Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Folpa

Jasný, od začátku je to jasné co bude následovat i jak to skončí, je to vydírání ale nemůžu si pomoct, mě se to líbilo :) ()

JohnCZ

A Walk to Remember jsem musel chvíli vydejchávat, protože i přes všechna ta americká klišé a tuny patosu je to hotová emoční tsunami. Prvoplánově? Možná. Avšak herecky to vyčnívá, stejně tak po režijní stránce. Lidské filmy já rád a tohle je jeden z nich. Až na to (skoro až fanatické) americké křesťanství, to jde naprosto mimo mě. ()

Marek1991

Chcel som tento komentár, ktorý bude popisovať veci z deja, ozvláštniť niečím a na začiatku ma napadlo, že symbol, ktorý je pre mňa symbol vyvolania zvracania pri otrasných veciach, trápnostiach, je pre mňa dať dva prsty do úst, lenže tento film sa vyvinul tak, že to nebude častokrát potreba použiť. Úvod s nehodou, bol síce šokujúci, ale keďže ich nenapadlo príbeh, ktorý sa vyvinul len tak, nijak normálne začať a začali ho niečím, čo nemá spojitosť, dva prsty. Ľudia v škole si šuškajú a zosmiešňujú spolužiačku, najmä kvôli oblečeniu, dva prsty. Pochvalu berú ironicky pri veciach, kde to človek nemôže vytušiť, dva prsty. Dievča nosí stále to isté oblečenie a tým z nej chceli urobiť čudáčku, nehygienické, nechutné no najmä klišé, dva prsty. Zamiluje sa do nej chalan, ktorý sa zo začiatku správa stádovito, je však na ňom vidno, že je vnútri dobrý, neskôr ju tvrdo obhahuje a chorobou začína masový súcit, dva prsty. Vo filme zaznieva otrasná pieseň a tiež hudobný vkus v aute je pri oboch hlavných postavách otrasný, dva prsty. Ľudia odsudzujú najkrajšie dievča kvôli samotárstvu a oblečeniu, dva prsty. Kresťanský podtón, nevtieravý, rozumný, krásne. Chalan sa snaží potešiť svoje dievča tým, že sa niečo nového naučí, zatancujú si spolu, vyrobí jej ďalekohľad na pozorovanie oblohy a navyše s ňou rád robí jej obľúbené aktivity, romantické a rozumné. Ide z rozrušenia k blízkemu a vyčíta mu nezmysly, pochopiteľné. Otec sa snaží chrániť dcéru pred chalanom so zlou povesťou, pochopiteľné. Syn odpustí otcovi pri klišé spore, krásne. Chalan a dievča si romanticky hrkútajú v aute, zakiaľ by v dnešnej skazenej dobe hoci aj navonok sa tváriace kresťanky, začali prvé zvádzať na sex, niečo čo nepasuje do dnešnej skazenej doby a preto to oceňujem. Dievča prezradí chalanovi svoju chorobu a že preto nechcela, aby sa do nej zaľúbil, aby netrpel, toto bol moment, ktorý zničil mnoho vecí, ktorými by ste to mohli odsudzovať a nechápať konanie postáv v deji dovtedy. Chalan si zoberie dievča, keď sa obaja milujú, aby jej urobil najkrajší deň v živote skôr než odíde naveky, vrchol filmu, niečo, čo niekto nepochopí a bude mať za hlúposť, mňa dostalo. Presladené, určite nie, ja som ani neplakal, citovo to nevydieralo, tou chorobou to skazilo romantiku, ale zachránilo dej kvôli predchádzajúcim hlúpostiam, preto mohlo byť tej romantiky viac. Je to študentský film a tak ho treba brať, možno sa vám bude zdať, že som to až príliš potopil, ale dej gradoval a niektoré veci popreli črtajúce sa chyby a film dopadol rozumne a krásne. Ten silnejší cit mi tam však chýbal. Najkrajšia postava filmu Mandy Moore v roli Jamie Sullivanovej vo filme, ktorý vyzerá ako zo začiatku 90. rokov mi však film skrášlila, aj tou vierou, ja len naďalej hľadám svoju Mandy, či ak chcete Jamie povahovo, ani ja nie som pobozkaný v tom zmysle a nerobí to zo mňa menejcenného človeka aj ja som od šialenej partie a okolia prešiel k rozumným veciam. Tento film sa zachránil svojou dobrotou, romantikou, rozumnosťou a z klišé udalostí sú zrazu pochopiteľné veci, keby som si ho mal niekedy pozrieť s nejakým dievčaťom opäť, neváhal by som. () (menej) (viac)

Astaroth12

Veľmi krásny príbeh, kde sa zlý chlapec Landon po čase zaľúbi do reverendovej dcéry Jamie, ktorá chodí a spieva v kostole a oblieka sa obyčajne. Aj tak medzi dvoma rozdielnymi ľuďmi splanie láska. Jamie ma rakovinu, ale nič im nebráni k tomu aby sa zobrali. Jamie zomrela, ale skvelý príbeh medzi dvoma ľuďmi pretrval. Reverend ktorý ich láske najprv nebol nadšený, ale potom si Landona veľmi obľúbil. Zdajú sa vám tieto slova presladené, hádam aj sú, ale mne to neprekáža. Je to úžasný film a keď tam prirátate veľmi dobrý výkon Mandy Morre, tak nemôžem dať iné ako 5*. ()

ladko

Veľmi pekný romantický film, aj keď aj trochu smutný. Musím sa priznať, že som sa nechal dojímať napriek istej vykalkulovanosti príbehu veľmi rád. Mandy Moore je krásna a jej pesničky mám tiež rád(najmä titulnú pieseň Cry(A walk to remember)). Určite je to jeden z tých (naj)lepších romantických filmov. ()

baribal

Je to opravdu přeslazené.. u některých filmů však všechna známá klišé nejsou tak rušivá. Dlouhá cesta si nehraje na nic jiného než je romantika s dvojitou porcí marcipánu. PS: de la Huertu bych málem nepoznal.. ()

TomX2

Ľahko nadpriemerný film, ktorý ocení mladšie publikum teenagerov. Príbeh tohto romantického filmu je všedný a v závere pôsobí ako klišé, no predsa len ma niečim zaujal. Hlavná dvojica je veľmi sympatická, medzi hercami je chémia a divák im drží palce, aby našli šťastie. Scenár nie je prehnane sladký (čo je len plus) a soundtrack je pekný. Všetky slabšie momenty striedajú tie lepšie, ja som sa bavil, čisté štyri. ()

katasta

Dlouhá cesta je krásný příběh...a ať si tu každej píše co chce o nějaký přeslazenosti a kýčích...nechápu proč tu o tom píše tolik lidí, proč tu všichni rozebírají to, jak to byl jen soubor super náhod atd...copak život není takový? Copak se v našem životě neobjevují náhody, kýče a přeslazené chvilky? Proč by kvůli tomu měl být tento film špatný...absolutně není...je to zamilovaný příběh, kde má holt jedna holka smůlu a ví, že brzo umře, a tak jí ostatní lidi chtějí udělat radost...co je na tom za kýč nebo k neuvěření? Přesto musím jednu hvězdu strhnout za herecké výkony, které nejsou zrovna nejlepší, ale pořád to není tak hrozné, aby to úplně kazilo dojem z filmu...A další hvězdu za trochu rozpačitý začátek... ()

ivishka

Dá se říct, že tenhle film pro mě znamená první krůček do světa romantiků a romantických filmů vůbec a za to jsem mu dost vděčná. Sice se mi to zdá nereálné, že se největší grázl na škole změní kvůli šprtce s(ze začátku) příšerným outfitem a výstupem totální šprtky a "losera" ...Probrečela jsem celý film a pokaždé, když si ho připomínám tak z něj mám stejný pocit. Navíc má skvělý soundtrack s písničkami Mandy Moore. ()

aluna

Limonádkovitej pičus s nejhorší poslední dvacetiminutovkou pod Plutem a trošku originality a realistična abys teleskopem pohledal. Takový extrémní příklady zastupitelů jako vody a oleje nemísitelných sort mládeže jsou fakt k popukání a Mandy Moore se celou dobu tvářila, jako když má v zadince zaraženej růženec. Ale možná jí ho přinesl Christopher Walken a ona ho jen ukryla na to jediné místo, kam mohla. Nejdřív jsem myslela, že to bude vyvražďovačka typu Tajemství loňského léta, kde budou rukou nakrknutýho vozíčkáře postupně právem masakrováni všichni zúčastnění. Dávalo by to větší smysl. ()

kaylin

A další romantika od velkého Nicholase Sparkse. To je ten spisovatel, co má na svědomí předlohy ke snímkům "Talisman" nebo "Bezpečný přístav". On se chlapec snaží a vy si budete myslet, že sledujete opravdu romanci, kde je něco trochu víc, ale když se nad tím s odstupem času zamyslíte, zjistíte, že vás zase jenom opil rohlíkem a vůbec nic navíc vám nenabídl. Jen hezký film, který vypadá dobře a kde si vaše přítelkyně - a možná i vy - na konci pobrečí. ()

01Zuzana10

ehm. do toho filmu sa mi nechcelo... až raz som nemala chuť pozerať žiadnu drámu alebo nejaký serious story. Takže nejaký ľahší love story som predpokladala.. čoho sme sa dočkali? Asi do polovice filmu "She's All That" od trištvrte "Keith". Značne jednoznačný, predpokladateľný dej, veľmi sladučké, čierno biele.. ach. ale tak splnilo očakávania a úlohu.. ináč, sympatický chlapec. ()

kajas

Slaďárna, kterou jsem zbožňovala v pubertě a která má něco do sebe i pro dospělého (a správně naladěného) diváka. Sympatičtí hrdinové + nádherný soundtrack od talentované Mandy + vážná nemoc = prostě "Hvězdy nám nepřály" přelomu století. ()

GILLWANDER

No dobre, bolo to miestami dojemné, niekto by povedal, že mu to až srdce trhalo (v mojom prípade nie) no stále je to len láskou ovenčaná tínedžerská zlátanina, ktorá vábi diváka akousi vierou do života, vierou, že sa napraviť charakterovo dá hocikto aj najväčší hulvát na škole. A to už nevravím o deji, ktorý bol tak strašne presladený, že by ste z neho mohli vyrobiť hektolitre sirupu. Hlavný aktéri boli celkom slušný, no občas zo seba robili debilov. Na štyri plné hviezdy to nie je, tri a pol už len kvôli tomu, že to bolo pozerateľné a len sem tam ma nuda škrtila. Na druhú projekciu to žiaľ nevidím. 65% ()