Resident Evil: Apokalypsa

• Česko Resident Evil: Apokalypsa (viac)

Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Alesss

Witt chtěl evidentně spíchnout akční zombie vyvražďovačku, u které je lepší nezapínat mozek (nebo lépe - mozek rovnou vypnout). A u mě to fungovalo!, byť to Wittovi občas pěkně hapruje.. A ty stupído dialogy... ty by si moh Anderson odpustit v duchu rčení "mluviti stříbro - MLČETI ZLATO". Vidět to v portugalštině, tak dám klidně za 5. Ale ty kecy mne fuck fuckovaly... Doufám, že v trojce budou všichni mlčet a jen pálit! ()

Portman01

Apokalypsa začína presne tam, kde prvý Resident Evil skončil. Hororových prvkov je tu síce pomenej (možno s výnimkou scén v kostole a v škole), ale to vôbec nevadí, pribudlo totiž viac akcie, dozvieme sa aj niečo o pôvode vzniku nebezpečného T-virusu a nahliadneme viac do tajomstiev korporácie Umbrella. Film má vždy čo ponúknuť a uberá sa naozaj rýchlym tempom. Soundtrack opäť potešil, trošku viac sklamala šialená kamera, kde som mnohokrát nestihal registrovať čo sa vlastne deje. Sienna Guillory v podaní Jill Valentine je premňa dokonalou kopiou hernej postavy z RE a RE3. Carlos Olivera ukázal že dokáže strieľať zo zbraní a L.J hádzal jednu hlášku za druhou ("GTA mother-fucker). K horde zombii prirátame zopár Lickers- čo sú biologické zbrane Umbrelly a šťavu filmu dodáva Nemesis, ktorý sa síce objaví len na krátko, no poriadne im tam všetkým zatopí, proste je to bad-ass, ako ho poznáme z hry. Fanúšikovia hier budú opäť a raz zúriť z absencie niektorých postáv či odklonu príbehovej línie, ale to už k filmovému priemyslu patrí (viť Hitman, Doom a i.) Na záver: Nakoľko sa Resident Evil radí medzi koprodukčný sci-fi thriller, premňa vždy bol a ostane Survival-hororom, a preto filmu dávam tri hviezdičky za absenciu hororu a zbesilej kamery. ()

ciapok

neskutočná, otrasná nuda. HD verzia ma donútila až k súboju Milly s tým škaredým ujom fejs t fejs... toto som nedal... opovrhnutiahodný strihový sajrajt !! wtf...get the f**k out of here. Jedna hviezda pre Millu (obligátne), druhá snáď kvôli tomu že RE mam ako pripomienku zvuk v telefóne ()

missteeque

Asi je to moje chyba, že jsem viděla jedničku, pak dlouho nic a pak až Resident Evil: Zánik z Nevadské pouště. Řekla jsem si, že bych si měla dopřát všechny díly, jelikož Zánik jsem hodnotila velice kladně, ale tohle byl fakt děs, V naštvanosti mě podpořila hlavně koupě originálu DVD, která ale stála za prd! Monstrum Nemesis bylo něco mezi Golemem a Frankensteinem a bylo tam naprosto zbytečně, celou dobu jsem čekala, že příjde něco, nač bude aspoň nějaká podívaná, ale nakonec jsem to ve 3/4 vypnula, vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne.... Zklamalo! ()

Ankroth

Absolutně neznámý rejža, nicméně práci odvedl celkem slušnou. Na dvojku jsem se těšil, protože právě druhý díl herní série v ulicích Racoon City bylo to nejlepší, co série doposud nabídla. Filmové zpracování na tom už tak dobře není, čekal jsem mnohem víc událostí v krvavých ulicích, ale i tak jsem byl celkem spokojený. Co se týče hereckého obsazení, tak kromě Milly tu člověka dokáže rychle ztopořit i sexy Sienna, navíc to všechno jistí známý arabský sympaťák z Mumie. ()

Sandai

Čistokrevná akční řežba. Nemá cenu nad filmem uvažovat, nejlepší je prostě jenom koukat na užívat si skvělé akce a pastvy pro oči. ()

Swanny

Od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem víc. U začátku filmu jsem seděl natěšený co se bude dít. Ale proti prvnímu dílu naprosté fiasko, na můj vkus šíleně přehnané efekty. Přece jen stačilo ubrat zdegenerovaných potvor a přidat zombie. Ale co se dá dělat jinak dějově je film celkem kvalitní ale i přesto lehce podprůměrný. ()

mpet

Na jednu stranu je pro mě toto pokračování mnohem lepší než první film, ale na druhou stranu je o hodně horší. Ty plusové body jsou za lepší akci, větší počet herců, malinko pro mě zajímavější prostředí a hlavně za luxusní začátek. Ty mínusové body jsou za nepodařené monstrum, debilní konec a někdy až přehnané akční scény a nadlidské schopnosti Alice. Bohužel negativa nakonec malinko převládají pozitiva a tak musím jednu hvězdu ubrat. ()

Helllboy

Jo, to je ta hra, kterou jsem jako dítě hrál na play-stationu a nemohl jsem tu obrovskou obludu porazit. Když ve škole začala prorážet stěny a střílet z bazuky, znovu jsem se na chvíli vrátil do dětství. Bohužel jen na chvíli. Filmu chybí ta správná atmosféra. Sérii resident evil prostě nesluší bezduchá akční střílečka bez tajemné atmosféry - i když zrovna tímto směrem se vydává nejen ve filmech, ale i v nových herních dílech. Oproti jedničce rozhodně zklamání, často to totiž působí jako parodie. Alice je ale skvělá, to bezpochyby. Víc zombíků, víc temna, víc survival prvků, víc lekavých scén, míň trapných keců, míň nábojů a epičtější závěrečný boss fight... a bude to mít tu správnou atmosféru, jakou si matně pamatuji z dob prvních videoher. ()

Maza2222

Slabší, než 1. Sice se tam furt něco děje( výbuchy, souboje, zombie někoho zabíjí), ale je to nepovedena komedie. Herci nic moc, atmosféra divná, příběh nic moc a nudné dialogy, ve kterých se najdou i zajímavější.I když Milla je ještě lepší a hezčí, než v 1. 60% ()

tXtX

O chlp slabšie než super jednotka. Nočné Racoon City má šmrc rovnako ako v hre a Nemesis detto. Škoda len, že to až tak nedrží pokope ako prví film. Scenár mierne hapruje a akcia je nemastná-neslaná.. niečo tomu proste chýba. Stále však ide dôstojné pokračovanie, ktoré sa rovnako ako jeho predchodca rukami a nohami drží feelingu videohry, a to je podstatné.. 65% ()

Wiceman

Tak tohle je průser jako Brno. Po trailerech s Nemesisem (ten je na celym filmu prakticky to nejlepší btw.) jsem čekal, že konečně se děj přesune do ulic Racoon City, a já se tak konečně dočkám starejch známejch postav z her. Sice jsem se dočkal, ale jejich počínání ve filmu nejenom, že je debilní ale prakticky i zbytečný a to hlavně ve chvíli, kdy se objeví supergirl Alice. Od Jill Valentine, která se tu chová až extrémně drsňácky a hlavně ví, co a jak dělat aniž by někdo vysvětlil, jak to přesně ví (hlavně co se zabíjení zombie týče atd.) až po Carlose Oliveru, kterej byl zbytečnej už ve hrách a tady je ještě zbytečnější :D Co se ale musí nechat tvůrcům je jejich do detailů propracovaná Umbrella corp. a její prostředí, ať už se jedná o popisky technologii jako Umbrellatec apod. Nakonec docela díky za Mikea Eppse, kterej filmu dává aspoň známku toho, aby se nebral tak smrtelně vážně, jako to dělají ostatní postavy (hlavně Jill). Každopádně to ale moc nepomůže a film je nakonec ještě větší maglajz, než byl první díl. Od tentokrát extrémních děr v ději, přes divnej CGI, až po dementní obsazení (fakt se divim, že někdo jako je Jared Harris se k tomuhle upsal). Nebýt Nemesise a dobrýho soundtracku, dal bych odpad. Slabší dvě hvězdy. ()

Bruce0659

Druhé pokračovanie je už o triedu slabšie, niektoré scény ako napr. vjazd hlavnej hrdinky do kostola sú prehnané, Beltramiho hudba mi tu chýba, no napriek tomu snímka nesklamala, potešila aj pobavila a aj po desiatich rokoch je pozeratelná. ()

Samann

Trochu spojler, ale asi tu není nikdo, kdo by tohle neviděl a když, tak už je dostatečně varován, ať na to nekouká. I když na dvojku jo. Po trapné vyvraždovačce z jedničky tu máme celkem solidní střílečku, škoda jen, že těch nábojů nebylo víc, prostor tam pro to byl a je škoda, že není využit. Film už začíná plně připravovat diváka na to, že se smysluplností si nikdo hlavu nelámal. Otevírání úlu v pěti? Jasně pokud už víte, jak to skončí, tak je to buřt. Přeci to byl plán. Záchrana podrápaných a Milla nechá negra kousnutýho, asi mu chce dát šanci, že už za 4 díly bude lék a třeba to dá. Moment a nezastřelila jich pár se slovy nakažení…. No nevadí tomuhle asi věřila, že to dá, a nebo u něj nefungovala její schopnost poznat nakažený. Třeba nějaký trik s blátem jako v Predátorovi. No a korunku tomu nasadí jednotka kryjící se v krámě, která mega zombíkovi střílí do brnění místo hlavy. Asi to byla jen místní připo domobrana, ale ne vykreslují je tam jako próčka. No a láska nakonec a je z toho zase komedie plná nesmyslů. No ale povznést se nad ně dá, film to úplně nezkazí a při nějaké kruté rýmičce je to znova pustitelné. ()

Dalajlada

O kus horší než první díl. Víc a víc věcí nedává smysl, ale pěkně to odsýpá. Noc oživlých mrtvol a Frankensteinovo monstrum mi i vykouzili úsměv na tváři. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)