Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

roorybacky

Ještě lepší než Dr. No. Connery zdárně pokračuje ve vykreslování Bondova charakteru. Režie opět Terrence Young a opět perfektní. Oproti debutu je zde výrazně více akce a film má mnohem svižnější tempo. Zdejší hudba zní lépe a působí vhodněji propojená s konkrétním děním. S postavou Blofelda a jeho následovníky tímto filmem zcela explicitně započíná fenomén SPECTRE, a tudíž pochopitelně i fenomén zla, proti kterému James Bond vždy bojoval, vždy bojuje a proti kterému bojovat bude až do toho momentu, kdy přestane existovat - ať už Bond, či zlo, či obojí. Mimomochodem - již v tomto filmu je výrazně naznačeno, že zásadní Achillovou patou Jamese Bonda jsou krásné ženy. Co se týče Taťány/Daniely Bianchi, tak je samozřejmě skvělá, nicméně Honey/Ursula Andress zůstává, minimálně prozatím, bezpečně nepřekonána. ()

shyster

002 - Film a pak zvláště knížka mě v mém mladistvém věku přivedli ke sledování zápolení Jamese Bonda s organizací SPECTRE. Po letech jsem to viděl znovu a na mnoha místech mi to trošku vázlo. 70%. EDIT: druhé shlédnutí, už dávám jen 65 %. ()

O´Neill

Podobně jako u Doktora No., tenhle filmek jsem poprvé viděl až v roce 2010, kdy na obrazovkách vládnou filmy zcela jinak pojaté. Herci na dobu jsou skvělí, stejně jako efekty. Soundtrack perfektní, děj však bohužel všechny tyhle negativa nezachrání, a zkrátka se nedá říct, že bych se u tohoto filmu bavil. Za mě tři hvězdičky. P.S.: Vidíte ty překlady? "From Paris with Love = Bez soucitu" "From Russia with Love = Srdečné pozdravy z Ruska" ()

DruidKarel

717. hodnocený film: Tak tohle byla prozatím ta nejlepší "bondovka", co jsem v pořadí mnou viděných filmů o 007 viděl. Vynikající Connery jako vždy, kterému dali přenádhernou ruskou krásku Taťánu Romanovovou. Okouzlující příběh a dokonalá hudba, která je už standartní záležitostí. Technická drobnůstka v podání kufru s nožem, plynovou rozbuškou a sadu zlatých mincí potěšila, avšak nejvíce fandy Jamese Bonda potěší jeho vůz. Filmu ale není co vytknout, ani skvělého protivníka. Ještě jednou - skutečně brilantrní příběh a do konalá "bon dgirl". 5* pro "Srdečné pozdravy z Ruska". 5* ()

starbrejkr

Srdečné pozdravy jsem měl už od doby, kdy jsem je viděl poprvé jako kluk, zapsané jako temný film. I když jsem vyrostl a teď už jsem velký kluk, působí to na mně podobně, minimálně v kontextu většiny ostatních bondovek. Hlavní důvod bych viděl v tom, že tady umírají postavy, ke kterým si divák v průběhu filmu už utvoří vztah, kdežto ve většině jiných bondovek jsou to bezejmenní sněhuláci, kteří nám jsou víceméně šumák. Connery už tady není tak dominantně působící jako ve filmu prvním, ale naproti tomu už je aspoň i trochu vtipnější. Nejlepší postavou je zde ale stejně Robert Shaw, který je patrně totiž i nejlepší hercem z celého ansámblu...jen škoda, že na konci začal mluvit...dokud byl nemluvný, byla jeho postava ještě démoničtější. ()

Lanark

Terence Young přidal trochu na vážnosti a i žánrově se posunul blíže k špionážnímu thrilleru. Obě změny naštěstí pro 007 znamenají plus a i díky nim jsou některé WTF momenty zkousnutelnější než v Dr. No. Ostatně na druhou stranu třeba scénou s rvačkou v kupé se nechávají inspirovat mnozí režiséři doteď. Bianchi je opravdu krásná a tak srdečné pozdravy z Ruska jsou mnou srdečně opláceny. ()

agathon

No, ehm, nebudu si tu hrát na filmového znalce, který nutně musí dát pět, i kdyby se mu jinak adorovaný film třebas i nelíbil. Mně se tahle bondovka docela líbí (hodně románová, hodně při zemi a v rámci žánru i realistická), ale za žádný kult ji nepovažuju; už proto, že jsem jí dlouho neměl na žádném pevném nosiči a tudíž sjížděl podstatně méně často, než třeba Goldfingera... !pozor mírné spoilery!!! zajímavý je na ní především překvapivý (na tu dobu) naturalismus některých akčních scén: hlavně bitku ve vlakovém kupé můžete klidně porovnávat s dnešními podobně fyzickými choreografiemi Bournova střihu (vážně!). ale třeba u scény s vrtulníkem si nejsem jist, jak ji vlastně chápat - odkazuje na slavnou scénu s práškovacím letadlem v Hitchcockově North by Northwest - vykrádá ale? Když si totiž uvědomím, že celá (filmová) bondovská série čerpá v mnoha narativních ohledech právě z tohohle Hitchcockova opusu, je to vlastně spíš pocta svému předobrazu. Jenže zatímco u Hitchocka byla její inscenace na holém poli a v nekonečné zemědělské rovině (kde navíc silnice, u níž ke střetu dojde, dokazuje, že "svět je vlastně krutě blízko a přitom tak osudově daleko, než aby mohl hrdina prostě utéct") napínavá, klaustrofobická a opravdu napínavá právě svým minimalismem, Bondova variace na ní se mi (paradoxně, vzhledem k tomu, že je mladší o pěkných pár let) zdála méně zvládnutá jak po kameramanské stránce, tak z hlediska střihu a tudíž i podstatně méně působivá. Navíc u Hitchcocka jste tak úplně netušili, jak to s hrdinou dopadne (protože žánr tehdy ještě nebyl tak ukotven jako dnes a nesmrtelnost hlavních hrdinů zrovna nemusela být pro "Hitche" neporušitelným pravidlem), zatímco u Bonda je jeho neprůstřelnost (alespoň v té době) takřka absolutní a napětí nepřímo úměrně tomuto faktu takřka nulové. jinak ale zábava, která se neodmítá! ()

pakobylka

James Bond dospěl. Zmužněl - a našel sám sebe, přičemž jeho prioritami zůstávají krásné ženy a všemožná život ohrožující nebezpečenství (těžkou určit správné pořadí) ... taky služba vlasti - pochopitelně. Ostatně - poznáte to z každého záběru. Jen jedna maličkost mě mírně rozladila: Zdá se, že supertajný a superschopný agent NEMÁ RÁD ZVÍŘÁTKA. Ve svém prvním filmu "Dr. No " (1962) se prapodivně a dle mého soudu značně nehezky zachoval k pěknému chlupatému pavoučkovi jen maličko nadstandardních rozměrů (navzdory tomu, že osminozí členovci obyčejně nosívají štěstí) ... a tady zase nemá ten správný vztah ke hlodavcům - jmenovitě k nanejvýš roztomilým mrňavým myšičkám. ()

Martrix

Connery tady ukazuje, proč je mnohými považován za jednoho z nejlepších Bondů. Charisma a chlapáckost z něj přímo sálají. I když kdo ví, doba se změnila, jestli by svým výrazným osrstěním u dnešních dam zabodoval. Příběh je velmi solidně vystavěný a kupodivu není tak přepálený, jak bylo zvykem o třicet let později. Akce je dávkovaná vcelku rozumně, není jen na efekt a i když se zvlášť ke konci vyrojí nějaké ty výbuchy, pořád má navrch scénář. Samozřejmě vše za doprovodu známého hudebního motivu, bez kterého by to prostě nebylo ono. Jediné co chybělo, byl nějaký ten Bondmobil...tady se James spíš nechal vozit. Takže spokojenost. Staré bondovky mě zatím moc nenadchly, tahle je z nich asi nejlepší. ()

mortak

Asi nejvěrněji převedená flemingovka. Vyšší rozpočet druhého dílu série, Connery perfektně zvládající roli, to vše tvoří nejlepší průnik filmové a knižní série. Jen mě trochu mrzí, že Smerš (Smrt špionům) nahradila nemastná Spectre a Blofeld. ()

c.tucker

Velmi povedená Bondovka. Roztomiloučká Daniela Bianchi podpořená výborným zabijákem SPECTRE. Pomalu se rozjíždějící děj, který oslazen velmi zajímavou třešničkou v podobě velmi akčního a stylově natočeného závěru (zejména rvačka ve vlaku). ()

WolfR

Přichází Bondův vzestup. Ve druhé Bondovce totiž začíná Bond objevovat svou tvář. Bond, respektive Connery, respektive režisér Young, zde určili mantinely a pravidla, podle nichž se odvíjely a točily Bondovky následující. A bůh jim za to žehnej. Bez nich by dnes nebyl Bond Bondem. Jinak k filmu, scénář je slušný a kupodivu inteligentní, režijně se to také povedlo a oproti první Bondovce přibylo akce. Connery opět válí, nová Bond girl (Daniela Bianchi) je opět k sežrání a Robert Shaw jako zabiják zločinecké organizace je prostě kanón. Celkově to po dlouhém přemýšlení vidím až na 5 hvězd. ()

campix

Musím přiznat, že druhá bondovka. Tedy Srdečné pozdravy z Ruska mě bavila ještě o fous více nežli Dr. No. Zde nejde ani tak o boj mezi agentem Jamesem Bondem a nějakým místním bossem, jako ve většině dalších, ale James Bond je tu uvězněn ve hře velkých státu studené války proti sobě. Je pouhým pěšákem nebo nástrojem a jde spíše o větší mocnosti. Celkově struktura děje mě bavila daleko více a i Bond Girl Daniela Bianchi se mi líbila více nežli ta minulá. Young u mě vystoupal tedy ještě o půl stupínku výše než u první bondovky. ()

Radiq

Že vždycky na začátku každýho Bonda je nějakej trapas... Tentokrát to bylo sundání jakési latexové igelitky z hlavy falešného Bonda, když ho ten blonďák sejme... Asi to měla být maska. Ale bylo toho víc: No tak vůbec mi nedošel ten plán, že jako někdo vymyslí spiknutí mezi Rusama a Angličanama (jako že Ruska má pomoct Anglánům ukrást ten přístroj, protože se zamilovala do Bonda, kterýho ani nikdy neviděla?) a že Angličani se toho chytí, i když ví, že to je past a že na to pravděpodobně dají Bonda a SPECTRA se pak bude moct Bondovi pomstít za smrt Dr. No... No, trochu přehnané. A ve vlaku moc zdlouhavé. Jinak frigidní ruská kgb baba krásně otupila jakékoliv mužské libido, které by vás mohlo při pohledu na krásnou Romanovovou překvapit. ()

SoolenJV

I ve druhém filmu je ještě postava agenta 007 utvářena a soustružena do dokonalé podoby, která se poprvé objevila v o rok mmladším Goldfingerovi. Jinak je From Russia with Love zábavným špionským filmem ze staré školy, který nenudí. Pro fanoušky Bonda povinnost, pro ostatní jen doporučené. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)