Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

Flego

Po dlhšom čase som videl hlúpy film, ktorý sa vyžíva v efektoch a debilných dialógoch. Našťastie tých efektných scén bolo dostatok... ale nepomohli aspoň k priemeru. To ani náhodou. ()

BMW12

Začátek byl i celkem dobrý, ale od poloviny filmu to byla hrozná slátanina. První, čeho si divák všimne, je CGI medvěd, který je opravdu špatně vytvořen a je jasně vidět, že se nejedná o skutečného medvěda. Žánr filmu se pak uvádí thriller/komedie, avšak s komedií to nemá absolutně nic společného. A velkým negativem filmu je i režie Elizabeth Banks, jenž mě zatím moc nepřesvědčila o svých režisérských kvalitách... ()

TheEvilTwin

Tak tohle byl naprostý bizár, úlet a letošní absolutní (nejen) kino propadák. Na koksu totiž není jen medvěd a půlka návštěvníků parku, ale především režisérka Elisabeth Banks, která by měla raději zůstat u svých podprůměrných béčkových rolí a nemotat se za kameru. Čekal jsem alespoň tunu pořádného gore, naspeedovaného medvěda a luxusní hlášky hraničící s parodíí, ale bohužel nic z toho se nekoná. Na zábavnou ptákovinu je to až moc málo vtipné, humor je naprosto nevtipný a nefunguje a na vážné medvědí jatka je to zase moc debilní, nevýrazné a gore je tragicky slabé. Nehledě na klasickou debilitu všech postav, které mají tunelové vidění a IQ v záporných hodnotách. Jediný plus pak vidím na celkem ucházející stopáži a barvitém vizuálu, ale tenhle CGI digibordel, kterému chtějí tvůrci říkat „medvěd“ je prostě velký špatný. ()

Othello odpad!

Laciné filmy se špatně hrajícími herci, kde každého očividně zajímá spíš již konec natáčecího dne než jeho výsledek a kde v centru dění stojí ošklivě animovaná CGI potvora, byly vždycky doménou studia Asylum. Vždycky měly ten chytlavý název s příslibem epické plískanice, takovou tu na první dobou šílenou zápletku, která lákala k tomu pustit to někde na párty a prakticky vždycky zůstaly daleko za očekáváním. A já jsem chtěl Cocaine Beara tímto srovnáním urazit, nicméně problém je v tom, že já několik filmů studia Asylum viděl, byly hrozný, ale pořád byly zvládnutější než to, co je servírováno zde. Tady selhávájí regulérně ty úplně základní aspekty toho, jak se točí film. Ve scéně uvádějící postavu Margo Martindale není poznat kdo v ní právě mluví. V některých scénách herci otevírají pusu do úplně jiných slov než které z ní vycházejí. Co tam dělal ten šílenej dvousekundovej, 10-minutes-ago flashback s mrtvolou Olafa? Někdy v desáté minutě se postavy zmíní o nějakém pediatrovi, který balí něčí mámu a pak se o něm zmíní opět až v devadesáté minutě aniž by do té doby jakkoli promluvil do děje. Já tomu fakt nerozumim, tenhle výsledek jako někdo odevzdá a závisle na tom někdo řekne "V pohodě, nasadíme to do kin."? Tohle se snad nikdy nedělo, ne? Alespoň sekce trivia, u čerstvých filmů obvykle poskládaná jen z promo textů, naznačuje leccos už jen tím, že studio nakonec ponechalo film s jeho pracovním názvem, protože bylo líný vymýšlet jiný. Dále pobavila skutečná historická předloha zápletky spočívající v tom, že skutečně někde medvěd sežral cihlu zatoulanýho koksu, aby hned nato chcípnul a tvrzení Elisabeth Banks, že když pár dní před smrtí Liotta šel nahrát postsynchrony do studia a viděl první záběry s digitálním medvěděm, tak mu prý přišel dobrý, což vychází asi ze skutečnosti, že umírající člověk je schopný rozeznat dobré CGI zvíře od špatného, když ostatní tápou. Nebo nevim. ()

JASON_X

Scénář o medvědím kokainismu sice nedosahuje tak závratných výšin fantasmagorie jako třeba scénáře k Sharknadům, ale i tak je to ohromná švanda. Zprvu jsem si sice říkal, že z tak velkolepě švihlého námětu by určitě šlo vytřískat ještě mnohem víc zvrhlé zábavy a praštěnějších gagů, ale ke konci jsem byl už víc a víc spokojený, od scény se saniťáky děj nabere hodně slušné obrátky. Krátké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami bylo rychle vyřešeno třeba Keriinou neskutečnou růžovou kombinézou (takovéhle zhůvěřilosti se tenkrát v osmdesátkách fakt nosily!), nadprůměrně podařeným digitálním méďou, jehož sjeté ksichtění a pohybové kreace mi přivodily spoustu záchvatů smíchu, nebo třeba i geniální rolí na tělo pro nebožtíka Liottu. ()

luka4615

Na tento bláznivý počin jsem se od prvního oznámení zvráceným způsobem velmi těšil, nicméně jméno režisérky mou důvěru v úspěšný projekt vcelku nahlodávalo. Bohužel, mé obavy se ukázaly jako opodstatněné, jelikož Elizabeth Banks absolutně nezvládá práci s danou látkou, takže z potencionálně bizarní podívané je ve finále nudná a zbytečná šeď. Nastalou situaci už bohužel nezachrání ani několik groteskních smrtí a epicky absurdních situací. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve zapomnění je pak samotný Cocaine Bear, který je velmi lacině, ba přímo odporně digitální. Je to vážně veliká škoda, jelikož právě tento snímek měl velkou šanci stát se po "Project X" dalším počinem, u něhož se budeme s přáteli společně opíjet kvalitním alkoholem. Tak snad to vyjde u něčeho jiného! ()

Morholt

První cca polovina byla poněkud mdlá a vtip oscilující mezi Méďou Béďou a Brickleberry mi připadal příliš nucený. Naštěstí medvěd byl na scéně dost často a pokud za to vzal, bylo se na co koukat. Druhá půlka pak už byla jízda, která dokázala rozesmát a hlavně nenudit. Samostatnou kapitolou je pak povedené gore. V tomhle ohledu jsem moc nečekal, ale nakonec tu bylo tolik lahůdek, že je těžké si vybrat tu nejchutnější. Nicméně pokud bych měl vypíchnout scénu, při které jsem se otřásl, tak to byla obličejová jízda po asfaltu. Herecky je to oukej a rozloučení s Rayem Liottou, který dal tvář pěkné řádce parchantů, bylo celkem symbolické. Od Elizabeth Banks jsem moc nečekal, ale mile překvapila. 75% ()

ScarPoul

Nebyť poslednej polhodiny dal by som tri. Jasné je tu digitálny medveď. A áno treba vypnúť hlavu, inak logika nepustí, ale tá prvá hodina celkom odsýpa a kupodivu ma bavila. V čom vidím najväčší problém je, že od určitého momentu si film neodpustí moralizovanie. A vtedy realita naplno zaklope na dvere a odrazu sme konfrontovaný s neskutočnou hlúposťou. Keby sa to nieslo v atmosfére Hadov v Lietadle bolo by to príjemne guilty pleasure. Ale takto hrajú prvé husle postavy čo sa na obraze nezohrejú dlho a tie čo by ho mali ťahať sú až trestuhodne nudné. A ešte k tomu nevtipné. Tá žánrová neujasnenosť tomu v mnohom podkopáva nohy. A pritom taká chuťovka to mohla byť. ()

Lacike

Ukážkový príklad filmu, ktorý bol vtipný v dvojminútovom trailery, kde nám ukázali všetky trochu zábavné scény, ale v celovečernej stopáži to je hrozne trápne. Elizabeth Banksová znova potvrdila, že ako režisérka nestojí za nič. 3/10. ()

corpsy

Ak sa chcete pri horore baviť a nie sa nechať vystrašiť, v žánri sa vyznáte a viete kde sú jeho záporné a kladné mantinely, tento sfetovaný Yogi Bear vám urobí radosť. Ináč máte smolu. Ináč ste neznalí konzument, ktorý sa buď zľakne už samotného námetu, niekoľkých skvelých gore scén, alebo len nesympatie k novodobým kultom, ktorým sa tento méďa určite stal. ()

Astaroth12

Čakal som, nie bečkový, ale až cečkový film, niečo na štýl sharknada či Lavalantula. A náhodou som dostal celkom pohodovú záležitosť, ktorá sa chvalabohu nebrala vôbec vážne. Je to celkom vtipné, sem- tam i trapne a detinské , ale to sa dalo čakať a ja som to aj čakal. Medvedík bol trikovo špatný, ale čakal som, že sa aspoň prejaví ako nekompromisný camp zabijak, ale i tam mal veľké rezervy. Nejaká tá trhanica  bola, ale veľa sa toho dialo mimo záber a skoro všetko ostatné bolo všedné a tým aj nezaujímavé. Ku koncu začal film veľmi moralizovať a to sa k tomuto filmu nehodilo. Radšej  mal venovať viac energie zabavnosti, preto som si tento film aj pustil, ale ako postupoval, tak tá vtipnost celkom ustúpila fádnosti. Do kina by som na tento film nešiel , ale doma bol v poho znesitelný. Slabé 3*. ()

Tryskomyš

Tak to mě tedy hodně mile překvapilo. Nečekala jsem nic moc. Ale hodně jsem o tomto filmu slyšela před zhlédnutím. Dostala mě především ta doba jakoby osmdesátek. Pěkně natočeno. Ale jsou tu i dost brutální scény. ()

maddy

Elizabeth Banks by nemala už nikdy točiť filmy. Po otrasnom Movie 43, zbytočných nových Charlie's Angels a najnovšom Cocaine Bear je to viac ako zrejmé. Nemá totiž žiaden režíjny cit. Cocaine Bear mohla byť pomerne uletená čiernohumorná/hororová zábavka, ale v jej podaní z toho vznikol iba film s maximálne otravnými postavami, nefungujúcim až trápnym humorom, smiešnym pokusom o gore, otrasným CGI medveďom a s absolútne nulovou atmosférou a žiadnym tempom, kde je utrpenie sa prelúskať aj tou hodinou a pol. Celé to pôsobí ako lacná C-éčková produkcia, ktorá nemá čo hľadať ani len na streame, nieto ešte v kinách. Uletený nápad s medveďom na kokse fakt nestačí, Elizabeth! CELKOVO: 2/10 ()

agentmiky

Očekával jsem ulítlou a ztřeštěnou komedii. A přesně to jsem také dostal. Je to fakticky výplach na sobotní odpoledne, kdy nechcete moc přemýšlet. On samotný námět zní na papíře úžasně. Ale Elizabeth Banks za mě ten neskutečný potenciál prostě nevyužila. Jasně, u pár scén se zasmějete, nedá se to považovat za úplnou tragédii. Jenže když se zamyslím, že by se filmu ujal nějaký zkušenější filmař, tak z toho mohla být špičková bizarní podívaná...Jinak zpátky k filmu. Herecky asi OK, pár zúčastněným sedla role přímo na jedničku (ubrečený Alden Ehrenheich pobavil). Co se týče kadence jednotlivých gagů, tak nic extra, tady se měli autoři více utrhnout ze řetězu (vlastně jediná pořádně zapamatovatelná scéna je ta se záchrankou...tu mohu označit jako excelentní). Akce též neurazila, vidět pobíhat zfetovaného medvěda na koksu, to se často nevidí. Patetický závěr zklamal na plné čáře. Takže když to shrnu. 5/10 mi přijde jako adekvátní ohodnocení. Ušlo to :) ()

slord

Trailer nalákal na zábavnú blbinu, ale výsledný film je nevtipná, nudná a prázdna kravina. Postavy sú nesympatické, povrchné, každá má jednu vlastnosť, ktorú ukazuje celý čas (ten je zlý, ten je smutný, ten je drsný atď). Námet mal potenciál, no Elizabeth Banks ho spláchla do hajzlu a naservírovala túto vo všetkom zlyhávajúcu ohavnosť, ktorú budem ešte dlho rozdýchavať. Jediný raz čo som sa pousmial bolo na začiatku titulkov, aj keď to pobaviť asi nemalo :-). Keby to tak dostal do rúk Wirkola, to mohlo byť tak dobré, no tak mi ostáva si tento scenár len predstavovať. Verdikt: 2/10 ()

Steven47

Medvěd na koksu vlastně funguje strašně dobře jako parodie na survival thrillery. Je ale škoda, že si to uvědomí až ve druhé polovině, a ta první tak působí spíše mdle, protože se jí moc nedaří kombinovat humor s napětím. Těžko říct, jestli mi prostě jenom trvalo se na snímek správně naladit nebo opravdu dojde k určitému zlepšení. Každopádně třeba taková scéna se sanitkou je prostě skvělá. Všechno je samozřejmě strašně přepálené, jenže co taky čekat od filmu s tímhle názvem. Jsem navíc přesvědčený, že to celé mohlo být výrazně ujetější a je škoda, že tomu tak není. Tahle látka si o to opravdu říkala. Stopáž 95 minut je tak akorát, snímek má slušné tempo i díky střídání několika příběhových linek, ne všechny jsou však záživné na sledování. Postavy jsou sice fajn a pro potřeby děje naprosto dostačují, ale problém je v tom, že jejich interakce nejsou zpočátku moc zábavné a působí až nuceně. Soundtrack mi přišel povedený a CGI medvěd vypadá obstojně, rozhodně lépe, než působil z prvních ukázek. Potenciál, a především ten komediální, byl rozhodně větší, nicméně nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Druhou půlku jsem si vlastně celkem užil. 5/10 ()

Derek

Zle zrezirovane a zostrihane s par brutalnymi vtipmi. Snazi sa to byt nieco ako Snakes on a Plane, ale je to az prilis rozharane. Da sa to prezit len vdaka relativnej kratkej stopazi. ()

Blackhand47

Medvěd na koksu se svezl hned na dvou liniích: stoupající popularita drogových příběhů, které odstartoval seriál Narcos a popularita bizarních příběhů podle skutečnosti, kam můžeme zařadit například komedii Máš ji!. Vlastně to mohla být i fajn béčková slasher komedie, ale režisérce a scenáristovi se nepodařilo vytvořit ani sympatické postavy ani zajímavou zápletku. Celé se to strašně táhne, na medvědovi jde poznat, že je CGI a levné záběry, kdy někoho táhne něco do křoví tomu taky nepomáhají. Mít to zajímavější hrdiny (funkční je možná akorát dvojice dealerů Ehrenreich a Jackson), dal bych tomu vyšší hodnocení, ale kromě námětu, který se dá shrnout názvem filmu, nemá snímek vlastně co nabídnout. Hodnocení: 20 % ()

Trevor

Často sa oplatí odolať pokušeniu a v tomto prípade pokušeniu ísť na film do kina som s prehľadom odolal a dobre som spravil. Ako spomína Arsenal83 film nemal byť žiadnym mixom žánrov ale mal byť iba komédiou a v takom prípade by človek prehliadol aj tie predpotopné efekty, ktoré občas naozaj pôsobia ako spred 40 rokov. Sú však momenty, ktoré by film potencionálne mohli potiahnuť aj na 3*, napríklad tá jazda v dodávke doprevádzaná skvelou hudbou je jedným z nich, ale nakoniec ich je príliš málo a tých 54% je ešte pomerne zhovievavých. A nebolo by to aby sme sa dočkali korektného dementizmu, silných detičiek (aká je realita vieme všetci, už im musia upravovať osnovy v školách lebo sú tak dementné z TikToku, Insta a tabletov), top momentom boli traja belosi ktorý sa snažia okradnúť jedného černocha :-D :-D (pochopiteľne ten ich na šrot rozbije, šak je alfasamec), nechýbali poznámky o nefunkčných, samozrejme že bielych, otcoch (ten korektný liberálny dement by sa mohol prejsť po ceste medzi mojim mestom a Spišským Štvrtkom a videl by, ako vynikajúco fungujúce dediny slovenskej majoritnej menšiny riskujú svoje životy chôdzou po frekventovanej ceste, kde rýchlosť nedodržujú ani len slimáky, lebo ich otecko poslal zbierať po mojom meste drevo, aby mu nebolo zima) ale tá potreba vykresľovať realitu tak, ako si ju niekto predstavuje a akú by ju chcel a aká nikdy nebude stiahla ešte nižšie aj tento film, ktorý vôbec nemusel dopadnúť tak zle. ()

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023