Jednoho dne policisté naleznou v nádrži s kyselinou dlouho pohřešovanou dceru novinářky Klaudie. Ta se po smrti své dcery rozvádí s manželem a žije sama s vydatnou podporou antidepresiv. Po šesti letech zazvoní telefon, ve kterém se jí ozve hlas její dcery. Klaudia společně s bývalým policistou po ní začíná pátrat. (Chatterer)

Hunter2222

Španiely zase raz dokázali, že vedia ako na poriadne horory. Aj keď toto je viac menej krimi s tuhou atmosférou, ale nevadí. Dej je fakt vynikajúci, stále nové poznatky, zvraty, Čiže nudiť sa určite nie je šanca. Aj samotná zápletka je super, síce možno nie tak originálna, ale spracovaná vynikajúco. K tomu samozrejme super hudba, vynikajúce hercké výkony a sympatické postavy. Samozrejme netreba zabudnúť na koniec, ktorý nezaostáva za celým filmom a fakt prekvapí. Vynikajúci film! ()

TheRaven

Opět velice silně mysteriózní film ve španělské produkci. Tentokrát smíchaný s kriminálkou. Příběh ženy, které zemřela dcera a ona se s tím jen těžce smiřuje. Vše se však mění ve chvíli, kdy se hlas dcery ozve do telefonu pět let od její smrti. V našich končinách opět poměrně neznámý film tvůrce úspěšného hororu [Rec]. Celkově působí snímek velice kvalitně, ale rozhodně by si zasloužil propracovanější scénář, protože vše se tu seběhne tak nějak ráz na ráz, a už je konec, ale ten opravdu stojí za to a film jistě vyzdvihuje. ()

korbitch22 odpad!

před vynikajícím hororem nepřemožitelné zlo a a nejlepším hororem na světě rec,natočil balagueró rádoby horor,spíše komický thriller.nepochopitelný děj,stupidní a nezáživně hraný scénář,v podaní snad těch nejnudnějších herců na světe.logika tady má těžkou stávku,stejně tak jákékoliv vysvětlení či snad rozuzlení.atmosféra?neexistuje,film se hodně podobá americkým filmům tohoto žánru,těžce debilně natočeno.balagueréo je bez pochyb největší nadějí moderního hororu,z úcty k jeho recu sem ochoten,na tento paskvil zamomenout a doufat,že tato zrůdnost zůstane v nepovedených dílech,hororového génia jedináčkem. ()

Karamanlis

Popravde som očakával, že majster desivých scén Jaume Balagueró mi vo svojom celovečernom debute, ktorého projekciu som dlho odkladal, viac zabrnká na nervy. Los Sin nombre (Bezmenní) vlastne ani nie sú plnokrvným hororom a žánrovo by som ich primárne zaradil skôr medzi temné mysteriózne krimi ako sú Se7en, Vraždy podľa Judáša, Jezdci Apokalypsy, Purpurové rieky a pod.. Vyšetrovanie, ktoré tu prebieha sa však miestami vyvíja na môj vkus chaotickým smerom a nezorientuje sa v ňom ani divá sviňa... ()

tron

„Hovoríme tomu perverzita.“ Balagueró je môj obľúbený hororový režisér (TEMNOTA, NEPREMOŽITEĽNÉ ZLO, [REC] 1 – 2) a pôvodne som chcel dať 80%. Ale objektívne musím dať „iba“ lepších 60%. No rýchlo dodať, že ak máte radi to, čo s hororom od roku 2000 robia Španieli, mali by ste si LOS SIN NOMBRE pozrieť. Čím som starší, tým viac vyhľadávam horory s príbehom a tento ho má, takže gore rozumne ustúpilo do úzadia (čo je ale u Španielov našťastie takmer samozrejmé). Bohužiaľ, hoci po vizuálnej stránke vyzerá dobre, herci podávajú kvalitné výkony vďaka vierohodne napísaným rolám, niektoré scény sú v dobrom nepríjemné a Balagueró zasa takmer z ničoho vytvoril kus poctivej hororovej atmosféry, scenár mi pripadal niekde od polovice čoraz zamotanejší. Priznám sa, že som na prvé pozretie skoro vôbec nepochopil, o čo teda vlastne išlo, kto vlastne zomrel (a prečo, koho rukou a ako) a prečo sa „to všetko“ vlastne stalo. ()

• Film je založen na novele "The Nameless" od Ramseyho Campbella. (Chatterer)