Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

Marze

Jednoduchy, bytelny, vzrusujici, predvidatelny, trochu dlouhy maly film o preziti. Osvezujice zensky a krasne atmosfericky. Se zahadou kdo Lou je a proc se zajima o Hannah. Janney ma vnitrniho Liama Neesona- takovou vzrusujici podivnost. Je zabavne ji sledovat jak rika "Zivot neni detske hriste, bezte si hrat jinam". Pusobi to jako osmdesatkovy akcni thriller. Cekal jsem, kde se vynori Schwarzeneger nebo Stallone. ()

tron

Toto produkoval J.J. Abrams??? Neverím. Akční dôchodcovia sú v móde (Equalizer, 96 hodín) a mrzí ma, že sa rovnakej popularite netešia aj akčné dôchodkyne (trocha vody namútila Jamie Lee Curtis v posledných Halloweenoch). Šesťdesiatnička Allison Janney bola prekvapivá (Západné krídlo!), ale zaujímavá voľba. Zo scény zo zrubu vidno, že ak by s ňou niekto poriadne zamakal v telocvični (a najmä ak by režisérka nebola taká babráčka, v minulosti natočila „pecku“ Underworld: Krvavé vojny), mohla to byť strhujúca akčná jazda. Daná pasáž je ale jednou z mála akčných sekvencií z tohto temer dvojhodinového filmu. Keď som videl, že už v prvej polovici sa postavy ledva-ledva držia na nohách, bolo mi jasné, že z tohto žiadne akčné orgie veru nebudú. Ono to žiaľ ale nie je ani kvalitný drsný survival. Len sa potácajú bahnom v ponurých lesoch, ktoré nevyzerajú zle, ale mohlo to byť lepšie. Scenár je mizerný, akcie minimum a ústredný záporák úbohý. Ku koncu už som len zbedačene odpočítaval posledné minúty do konca, krútil hlavou nad telenovelovými zvratmi a nechápal („bicyklokočík“ wtf). Koniec na trajekte sa mi páčil, tento pokus o ženského Ramba každopádne napriek snahe nedopadol dobre. Pes mal dostať väčší priestor. ()

D.Moore

Přímočarý trochu-akční trochu-thriller, který nechce být ničím víc, a to je na něm sympatické. Skvělá Allison Janney v hlavní roli si mě rychle získala a všechno jsem jí věřil, scénář s jedním překvapivým odhalením jsem podezíral, že je adaptací nějaké dobré knihy, ale není. Což je další plus. A atmosféra liduprázdných, deštěm promáčených lesů je milionová. ()

darkrobyk

Mladá matka Hannah žije s dcerkou Vee v přesvědčení, že její násilnický manžel, kterého opustila, zahynul. Jaká hrůza ji ale zasáhne, když zjistí, že Philip nejen nezemřel, ale že unesl jejich dceru. V honu jí pomáhá postarší Lou, co ji nechává bydlet na svém pozemku. Philip má temnou minulost, jenže Lou ještě o něco temnější. Survival odehrávající se na zvětší části pustém ostrově má napětí a několik napínavých scén, mezi něž rozhodně patří potyčka v opuštěné chajdě. A také poněkud spletité vztahy mezi hlavními aktéry. Mám rád lesní thrillery a navíc A. Janneyová hraje velmi dobře. Sympatická jednohubka s pěkným vizuálem a retro muzikou, jíž kraluje vlezlá Africa od Toto, na jedno podívání - proč ne. ()

mzss1

[30%] Je to takový divný pokus o old school akční thriller, který mě ale nudil skoro po celý čas filmu. Ještě zpočátku to působilo nadějně, Allison Janney jako drsňačka mě docela bavila, ale poté začal film upadat a být nudnější a nudnější. Jediná akční sekvence v té chatě byla vydařená, poté už to bylo takové nezáživné přežívání v nepříznivém počasí a sem tam nějaká rádoby „napínavá“ scéna, která nestála za nic. A ani ta pointa, která přišla někdy po 2/3 snímku mě vůbec nepřekvapila. Nemá to žádné výrazné chyby, proto dávám tu nejslabší možnou 2*, potenciál to mělo, ale já u toho usínal … ()

pornogrind

Lou je starší žena skrývající tajemnou minulost. Je samotářka a společnost jí dělá jen její čtyřnohej přítel Jax. Jednoho krásnýho dne(on zase tak krásnej den nebyl měla přijít bouře) se Lou rozhodne skoncovat se životem. V tom jí ale do baráku vtrhne sousedka(podnájemnice) Hannah s tím, že její údajně mrtvej manžel unesl její dceru Wee. Díky bouři je telefon hluchej a tak nezbývá nic jinýho než aby se Lou společně s Hnnah vydali po stopách únosce sami. Postupně na povrch začne vyplouvat Louina tajemná minulost(na povrch vyplavou i další skutečnosti), která jak se časem ukáže jim bude jen ku prospěchu věci. Únosce(manžel Hannah) není totiž žádný ořezávátko ale bejvalej člen armády specializující se na výbušniny. No nevím, nevím jestli se tenhle Old Schoolově laděnej film trefí do chuti dnešním rozežraným mainstreamovým divákům. Nejspíš ne. Mě tenhle snímek ale bavil. Má to svou atmosféru je to napínavý místy i akční a sedlo mi i herecký obsazení. Zejména pak Allison Janney v roli Lou. Která se své role zhostila výborně a hlavně uvěřitelně. Slabší 4hvězdy. ()

Anderton

Atmosférická jednohubka, kde asi záleží na tom, či máte slabosť pre podobné survival záležitosti a predovšetkým pre hustý les. Postavy sú ale sužované aj poriadnym lejakom, vďaka ktorému trochu hapruje logika, pretože mám dojem, že oblečenie by na oboch ženách uschlo najskôr za týždeň a hneď by išli na mesiac do nemocnice so zápalom pľúc. Ústredný zvrat nepatrí síce medzi najoriginálnejšie, ale prehlbuje základnú myšlienku o tom, čo robí/robilo dlhodobé pôsobenie v CIA počas studenej vojny s charakterom človeka a tým pádom aj s rodinnými vzťahmi. Jedna scéna v závere mi prišla zbytočne prehnaná a pôsobila ako z iného filmu a žánru, ale celkovo som si tento viac menej priemerný film užil. ()

Chrustyn

Další z pokusů udělat akční hrdinku z té nejméně pravděpodobně herečky. Tentokrát v atraktivním prostředí lesů ale s tupým příběhem, který se snaží nabídnout i emoce. Bohužel ve všech směrech nefunkční s línou a nudně natočenou akcí. ()

Arsenal83

Dnešné dôchodkyne sú veľmi čiperné. Hlavne tie na Netflixe. Ohybné, pružné, zmlátia aj dvoch troch chlapov naraz, poviem babičke nech to začne pozerať, možno jej tá reuma prejde. Odhliadnuc od toho prvá polovica bola inak celkom slušná, v druhej mi to prišlo už dosť naťahované, hoci zábery prepichnutej dlane a podobne splnili svoj účel. Ale na Netflix to nebolo až také zlé, všetci boli prekvapujúco hetero. ()

Lacike

Rambo babka, ktorá si dáva zelené barety k snídani pri ceste za záchranou malého dievčatka. Bohužiaľ béčkovo zábavné to je len prvú tretinu. Potom sa barety rýchlo minú (ale stret s Danielom Bernhardtom je vzhľadom na starú v bojových športoch netrénovanú Allison Janneyovú celkom cool) a prostredná časť začne pomaly ale isto nudiť. Nejaké tie pády a následne ošetrovanie rán sa už na Rambov bungee jumping do stromov bez bungee lana nechytá. A tak sa to celé pokúsili v poslednej tretine zachrániť šokujúcim odhalením, ktoré by mohlo fungovať len vtedy ak by boli postavy oveľa oveľa oveľa lepšie napísané. Takto to pôsobí len ako WTF zúfalý pokus. Veľkým problémom je aj slabý záporák, ktorý nevzbudzuje strach ale máte ho chuť ľutovať. A keďže o všetkých poskokov príde veľmi rýchlo tak v druhej polovici film pôsobí strašne naťahovane. Napriek tomu všetkému to bola pre mňa znesiteľná jednohubka. Mám rád Alllison Janneyovú a tých pár akčných scén je natočených kvalitne. 5/10. ()

agentmiky

Od tohoto projektu se asi nedalo očekávat nic světoborného. Ale i přes to vše jsem doufal v trochu lépe zvládnutou podívanou. Líbilo se mi zasazení do opravdové přírody amerického venkova, žádné odpudivé CGI, za to jednoznačně palec hore. Jinak z hlediska hereckých výkonů rozhodně pochvala směřuje za Allison Janney, ten její bad-ass charakter film držel ještě v průměrných kolejích. Co ale filmu odpustit nemohu, to je ta příběhová linka. Chvílemi se to snaží šokovat, ale řeknu to na rovinu....Ono to neoplývá žádným arzenálem, který by mohl šokovat. Zápletka je ukrutně prostoduchá. A nějaká větší katarze se na konci bohužel neodehraje, s tím jednoduše nepočítejte. Aspoň to v polovině stopáže nabídne slušnou kontaktní bitku, kde se krví a poctivou choreografií nešetří. Ale i tak docela bída. Zapomenutelná jednohubka. Za mě 5/10 ()

Trevor

Síce miestami ako je tomu v poslednom čase až príliš často zvykom nebolo takmer nič vidieť ale na pomery Netflixu sa jedná o nadpriemerne spracovaný film. Na ich pomery. Pochopiteľne plné sebavedomých silných žien, zlých bububu bielych ujov, ku cti slúži že tentokrát sa aj staršia žena dostala do povedomia, pretože neúcta k starším ľuďom je jednou z ďalších silných stránok Netflixu. Tých cca 55% je aktuálne na tejto databáze výstižných. ()

Martin741

Anca Foerster ako reziserka  proste na to nema. je to babracka a to uplne seriozne. Hlavna herecka Allison Janey /Vlk 1994, American beauty 1999/ nema na herecky typu Sigourney Weaver alebo Linda Hamilton -  a ana rozdiel od Weaver ani nevie hrat.   Unos dcery je dnes  uz hodne slaboduchy namet na film, Pista Segos by vedel hovorit. Anie tie dialogy vela rozumu nepobrali. mam rad ale ked sa postavy potacaju bahnom cez les. Najlepsie ked este ten les je plny mokreho snehu s blatom. Tak za to aspon 30 % ()

bourec

Ač sem od toho mnoho nečekal, tak s přimhouřením všech očíček co mám, to vůbec nebylo blbý. A do tý první rubanice v tom srubu, a následnýmu odhalení  se jednalo dokonce o překvapení. Pak to trochu ubralo na šťávě, ale i tak povedenej kousek. Janney výborná. 60%. ()

M.i.k.e

nemám nic proti nyní poměrně populárnímu subžánru akčních filmů, které chtějí mít v hlavní roli někoho do koho byste neřekli že na to má a i Allison Janney bych klidně drsňačku věřil - sice méně než Odenkirkovi, ale o něco více než Else Pataky - jenže to by jí nesměl scénář házet klacky pod nohy. Zpočátku vypadá Lou celkem slušně a dokonce se jí daří budovat atmosféru survivalu umocněného bouří, jenže postupem času ustupuje nejen bouře, ale i logika, zábavnost a divákova chuť to celé dokoukat. Zvrat zhruba ve třech čtvrtinách filmu sem sice úplně nečekal, nicméně nijak mě nešokoval a kdyby na něj nedošlo nic zásadního by se nestalo...45% ()

Lenka.Vilka

Pohodová akční jednohubka odehrávající se v nádherném byť nebezpečném prostředí. Základ příběhu byl fajn. Záchrana unesené dcerky podnájemnice hlavní hrdinky. Kvůli počasí se z toho zároveň stane poměrně nebezpečné nahánění. A pointa vztahů a proč se to všechno děje, bylo osvěžující. Občas mi drhla logika a taky i "level přežití", ale pokud by se tohle všechno stalo chlapovi, tak by mu to všechno v pohodě uvěřili, ale starší žena, to je najednou strašný problém! Že chlapy? ;) Co si budeme, doba, ve které se to odehrává byla fajn. Alespoň jsem si užila chvilku se svou oblíbenou muziku. Mám moc ráda filmy, kde hrdina musí bojovat nejen svým osudem, ale taky s počasím. Navíc bylo obsazení fajn. Allison Janney víc než potěšila. Jenom jsem myslela, že Greystona Holta si užiju o trochu víc. Nu což, jiných psí očí tam bylo až až  :) ()

Juto

Film bohužiaľ není moc dobrý, napriek tomu, že začiatok je veľmi zaujímavý. Ale za všetkým nehľadajte nič iné ako scenár, ktorý je úprimne povedané dosť slabý. Nielenže sa dejú veci, ktoré jednoducho nedávajú zmysel, ale čo je najhoršie, nikdy niet pochýb ako sa príbeh nakoniec vyvinie. Ale zas musím pochváliť vonkajšiu scenériu, ktorá je úžasná. Škoda, že zvyšok produkcie nie je na rovnakej úrovni. 5/10 ()

fugazi

Málokdy se najde tak masivní scénáristickej průjem, kdy v podstatě každá věta, čin i akce jsou totální nesmysl... 3/10 ()