Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Wopat

O něco zajímavější a akčnější než první film. Milla Jovovich méně hraje, ale o to více řádí za využití nového osobního tuningu. Dobře jsem se zasmál při hlášce "Zůstaň!". Už méně mě ale nadchlo destruktivní monstrum. A nejvíce jsem rostl z těch elitních týpků, kteří měli zbraní a munice na dvě světové války, ale zombíky stříleli zásadně dávkou a od boku, a to i když na zbraních měli optické zaměřovače, pomocí kterých by jim nepřátelé padali jak hrušky. To byla opravdu neúnosná hrůza. Avšak zajímavá a jedinečná zabití naštěstí převažovala. Škoda jen, že zombíci už nebudili takový strach a nebyli tak promakaní, jako například týpek chodící po zlomené noze, tahajíce přitom sekyru, z jedničky. To byla krása. ()

Al44...

Slabší než první díl. Hodně mi vadí, že tu hlavní hrdinka má již nadpřirozené schopnosti a je tak v podstatě nesmrtelná. Spousta scén je tu dělána čistě pro efekt, jen aby "se něco dělo a vypadalo to cool". Kapitolou samou za sebe jsou různé haj-haj kopy v soubojích a vůbec snímání akčních scén - je to strašně nepřehledné a zrychlené. ()

Jakubik

O jednu hvězdu lepší než jednička zcela jednosznačně. Apokalypsa posouvá RE o mnoho více dále než jednička a co je daleko lepší je scénář a řežije a je vidět, že tomu prospěla. Film má celou tu hodinku spád a nenudí což se o jedničce říct nedalo. Film je příkladem průměrnosti bejt kapánek delší a trošku máknout na scénaři tak by si i zasloužil 4 hvězdy. ()

dainio

Nevím, nevím no. Oproti výborné až komorně natočené jedničce, toto pokračování v mnohém střádá. Kontinuita v ději sice potěší, ale zpracování je na tom rapidně hůř. Větší rozpočet se určitě mohl využít i jiným způsobem. Narozdíl od prvního dílu, se zde prakticky od začátku, již jenom a jenom masakruje. Celé "Racoon City" je infikováno T-virem, tzn., že všude se mátoří nenasytní zombies, obludy a agresivní zombie "psiska", lačná po masu. Skupinka přeživších v čele s Alice (jenž, je také infikována), se vydává na krvavou pouť, která je spojená se záchranou dcerky místního profesora, jenž slíbil za splnění úkolu, pomoc s opuštěním města. Při tom všem, je divák upoután maximální akcí (střílečky, bojové scény apod.). I když je akce opravdu dostatek, tak první hodinka stopáže prakticky nudí. Alexander Witt si zřejmě usmyslel, že když se bude všude střílet a bojovat se zombies, tak se nemůže stopáž táhnout. No a zřejmě až po té hodině, mu cinklo v hlavě, že by měl dát filmu i nějakou linii. To se povedlo v poslední půlhodince. Nemluvě o výborném závěru. Takže tedy, není to špatný, ale není to ani moc dobrý. Zkrátka průměr, u kterého polemizuji mezi ** až ***. Jsem zvědav na "trojku". ()

AxelWers

Pokračovanie Resident Evil prináša viac akcie, nebezpečný vírus si našiel cestu von do voľného sveta a ohrozuje obyvateľov Raccoon City. Spoločnosť Umbrella sa snaží nákazu zastaviť a príde so šialeným plánom. ()

SimonShot

Super film, obrovské zlepšení a pokrok oproti jedničce, akce střída akci a celý děj dává smysl. Asi nejlepší dil série Resident evil, fakt super podívaná, která baví. ()

Bollek

Už to není zdaleka tak dobré jako jednička. Mám ale celkově rád příběh a svět Resident Evilu (přestože jsem hry nikdy nehrál), a tak mě i tento díl potěšil. Konkrétně bych mu vytknul asi jen nevýraznou hudbu a nepřehlednost akčních scén. ()

Hartigan

Mně se to prostě líbilo, ať jsou zde taková či maková procenta. Je tu cool akce, Mille to opět sluší a dělá jednu zběsilou střílečku za druhou. K tomu všemu má ještě navíc i druhou přitažlivou pomocnici v mini sukni, takže zombici to s nimi opravdu nemají lehké. Celá dvojka je zabalena do temného šera a obří zmrde jménem Nemesis rovněž obstál. Pokračování "Residenta" nezklamalo, Hartiganuv verdikt - 70 %. ()

michald99

Po otřesném a trapně ubohém prvním dílu, se přeci jen moje filmové buňky rozhodli zhlédnout i druhý díl, jen aby dali Rezident Ívlu ještě jednu šanci. Mimořádné poprsí Milly Jovovich si opět, ale tentokrát mnohem akčněji a zábavněji prostřeluje cestu mezi hordami sice pořád pobledlých, ale už lépe naanimovaých příšer, které zajišťují dostatek důvodů k dobré akci, sice jednotvárných a trochu předvídatelným dějem, ale rozhodně má dvojka přesně to, co jsem chtěl aby měla jednička. //70%// ()

Kingjiri

Mnohem akčnější a vizuálně o fous lepší než jednička, ale příběhově hodně vyprázdněný. Nečekal jsem samozřejmě žádnej majstrštyk, nicméně příběh se smrsknul na pouhou "vybíjenou" lidi vs. zombie. Uplně chybí snaha o nějakej (byť chabej) twist, mysterióznost nebo aspoň pokus o seznamovačku s postavama, přičemž logika jde celou dobu stranou. Jedinym zpestřenim byl Nemesis, kterej však nedostal moc prostoru, dvě silnější hvězdy. ()

Stíba

Ano, určitě to můžeme považovat za poněkud zbytečně absurdní. ale film se na nic jiného taky nehraje a já mám tuhle řežbu prostě rád. ()

alienemo

Oveľa slabšií film ako prvý diel. Neprehľadná akcia a zle spravené súboje. Nad kvalitou posledného monštra by človek skôr zaplakal. Dejovo to rozvíja myšlienku prvej časti a dvere pre dalšiu zostali otvorené. ()

lubomir91

Možná budu za naprosého blázna kvůli tomuto hodnocení, ale já si ten film opravdu užil. Připomíná mi to totiž moji dřívě nejoblíbenější hru Resident Evil 3: Nemessis. Pro mě prostě připomínka hry, kterou jsem hrál před 11 lety ()

Shaleman odpad!

Jak se tohle může někomu líbit? ani béčku to nesahá po kotníky. Mizerný scénář, mizerné obsazení, mizerné herecké výkony,ujeté mizerné gumové masky co nekoupíte ani u Vietnamců a šílený matoucí střih, který udělá z akční scény podivný guláš, kdy nevíte co je ruka nebo noha nebo hlava a pak podivné zpomalování filmu POKAŽDÉ, když se objeví zombie, které nemá za úkol navodit pocit napětí, ale jen zakrýt šílené nedostatky celého céčkového filmu. Oproti jedničce brutální propad do hnoje filmové tvorby. A nejhorší je, že se tahle slátanina bere vážně... ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)