Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Prohlídka (E07)

(epizóda)
  • USA The Viewing

Zámožný samotář pozve na svoje stylové sídlo čtyři významné hosty a slíbí jim jedinečný zážitek. S napětím očekávaná akce se ale brzy děsivě zvrtne. (Netflix)

Malarkey

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Exkluzivní šílenost. Panos Cosmatos mě po Mandy a tomto příběhu přesvědčil, že je šílenec. Nicméně stylový šílenec. Do Kabinetu kuriozit přispěl svým příběhem, který stylizuje do temných osmdesátek, přidává darkwave hudební podkres, tmavé, ale pastelově barevné filtry a k tomu vypráví psychadelický trip s nechutnostmi, jak vyšitými z filmů Johna Carpentera. První epizoda z Kabinetu kuriozit, u které jsem na konci vůbec nevěděl, jak jí ohodnotit. Nakonec jí ale nemůžu upřít fakt, že mě zaujala. ()

Davies182

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Nejlepší masky z celé série vyhrává tento haluzoidní nostalgický ukecaný díl, ve kterém se sice strašně dlouho čeká na lámání chleba, ale pak teda to křupání stojí za to. Brrrr.... ()

Cappuccino

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Dialógová časť nebola síce hrôzostrašná, ale pôsobivým vizuálom, synth hudbou a očakávaním zla v pozadí vo mne vzbudzovala prirodzený záujem. Po odhalení tajomstva pána domu som bol však sklamaný. Verím ale, že niektorých divákov mohla práve táto pasáž najviac baviť. ()

Sobis87

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

100% Cosmatos! Úžasná fůze transcendence, Cronenberga, heavy metalové estetiky, VHS nostalgie a pekelných synťáků... opět. Po Beyond Black Rainbow a Mandy další ultimátní zářez tohohle kosmického génia. Jako kdyby Druuna vojela Tarkovského. Už se nemůžu dočkat Nekrokosm! ()

bart_

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Čtyři hosté, brutalistní barák, pár lajn kokainu, MJ, synťáky, Sofia Boutella, halušky, a jedna rohatá potvora – a zábava může začít.... to vše a nejen to dělá z The Viewing audiovizuálně omamnej psychotropní bad-trip, kterej vás přivede do nepopsatelnýho deliria, a kterej se ve finále zvrhne v šílenej monster-horror – přitom jde o klasickou konverzačku, který by fakt slušel celovečerní formát. To vše pod precizní režijní taktovkou mistra drogových filmů, Panose Cosmatose, jehož autorský rukopis je i v takto komorním a ryze minimalistickém měřítku naprosto nezaměnitelný a zcela jedinečný – ten týpek je prostě někde jinde. Neskutečně zvrhlej fantasmagorickej přepal.... nechápeš to, ale miluješ to. ()

Goldbeater

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Audiovizuální žánrová slast. Pokud víte, co čekat od režiséra Mandy a Za černou duhou, přesně to tu instantně dostanete! Panos je prostě king a nemůžu se dočkat, na co se vrhne příště. Výborně obsazená, kamerově nasnímaná, hudebně provedená a celkově hypnoticky vedená epizoda - zkrátka esence toho, co bych si představoval jako highlight celé antologie. ()

Anderton

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Vyzerá a znie to absolútne úžasne, za to čistá stovka. Už len to svetlo, keď si niekto zapaľuje. Pripomenie to Blade Runner, Cronenberga a stále je to dostatočne lovercraftovské. Lenže v skutočnosti je to príbeh na zhruba dvadsať minúť. Výsledkom natiahnutia na hodinu je to, že 3/4 počúvame nie príliš zaujímavé dialógy za okrúhlym stolom (s koksom a drahou whiskey) a ten zvyšok je krásne opulentný, ale nič, čo by ste nečakali, neprinesie. ()

ledzepfan

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Ha.. Smůla del Toro, tady tě Cosmatos přehrál ve tvé vlastní hře.. The Viewing svou osobitostí, vyzrálostí, tvůrčí svobodou a odvahou o několik koňských délek předběhl všechny své souputníky v tomhle kompilátu a podle všeho si do toho (narozdíl od většiny ostatních) ani nenechal kafrat oscarovým strejcem Guillermem. Weller s Boutellou jsou kulervoucí, stejně jako soundtrack (který doufám někde časem vyplave).. Je jasný, že je to subjektivní a kdo si blahem chrochtal například u šitózních epizod 5 a 6, ten jedinečnost Cosmatova přístupu nejspíš neocení, ale za mě je tohle pologenialita, přesto, že jde bezesporu o zatím nejslabšího Cosmatose (což není překvápko, když jde vlastně o bokovku, která nejspíš pomůže financovat chystaný Panosův film Nekrokosm.) ()

Gorehound

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

70s/80s estetika, vymazlený vizuál, dobrá 80s like hudba, skvelý Peter Weller... Ale načo to je, keď 3/4 sú neznesiteľné filozofické kecy, vedúce odnikiaľ nikam, a až na konci sa tí, čo vydržia, dočkajú trocha toho CGI gore a obstojného monštra. Vizuál nie je všetko, respektíve mohol by byť, aj také prípady poznáme, ale tu to podľa mňa neutiahol. ()

Trevor

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Rozhovory sú pomerne zaujímavé, akože inteligentné, akože všetci čo berú kokes sú najmúdrejší a ľudia čo drogy neberú nemajú ani štipku inteligencie a samotný záver je tiež pomerne zvláštny, ale je to natočené veľmi dobre, v ponurej a solídne chladnej atmosfére s očakávaním čo z toho nakoniec bude. Síce jeden zo slabších kúskov tejto série, ale napriek tomu stále na pomery Netflixu nadpriemerný počin. ()

okkac

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Cosmatos jede stále svůj osobitý vizuál plný zrna, psychedelických barev, pomalých záběrů, rozostřených světel a synťákového soundtracku. Někomu to sedne, nekomu ne. Já si celkem užil Beyond The Black Rainbow a Mandy a tohle mi sedlo taky dost. ()

Qitek

Nesnáším povídkové věci, nicméně tohle je třetí Cosmatos v plné parádě se vším všudy. Drogovej trip s osobitým vizuálem a filtry, díky kterým kolikrát ani nevidíte do tváře postavám, ale i tak je to strašně cool. Panosova úchylka ve vesmírné šutry, retro-future atmosféru a láska k céčkovému braku, je prostě magická. Už mi chyběl jen záběr odlesků na sečné zbrani. Tak se tady alespoň leskne zapalovač, podtácek na nadměrné lajny koksu a na stěně vysí zlaté AK47. Po tomhle už se může s klidem říkat, že jde o typickou “Cosmatosovinu”. V jeho případě bych i uvítal možnost zkreslení za “Cosmos(ovinu)”. ()

Cedr

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Bez pochyb nejlepší epizoda z celé série. Tak dobré, že by si to zasloužilo být samostatným celovečerákem.  Luxusní audiovisuál, chytlavý námět, úderné rozuzlení. Jediným neduhem je naprosto strašná Charlyne Yi. ()

psychoJoa

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Zase! Námět jak z černého zrcadla, ale závěr? Pointa? Začíná mě štvát, že jednotlivé díly nic nespojuje. Kdyby to všechno opravdu souviselo s tím kabinetem, to by bylo - že by tam bylo vlastně všechno zavřené pokupě. Takhle mi kabinet v úvodu nedává smysl - stejně jako jednotlivé díly. Vždycky mají fakt dobrý náběh, ale konec nějak uspěchají, nedomyslí a puf, hodina mého života je pryč. Nemám nic proti koncům typu “domysli si sám”, ale na to bychom potřebovali trošišku více vodítek… ()