Bol raz jeden život

• Československo Byl jednou jeden... život (viac)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

Kovaja

Naprosto neodmyslitelná součást mého mládí!!!Ale i po letech seriál o lidském těle a Našem životě na jedinečnosti nic neztratil a je skvělým příkladem a ukázkou spíš pro děti jak to vše funguje ()

Paity

Neskutečně perfektně udělané. Pro děti ideální. Naučí se hodně o přírodě, jak funguje tělo apod. Pro mne nepostradatelný studijní prostředek. :-) ()

Corpsegrinder

Nikdy nezapomenu na památnou hlášku z dílu o kůži kde jdou dvě buňky a jedna říká tý druhý MÁŠ PLNEJ KOŠÍK GRANÁTŮ. ČEKÁŠ POTÍŽE? :DDD ()

Sairina

Tenhle seriál vám i vašim dětem velmi názorně ukáže jak funguje lidské tělo. Už od dětsví se mi tenhle seriál líbil, ale nejvíc výstižné je to, že, jak někdo řekl, by se měl vysílat na zdrávkách. ()

MulaNula

Tento seriál ze srdce nesnáším, né díky obsahu, ale díky mé "profesorce" na biologii, která nám to pokaždé zapínala a ještě to debilně komentovala, a v případě, že jsem neočekávaně usnul, mě ihned probudila a zkoušela na předešlou scénu. Ne, tento seriál doopravdy již ne! ()

J*A*M*A*L

Jednoduchý dětský dokument z Francie o lidském těle a nebo o životě.Především krásně kreslené a i pro některé ty starší poučné a v trošku krásně animovaném smyslu.Jedním slovem nádhera.89% ()

Paldiny

Náučné, zábavné, jedinečné! Albert Barillé zanechal nezmazateľnému stopu detským, dospievajúcim aj dospelým divákom. Dodnes zadržiavam dych, keď okolo mňa prefrčí motorový nepriateľ. Melodická úvodná znelka navodí správnu náladu, aby na to mohla začať púť červených hrdinov s kyslíkovými bublinkami na chrbte. Tí spoznávajú jednotlivé zákutia ľudského tela a stretajú sa s jeho ochrancami aj tými čo majú v úmysle škodiť. Medzi 24 epizódami sa nájdu samozrejme aj slabšie kúsky (Neuróny), ale i napriek tomu, by som decku bez váhania seriál pustil. A to, že ma RTVS dabing núti sa stať opäť raz pirátom, mu vysvetlím neskôr. ()

Rozjimatel

4,5  Veľmi kvalitný seriál, ktorý je jednak zábavný pre deti a jednak je mimoriadne poučný. Pár prvých časti sa seriál pomalšie rozbieha, ale potom šľape skvele skoro až do konca. Akurát pár posledných častí je slabších, takých akoby z iného seriálu, bez poučnej informácie, akoby už tvorcovia nevedeli, čo by tam ešte mali dať, ale počet častí bol pevne stanovený. Pritom tých tém a informácií, ktorým sa seriál vyhol, bolo pomerne dosť. Výnimkou je posledná časť, ktorá celý seriál krásne poeticky zakončuje, aj pomocou sci-fi prvkov. Ešte jedna výtka ide k opakovanému používaniu rovnakých animovaných sekvencií. To zase pripomína, že každá časť musela mať rovnakú, presne stanovenú dĺžku, tak niekedy musela prísť vata. Škoda takýchto škvŕn na inak dokonalom diele. ()

spiritus

Chytlavé vyprávění o lidském těle, prostřednictvým moudré červené krvinky, se skvěle vymyšleným mikrosvětem lidského těla. Všechno je výborně znázorněno, tak aby jednotlivé procesy, pochopili i malé děti. Když dnes vyšla celá série na DVD, nezávahal jsem a udělal jsem dobře. Kouknul jsem se s malým synkem a musel jsem zamačkávat nostalgickou slzičku. Je to zkrátka výborný, naučný, dobrodružný animovaný seriál pro všechny generace. Dávám skoro plný počet. ()

Cement73

Milé, poučné, zábavné a veľmi pútavo urobené. Myslím, že veľa z nás si možno ani neuvedomí, koľko informácií v nás ostalo práve s tohto seriáliku. Stále si pamätám zlé baktérie ako sa rozmnožujú delením, alebo priamo v napadnutej dobrej bunke... ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (viac)