Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

okkac

Bond ještě hodně špionážní, bez technických udělátek. Stará dobrá škola. Pak přišel Goldfinger a koncept se změnil, ale netvrdím, že ke škodě ani ku prospěchu. ()

tom88

Druhý Bond bol určite príjemným prekvapením pre každého. Zrozumiteľnejší dej a viac akcie + výborná bitka vo vlaku určite pridali ku kráse. Connery sa z diela na diel zlepšoval. Začala sa klasika s bondovským humorom, ktorý z neho nevypršal v ďalších dieloch. Myslím, že Srdečné pozdravy z Ruska sú Conneryho naj bondovkou. 79% ()

vesper001

Bondy mám rozdělené stejně pevně, jako jiní životní hodnoty: 1. Craig je božský, 2. něco na tom Mooreovi je, 3. Connery… nj, nechci vypadat jako barbar, 4. supermodelka Brosnanová a 5. Dalton je k zblití. Ale tenhle díl s mým žebříčkem trošku zahoupal, protože tahle bondovka má všechno. ()

Mol

PARDON ME, DO YOU HAVE A MATCH? I USE A LIGHTER. BETTER STILL. UNTIL THEY GO WRONG! Druhá bondovka, kde už James dostává i kufřík, který umí nějaký ten trik. Mno a drsný byl ten fight cikánek. Holky se rvali a prskali jak špinavé pouliční kočky. Ještě jim měli dát nože a bylo by to ještě ostřejší. ()

panMartin

Klasický Bond. Chytrý scénář, solidní napětí, dobré lokace, velmi dobře využitá hudba hlavně bitka ve vlaku je povedená. Kvalitní klasika mezi bondovkami s vynikajícím Seanem Connerym. Roztomiloučká Daniela Bianchi podpořená výborným zabijákem SPECTRE. ()

andrii

Da, da. Hodí se. Kaviár a vodka. Slovanská míza. Velká múza. Velká jízda. Vychutná si pravý řízný boršč. Výživný románek s blond carevnou, jež má jméno románové, Romanovců gen. Borec, bohatýr Bond James. ()

LeoH

Začíná to chytat tu správnou exoticko-exkluzivní šťávu. Krásné záběry městských krajin. SPOILER> Potěšilo, že scénárista dokázal udržet agenta Jejího Veličenstva svobodného, aniž by musel věrohodně vdavekchtivou Taťánu rovnou zabít. <SPOILER Leč chybí mi tam zatím ten pocit zapadnutí všeho do všeho a parádně šlapajícího celku à la Na S SZ linkou, na kterou druhý film série hodně upomíná nejen letadlovými a vlakovými scénami. — Pozoruhodnost: Děti, které jsou v bondovkách značně napřed a původně uznávaly výhradně Brosnana, zatímco o Connerym trousily bonmoty typu „vypadá jak Mr. Bean“, po zkouknutí skoro všech starých dílů úplně otočily a Connery je pro ně jediný pravý Bond. To se pozná, kdo je tu mistr. ()

chelseaman22

Tak právě tento díl odstartoval ten prokletý eurotrip, díky němuž divák během jakéhokoliv 007 prožívá dvouhodinový jetlag! Zcela evidentně nemá cenu pět ódy na šarmantní projev skotského dobrodruha, jež zasypává své soky kopy a pěstmi na solar, což nejčastěji způsobuje transformaci 007 na magnet, jež přitahuje ženy stejně jako Phacelia tanacetifolia (prostě svazenka) včely. Jak již bylo řečeno, tak odhalených stehen je dost, poněkud paradoxně více, nežli v nových epizodách chrlených Pinewood Studios. Na dnešní dobu přespříliš infantilní. 74% Celosvětový výdělek k 24. 4. 2014: $78,900,000, což je 39,45 násobek budgetu ()

Motinski

Ešte lepšie ako predošlá časť, Connery je opäť hlavným ťahúňom a súboj jeden na jedného vo vlaku mi pripomenul najlepšie Bournovky. Svojím spôsobom je tento Bond nadčasový, celá séria (kým v nej bol Connery) definovala špionážny triler a v budúcnosti z toho čerpali všetky veľké značky. Nasledujúcí Goldfinger je všeobecne braný ako najlepšia časť, no moja srdcovka je asi trochu viac toto alebo Thunderball. ()

adams89

Druhá bondovka jen potvrzuje, že 60. léta byla pro takový žánr jako dělaná. Zde musím vyzdvihnout velké množství charismatických a dobře zahraných postav. Nemluvným záporákem Grantem a jeho sovětskou velitelkou začínaje, sympatickým Kerimem Beyem konče. A především je tu Daniela Bianchi, moje nejoblíbenější bondgirl vůbec. Oproti minule přibyla značně i akce, jejímž vrcholem je závěrečná scéna se závodními čluny. Následující ničím nerušenou plavbu Bonda s agentkou Romanovovou bych si také nechal líbit. ()

Honzíno

S Thunderballem pro mě nejoblíbenější Conneryovka. Tady se nachází skutečně jen to nejlepší z guláše Bonda a hodně spíše těch tradičních špionážních dílů ze Srdečných pozdravů sosá inspiraci (Casino Royale, Jeden svět nestačí, Muž se zlatou zbraní)._Conneryovka s nejlepším scénářem a nejvíc 'špiónský' Bond vůbec. ()

farmnf

Velmi zábavná Bondovka, plná iracionalit, jak to v bondovkách chodí. Mohu doporučit na všední den, kdy jste tak šíleně utahaní, že nic uměleckého už nemá šanci. Velmi se mi líbili Turecké exteriéry, podzemí Istanbulu a pověstná výbava Jamese, s kterou jezdí na služební cesty. On vozí slzný plyn, já prášky. Chemie jako chemie. ()

Mirokukii

Alias ten co zachrání svět před zloduchy, přičemž zvládne svým šarmem sbalit jakoukoliv ženskou (krom důstojnice KBG samozřejmě). Druhý Bond už není tak statický, je více v pohybu a i nějaká ta hláška přibyla. Bondgirl už není pouze tupá krása, ale je třeba se mít před ní na pozoru.K tomu všemu ještě zlověstný kocour, skvělá bitka v kupé jedoucího vlaku a nakonec férovka s helikoptérou. ()

Sokkk_y

#2ndbondovka: From Russia with Love, hell yeah! Jestliže byl předchozí Dr. No takový nedomrdlý, tak tato ruská epizodka se už přiblížila tomu klasickému bondovskému standardu. Viděli jsme Istanbul, dali jsme si trip do Benátek přes Balkán, našli jsme slzák v kufru, dostali jsme se do křížku s nasranou soudružkou, zasouložili jsme si se sexy bondgirl a nechali vybouchnout zase nějaký ten stroj. Je to tedy jednoznačný posun vpřed. P.S. Kronsteen na úvodu s československou vlajkou velmi potěšil. ()

LadyPupu

Dabl ou sevn vybaven praktickým elegantním zavazadlem opět v akci. Československý lump, ošklivá Ruska, blonďatá Bond girl, Blofeld s kočkou... Je to zábava. I po těch 53 letech je to prostě zábava. ()

lennyd

Tajemná organizace SPECTRE si nechce nechat líbit úspěch James Bonda proti svému agentovi doktoru No (viz. první film). Číslo 5 v organizaci, perfektní šachista Kronsteen (mimochodem Čechoslovák) proto vymyslí neprůstřelný plán. Číslo 3 v organizaci, agentka Klebbová (hnusná babizna) pod záminkou pomoci matičce Rusi najme mladou sličnou Rusku, aby nalákala Jamese Bonda do Istanbulu, že mu předá ruský dekódovací stroj Lector. A kromě smrti Jamese Bonda, získá tento přístroj SPECTRE. Dokonalý plán, leč na druhé straně stojí přece James Bond! ... Druhá v pořadí, jedna z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší Bondovka) se stále se lepšícím Seanem Connerym v hlavní roli (jojo, kdo by si na to nezvyk, spousta ženskejch), krásnou Danielou Bianchi v roli Bond Girl a nechutnou Lotte Lenyaou v roli babizny Klebbové. A taktéž v jedné z hlavních rolí první z vynálezů britské služby, kouzelný kufřík se spoustou tajných hračiček :) ()

danoo

Nebudem tvrdiť nič nové, keď poviem, že "bondovky" sa stali najfenomenálnejšou filmovou sérou všetkých čias, ktorá zároveň rúca vžitú konvenciu o nekvalitných pokračovaniach. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Je ňou použitie zábavných prvkov, z nich niektoré- charakteristický úvod, začiatočná skladba, vynálezy, naháňačky- sa stali trvalým znakom nielen všetkých nasledujúcich "bondoviek", ale ovplyvnili aj akčné filmy a thrillery predovšetkým v USA. Druhým dôvodom úspechu je panujúca atmosféra studenej vojny, stupňovanie napätia a konzumný spôsob života, ktorých projekciou bol práve Bond, James Bond. Tajný agent Jej veličenstva stelesňoval dobrodružstvo, luxusný spôsob života, sexuálne avantúry a neobmedzenú moc nad životom a smrťou, teda všetko po čom človek podvedome túži. Akokoľvek, nezaradil by som sa medzi bondofilov, no myslím, že James Bond bol, je bude iba jeden a síce Sean Connery. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)