Zámožný samotář pozve na svoje stylové sídlo čtyři významné hosty a slíbí jim jedinečný zážitek. S napětím očekávaná akce se ale brzy děsivě zvrtne. (Netflix)

Lima

Atmosférická lahůdečka, kde scénář je tentokrát podružný, kdy k perfektnímu výsledku stačí jedna místnost, úžasný ambientní soundtrack, čarování s kamerovými filtry a působivé režijní skills toho vousatýho italskýho mága. Práce s optikou, všechny ty detaily a zabírání herců, to je vysoká škola filmařiny. Prostě a jasně, Panos Cosmatos je mistr svého řemesla (Mandy, ach Mandy!), který má svůj rukopis, svůj výrazný tvůrčí ksicht a já už s netrpělivostí čekám na Nekrokosm. Jo, a Peter Weller si tady svého extravagantního miliardáře dává s naprostou brilantností. ()

Malarkey

Exkluzivní šílenost. Panos Cosmatos mě po Mandy a tomto příběhu přesvědčil, že je šílenec. Nicméně stylový šílenec. Do Kabinetu kuriozit přispěl svým příběhem, který stylizuje do temných osmdesátek, přidává darkwave hudební podkres, tmavé, ale pastelově barevné filtry a k tomu vypráví psychadelický trip s nechutnostmi, jak vyšitými z filmů Johna Carpentera. První epizoda z Kabinetu kuriozit, u které jsem na konci vůbec nevěděl, jak jí ohodnotit. Nakonec jí ale nemůžu upřít fakt, že mě zaujala. ()

DJ_bart

Čtyři hosté, brutalistní barák, pár lajn kokainu, MJ, synťáky, Sofia Boutella, halušky, a jedna rohatá potvora – a zábava může začít.... to vše a nejen to dělá z The Viewing audiovizuálně omamnej psychotropní bad-trip, kterej vás přivede do nepopsatelnýho deliria, a kterej se ve finále zvrhne v šílenej monster-horror – přitom jde o klasickou konverzačku, který by fakt slušel celovečerní formát. To vše pod precizní režijní taktovkou mistra drogových filmů, Panose Cosmatose, jehož autorský rukopis je i v takto komorním a ryze minimalistickém měřítku naprosto nezaměnitelný a zcela jedinečný – ten týpek je prostě někde jinde. Neskutečně zvrhlej fantasmagorickej přepal.... nechápeš to, ale miluješ to. ()

Cappuccino

Dialógová časť nebola síce hrôzostrašná, ale pôsobivým vizuálom, synth hudbou a očakávaním zla v pozadí vo mne vzbudzovala prirodzený záujem. Po odhalení tajomstva pána domu som bol však sklamaný. Verím ale, že niektorých divákov mohla práve táto pasáž najviac baviť. ()

Goldbeater

Audiovizuální žánrová slast. Pokud víte, co čekat od režiséra Mandy a Za černou duhou, přesně to tu instantně dostanete! Panos je prostě king a nemůžu se dočkat, na co se vrhne příště. Výborně obsazená, kamerově nasnímaná, hudebně provedená a celkově hypnoticky vedená epizoda - zkrátka esence toho, co bych si představoval jako highlight celé antologie. ()

Omnibus odpad!

"Monstrum heká v kanále, Omnibus má namále." Úchvatné transcende-anální dílo, kladoucí znepokojivé otázky, např.: Měl by děj filmu dávat alespoň trochu (dva, tři gramy by stačily) smysl? Odpověď: Panos Cosmatos! (italská nadávka, velmi vulgární, do češtiny nepřeložitelná). A nyní můžeme, spolu s iritovaným Omnibusem, nahlédnout do hlav postav, co se jim asi v této hovadině roku, kazící reputaci Kabinetu kuriozit Giullerma Del Tora, honilo hlavou. Hitmaker Randall Roth (Eric André): "Prohlídka debilní, dám si aspoň tibetské mentolové cígo." Spisovatel Guy Landon (Steve Agee): "Proč mě furt vychvaluje, to mě chce ojet?" Astrofyzička Charlotte Xie (Charlyne Yi): "Měla jsem radši zůstat v týmu doktora House, ten byl taky divnej, ale aspoň měl výsledky." Mentální ohýbač lžic Targ Reinhard (Michael Therriault): "Přes 100 lidí dalo 5*. To jsem netušil, že na csfd je tolik uživatelů drog." Hostitelova pichna Dr. Zahra (Sofia Boutella): "Kterej dobytek říznul naše tři metráky koksu tím práškem na praní?". Nasraný divák Omnibus: "Jděte už s tím fetováním a rádoby filosofickejma kydama fakt do prdele... Kde mám ten odpad!?" ()

Sobis87

100% Cosmatos! Úžasná fůze transcendence, Cronenberga, heavy metalové estetiky, VHS nostalgie a pekelných synťáků... opět. Po Beyond Black Rainbow a Mandy další ultimátní zářez tohohle kosmického génia. Jako kdyby Druuna vojela Tarkovského. Už se nemůžu dočkat Nekrokosm! ()

Anderton

Vyzerá a znie to absolútne úžasne, za to čistá stovka. Už len to svetlo, keď si niekto zapaľuje. Pripomenie to Blade Runner, Cronenberga a stále je to dostatočne lovercraftovské. Lenže v skutočnosti je to príbeh na zhruba dvadsať minúť. Výsledkom natiahnutia na hodinu je to, že 3/4 počúvame nie príliš zaujímavé dialógy za okrúhlym stolom (s koksom a drahou whiskey) a ten zvyšok je krásne opulentný, ale nič, čo by ste nečakali, neprinesie. ()

ScarPoul

Poviedka, aj tá filmová by mala mať nejakú pointu. Táto nemá. Zbytočne ukecané - bez toho, aby sa vyslovene o niečom rozprávalo, postavy nespoznáme a každá z nich je v tom svojom prejave značne neznesiteľná. Do toho finále pôsobí smiešne. A aj to prebudenie monštra. Čo ja viem. Neveril som tomu. Čo na tom, že to má fajn atmosféru a štýl. Hodinu sa pozeráme na prázdno bez zmyslu a hĺbky. A konči to v zásade veľmi lazy vyústením. Zatiaľ najhoršia poviedka z celej série. ()

ledzepfan

Ha.. Smůla del Toro, tady tě Cosmatos přehrál ve tvé vlastní hře.. The Viewing svou osobitostí, vyzrálostí, tvůrčí svobodou a odvahou o několik koňských délek předběhl všechny své souputníky v tomhle kompilátu a podle všeho si do toho (narozdíl od většiny ostatních) ani nenechal kafrat oscarovým strejcem Guillermem. Weller s Boutellou jsou kulervoucí, stejně jako soundtrack (který doufám někde časem vyplave).. Je jasný, že je to subjektivní a kdo si blahem chrochtal například u šitózních epizod 5 a 6, ten jedinečnost Cosmatova přístupu nejspíš neocení, ale za mě je tohle pologenialita, přesto, že jde bezesporu o zatím nejslabšího Cosmatose (což není překvápko, když jde vlastně o bokovku, která nejspíš pomůže financovat chystaný Panosův film Nekrokosm.) ()

Gorehound

70s/80s estetika, vymazlený vizuál, dobrá 80s like hudba, skvelý Peter Weller... Ale načo to je, keď 3/4 sú neznesiteľné filozofické kecy, vedúce odnikiaľ nikam, a až na konci sa tí, čo vydržia, dočkajú trocha toho CGI gore a obstojného monštra. Vizuál nie je všetko, respektíve mohol by byť, aj také prípady poznáme, ale tu to podľa mňa neutiahol. ()

Trevor

Rozhovory sú pomerne zaujímavé, akože inteligentné, akože všetci čo berú kokes sú najmúdrejší a ľudia čo drogy neberú nemajú ani štipku inteligencie a samotný záver je tiež pomerne zvláštny, ale je to natočené veľmi dobre, v ponurej a solídne chladnej atmosfére s očakávaním čo z toho nakoniec bude. Síce jeden zo slabších kúskov tejto série, ale napriek tomu stále na pomery Netflixu nadpriemerný počin. ()

Petroff

Kdyby to nějak dávalo smysl, nebo to třeba mělo pointu, tak by to bylo dobrý. Takhle je to výsměch divákovi. Od začátku předvídatelný a plochý, hercům je to celý úplně jedno a jen tam tak seděj a odříkávají, co se po nich chce. Jak tohle někdo může zaplatit? Proč? Za co? Asi za ty skleničky z Blade Runnera... Je tam pár svěžích záběrů a hodně špatně podaný užití marihuany a kokainu... ()

Lenka.Vilka

Tohle byl ale dost jinej matroš. Koukat na tohle bylo jako sledovat něco z osmdesátek, co se znaží vypadat jako futuristický osmdesátky. A já si tenhle ujetej trip ujela. A tím nemyslím jenom vizuální a hudební stránku. To byla dokonalost. Ale i ty rozhovory v první polovině, než ten jejich jedinečný zážitek nastoupí do vlaku směr zkáza. Protože ty jsou hodně důležitý. Protože když potom začne peklo, byla jsem už tak vtažená, že jsem zbytek dílu dokoukala s rukou před pusou. Konec perfektní, přesně jak to má mít dobře napsaná povídka. Šest z pěti. Nejlepší ze všech? Skoro. ()

okkac

Cosmatos jede stále svůj osobitý vizuál plný zrna, psychedelických barev, pomalých záběrů, rozostřených světel a synťákového soundtracku. Někomu to sedne, nekomu ne. Já si celkem užil Beyond The Black Rainbow a Mandy a tohle mi sedlo taky dost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD