Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

majo0007

ZiváSmrť u seba nemal sestru... nemal koho vyprstiť.... pozerateľna na 1x. Na daždivú neďeľu na Prima kanále. Nepozerajte trailer. Women Power Spice Girls Netflix.... To ale bole drsňačka! Na druhú stranu, nezaspal som pri tom. Taký tradičný netflixovský odjebek, na ktorý zajtra zabudnete. Niektorí kokoti tu spomínajú prírodu, aká bola pekušká... vy paká, veď tam choďte, alebo si pozrite National Chanell, predsa sa film nehodnotí podľa prírody! Berte to jako pokračovanie Keeping Mum ()

oveckaoa

Netflixovská verze Revenanta aneb to co zde ta babka přežije by nepřežil ani Leo do žánru bych místo mysteriózního dopsal fantasy nebo sci-fi  . Chlápek unese svojí bývalé  děcko a ta ho s jakousi babkou hledá. Zhruba hodina je v pohodě , když pominete takové stupidity jako stopy na mokrém povrchu nebo to, že dvě postavy spadnou z visutého mostu a jedné se nestane vůbec nic zatímco druhá si jen vymkne rameno a pak to jde do háje. Mimochodem  tahle babka má později zaseklou sekyrku v rameni , ale je s tím úplně v klidu dokonce se s tím i vyspí aniž by jí to vadilo to, že chlapa s výcvikem z cia domlátí ženská bez výcviku radši ani nevzpomínám. Abych jen nekritizoval Netflix tam nenarval žádné homosexuály , lesby, transsexuály, transgerdery,  postižené, chlapy s nalakovanými nehtama  atd. což je u něj zázrak. 40 procent ()

elanius

(77/2022) / Musím začať starým, na Netflix celkom dobré. Ako vždy všetko je to také instantné, bez skutočného napätia, príbeh obstojný, herci dostačujúci. Taký, zvláštne povedané, nedeľný thriller k žehleniu. Čo celkom funguje je pochmúrna, upršaná atmosféra ostrova. Inak neviem, či z dlhodobého hľadiska to bude Netflixu stačiť produkovať takéto nevýrazné kúsky. (6/10) ()

lykan9

Lou je skvělým sirovým thrillerem natáčeném v nádherném prostředí s použitím luxusní kamery. Samotná zápletka mi přišla zajímavá a herci uvěřitelní. Sice mě až zarazilo, jak může už Allison Janney vypadat staře a vyzobaně, ale to drsňáctví jsem jí věřil. Co mi však hodně chybělo, byly bojové scény. Pořádné byly snad jen dvě a jedna z nich stála opravdu zato (chatka). Jinak si Lou mile rád zařadím mez své oblíbené akční filmy s ženskými postavami, u kterých chybí představivost ve vymyšlení názvu a nazve se jménem hlavní hrdinky. :-D ()

Sany33

Príbeh: Otec unesie svoje dieťa od matky aby sa tak postil všetkým členom svojej rodiny. Herecké obsadenie: Allison Janney je vo svojom veku neskutočným ťahúňom celého deja a hrá naozaj úžasne. Hlavný záporák Logan Marshall-Green vyzerá ako Tom Hardy z Aliexpresu a jeho výkon teda moc nežeriem. Prevedenie: Ďalšia vec ktorá ťahá film dopredu sú dokonalé exteriéry a príroda v ktorej sa defacto odohráva 90% filmu. Dej je celkom dobre vystavaný. Zvraty sú neni pritiahnuté za vlasy a divák si užíva celkom napínavý thriller aj do konca. Jediná vec, ktorá je pre mňa tŕňom v oku je, že sme takéto veci už videli veľmi veľa krát a hľadal som v deji niečo inovatívne ale bohužiaľ som nenašiel. Pocity: Tmavý look filmu pristane, dobre dokresľuje atmosféru. Zo začiatku som mal pocit že pôjde o veľmi kvalitný thriller. Postupne mu ale dochádzal dych a keď už minul všetky  karty z rukáva tak išiel čisto na vlne nostalgie k akčným filmom. Škoda, že Lou nemala možnosť dostať sa do potýčky s viac nepriateľmi. Pridaná hodnota: Postaršia akčná hrdinka, krásna príroda ale mizerný koniec. 65% ()

JohnSmith

Stará babča a bývalá agentka CIA v jedné osobě nakopává ve svých 70 letech bývalé Zelené barety v plné síle. No pominu jak moc velká blbost to je a budu se věnovat dějí. První polovina docela jde ale pak mi to přišlo strašně natahované a nudné. Babi sice slušně hláškuje ale to je asi tak vše. ()

Skeksis

Najprv Jeff Bridges v Starom chlapovi, teraz Allison Janney v Lou. Nejakí ľudia zrejme robia castingy v domovoch dôchodcov. Tam je robiť casting celkom fajn, lebo ľudia sa nikam neponáhľajú, a nikam neutečú, jedine ak o barlách po prvé schody. Ale keď si zrazu pri tej skleróze spomenú, že boli agentmi CIA, FBI a KGB, tak sú zrazu nindža a bakulu môžu použiť na tisíc spôsobov. Charizmatická špinavá babizňa z lesa celkom múdro podotkne: "Nie každá žena je predurčená byť matkou." Trochu oneskorená s výchovou syna - cca tridsať rokov, si uvedomí, že ho treba napraviť alebo zahriačiť. Zato psa vychovala ukážkovo! Ten ma tam bavil najviac. ()

sedm.1

Pro mě Lou ve výsledku představuje velice milé překvapení, kdy jsem od tohoto snímku tedy neměl prakticky žádná očekávání a vlastně jsem mu dal jen šanci kvůli Allison Janney, kterou považuji za opravdu výraznou herečku, ale v akční poloze jsem si jí též nedokázal příliš představit, každopádně žádná z mých obav se tu naštěstí nenaplnila a já se po celou dobu vážně dobře bavil. Film totiž nasadí hned od začátku svižnější tempo, které si pak dokáže udržet po celou dobu, navíc mě tu upřímně oslovili veškeré postavy a i jejich výrazní a sympatičtí herecký představitelé, kteří film vážně pozitivně zásadním způsobem ovlivnili, a co se týče přímo Janney, tak před tou vyloženě smekám, jelikož ve svém věku podala jako akční hrdinka opravdu silný a přesvědčivý výkon. Akce pak tedy není rozhodně příliš, nicméně i to málo mě dokázalo fakt zaujmout a třeba konkrétně ta řežba v chatce, kde si to Lou rozdá rovnou s dvěma chlapíkama najednou, tak to si nezaslouží nic jiného, než jasný palec nahoru. Bavila mě ale i atmosféra, v rámci možností tu fungující emoce, dostavily se i momenty napětí a přímo zápletka též není úplně marná, dokonce ke konci nabídne i slušný zvrat, takže i ona si zaslouží pochvalu, a jelikož mě vlastně ani nenapadá, co bych na tomto snímku mohl nějak vyloženě odsoudit, či zkritizovat, tak mohu jen konstatovat, že jako nenáročná, přímočará podívaná funguje Lou velice dobře. Velmi silné 3*! ()

iXtr3m3

Slušný casting, slušná výprava, slušná myšlienka, slušná akcia, slušné napätie, takže vo výsledku aj slušný triler. Nič svetoborné, ale stálo to za pozretie. Vedel by som si predstaviť nejakú "druhú" časť, keďže mi to evokovalo niečo ako ženského Equalizera šmrncnutého s Nobody. ()

borec999

Old schoolový, pomalý a typický drsňácky triler s hlavnou postavou typu Rambo- traumatizovaný samotár žijúci v ústraní po dlhej kariére pre ozbrojené zložky svoj pokojný život s hŕstkou blízkych, keď tu zrazu týmto blízkym do života príde niečo nepríjemné (tentokrát únos malého dievčatka) a tak sa Rambo musí vrátiť k svojmu minulému životu a zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti. Akurát, že tu nemáme Ramba, ale ženu - Lou v podaní Allyson Janney. Natočené fajn, tempo je pomalé (miestami podľa mňa až príliš), akcie je pomenej, ale je spracovaná slušne. Film osvieži približne v polovici dobrý zvrat a nahor ho svojim výkonom ťahá i ústredná Allison Janney. Celkovo ide o takú neškodnú jednohubku... 55-60% ()

Elerrina

Takže o nejlepší akční hrdince poslední dekády je rozhodnuto: je to nevrlá lesní babizna, které nedělá problém podříznout trénovaného zeleného bareta prázdnou plechovkou a takové drobnosti jako vykloubenou ruku nebo cepín zabodnutý v rameni lehce rozchodí běhen pár minut. Trochu natahovaná a předvídatelná, ale poměrně zábavná akční jednohubka, která se v druhé polovině zvrhne v přepálené rodinné drama. Silné tři kopance do koulí. ()

Prochy38

Bohužel už tolikrát viděno, jen je zase v hlavní roli jiný sympatický obličej. Ano, ono těch žen v podobné roli toliko nebylo, ale i tak. Líbilo se mi prostředí, líbila se mi A. Janney. Mělo to atmošku, rychlý spád, super postavy a prima hudbu. Sice bylo jasný, jak to bude, možná nemusela ty dva vojáky sundat s takovou pohodou, ale čert to vem. Spokojenost. ()

Wancohoff

Nadhodnotim a dam 4.. ked si clovek necita vopred obsah, je to celkom mile prekvapenie.skoda ze sa to drzalo pri zemi, a starká nemala viac protivnikov ktorym by dala na budku. P.s. velmi dobra hudba, prostredie, atmosfera.69% ()

JM87

Je hodně filmů, kde je hlavní akční / badass hrdinkou ženská. Ale málo těch, kde je to stará zešedlá pořádně nasráná šedesátnice. Ta celej film zvedá hodně nahoru a v jistým směru mi připomněla Sáru Connorovou z Dark Fate. Film bohužel občas trpí na nudu, ale opravdu si nezaslouží 55% jako je na CSFD. Za mě si dejte, super Drama / Thriller. ()

bozka10

Akční,krimi,drama, mysteriózní, thriller a čo ešte preboha, ešte tam chýba muzikal kurva.Film by sa mal zadefinovať nejak.Bloody hell. ()

warrenur

Slabsie dvojhviezdie za snahu reziserky, "nenasilnu" pritomnost psika a vykon 62-rocnej Allison Janney. Pred nou, klobuk dolu. Taktiez pocasicko bolo zobrazene aspon tak, aby nebolo az tak vidiet, ako na hercov striekaju vodu. :) Inak to bolo prostoduche predvidatelne B-cko. Z toho usudzujem, ze pri tvorbe Westworldu "hlas logiky" a celkovu liniu drzal skor Nolan. Cim nechcem vobec povedat, ze Foerster nebola plodnym prinosom v ramci ich spoluprace. Usudzujem to len na zaklade tohoto jej druheho filmu. Ten prvy, Underworld, som videl tiez. Jednohubka, ktora s prizmurenymi ocami obcas pripomenie prveho Ramba v starsom zenskom vydani. :) Viem, ruham sa. ()

BOURQUE

Zamiešanie hunting a survivor prvkov, ale postavami a príbehom, ktorých známe z podobných filmov daného žánru. Opršané prostredie je dobre zachytené a v rámci možností dostatočne využité. Film na svojich pleciach nesie Allison Janney a jej neskutočná charizma. Tretí film Anna Foersterovej je celkom slušným premysleným kúskom daného žánru. ochvala za skvelé vybrané pesničky od skupiny Toto. Osobné hodnotenie: 74% (***)  ()