo v športe, využíva ho aj pri natáčaní pornofilmov. Má slávu, peniaze, pohodlný život, nezávislosť. Nakoniec však predsa len bude musieť spomaliť... (Bontonfilm SK)

Goldbeater

Neskutečná banalita. Kdy českým filmařům konečně dojde, že nestačí vzít zdánlivě dramatický příběh a nějak ho prostě jen převést na plátno s tím, že to bude fungovat. Pokud nemáte nějaký tvůrčí rukopis, nápady, odvahu zkusit něco nového, zajímavý styl, nebo nedej bože nějakou myšlenku a pointu (skandální očekávání, já vím!), tak se na to prostě vykašlete... ()

sochoking

Její tělo hoci postrádzajúce hlbku, nenudilo, ale ani nechytilo za gule! Nemalo vlastne ani čím. Vo filme nebola taká scénka, ktorú by som si ešte teraz - deň po zhliadnutí, pamätal. ()

InJo

Nevšední a na první pohled vysoce pozoruhodný životní příběh v řemeslně i herecky obstojném pojetí. Bohužel tomu ale nepřehlédnutelně chybí myšlenková a psychologická hloubka, která by ze zajímavého životního osudu udělala i zajímavý a silný film. Navíc absentuje i výraznější režijní invence, která by co nejlépe využila specifika obou odvětví, jimž se Absolonová věnovala. Snímek bez vize a nosného jádra. 60 % ()

Jordan

aj napriek tomu, že fandím domácej (a za tu považujem filmy tak slovenské, ako aj české, v audiovízii – aj z praxe – je hranica medzi slovenskými a českými filmami veľmi rozmazaná, permeabilná a ťažko nájsť čisto slovenský a čisto český film – a aj keď také existujú, čisto na papieri, stále považujem aj susedné česko s ich kinematografiou za "našu" – v duchu akejsi tradície či, uznávam, že čisto nostalgickej a voči čechom zrejme neférovej, bratskosti/sesterskosti našich národov a kultúr) kinematografii a obzvlášť debutom (sám viem, aké náročné – a zdá sa, že čím ďalej náročnejšie – je u nás debutovať), musím byť zároveň nekompromisný v mene pozdvihnutia úrovne našej kinematografie, ktorá má po stránke kvantitatívnej slušné čísla, no podľa mňa upadá či prinajlepšom stagnuje po stránke kvalitatívnej. pri ambicióznom životopisnom filme JEJÍ TĚLO však konštatujem sklamanie z viacerých dôvodov – a to, že bol "vyplytvaný" tak zaujímavý a naozaj potenciálny životný príbeh je iba špičkou ľadovca mojej nespokojnosti/kritiky. v prvom rade – po stránke (hollywoodskymi pravidlami – možno na nervy lezúcimi, no FUNKČNÝMI) scenáristickej treba povedať, že film nemá jasnú tému, názvom zavádza a ukazuje, že tá téma by mala byť (módne a trendovo) o bodyshamingu, právach žien na to, aby so svojím telom nakladali, ako ony samé uznajú za vhodné a pod., ale to je iba (umne vymyslený) marketing, lebo okolo tejto témy sa tento film ani len vzdialene neobtiera, skôr sa zdá, že kdesi v druhom pláne (a zrejme v niektorej z prvých verzií scenára, prehlušené prepismi alebo realizáciou) bola ambícia vypovedať niečo o vzťahu dvoch sestier, kde každá predstavuje jeden z dvoch opačných protipólov morálky vo vzťahu k sexualite. ani to však do výsledného filmu neprešlo ako jasne akcentovaná téma. ďalej – hlavná hrdinka! tu vidím viacero problémov. hlavný je ten, že pri nej od začiatku až do konca nevidíme motiváciu, nevidíme, po čom túži, nevidíme nejaký cieľ a ani len náznak plánu, ako ten (neexistujúci) cieľ dosiahnuť a navyše nám je neustále nesympatická svojím správaním, svojimi rozhodnutiami a svojí konaním, v druhom rade obsadenie – buď bola natália germani zvolená nevhodne, alebo si s ňou ako herečkou, potrebujúcou jasné a pevné vedenie, nevedela režisérka rady a tak ju nechala celý čas v jednej (osvedčenej) rovine (zvykne sa to nazývať aj "škatuľka"). o scenári by sa dalo rozpisovať a jeho problémy vyratúvať aj dlhšie, no už tak je tento komentár dlhší, než je 90% návštevníkov ČSFD ochotných čítať. tak niečo k realizácii: okrem akejsi generickosti (na úrovni všeobecného zobrazovanie a filmového rozprávania, tak i na rovine ukazovania "tela" a intímnych scén) obzvlášť do očí byla akási nejasná, no každopádne lacno pôsobiaca a neživotná, odkrvená a veľmi neautenticky spracovaná štylizácia tej časti (filmu a filmového univerza), ktorá sa pohybovala a týkala sa pornografie. čo zaráža o to viac, že 1) režisérka je dokumentaristka a 2) vznikajú odvážne záberované, autenticky pôsobiace a smradom čpiace filmy už aj "u nás" (BANGER), nehovoriac o takých peckách, s akými iné kinematografie vyrukovali už pred rokmi (srbský KLIP napr.). () (menej) (viac)

Anderton

Císařovská sa od začiatku sústredí na detailnejšie, ale aj väčšie, zábery Andreinho tela, až môžete nadobudnúť dojem, že sledujete artový film vyjadrujúci sa pomocou metafor, navyše ak tu máme rybičku v akváriu. Lenže neskôr sa od tohto prístupu upúšťa, záberov na rybičku v akváriu pribúda, motivácie nie sú príliš presvedčivé a konflikt stále nikde. Do rodiny sa navraciame až v roku 2000 po polovici stopáže a mňa by vážne zaujímalo, čo sa počas tých zopár rokov doma dialo, pretože asi by to bol zaujímavejší materiál na spracovanie než len chronologicky zobrazených zopár momentov z hrdinkinho života a strohé informácie o tom, že rodičia sa doma hádajú. Germani je síce skvelá, avšak väčšie prekreslenie všetkého vo filme by musel poskytnúť už scenár. ()

Arsenal83 odpad!

Telo má ísť do hrobu zhumpľované, hovorí sa, ale tak toto mi príde už akosi priveľa, drahá Andrea to bolo naozaj len humpy, humpy a kvôli tomu točiť akože životopisný film? Natalia z Germánie svojím výkonom stratila už aj posledné pozostatky akejsi dôstojnosti a už samotná explicitnosť niektorých scén, aj bez jej prítomnosti, je nadprácou celému filmu, ktorý sa mohol v závere, ako som márne očakával, prehupnúť do silnej drámy s posolstvom o živote a jeho zmysle, no ono to neprišlo, ten najväčší potenciál ostal premárnený, záver totálne bezemočný a tak som si odniesol len to, že naša Andrea telo zhumpľovala a prežila naozaj plnosemenný život. Nič viac. ()

Willy Kufalt

Nečekaně silný zážitek. Těší mě, že se v uplynulém roce urodilo více českých filmů otevírajících nezvyklá témata a ač lehce půjdu proti davu, tohle se mi líbilo víc než Úsvit. Příběh úspěšné sportovkyně, která po těžkém zranění rozběhla novou (ještě úspěšnější) kariéru v pornoprůmyslu a do třetice zemřela mladá na zhoubnou nemoc, byl často již součástí propagace, takže jsem se jeho znalosti předem nevyhl. Přesto mě naplno přikoval: scény z tréninků a příprav na olympiádu braly dech, po chvíli je vystřídává fyzicky nepříjemné drama smíchané s dramatem osobním a záhy přichází úspěch v branži vyvolávající tak rozporuplné pocity. „Myslíte si, že i pornem se může předávat nějaké poselství...?“ Já si to nemyslím, nicméně náhled do pornoprůmyslu a jeho zákulisí plného lesku, bohatství a současně (morální) špíny byl nečekaně poutavý, i se scénami typu natáčení sci-fi porna ve skafandrech a kulisách kosmické lodi... a byť bych za jiných okolností mohl osud hlavní postavy brát jako morální pád na dno, režisérce se spolu s hlavní herečkou podařilo, abych s Andreou soucitil a spíše ji navzdory vybraným reakcím z okolí přál dosáhnout toužený úspěch. Ve chvílích opětovného shlédání s matkou nebo k závěru jsem vedle jisté tísně pocítil i kousek uspokojivého štěstí, že i za tak velmi krátký, ke konci se neodvratně blížící život dokázala silná hrdinka pro svou vytrvalost cosi dosáhnout a pozitivně zanechat, ať už šlo o oblast jakoukoliv. Výkon plný proměn se Natalii Germani v hlavní roli neskutečně povedl, ve scénách pózování u focení působí i sexy a ač ji registruji v poslední době jako často obsazovanou herečku, podařilo se mi vnímat během filmu především Andreu jako postavu. Hodně na mě zapůsobily i výkony ve vedlejších postavách (sestra a zejména rodiče) a emotivně smířlivý závěr. [85%] ()

eLeR

Tá Amerika jej skrátka nebola súdená .. ani ako športovkyni, ani ako pornoherečke .. pardon, herečke. Odťažité, chladné, s pár dobrými nápadmi a výbornou Germani. Myslím, že ten film mal na viac. Rimsy to svojim komentárom dobre vystihol. ()

Rocky62

Převést na plátno biografie osobností s nešťastným osudem je věc věru velmi citlivá, neboť se z pocty může velmi snadno stát ostuda a fiasko. Jakoliv je N. Germani atraktivní, jen vzhled a intimní scény nestačí. Její postava je z mého pohledu velmi mdlá, studená a bezcharakterní, kvůli čemuž je těžké  vybudovat si nějaké empatie a ani z hlediska dalších základních aspektů toho film moc nenabízí. Takže ten již zminovaný účel věnovaný talentované sportovkyni/pornoherečce jsem tu jaksi nezaznamenal. ()

Chrustyn

Docela konzervativní, nijak výrazně odvážný (vyjma proklamovaného, explicitního full frontalu), ale řemeslně dobře natočený životopis, který nejde na dřeň ale je fajn vidět životopisný film i o někom jiném, než lidech, kteří měly zásadní vliv na historii české a slovenské republiky. Zde máme obyčejnou sportovkyni, kterou nepřízeň osudu dovede do pornoprůmyslu. Natalia Germani je nejhezčí česko-slovenská herečka současnosti. ()

dopitak

Z bulvárního nadějného námětu se vyklubala nuda. Kromě snad aspoň naznačené atmosféry a vývoje v rodině se o skutečném pozadí nedozvíme nic. Vše je moc ve zkratkách. Trénujeme, jedeme na závod, jsme ve špitále, za kasou, před kamerou, dovětek. Proč do toho Andrea šla přitom není až zase tak důležitá otázka, jako spíš co to provázelo, jaké to bylo, co cítila, jak se chovala a co na to okolí. Tvůrci ojebali diváka s prvním natáčením, což je mimořádná škoda. Jinak pan Steve Q se konečně se svým klackem dostal na velké plátno, gratulujeme! :-) ()

marhoul

Možná je v tom ukrytý rafinovaný fór, že film je natočen stejně oduševněle, jako levné péčko, nevím. Do zamyšleného líného artu daleko, k běžnému dramatu taky. Podle mého názoru ploché, dlouhé, prázdné, bez jiskry, bez energie, hloubka jen jedním směrem. Unylá, zkamenělá Anna Polívková z Wishe čumící tupě do kamery jako tele z jetele, absence nůžek, nominaci Barešové ( jak ji mám ráda) na lva nechápu. Jedna za Mauréry a Fingera. ()

Stanislaus

Život Andrey Absolonové - nadějné skokanky do vody *slash* známé pornoherečky - o jejíž existenci jsem neměl před zhlédnutím filmu vůbec ponětí, nabízí dost zajímavý námět k filmovému zpracování a je trochu škoda, že Její tělo nevyužilo naplno potenciál takového materiálu. Hraný režijní debut Natálie Císařovské se totiž nijak výrazně nevymyká ze žánru životopisného dramatu, byť obsahuje pár zajímavých motivů (skákavá bojovnice) či záběrů (příznaky nemoci). Největší slabinou filmu byl pro mě ostrý (či odfkláklý) přechod mezi dvěma naprosto rozdílnými profesními kariérami hlavní postavy a povrchně vyobrazený postoj Andreiny rodiny vůči jejímu poúrazovému životu. P. S. Cenzurované scény ve filmu ani nemusely být! ()

Flego

Dokumentaristka Natálie Císařovská sa pustila do svojho prvého veľkého filmu s nevídanou odvahou ale i rešpektom. Debut sa jej vydaril, rozprávanie má svoje tempo, herecky na slušnej úrovni a potešila ma samotná odvaha pustiť sa do tohto projektu. ()

honajz odpad!

Zdlouhavé záběry s maximálně televizní kompozicí. Které působí spíše jako nevzrušivý dokumentárně pojatý obrazový doprovod příběhu, který si přečteme zde na ČSFDS v obsahu nebo kdekoliv jinde na webu. A příběh o ženě, která sice umřela mladá, ale to žádným způsobem neospravedlňuje to, co dělala. Jako mám ji litovat? Nebo co po mně tvůrci chtěli? Denně umírá hromada lidí, kteří se ve svém životě alespoň snaží něco se sebou dělat, něco změnit, někomu pomoci. Proč mám fandit sportovkyni, která se po úraze dá na porno a pak umře na nádor v mozku? A jako sorry, fakt tímhle chtěly tvůrkyně nějak podpořit feminismus a bojovat proti těm maskulinním chlapům? Se jim nějak nepovedlo, řekl bych. Medvědí služba. ()

claudel

Velmi studený film a citelně lze poznat, že jej natočila dokumentaristka. Vyžívá se v dlouhých záběrech a de facto nás informuje o třech etapách života nadějné sportovkyně. Jsem rád, že té poslední bylo věnováno nejméně času. Film ve mně nevyvolal žádné emoce, ačkoli by zákonitě měl. Nemastné, neslané, zapomenutelné. ()

Lucasion

Já snad té české filmové scéně propadnu. Nejprve Princezna zakletá v čase pak Bod Obnovy a teď další suverénní film, který se snaží vymanit ze škatulky české tupé filmografie. Jsem opravdu rád, že neumíme točit jen připitomělé komedie o vztazích, kterých jde do kin asi pět každý rok. Takže zaprvé tleskám paní Císařovské, že to je její debut a dotáhla ho do konce. Film jsem si v kině užil, přesto mám pár poznámek, které bych filmu vypíchl. Film má stejný problém jako Napoleon od Scotta. Ten film mi vůbec neprodá emoce. Vy vůbec po celý film nevíte, proč se děje co se děje. Hlavní postava chce být nejlepší (to si divák snadno domyslí), má uraz (jasně), pak jde pracovat za kasu a za pár minut už to je "vem mě do své práce". Vy vůbec nevíte kde a proč se tohle stalo. Chápu, že za kasou jí to očividně nebaví. Ale v tyhle nejdůležitější momenty, vám ten film emoce neprodá. Ostatně i na konci byste čekali, že teď se vypustí ty stavidla a vy budete smutní nebo v depresi. Bohužel nic. Jakmile se film utne, tak zkrátka běží titulky a vám chybí to pomyslné cosi, co by ve vás vzbudilo ty nejniternější emoce. A to tu prostě chybí. Nemyslím, že to je chyba Natalii Germani, protože ta hraje skvěle. Myslím, že to je čistě dáno režisérkou a scénářem, který nedokáže správně interpretovat, co se v příběhu děje. Naopak jistě musím pochválit Denisu Barešovou, která naopak svým herectvím jasně prodá jak emoce, tak co se jí děje v hlavě a proč se chová jak se chová. Jinak Její tělo chválím, protože jsem rád, že je vidět, že Češi umí točit stále kvalitní filmy narozdíl od hloupých komedií. (60 %) ()

Gwaihir

Vůbec ne špatný snímek, který sice na povrchu může působit chladně, ale uvnitř jsou emoce cítit více než znatelně. Na druhou stranu se však dá naneštěstí jen poměrně těžko říct, o čem vlastně chce, svým pojetím velmi pohnutého osudu talentované, a cílevědomé, sportovkyně vyprávět, a zůstává tak prakticky "pouze" ztvárněním, i když nejspíše dosti věrným, nejdůležitějších událostí jejího života, z něhož se nedá příliš vyčíst o ní samotné, snad kromě toho, že si asi nic v životě nijak zvlášť nekomplikovala. Namísto explicitních scén by pak možná bylo přínosnější věnovat se těmto okamžikům trochu podrobněji a s větší dávkou konsekvencí. 75 % ()