Venuše

• Španielsko Venus

Lucia je tanečnice na útěku před mafií poté, co ukradla pytlík extáze. Se svou sestrou a neteří se ukrývá ve starém činžovním domě zvaném Venuše. Tam však narazí na zlovolné nadpřirozené síly. (HBO Max)

Necrotongue

Kdo jiný by měl přijít s řádným inkvizičním podnětem, když ne právě tvůrci z Torquemadovy vlasti? A Španělé se svého úkolu zhostili na výbornou, postupně si mě stále více získávali a po setkání s tetičkou Galgou, místní lokátorkou, jsem začal poprvé uvažovat o možném pětihvězdí. Vrcholem snímku se pak pro mě stalo koupelnové setkání s tou, jejíž jméno nesla celá budova, jenže film v tu chvíli ještě nekončil a z vrcholu je možné pokračovat jen směrem dolů. A přesně to přišlo i v této původně akčně- hororové podívané. Od té chvíle začalo veškeré dění připomínat pokus o špatnou grotesku, dokonale pohřbilo kvalitně vybudovanou atmosféru a přišlo nejen o mou přízeň ale i o dvě pěticípé, které se mi tu náhle jevily jako zcela nadbytečné. / Poučení: Ten nápad s pilulemi nebyl příliš originální, mnohem lepší provedení jsem viděl v ruské nevěstě. ()

JASON_X

Blbá nesympatická štětka čmajzne partě grázlů klepky a zdrhne do strašidelnýho paneláku ke svojí ségře. Ségra je taky blbá, protože tu čůzu okamžitě nevyrazí. No ale to by potom nevzniknul tenhle film, že jo. No a štětka pak velmi záhy zjistí, že na světě můžou bejt i děsivější věci, než mít v zádech tlupu nasranejch naposilovanejch vymaštěnců. Film většinu času stabilně jede po čtyřhvězdový koleji, a to díky temný atmošce a nevyzpytatelnýmu nepředvídatelnýmu ději, pár vteřin je dokonce pětihvězdových (to když Victor potká v kópelce Věstonickou Venuši v BDSM postroji), ale bohužel odlehčenej groteskní závěr je tak kazišuckej a obludně pitomej, že mi dojem z celýho filmu rázem radikálně pokazil. SPOILER: Takže ta blbá nesympatická štětka se jakože stala... ne, ona snad od počátku byla vtělením akkadský Lamaštu? Božínku... ()

Morholt

Tanečnice šlohne tašku plnou extošky a před rozzuřenými gangstery se ukryje u své sestry. Jenže kromě ní a její dcery bydlí v paneláku uprostřed španělského sídláku i akkadská bohyně, která má v plánu tady tomu začít šéfovat. Pokud bych něco vypíchnul, tak je to atmosféra. Nejedná se o žádnou temnotu, ale připadalo mi, jakoby byl film prakticky celou stopáž ve stresu, což udělalo koukatelné i ty sekvence, ve kterých se nic moc nedělo. A že jich bylo. Pokud jde o samotné démonické blbnutí, tak to se pořádně rozjíždí vlastně až v závěru. Do té doby je to občasných halucinacích, které sice měly něco do sebe, ale bylo jich málo. Herecky to celkem ušlo, ačkoliv na místě hlavní hrdinky bych si dokázal představit jinou herečku. Samotný závěr to celé trošku pokazil, ale zase ne tak výrazně. Nicméně Balagueró udělal z mého pohledu krok dozadu. 60% ()

corpsy

Akási divná zmes HELLRAISERA, SUSPIRIE, či EVIL DEAD ( ale aj pár iných, mimožánrových diel ), ktorá chce rozpútať na plátne to pravé orechové, čo sa mu vlastne aj darí. Krvi je dosť, je to sexy, ide skôr o atmosféru ako o ľakačky a poteší vyššie spomenuté vykrádanie. Tu sa to hodí, pretože je to všetko skvelo štylizované a nič úzkoprsé sa nekoná. Hororový príspevok, ako sa patrí. ()

Astaroth12

Dlho očakávaná novinka od Jaume Balagueró nedopadla vobec zle aj keď do topky sa u mna tento film pri tomto režisérovi nedostane. A to som od neho videl všetko, okrem dvoch filmov, ale Los sin nombre už mám v hľadáčiku. Je to môj obľúbený tvorca a tak som očakával od tohto filmu svižnú a krvavú jazdu , čo sa, ale potvrdilo len čiastočne. Sú tu dve dejové linky. Jedna sa zameriava na drogových dílerov a druha je o vežiaku, ktorý skrýva temne tajomstvo, ktoré, ale chce už konečne vystúpiť z tieňa a práve ten čas nastal. Je tu dejová linka, ktorá sa musí najprv rozvíjať a preto niekomu môže pripadať, že je film hlavne v prvej polovici nezáživný, ale keby tu bolo viacej svižnosti, ale dejová linka by tu prakticky nebola, zas by niekomu vadilo, že tu nie je, ľudom sa nezavďačí nič. Mne to práve vobec neprekážalo, že sa príbeh hlavne v  prvej polovici tvoril a vobec mi nevadilo, že pritom bol trocha monotónny. V druhej polovici si to, ale vynahradil. Prišli na scénu čarodejnice, nejaký ceckatý démonický zjav i lepiaca páska, bez nej si kvalitný horor už neviem ani predstaviť. Škoda, že ten démon nemal viac priestoru a zamrzí aj fakt, že drogový gang a jeho členovia to zabalili skôr, akoto sa stačili prejaviť. Finále sa už nieslo v znamení krvi, výbuchov, strelných zbraní a práve i tej lepiacej pásky, bez ktorej by to hlavná postava asi nedala. Ten koniec nebol celkom vydarený, ale aj tak ako celok bol film viac než vyhovujúci a Jaume Balagueró ma stále veľmi baví a dúfam, že toto spojenie vydrží dlho. ()

maddy

Hodina nudnej, podpriemernej gangsterky, ktorá nemá s hororom nič spoločné, pol hodina priemerného bosoráckeho hororu a stupidný záver aký sa aj v hororovom žánri vidí málokedy, ktorý to celé zhodí ešte o úroveň/hviezdičku nižšie. Jaume Balagueró by sa nabudúce mal rozhodnúť aký žáner chce vlastne točiť, pretože na to miešať ich dohromady jednoducho nemá schopnosti. Ale to asi nie je prekvapivé, keďže dobrý film nenatočil od [Rec], resp. jeho pokračovania, no to už bolo pred štrnástimi rokmi, takže ja som nadobro prestal dúfať, žeby ešte niekedy mohol natočiť aspoň ako-tak solídny horor. CELKOVO: 3/10 ()

raimi odpad!

Spojlery. Tak tady pro změnu máme asi miliontej feministickej traktát. Tentokrát o kočce, co se živí jako polonahá roztahovačka noh v kleci (pardon, chtěl jsem napsat umělecká tanečnice), a rozhodne se začít žít krásnej novej život, postavenej na krvavých prachách z prodeje obrovskýho množství drog, který zaměstnavatelům ukradla. Ó, jaká to progresivní modla, brave and stunning woman. Film se odehrává v obrovským nevábným činžáku, kde teda asi bydlí jenom osm ženskejch všech věkových kategorií.  A opět jsou všichni chlapi ve filmu vykreslený absolutně negativně. Což je i pochopitelný, když jsou všichni z mafie. Ale i ten nebohej týpek z kavárny, kterej má ve filmu jednu větu, je za neochotnýho morousa. A kromě iluminátů a mafiánů, tady žádnýho normálního chlapa nenajdete. Zdejší rodina je samozřejmě rozvrácená, bez manžela. Hlavní hrdinka si pak v orgastickým finále rozpáraný břicho a vnitřnosti sešije sešívačkou, zalepí páskou, nadopuje se drogama a změní se v krvelačnou trestající bestii, kombinaci geniálního MacGyvera a nezastavitelnýho Ramba, která má pravděpodobně nějakej paramilitární výcvik u speciálních jednotek. Mládí nakonec nahradí zkorumpovaný stáří, ilumináti zastrčí pod sukna svý chapadlovitý penisy, symbol to patriarchátu, a vychází slunce a s ním nový svět, kde je potřeba naučit malou holčičku správně twerkovat, aby ty tanečky mohla dávat na tiktok, no vždyť to je slíbený, no ni? Takže opět, negativní, ohavnej, zvrácenej, nemorální, aktivistickej film, kde hororovou linku přebíjí linka (a)sociální. Jo, a může mně někdo vysvětlit, proč se teď v každým filmu furt videoklipově tancuje o samotě doma v pokoji? To je nějaká adorace narcismu, nebo co? Progresivisti samozřejmě vrní blahem. ()

Trevor

Ako si už skúsenejší užívatelia zvykli, solídny obsah od Arsenala83 doplnený výstižným komentárom, ja tento štýl môžem o čosi viac a tak veľmi slabé 3*, aktuálnych 54% film vystihuje, Holky z červeného gauče tentokrát o počte jedna, zachvíľu budú prostitútky jediné a najlepšie ženy a osoba ženského pohlavia ktorá sa vzorne postará aj o 4 detváky bude braná asi ako kurwa...trauma Espanyol Barcelona z toho, že ich ekonomika ešte prežíva vďaka sexturizmu musí byť strašná... ()

M.i.k.e

Balagueruv návrat k hororu nedopadl úplně špatně, ale úplně dobře také ne. Jako kdyby režisérovi chyběla odvaha přijít s něčím víc klidně i na úkor divácké vděčnosti. Poslední půlhodinka je totiž celkem fajn a disponuje jistou dávkou Lovecraftovské poetiky, jenže přichází až potom co se tady skoro hodinu nic moc zásadního neděje. Úplný závěr je trochu WTF ale po tom všem čím si divák prošel předtím to na finální dojem nemá až takový vliv...60% ()

bourec

Tohle je vcelku sledovatelnej horůrek. Ovšem vyšší hodnocení dát nemohu, protože chvíli je to i děsivý, chvíli pak bláznivě krvavý. Podle mě vlastně od obojího tak na půl cesty. Škoda. Jakou cestu bych tomu filmu zvolil já ale nevím. Asi spíš tu děsivou, a bez těch debilů s pistolkama. 50%. ()

dubinak

Tohle je taková pestrá multižánrovka, která neurazí. Je to sice taková fantasmagorie, jak by řekla moje babička, ale na druhou stranu ukojí ne jednu chuťovou buňku žánrového diváka. Otázkou je, jestli divák přistoupí na hru, která má hned několik tváří. Odehrává se to i v klasicky ušmudlaném, atmosferickém baráku a má to typicky Balagueróvskou vizáž. Ester hrát taky umí, ale na mě to bylo málo hororové a moc postavené na hlavu, ale nijak dál to hanit nebudu. V hlavě mi to moc dlouho nezůstane, ale aspoň se to snažilo udržet diváka poměrně svěžím způsobem. ()

Sludger

Začnem negatívne. Hlavním mínusom filmu je, že hrá na dve strany. Gangsterka s krádežou drog, pátranie po zlodejke, sprisahanie vo vnútri mafie na jednej strane a kozmický „lovecraftovský“ horor na druhej strane. Podľa mňa by bol film oveľa lepší, kebyže sa celá „kriminálna“ časť vypustí a prehĺbi sa hororová strana príbehu. Pretože tá je skvelá! Námet mi hneď pripomenul „Sny v čarodejníckom dome“ od Lovecrafta alebo „Hotel Broadsword“ od Laird Barrona v kombinácii s rituálnym hororom ala Rosemary´s Baby. Táto polovica filmu má skvelú atmosféru, desivé scény a doslova si pýta väčšiu pozornosť. Potom však príde záver a zhodí kvalitu snímku o jeden level. V posledných troch minútach prestane mať všetko zmysel a konanie ľudí je doslova na random móde. Škoda. Jaume Balagueró nám naservíroval výborný kozmický až „lovecraftovský“ horor, ktorý zbytočne zamiešal s gangasterkou o krádeži drog. Ako čistý horor by film fungoval lepšie. ()

Martrix

Smrtelné zlo: Probuzení jsem kritizoval za tupou přímočarost a absenci příběhu. Navarro sice jakýs takýs příběh sesmolil, jenže při tom zapomněl, že nepíše rodinné drama, ale horor. Žánrově je ok jen poslední dvacetiminutovka; některé scény působí, jakoby je tam narouboval jiný scénárista. Najednou se tvůrci odvázali. Ale dejme tomu ...evropské produkci vždycky odpustím víc, než americkému kýči. Minimálně neokoukané herce lze brát jako pozitivum. V tomto případě ale žádné další nevidím a závěr celkovému dojmu taky moc nepomohl. Slabé 3*. ()

PavelVanekArt

Takovej zbytečně lehčí podprůměr. Kdyby na to dali trochu víc peněz a upravili, případně úplně zrušili, některý segmenty, tak by to i bavilo. Takhle jsem jen čekal, co z toho vyleze ve výsledku a akorát mišmaš, co to poslal dolů. 2* a.k.a 35% ()

okkac

Mělo to celkem potenciál, jen se to nemohlo rozhodnout mezi gangsterkou nebo Lovecraftovským nadpřirozeným hororem. Obojí není dotáhnuté nějak do konce. "Služebná", o které se tu povídá nakonec se jen mihne, gangsteři se vyřeší rychle a konec je fakt na facku. Největší předností je nakonec Ester Expósito a její přednosti v těsném nátělníku. 6/10 ()

fantassia

Měla bych si už někam zapsat, nedívej se na horory, to není nic pro tebe. Ale asi půlka filmu vypadala skoro jako normálně, napínací a celkem slušně, ale pak to šlo z kopce a už se to nevylepšilo ()

BROKEN_

Dlouho jsem tento film vyhlížel. Jaume Balaguró se po pěti letech vrátil k hororu a někdo, kdo nám nadělil takovou hororovou pecku jako je REC prostě pořád doufáme že Jaume natočil další kvalitní kousek. Bohužel po těch spokojených reakcí od kritiků, kdy to na Rottenu má ze 13 recenzí 77% a hodnocení 6,6/10, tak jsem bohužel zklamaný. Jaume natočil snímek, který neví čím chce být. Gangsterkou a nebo horor inspirovaný Lovecraftem. Mnohdy je ten film hrozně nezajímavý, postavy jsou vám ukradený. Ester Expósito je krasavice, kterou znám od seriálu Elite. Ester je fajn a díky tomu jaká je to kráska divák se bude dívat dál i přesto, že ho to tolik netáhne. Je tady pár světlých hororových momentů, ale asi jen 2-3 momenty a přesto to není nic o co byste měli stát. Ten hnusný tlustoprd byl těžce nevyužitý. Příběh okolo kosmické hrůzy je zajímavý, ale ke konci se z toho stala taková komická sračka (a to kvůli poslední scéně o které se radši nebudu bavit, nechápu co to mělo znamenat). Jo a Ester je na konci těžce zraněná, že na chvíli dokonce umře, ale o chvíli na to se probere, sešívačkou si zalepí ránu na břiše a omotá si to páskou. Hned na to si dá drogu a najednou je úplně v pohodě a jde do akce. Jako vážně? No v tu chvíli jsem ten film přestal brát vážně a jenom jsem čekal kdy to skončí. Velké zklamání. 5/10 ()

Johnny.ARN

Španielske poňatie horor žánru, kde je úvod zmätočný, príbeh jednoduchý a celé to postavali na veeeeeľa krvi a démonovi. Lacnejšie, jednoduchšie, ale malo to fuj fuj momenty. Bez humoru, úletov, celkom aj v žánri. 2 z 5 ()

oveckaoa

Belaguero se proslavil Recy  a to budou nejspíše jediné kvalitní horory co kdy natočí. Od té doby zkouší přijít s něčím kvalitním , ale nedaří se mu to (mělo mě už varovat to, že tomu dal Psychor 4 hvězdy) .  Zatímco Spíš byla sračka z , které se hororová komunita tehdy udělala (do teďka nechápu proč) a tohle taky za moc nestojí. Tanečnice okrade dealery přitom ji, ale jeden z chlápek z ochranky pobodá tak ona zdrhne se schovat do paneláku za sestrou a jejím dítětem mezitím po ní ti dealeři jdou . V tom paneláku je málo lidí a straší tam pokud se těšíte na nějaké strašidelné výjevy zklamu Vás jeden je v 40 minutě kdy něco vybafne, ale má to tak 30 vteřin tak, že z toho nic nepoznáte a jeden až zhruba u konce jinak nic. Na konci i režisér usoudil, že to tak nepůjde a udělal z toho  vyvražďovačku kdy ta ženská jde regulérně na férovku proti těm dealerům a obyvatelům paneláku. Pokud se těšíte na gore ani toho se nedočkáte je tam jedno podříznutí mačetou , dvě zastřelení mimo záběr a většinu lidí zabije výbuch plnu ´´nejdrsnější,, scéna je tudíž to, že jí bodnou do nohy nůž a pak do břicha jinak nic.  Konec to má neurčitý kdy se z ní cosi stane ona vyjde ven zbývající dealeři ji nechají žít a naskočí titulky. 40 procent ()