Skupina vysokoškoláků si jede užít víkend do supermoderního hi-tech domu s umělou inteligencí Margaux. To ale ještě netuší, že Margaux je naprogramovaná k zabíjení a jejich odpočinkový víkend se změní v boj o holý život. (TheEvilTwin)

POMO

Klišé, a i s nimi nahorázně hloupá práce, bez fungujících základních souvislostí. Filmařsky bez náznaku stylu či invence, po atmosféře ani stopy. I potenciál moderního smart-baráku zabitý. Postavy otřesné a jejich vztahová souhra bez konceptu. House of Wax z 2005 je oproti tomu solidní žánrovka. ()

ricci.s

Takže, táto novinka nebude patriť medzi horory, ktoré sa zapíšu do histórie, a už teraz mi je jasné, že bude riadne podhodnotený. Dôvodom je dosť infantilný námet: Partička teenagerov vo vraždiacom dome, ktorý je ovládaný umelou inteligenciou zvanou Margaux – tá sa totiž ľudské pokolenie rozhodne preskúmať trochu viac do hĺbky, a to doslova. Neznelo mi to spočiatku veľmi lákavo teda, keďže nápad o vraždiacom inteligentnom dome už asi nemôže znieť hlúpejšie. Našťastie je však Miller dostatočne zručný režisér (doteraz si dobre pamätám na jeho staršie snímky Silent Night či The Aggression Scale) a po 10 rokoch sa konečne vrátil k hororom. Super, lebo má na to. Technicky bez závad, postavy sú sympatické, vraždy celkom originálne, dokonca dôjde aj na gore či nejaké drobné prekvapenia. Už šiesta minúta filmu ma presvedčila, že mi to sadne. Nenároční budú spokojní a film ubehne rýchlo. ()

*CARNIFEX*

Neuveriteľné, čo všetko vyslovene nevkusné bez filmárskej duše či charizmy, dokážu ľudia doceniť. Jedna hviezda za námet a úvodnú scénku, všetko ostatné sú sračky hlboko pod moju úroveň .. ()

darkrobyk

- Můžeš trochu přitlačit, Margaux. Uááá! Křup. Šplouch. - Skupina mladých lidí se vydá strávit víkend v domě snů, ale brzy se ukáže, že půjde o noční můry. Umělá inteligence Margaux není naprogramována k zabíjení, pouze se tímto směrem vyvíjí. Vlastně zabíjení by nebylo nutné, kdyby nepotřebovala sesbírat data od co nejvíce lidí, aby mohla porozumět člověku a následně ho překonat, jelikož počítače se chovají logicky, avšak člověk ne. A jak poznamená během jednoho rozhovoru, nelogicky se člověk chová třeba tehdy, když chladnokrevně zabije. Tematicky nic úplně nového, ale já mám tenhle typ filmů rád. Kromě varování, co může umělá inteligence způsobit, je zde samozřejmě poukaz na internet a sociální sítě, kam neuvěřitelné množství lidí dává zcela dobrovolně o sobě všechno možné i nemožné. Přidanou hodnotou jsou pěkné mordy, kdy hned ten úvodní příjemně navnadí. A ve 3D tiskárně lze nakonec udělat téměř vše... Výborný vizuál, pěkná hudba, skvělé interiéry domu. A Hannah? Často ti nejméně nápadní vytvářejí přelomové věci, a naopak ti, co nejvíce křičí, neudělají nic. Finále intenzivní a bezútěšné. Přesně kvůli těmhle filmům bych podobný barák nechtěl ani za nic. 4,5* ()

pornogrind

Nic jsem si od toho neliboval, protože námět zněl debilně. Prvních pár minut (před úvodníma titulkama) naznačilo, že by to až taková debilita být nemusela. Jenže úvodní minuty jsou taky to nejlepší co film nabídne. Možná bych film hodnotil pozitivněji kdyby se nebral tak vážně a byla to spíš hororová komedie. Jako horor to fakt nefunguje a ve výsledku to působí spíš komicky. Chapadla jsou už jen třešničkou na dortu trapnosti. ()

Omnibus

Do baráku zvesela, číhá na nás Adéla! Chytřejší než NASA, informace spásá, chapadla má čilá, není vůbec milá.“ Zapomeňte na sympaticky inteligentní a v rámci polymerových kritérií i celkem sexy Ex Machinu. Margaux je jen namyšlená AI čůza, vytvořená z čipů a jogurtu, s naprogramovaným pocitem nadřazenosti a touhou proslavit se jako historicky první sériová AI vražedkyně. Za tím účelem si do chytrého baráku objednala několik hloupých řízků, roštěnek ducha mdlého a pořádnou kýtu kravského influencerského masa. HI-TECH OKÉNKO: [][] Pozvaní mládežníci asi vyrůstali někde ve slumech, v chatrčích z vlnitého plechu, protože nadšeně hýkali nad každým mixérem, rychlovarnou konvicí či umyvadlem s teplou vodou. Na dveře otvírané fotobuňkou zírali jak tele na nová, automatizovaná vrata a před skromným bazénkem, cca 6 krát 1,5 metru, si Lexi rozrušením málem ucvrnkla. To mě spíš zaujal drticí strop, kuchyňská multifunkční chapadla jak z nepovedené Verneovky a všudypřítomný blemtavý bílý sajrajt. [][] Dobré vědět. Bacha na AI v kelímku jogurtu! ()

kingik

Margaux je vysoce vyspělá umělá inteligence, která řídí supermoderní hi-tech dům. Terčem jejího útočného konání se stane šestičlenná parta omladiny, která si přišla do domu zpříjemnit víkendový pobyt. Nebudeme si nic namlouvat, originální námět to zrovna není. A rovnou je nad všechny spermicidní složky a použité vaginální tampony zcela jasné, jakým směrem se bude film ubírat. Ačkoliv je vše naprosto předvídatelné, jsou prvky, no aby nebyly, když se na filmu podíleli tři scenáristé, které jsou zcela mimo očekávání. Tím hlavním překvapivým prvkem je klonování mrtvých lidí. A také se zapracovalo na kreativní složce, takže je k vidění relativně kvalitní porce speciálních efektů. Film se nezvrhne v krvavou šílenost, nýbrž se pokouší o jistou sofistikovanost, se kterou specificky pracuje od počátku umělá inteligence. Herecká parta (převážně z Kanady) není vůbec špatná. Film se sice hned v úvodních minutách velmi rychle zbaví Lochlyna Munroa, své největší herecké položky, ovšem zbytek je akceptovatelný. Máme zde mladíka (Jedidiah Goodacre), který koketuje s modelingem, do sebe zahleděnou influencerku (Vanessa Morgan), notorického huliče trávy (Richard Harmon), milostný páreček, co rád experimentuje v sexu (Phoebe Miu, Jordan Buhat) a inteligentní počítačovou programátorku (Madison Pettis). Hned je jasné, kdo z účastníků vydrží v celistvém stavu na scéně nejdéle. Záporně na mě působil vlažný rozjezd. Dost málo se v něm dělo. Trikoví specialisté postupně ukazovali, že rozpočet není až tak mizerný, aby divákům nepředvedli něco své dílny nápaditosti, ovšem z hlediska hororového se toho moc v počátcích neudálo. Spíše měl film sci-fi a vztahové proporce. A pak bych odboural nadbytečné komediální vsuvky. Když dojde v jedné z místností domu k explozi, tak má Richard Harmon legračně postavené vlasy na všechny strany jak z nějaké bláznivé komedie. To spíše patří do komedií s Fantozzim, do vážně míněného sci-fi hororu to nepatří. Steven C.Miller je režisér, který svoji nižší filmařskou kategorii zvládá nadmíru dobře. Není to výtvor, kde je všechno z tvůrčího hlediska dokonalé. Technická stránka je obstojná, herečtí představitelé, zejména představitelky jsou sexy, vytvořili dobrou partu a po nulovém (od)pichu se film rozjel zdárně dynamicky a zábavně. 7/10 ()

Kudly4

(Režisér sračkoidního Plánu útěku 2 a výborného nízkorozpočtového, Vánočního, brutálního slasheru Silent Night) Ten úvod s Lochlynem Munro, kdy mu relaxační křeslo rozmáčkne hlavu, bylo ještě fájn. No, pak přijde téměř hodinová, nudná konverzačka, kde postavy vypadají a hrají strašně uměle, no a kdo přežije, vám musí být jasný už od prvních minut. Smrti obyčejné, čekal jsem nějaké originální Gore, když už se to odehrává v moderním baráku, ovládaný umělou inteligencí, ale bohužel. A finále, kdy se ukáže ten, co za tím vším stojí, bylo vyloženě trapný. No, ono celkově je Margaux, dost trapným Hororem. Nelíbilo, nuda. (97. hodnocení) ()

Arsenal83

Carnifex má pravdu, v podstate len ten začiatok stál za to. Následne hodinu sa deje veľký prd, akurát som sa pozvracal pri príliš dlhom buzerantskom bozku a potom nápady došli, tak sa začalo rezať, pichať bez nejakej silnejšej idey. Keď tu niekto napíše, že "technicky bez závad", tak začínam mať pocit, že nič iné ako Hornú dolnú doteraz nevidel. ()

TheEvilTwin

Nápad skvělý, provedení už znatelně méně dobré. Máme tady klasické archetypální postavičky podobných hororů -zhulenec, IT nerdka, šampónek, zamilovaný pár a uřvaná barbína, dále typický scénář vyvraždovačky a docela originální nápad “chytrého domu”, který ale nadělá víc škody než užitku (čti povraždí všechny obyvatele celkem zábavnými způsoby). Jakkoli obstojně ale nápad na papíře zní, jeho zpracování je otřesné. Herci neumí hrát, chování je naprosto dementní, efekty robotů jsou strašné, gore je slabé, přitažené za vlasy a neuvěřitelné a celkově je znát nízký rozpočet a “béčkovina” z filmu jen srší. Úplně tak katastrofální to není a občas má film světlé chvilky, ale jinak je to celkem bída - souhlasím s CARNIFEXEM a naopak moc nerozumím riccimu a Stobbartovi, za co že zde dali tu čtyřku… ()

JASON_X

Po pěkném úvodu s Billym v jeho chytrém masážním křesle, dojde za doprovodu jakéhozi poblijózního cajdáku na seznámení diváka s partou našich vystajlovaných hlavních hrdinů. A jsou to tentokrát tak extrémně nesympatické a protivné kreatury, že se od té chvíle už nemůžete dočkat jejich nekompromisního vyvraždění metodami ještě o mnoho sadističtějšími, než jaké použilo Billyho masážní křeslo. A fandíte samozřejmě zabijáckému domu. Výsledek ovšem není vůbec jistý a až do konce budete tápat v nejistotě: Podaří se primitivní rozkuřovačce, která nevěrohodně předstírá intelektuální programátorku, prolomit důmyslné domovní kódy a dostat se domu do jeho kybernetického mozku? Napětím jsem skoro nedýchal... ()

Morholt

Těch baráků, kterým ruplo na půdě už tu pár bylo a tenhle mi nepřipadá ničím výjimečný. Začátek, ve kterém křeslo umačkalo Lochlyna, sice docela ušel, ale pak to šlo všechno do kopru. Partička mládežníků, která měla strávit dovolenou v chytrém domě, mě začala s*át už od začátku a tak se není čemu divit, že to za chvilku přestalo bavit i psychopatický barák. Nicméně eliminace v jeho podáními přišla k smíchu. Kromě příšerných CGI chapadel jí má na svědomí především všudypřítomný gel a něco na způsob parafínů. Navíc hi-tech barák má smůlu v tom, že mezi studentíky je jedna fakt hustě a krutopřísně chytrá buchta. Tohle muselo plavat už na papíře. 15% ()

majo0007

Pánečku, 3D nanotech liquid, to je iné kafe, kam sa hrabe moj bejvák. Nuž a keď vás nerozosmejú ani CGI chápadlá (WTF!) ala doktor Octopuss, potom nemáte zmysel pre humor.  Ale aby vám nebolo smutno, Margotku je dostať v Kauflande 14.9. - 21.9.2022 v akciovej cene 0,39 €! Tunajší Riči s DžorDžom boli asi spolu ruka v ruke na hubách! ()

oveckaoa

Miller je béčkař má za sebou třeba Experiment zombie nebo Plán Útěku 2 a  tohle je další jeho béčko . Parta teenagerů si rezervne chytrý dům kde mají sraz po letech ten dům je, ale zabíjí. Kdyby to bylo přímočaré a zabíjel by je hned od začátku budiž , ale tady je 40 minut vaty kde se nic neděje pak se to rozjede, ale o nic zajímavého se nejedná. Jedna vražda je zabití elektrickým proudem jedna je utopení v jakési bílé tekutině jedna vypití čehosi co ho zabije a jedna zlomení vazu  po pádu po šlápnutí na vlasy. Film se snaží být chytrý , ale ty chapadla ho pohřbívají. Ten konec je co za píčovinu tak, že ona s nima oni ji zabijou a ona se nějak připojí na bluetooth? bojuje 40 procent Herečka z Prciček Girls Rules  herec z Kosmického hříchu. ()

iXtr3m3

Nevidím to až tak tragicky, ako to vyzerá podľa hodnotenia. Niektoré CGI síce boli vyslovene na facku ako napr. tie "chápadlá", ale inak fajn spracovanie. Neprináša to nič extra nového, ale rozhodne to neurazí, herecké obsadenie nie najlepšie, ale minimálne postačujúco sympatické, nedostali sme žiadnu nahú scénku, čo sa dnes v podobnom žánri doslova cení, pretože to majú väčšinou totálne braky, ktoré ničím iným nemajú šancu zaujať a tie možnosti, ktorými "tajomný hi-tech dom" disponoval, sú predsa len zasa niekde inde, ako sme doteraz mali šancu vidieť v doteraz natočených námetom podobných filmoch. ()

Adramelech odpad!

Vážení filmoví tvůrci, už mě s filmy o tom, jak roboti vraždí lidi, docela nudíte. Takových filmů již existuje spousta a všechny jsou víceméně na jedno kopyto. Chápu, že varování před tím, že umělá inteligence se pro člověka může stát nástrojem zhouby, má své opodstatnění, ale nějak to ztrácí půvab. Ten barák byl rovnou naprogramovaný na rafinované vraždění lidí? A to jako proč? A kvůli čemu Margaux nahrazuje zabité osoby jejich maketami nebo atrapami, jež se pak podílejí na likvidaci zbývajících živých osob? Aby byl děj napínavější? Nebavilo mě to ani trochu. I videa na youtube o lepicích pastech na myši jsou zábavnější. ()

Flopik

Treba povedať, že to hodnotenie je úplne mimo a film vôbec nie je taký zlý. Je to klasická vyvražďovačka, akurát tu nemáme killera ale vražedný smart dom. Postavy sú sympatické, dobre sa nato pozerá a vizuál je skvelý. Niektoré zabitia celkom fajn, nebudete nadšení ale ujde to. Problém je dĺžka a rozbeh, kde to trvá príliš dlho a finále, kde je to skôr trápne ako dobré. Ale ako celok čistý priemer a zaslúžene by to malo byť okolo 55%, takže na hodnotenie určite nepozerajte a máte nenáročnú jednohubku. Potešilo aj vidieť Richarda Harmona po dlhšej dobe. ()

bozka10

Partia mladých,jak už to býva poloretardovaných teenagerov,sa nesťahuje do super moderného domu, ktorý ich chce zabiť.Bububu.Hororovo to nefunguje, väčšinou sedia pri pive a tláchajú.Už ked vidím takúto partiu,sa mi 🔪 ve vačku otvára.Nudné a stupídne. ()