Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

BlackAdder87

Tenhle seriál vyšel na špatné platformě, ve špatném formátu, daleko víc by mu to slušelo někde v televizi v klasickém provedení 1 epizoda za týden. Při hromadném sledování bohužel, mnohem víc vynikne rozdílná úroveň jednotlivých epizod a o to víc jim ubližuje, že nejsou dějově propojeny. Je to podobné jako Neuvěřitelné příběhy. Taky tam byly lepší a horší epizody, ale když se to vysílalo jednou týdně tak na ty horší člověk jednoduše zapomněl, zatím co ty dobré se mu vryly do paměti. Takhle to vybízí k hodnocení jako celek, který si bohužel víc než průměr nezaslouží, i když v něm je pár nadprůměrných epizod ()

Draconian

Mám rád podobné projekty (Love, Death and robots, Krajní meze, Zona soumraku atd.) a moc jsem se těšil. A nejsem zklamán...ačkoliv možná jsem doufal v ještě větší pecky. Některé příběhy jsou podivně ukončené či uspěchané. Většina je ale bud povedených nebo i výborných. Samozřejmě i když je to "hororový" seriál, některé díly se o žánr jen otřou. Zároven je nutné říci, že každý filmeček představí trochu jiný typ hororu (což je jedině dobře). Mými favority jsou především příběh "Mimo" (sociální přesah, humor a filmařina) a "Pitva" (skvělý sci-fi horor či kosmický horor), i když u ní raději nejezte. Oslovily ale i další. Každý díl je něčím zajímavý, ale jak bylo řečeno, někdy se nepovede předat údernou pointu či zůstane pocit, že se hodně pospíchalo a výsledek je nedomrlý. Doufám, že budou další série, protože tenhle formát mě prostě baví. A snad opět takto skvělé herecké i režisérské obsazení. 80% ()

Scaevola

Sled epizod (více u jednotlivých dílů) trpí zřejmou, ale pochopitelnou nevyvážeností, nicméně předpokládám, že právě to bylo cílem. Tvůrci usilovali o shromáždění těžce srovnatelných počinů různých autorů a různorodých stylů tak, aby výstavička fungovala jako morbidní bonboniéra. Za to si del Toro i Netflix zaslouží potlesk. ()

breebee

Tuhle recenzi píšu ve chvíli kdy ještě běží poslední díl, protože jsem tak znuděná, že už prostě neudržím pozornost. Tenhle problém měla většina epizod. Zbytečně vybrali hodinový formát, většinu dílů se nic neděje až na posledních pár minut a ten čas předcházející závěrečné zápletce není nijak využit. Má to sice hezký vizuál a je to kvalitně natočené, ale postavy jsou ploché a většina epizod ani nemá ten nepříjemný a děsivý vibe o který jim evidentně šlo. Za mě prostě zklamání. ()

filutaBLACK

Také bych se rád vyjádřil: Po prvních 3 epizodách jsem byl nadšen a bylo to za plnou palbu! 1.První kus podle del Tora má moc fajn premisu a zvrhne se velice fajn sick způsobem. 2.Druhá je adaptace mé oblíbené povídky a mám pocit že tu se ve scénáři hnalo trochu "win more" ale to nebylo na škodu a je to nejlepší kus celé antologie. 3.Tady po nemastném neslaném rozjezdu má poslední třetina neskutečně "tělesné" vyústění.... od 4. už se to láme směrem dolů....Sice obě adaptace HPL (Snění v domě čarodějnic už bylo zadaptováno v Masters of Horror, takže působí lehce zbytečně..) jsou ještě celkem OK. 4zvrtá epizoda je hodně WTF. Poslední 2 mě nechytly už vůbec.... škoda. První 3 kusy jsou 4-5 hvězd ()

Sopholojong

Del Toro sa hra na Hitchcocka... Najlepsou epizodou The Autopsy s hereckym virtuozom Murrayom Abrahamom, reznutou starosvetskou "pitevnou" a okorenenou zaujimavou symbiotickou, mimozemskou entitou. Kdezto tou najhorsou (od rezisera mojej "miloooovanej" Mandy som nic lepsie neocakaval) je "sestka", nohy si lamajuca prilis samoucelnymi konverzackami a WTF zaverecnym bizarom s vyvadzajucou cronenbergovskou kreaturou. Nataliho Graveyard Rats zase mali najzazitkovejsi potencial, nestastne splachnuty televiznejsou filmarcinou a najma sem by sa hodil celovecerny format (posobi to ako stred filmu). Witch House s Rupertom Grintom ma zase ohuril audiovizualom (cloveci potkan, coolova carodejnica), ale je to tak prevareny pribeh o prechode z reality do zahrobneho sveta.... Zaverecny The Murmuring najrealistickejsi a najposolskejsi zo vsetkych, ale najviac som ho odzival. Cisty *** priemer a od Del Tora mierna podpasovka, ze sa rezisersky nepodielal ani na jednej epizode. ()

Thalin

Čekala jsem od toho víc než průměrný soubor povídek, kde drtivá většina z nich neměla žádné vyústění nebo pořádný děj, zato měly roztáhlou stopáž, která by se dala smrsknout na polovinu (někdy i třetinu) a epizodě by to jen prospělo. Třeba v prvních dvou dílech se něco začne dít až v posledních pár minutách a ani to čekání nestálo za to. Nejspíš měla většina dílů nějak šokovat nebo znechucovat, což se některým povedlo, ale ne v pozitivním slova smyslu. Vizuálně se sice většina povedla, vychytalo to atmosféru i kostýmy, ale ani to nezachránilo tu nudu. Až asi na dva díly mi to přišlo utahané, zbytečně dlouhé a bez nějaké pointy. ()

injoy

Některé povídky nudné a některé ještě víc nudné. Nechápu jak někdo toto může nazvat hororové povídky 😁 I Krajní meze byly lepší. ()

jardas

Celkově takové nezajímavé, ale zpracované hezky. Dokoukal jsem 5 dílů a pak jsem si řekl, že se vůbec nic nestane, když přestanu...zkrátka jsem čekal více... ()

flyer.nick

Krásně zpracované, často dost komorní, hororové povídky. Řemeslně asi není co vytknout, penězi se očividně vůbec nešetřilo. Horší je to s příběhy, které jsou někdy nudné nebo nedotažené. Často by jim prospěla právě delší stopáž. Některé příběhy jsou fajn, některé děsná nuda, většinou půsoí spíš jako rozpracované, ale nedotažené, nápady. Nejhorší je ale asi sám Del Toro, který se pasuje do role Hitchcocka, ačkoli mu jak hororovostí tak charismatem nesahá ani po kotníky. Naštěstí je tam vždy jen pár vteřin, i to ale stačí, aby tam člověku vadil. ()

lukyna

Každá povídka měla tak slibný začátek! Ovšem místo nějaké zapamatovatelné pointy jen příšery, smrt a vydloublé oči. Nejhorší na tom je, že chvílema to vypadalo jako parodie. Jediná povídka, která mě trochu zaujala, byla o té chudeře, co chtěla být krásná, ale bohužel to už jsme tu jednou měli v Requiem za sen a to na  mnohem, mnohem vyšším levelu. ()

Milo384

Celkově to nebylo špatné. Některé povídky (Pitva a Pickmanův model) se mně líbily, některé byly slabší (Snění v domě čarodějnic a Šum Křídel). Všechny ale dobře vypadají a mají dobré herce. Takže průměrné hodnocení 3* ()

Ammit

Na to, že to měl být seriál desetiletí... Takový průměr, co se celkového hodnocení týče, některé díly jsou vedle jak ta jedle a některé jsou dost nadprůměrné, ale víc jak na slušné *** to jako celek nemá. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD