Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Pete

Connery #2 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Poprvé se tu mihne Ernst Stavro Blofeld (SPECTRE), ale v exekutivní roli ho zde zastupuje jeho číslo 3 - stará lesba Róza Klebbová s nožem v botě, netradiční zloduch, but she's had her kicks. Střelila jí překvapivě Bondgirl z Ruska. ()

hrumsrt

Po extrémním finančním i kritickém úspěchu prvního filmu s agentem 007 s názvem Dr. No celkem správně netrvalo vůbec dlouho a tvůrci vyrazili na trh podruhé a překvapivě pořád s dost skromným finančním výhledem. Terence Young se okamžitě chopil práce a nadšeného Conneryho umluvil k prvnímu pokračování s titulem Srdečné pozdravy z Ruska.. Již tradiční bipolární vnímání světa v podání ustrnulé studené války si tentokrát druhý Bond dokázal ještě povýšit a svoje první pokračování zasadil právě do složitých zahraničních vztahů se Sovětským svazem na východě Evropy, ale nikoli jak název napovídá do Ruska, nýbrž do exotičtějšího Turecka.. Na východě to je jiný svět a vždy tak nějak bude, ale způsob, jakým vládne ve filmu vzájemná interakce západu s východem, už navždy zůstane jedinečnou, ať už zrovna budou obě strany demokratické nebo ne.. James Bond má tentokrát mnohem příjemnější úkol, musí dopravit svůdnou zaměstnankyni ruské ambasády nic netušíce na západ, tedy pomoc jí k porušení zákona emigrací, akorát jak by i československá minulost mohla napovědět, tak tyhle cesty mezi politicky odlišnými stranami světa byly mnohem složitější... První setkání Bonda s organizací Spectre, která bude v historii série ještě několikrát hrát klíčovou roli, a první skutečně povedená bondovka.. Uzavřené interakce vzájemně neslučitelných motivací postav v uzavřeném prostoru vlaku dělají ze Srdečných pozdravů z Ruska opravdu poutavou podívanou, která lehce prodává svoji znaku publiku.. Akce je tentokrát méně, i přesto že Bondovi stojí v cestě zabiják Grant v podání albínského Roberta Shawa, ale ono to vlastně nevadí, když o atraktivnost se starají právě napínavé dialogy a absurdně napjaté situace.. Babka s kudlou v botě, na každém rohu odposlech a k tomu honička s helikoptérou.. No není ten ruský svět k zamilování! 75% ()

Johny_MH

Bondovka, která sice vykrádá z Hitchocka, ale dělá to natolik elegantně, ž jí to rádi odpustíme. Má oblíbená, ale ne nejlepší... ()

Orhalmi

Skvělý Connery, vzorový Bond, klidnější spád, není tak napínavý jako jiné bondovky, je více reálnější, klasické hlášky. ()

Danulinda

Ačkoliv tento díl nepatří k těm úplně nejsilnějším, tak je zde znát již určitý krok směrem vzhůru oproti prvnímu dílu. Děj je pestřejší a akce je zde také o něco více, přičemž jsem uvítal vyváženost použití palných zbraní a ručních soubojů, které sice byly ze strany Sira Conneryho místy úsměvné, ale každý není Steven Seagal. Důležité je, že narozdíl od novějších dílů byla zachována ta správná romantika bez nadměrného střílení. ()

mr.bredok

Na svou dobu dokonalé. A zase se potvrzuje, že váhání s promptním odstraněním agenta 007 stává se osudným všem jeho protivníkům. Tentokrát se to vymstilo zločinci, který se nápadně podobal na současního Bonda Craiga. Na bondovkám a hlavně na těch starších se mi líbí jak jemně oscilují mezi akčním filmem a romantickou komedií. ()

Roman1983

jednoznačně nejlepší bondovka všech dob, nechybí tomu vůbec nic (nejlepší Bond Connery, krásná Táňa, vynikající zápletka, atmosféra děje, nádherný Istanbul,...) ()

elanista1

Opat mnozstvo akcie a dobrodruzstva a genialneho myslenia pana Bonda, v porovnani s Doktorom No. toto zacina o dost slabsie ale ku koncu zas pribuda na kvalite, netreba ani velmi napinat mozgove zavity, aby ste dokazali vnimat cely dej. Ozajstny zazitok zacina pre mna az od vstupu do vlaku, odvtedy som si na sebe vsimol parkrat, ze som zaujaty a nevnimam svoje okolie. ()

lobo87

Bond č. 2 sa nesie v klasickom duchu - neohrozený sympaťák Connery, krásna bond girl, zaujímavý záporáci, skvelá scéna vo vlaku, príjemná hudba a divoké naháňačky. Klasický Bond se vším všudy... 70% ()

VanBradley89

2. mise agenta 007 je o poznání akčnější než díl předchozí. Objevují se první vychytávky, zatím jen kufřík. Zazní i píseň sice na konci, ale je tam. Connery pořád stejně dobrý. Možná o trošku lepší. Bond girl je krásná a roztomilá . Záporáci Shaw skvělý ( rvačka v kupé výborná ) a ta hnusná lesba Klebová taky splnila svůj účel. Líbilo se mi to tak o půl hvězdy víc než Dr. No. ()

Fíma

"Nemáte sirky?" "Zapalovač." ... Když jsem viděl prvně tento film někdy v předpubertálním věku, zamiloval jsem se do ruských tajných agentek. Bohužel, co jsem zatím potkal Rusky, byl jsem dost zklamán, ale divák rozhodně nebude. ()

harycek

S nostalgií říkám Bond je Bond!Bože kdo na těch cvičených krysách vydělává ty snad jsou v každém druhém filmu!? Jo a ještě netopejři ty taky zábíraj!?!!!!!! Poznámka: v době uvedení filmu po natočení mě bylo 5 let!?!?! ()

Stanmi

Britské tajné službě se naskytne možnost získat nový sovětský dešifrovací přístroj. Přirozeně to považují za past, přesto vyšlou Jamese Bonda (Sean Connery), aby se jej pokusil získat. Netuší však, že o přístoj má zájem ještě jedna organizace...Druhé dobrodružství agenta 007 opět režírované Terencem Youngem, je svým stylem mnohem blížší klasickému pojetí bondovek než předchozí Dr. No. Především je zde mnohem více akce v průběhu celého snímku, Sean alias Bond již více hláškuje a také má první technické vymoženosti byť jenom ve formě vylepšeného kufříku a skládací sniperky (poprvé se zde představuje také dlouholetý představitel Q - Desmond Llewelyn). Bond se tentokrát vydává do Istanbulu což je pořád dostatečně atraktivní prostředí (jak nám dokázal Skyfall) a také má proti sobě vícero záporáků, z nichž nejvíce prostoru dostává Robert Shaw jako zabíják Grant. Nebyl by to Bond, aby v něm nevystupovaly krásné ženy, tentokrát úloha bond-girl připadla na Danielu Bianchi, která má rozhodně své kouzlo. Povedený výkon podal také Pedro Armendáriz v roli Bondova spojence Kerima. Ve snímku samozřejmě nechybí skvělá hudba Johna Berryho. Celkově vzato jsou Srdečné pozdravy z Ruska párádní bondovkou klasického střihu. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)