Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Marw

Sean Connery jako Bond: 4,5 hvězdy, bondgirl: 3,5 hvězdy, Záporák Robert Shaw a Rosa Klebbová: 5 hv. Technické spracování: 4 hv., Dojem z filmu: 4 hv Průměr: 4,2hv. ()

PogoJoe

Tohle že má být jedna z nej bondovek? Absolutně ne! Jedna velká nezáživná nuda! Stejný názor jsem měl před lety, kdy jsem film shlédl dabovaný v televizi a nezměnil jsem ho ani teď, když jsem ho zkouknul v originálním znění a v mnohem lepším obraze. Můj názor: Srdečné pozdravy z Ruska řadím mezi bondovky nejhorší. ()

Thomassi

Druhý Bond je na jednu stranu lepší jak předešlý, ale na druhou zase v něčem horší. Začnu negativními věcmi. Tak především je to pomalý rozjezd. Epizoda v Istanbulu byla v některých pasážích až moc nudná. Ovšem jakmile se děj přesunul do vlaku, děj najednou dostal takový náboj a napínavost, že jsem nemohl uvěřit, že se ten pokažený začátek dá ještě zachránit. A opravdu se zachránil. Záporák Robert Shaw byl až neuvěřitelně přesvědčivý a pomohl tak Seanu Connerymu, aby znovu dokázal, že jakmile příjde na bitky a konfrontace, stojí to za to. 70%. ()

MATADOR

Druhá bondovka přinesla konečně pořádnou porci šílených nepřátel, ze kterých už od pohledu jde respekt. Přesně takhle si to pamatuju z dětství. ()

swed

Bondovka s důrazem na špionážní aspekt. Příběh je tentokrát více komplikovanější a v rámci kánonu dost netradiční. Záporáků je tu několik a každý úplně jiný, což je plus. TOP 5 BOND ()

FilmFan24

"Srdečné pozdravy z Ruska" jsou mojí nejoblíbenější bondovkou se Seanem Connerym. Šarmantní bond a dva opravdu dobří protihráči: Robert Shaw (Grant) a Lotte Lenya (Klebbová). ()

L_O_U_S

Druhý Bond je místy přitažený za vlasy (a nemluvím o vynálezech pana Q), ale většinu stopáže slušně baví. Mám jich před sebou ještě přes dvacet, snad se v nich nakonec vyznám. (947., 18. VI. 2014) ()

Colonist

Velmi dobrá klasická bondovka, jejíž nejslabším článkem je paradoxně samotný režisér Terence Young. U Dr.No jeho přízemní styl nevadil, tam se vzhledem k atmosféře hodil, ale tady to Young se svým libováním si na dlouhé a zbytečné scény trochu přehnal. Kvůli takovým nezáživným scénám (např. Cikáni) se první polovina filmu v Istanbulu poměrně vleče. Je to škoda, protože od nástupu do vlaku je už zbytek filmu velmi svižný a i po akční stránce velmi dobře zvládnutý. Herecké obsazení je výtečné. Kromě tradičně skvělého Conneryho je zde i nádherná bondgirl Daniela Bianchi a chladný zabiják Robert Shaw. Tento díl má také několik prvenství. Poprvé se na scéně objevuje Q se svým velmi šikovným kufříkem. Poprvé se setkáváme s organizací SPECTRE a s jejím vůdcem Blofeldem. A hlavně je hudba poprvé kompletně pod taktovkou Johna Barryho, jehož výtečné motivy ke starým bondovkám prostě patří. Je vážně škoda té vleklé první půlky, mohla to být nejlepší bondovka. ()

Aleee89

Tak když se Nova opěr rozhodla servírovat nám bondovky, budu se dívat na ty, které jsem ještě neviděla. Sean Connery je jeden z nejlepších představitelů Jamese Bonda, což je pro film velké plus. Nejen, že je dobrý herec, on je i krásný a charizmatický chlap, takže se na něj dívá dobře. Bondgirl byla v Srdečných pozdravech z Ruska taky hezká, takže i nějaké plus pro pány se najde. Akce se pochopitelně s novými bondovkami rovnat nemůže, ale na tu dobu je to film zdařilý. Sice (jak už jsem psala u mnoha názorů na jiné bondovky) to rozhodně nejsou filmy podle mého gusta, ale i tak se na to dívat dá a je to zpestření nedělního odpoledne. ()

kajas

Celý film bych zkrátila pouze na pasáže, kdy James flirtuje s ženami všech možných národností, protože božský Connery by těmi sladkými řečičkami oblbnul i mě. Jinak musím v podstatě zopakovat můj komentář k první bondovce, první hodinu se skoro nic neděje, obrat k lepšímu přichází až při vlakové potyčce. ()

major.warren

Jestli byl Dr. No startovacím impulsem pro vznik filmové kariéry Jamese Bonda, tak Srdečné pozdravy z Ruska, druhý díl, jsou ještě výše. Ne, že by snad překonávaly Goldfingera, který svým způsobem pevně utvořil pravidla filmové Bondovky, ale pro svůj neskonalý půvab, humor a nezapomenutelné pasáže je právem řadím mezi nejlepší Bondovky vůbec. Connery je podruhé agentem Jejího Veličenstva, ale tentokrát už jede naplno, v přesném stylu, který zbytečně nepřehání, a přesto je velmi dynamický a nápaditý. Opravdu mám tuhle Bondovku moc rád. Je hodně poetická, vtipná, a zároveň nám poprvé ve větší míře představuje organizaci SPECTRE a vůbec poprvé taky legendárního pana Q (Desmond Llewelyn). Krásnou Bond girl hraje Daniela Bianchi, ukázkovými padouchy jsou Robert Shaw a Lotte Lenya, a Bondova spojence, dobráckého Kerima Beje, hraje Pedro Armendáriz. K tomu všemu nám hraje poprvé božská hudba Johna Barryho. Záběry na Istanbul a Benátky, včetně těch v Orient Expresu, mají skvělou atmosféru. Zkrátka starý dobrý Bond, James Bond. ()

Jigy

Litá špionážní akce. Asi 3/4 děje se film drží téměř výhraďně Flemingovy předlohy (v ní však bonda nechce zlikvidovat SPECTRE ale KGB jako důkaz své síly). Přesto Pozdravy patří k nejlepším špionážním filmům a bondovkám celkově. ()

Fíla

Je to paráda se koukat na Seana Conneryho za jeho mladších let! James Bond je kabrňák a opět to dokázal ve skvělé Bondovnce "From Russia with Love". Daniela Bianchi byla opravdu velice půvabná. Tato Bondovka je zhruba na stejné úrovní jako ta první (Dr.No). Velice se mi zalíbil nápad s tím kouzelným kufříkem, který obsahoval pár vychytávek, které Bondovi nakonec asi ve vlaku zachránili život. Psal se rok 1963 a třiatřicetiletý Sean Connery v roli neodolatelného Bonda skvostně zářil! 7,5/10 ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: James Bond ve hře která není jak se na první pohled zdálo politická, ale vedená teroristickou organizací SPECTRE která se kromě krádeže přístroje LECTOR návdavkem chystá pomstít agentu 007 za smrt dr. No. Vynikající šachista Kronsteen, bývalá náčelnice SMERSH, opravdu drsná lesba Klebbová a psychopatický vrah Grant ve svých plánech zřejmě nepočítali s jednou věcí : Bondovi nakonec každá dá a jak naschvál se do něj zamiluje. To se Blofeldovi nebude líbít … Druhá bondovka je o poznání temější a špionážnější – nese se zcela v duchu Flemingových knih. James Bond: Už podruhé a ještě lépe dokazuje Sean Connery že je nejlepším Jamesem Bondem – sexistický, silný, zranitelný, chybující a hláškující – takový jaký má být. Akce: Ve filmu je více akčních scén než v předchozím snímku, přesto je všechny strká do kapsy rvačka v Orient-Expresu odehrávající se krásně tlumeného nočního osvětlení. Bondgirl: Daniela Bianchi je správně sexy, ze starší éry bondovek, asi druhá nejlepší po Dianě Rigg. Bondova dívka č. 2 zde opět chybí. Padouch: Tak těch je tu řada – zlověstným stínem v agentových zádech je dokonalý Robert Shaw jako vrchní popravčí SPECTRE, Lotte Leyna zahrála Klebbovou přesně tak odporně jako jí Fleming popsal v knize. Zákeřný Krilencu, Morzeny (zde hromotluk který předvádí Klebbové účinnost otrávené boty, v Moorových bondovkách generál Gogol) ani šachista Kronsteen nejsou jen do počtu, pouze nemají tolik prostoru jako ostatní. Poprvé zde vidíme na křesle Blofelda a jeho kočku. Hudba: Hudba stejně jako v předchozím díle, titulní skladba se mi vykouřila z hlavy takže asi nic moc. Kniha: Kniha sleduje spíše machinace ruských špionů než samotného Bonda – ke rvačce ve vlaku nakonec nedojde, byť se k ní schyluje a Rosa Klebbová na konci nezemře, ale je odvlečena k devastujícímu výslechu – před tím však stihne Bonda kopnout botou s otráveným nožem - to proto ,,M“ na začátku dr. No říká ,,Berreta Vám selhala a strávil jste pár týdnů v nemocnici.“ Za trest dostává Bond novou zbraň, Walter PPK. James Bond will return: Goldfinger ()

/Pablo

Ha, Bond na kolenou, avšak s elegancí sobě vlastní – bitka v kupé je nezapomenutelná. Ale plukovník Klebbová mě opravdu deptala, skutečně nesympatický filmový zjev. ()

Martin741

Druhy James Bond zaznamenal urcite zlepsenie oproti debutu Dr. No. Ide hlavne o kvalitny scenar, spionaznu atmosferu mi film serviruje presne tak, ako ju mam rad, Connery je skvely a aj jeho bondgirl Daniela Bianchi je vyborna. Akcie sice trochu menej, ale o to viac si ju vychutnam. Zaporak Robert Shaw taktiez ujde, a najlepsia bola zaverecna scena, ako baba s bodakom v topanke sa snazi kopnut agenta 007. Za toto vsetko 79 % ()

Vyhy

Nemám výhrady. Oslnivé jako první díl. I když se v první části toho moc neděje, charisma Seana Conneryho srší na všechny strany, takže se rozhodně divák nenudí. Je zajímavé, jak to po tolika letech stále dobře funguje. ()

roorybacky

Ještě lepší než Dr. No. Connery zdárně pokračuje ve vykreslování Bondova charakteru. Režie opět Terrence Young a opět perfektní. Oproti debutu je zde výrazně více akce a film má mnohem svižnější tempo. Zdejší hudba zní lépe a působí vhodněji propojená s konkrétním děním. S postavou Blofelda a jeho následovníky tímto filmem zcela explicitně započíná fenomén SPECTRE, a tudíž pochopitelně i fenomén zla, proti kterému James Bond vždy bojoval, vždy bojuje a proti kterému bojovat bude až do toho momentu, kdy přestane existovat - ať už Bond, či zlo, či obojí. Mimomochodem - již v tomto filmu je výrazně naznačeno, že zásadní Achillovou patou Jamese Bonda jsou krásné ženy. Co se týče Taťány/Daniely Bianchi, tak je samozřejmě skvělá, nicméně Honey/Ursula Andress zůstává, minimálně prozatím, bezpečně nepřekonána. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)