Múzeum voskových figurín

• Česko Dům voskových figurín (viac)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiálny text distribútora)

Superpero

Elishu mám rád hodně. A naprosto chápu, že je tenhle film blbost se straaaaaaašně dlouhým rozjezdem. Když už dojde na vyvražďování, tak se dočkáme docela hodně originálních momentů (rozteklej barák, bodání do Paris skrz podlahu) a jedné vyloženě geniální scény (ano je to ta s prstíkem v kanále :-) Jenže rejža to naneštěstí vždycky stihne něčím shodit a pokazit (mrkající hlava, zmrtvýchvstání zlého týpka). Duo vraždících bratrů taky není moc hrůzostrašné, zvlášť benzinkář Bo by nenahnal hrůzu ani miminu, to maskovaný rocker Vincent je jiný šálek kávy, ale stejně mu na coolovosti ubírá fakt, že mu nasranej teenager jde v klidu rozbít hubu, místo aby se pomočoval hrůzou. Celkově mě ale House of Wax pobavil, takže dávám 60% s čistým svědomím. P.S. Paris Hilton sice na Oscara nehraje, ale zas takovej průser to taky nebyl. ()

Fiftis

Herecký výkon protagnistov je nemastný-neslaný. V hlavnej úlohe sa tu objaví Elisha Cuthbert, ktorú poznáme zo seriálu "24". Inak v tomto filme som snáď po prvý raz fandil záporňákovi, keď zavraždil Paige, ktorú hrala známa bohatá dedička hotelov Paris Hilton, že ma ušetril od utrpenia z jej hereckého výkonu. Mimochodom jej vražda je celkom efektná. Záver filmu neprináša žiadne šokujúce odhalenia, film odporúčam len skalným fanúšikom hororu alebo keď potrebujete zabiť jedno nudné popoludnie niečím nenáročným. ()

Djkoma

Ze 113 minut jsem se nudil celých 110 (ty 3 minuty trvalo sledování Elishy :)). Prostoduchý horor, který si neumí vybrat čim chce být. Buď atmosférickou podívanou nebo vyvražďovačkou mladých lidí (na to však je málo herců). Velmi hezký však byl dům z vosku a závěr (nechci spoilerovat), který milovníky vosku potěší. Zbytečný horor. ()

obitus

Jedina trochu originalni vec v celem filmu je prace s voskem a i ta je opravdu vyuzita jen v zaverecnych peti minutach. Zbytek je neuveritelna, sterilni, nenapadita nuda. Za zapamatovani stoji vpodstate pouze jedno jedine zabiti, ktere mozna i evokuje Jasonovo radeni v 80. letech (jo, myslim Paris). A to samozrejmne naoprosto ignoruju fakt, ze by mel tenhle podprumernej slasher mit neco spolecneho s klasikou s Pricem. Skoda no, celkem jsem se do kina tesil... ()

Kusko.t2

Veľmi odlišné spracovanie príbehu o dome z vosku, ktoré má len minimálne spoločného s House of Wax z roku 1958. Príbeh, efekty a vlastne všetko sa pretransformovalo na potreby diváka v roku 2005. Spravila sa z toho teenage vyvražďovačka, ktorých vraždy majú na svedomí dve siamské dvojčatá, ktoré nemali ľahké detstvo. Ich oddelenie bolo riskantné, avšak vzchopili sa. Keď boli malí „nalepila“ sa aj na nich práca s voskom, keďže ich mama s ním robila a v dospelom veku sú už dostatočne psycho a zručný pri práci s voskom natoľko, že pretvoria podľa svojich zvrátených chúťok svoje zabudnuté vidiecke mestečko. A do neho prichádzajú práve budúce obede, keďže majú problémy s autom a hľadajú tu pomoc, aby mohli čim skôr vyraziť na futbalový zápas, kvôli ktorému podnikli svoju cestu. Efekty sú celkom pekné, krvavé a špinavé. Čakal som od tohto filmu menej, príjemne ma prekvapil, aj napriek tomu, že je to omieľanie toho istého tak to malo nejaký šmrnc a atmosféru. Solídna novšia teen vyvražďovačka s dvojicou zručných psychopatov (a jedným v zálohe). Spokojnosť, ak pôjdete do toho bez hlbšieho premýšľania a nevadí klišé. ()

• Ve finální scéně s tajícím voskem (a nejen tam) bylo ve skutečnosti použito arašídové máslo. (becki_tu)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)