Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

Aluska88

Skvělá a osobitá komedie s typickými britskými rysy. Parádní obsazení, scénář i atmosféra malého, poklidného městečka. Maggie Smith mi připomínala něco mezi Mary Poppins a Nanny McPhee, Rowan Atkinson se zase z Mr. Beana převtělil v kněze (scény, kde se učí a poté před diváky pronáší o vtip posilněné projevy, jsou úžasné:) a Patrick Swayze opět svádí ženy svým americkým šarmem:) ()

petero

Musím pochváliť distribútorov za slovenský názov filmu, naposledy sa tak trafili pri filme Amores Peros – Láska je kurva. Jemný anglický humor, Atkinson a jeho rozhovor s Bohom v kostole pomocou vypínania mikrofónu, alebo Patrick „Dirty Dancer“ Swayze ako golfový zvodca (hlavne keď sa predvedie v tangáčoch) sú super. ()

maxi6

.........asi mám jiný pohled na anglické komedie, ale tato černohumorní ostrovní mě vzala hned od začátku. Hlavní aktéři si po celou dobu notují na jedničku, Thomas, Atkinson, Smith, Swayze....v neuvěřitelném podání, řekl bych, tak jak buchty od maminky.......k plnému hodnocení bych ještě požadoval lepší střih, ale to mi nebrání v tom, abych si tuto příjemnou a inteligentní věcičku položil a uschoval do toho nejbližšího šuplíčku vedle mě a byla po čase připravena k dalšímu zkouknutí........ ()

francis

Na tohle jsem se koukal tak trochu náhodou, ale jak jsem tak koukal, pomalu jsem zjišťoval, že mě to baví čím dál tím víc. Nemám sice moc rád takovou tu stylizaci "tohle je komedie, tak se smějte", kterou to chvílema trochu zavánělo, včetně "hudby do komedie jako dělaný", ale mnohem blíž to bylo klasický britský komedii natočený s nadhledem. Vtipy totiž většinou byly opravdu legrační a některý scénky byly skvěle odlehčený. ()

genetique

Celkovo dosť netradičná partička si zahrala v tomto filmíku. Slabšie hodnotenia tento film dostáva snáď aj preto, lebo každý, kto si ide vychutnať Atkinsona, čaká grimasy podobné jeho preslávenému Beanovi. Tých sa tu však veľa nedočká, namiesto toho nám ukazuje, že keby sa jeho kariíra poberala týmto smerom, zvládal by to perfektne. Línia čierneho humoru je precízne vložená do inteligentného a na môje prekvapenie, nesuchého anglického humoru. Pôvabnosť Maggie Smith tvorcovia trafili po hlavičke a potešil ma aj Swayze, ktorý je stále v dobrej kondičke. 80%. ()

• V celosvětových kinech komedie utržila celkem 18,5 milionu amerických dolarů (z toho necelé 3 miliony ve své domovské Velké Británii). (NIRO)
  • Ve 36. minutě Lance (Patrick Swayze) po dotelefonování odjíždí v golfovém vozítku Club Car, přičemž se ozve zvuk normálního motoru. Tato vozítka jsou ovšem na baterie a nevydávají téměř žádný zvuk. (Lucy.Anna.N)