Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

Radim

Druhý díl série, velmi volně navazuje na Doktora No. Zůstal charizmatický Connery, ale ta (z dnešního pohledu) až směšnost některých scén, je ještě prohloubena. Mnohokrát jsem si vzpomněl na Majora Zemana a na takové ty přehrávané scény při přestřelkách. K tomu je třeba přidat nudný scénář a absenci akčních scén. ()

Gilberto

V pořadí druhá bondovka s Connerym se na můj vkus až příliš drží knižní předlohy. Projevuje se to poměrně velkým množstvím interiérových scén (zvláště scéna ve vlaku je velmi zdlouhavá), které diváka uvádějí do děje. Ten však není zrovna moc komplikovaný a jde vpodstatě "jen" o jakýsi překladač. Neznamená to však, že by byl film nudný...o to se starají zejména dobře vymyšlené postavy, zvláště pak důstojník KGB Klebbová (bodák v botě je fakt cool), chladný a gentlemanský zabiják v podání Roberta Shaw i bondgirl (Daniela Bianchi) je jako ruská špionka, která se pod vlivem Bondova šarmu dostala na zcestí, poměrně přesvědčivá, prvně se objevuje taky Q. Osvěžení vnáší také náhled do romské komunity. Celý film (stejně jako kniha) vrcholí scénou s vrtulníkem. Ustřední píseň filmu (zpívaná Mattem Monro) bohužel není moc výrazná. Vnímavému divákovi jistě neunikne, že se zde (asi nejvíc ze všech bondovek) nechali inspirovat tvůrci série o Austinu Powersovi. ()

kobe6

Jako mezistupeň mezi výborným Dr. No a kultovním Goldfingerem mi toto přislo jako slabota. Některé věci mi přisly naprosto nesmyslné, zejména ze strany Spectre. Connery byl skvělý, ale to ostatní slabý odvar. ()

Hanes88

Oproti Dr.No tomuto zvedat hodnocení nebudu, ale můžu říct, že je to o chlup lepší. Od tohoto dílu se až pořádně rozjely ty akce, na které jsme u bondovek zvyklí. ()

Prochy38

Od Dr. No jsme se posunuli o krok dále. Akce propracovanější a film vůbec je akčnější. R. Show se mi asi líbil nejvíc. Prve úsměvné a dále už jen člověk žasne. Parádní výkony! Krásná D. Bianchi film ještě zpříjemnila. A děkuji za krátké váhání při zabití té ježibaby, ta fakt byla! ()

TERRORDROME

Druhá Bondovka ma unudila do bezvedomia. Dr. No bola taká rozprávka kde sa bezruký šikmáč pokúšal ovládnuť svet a Srdečné Pozdravy sú zasa taký spráchnivelý špiónsky blaf. Bond cestuje sem a tam, žúruje s cigošmi a okolo neho poletujú rôzne komploty. Objavý sa tu síce po prvý krát Q, ale jeho úžasný viacúčelový kufrík rozhodne nespôsobil že by sa môj ritný otvor doširoka roztiahol od úžasu. Až záver s helikoptérou a vybuchujúcimi barelmi prinesie nejakú deštruktívnu zábavu. ()

Hadriel

Skvělá atmosféra Istanbulu. Vedle klasicky posh top gentleman Bonda velmi sympatický Kerim Bey. Dobrá pasáž ve vlaku. Výborný Robert Shaw. Bond girl ňuňuňu. ()

Lefty86

Vahal jsem tri nebo dve, ale sedesat procent necham na dve. Je to dost nudny, i kdyz beru ze je to 63. rok. Vlastne se tam porad zvani, pak prestrelka ...zvani... Vystrel do toho okna...... Zvani zvani zvani....bitka ve vlaku a konec. Neni to film podle myho gusta, uvidim co dalsi filmy s 007. Zatim u me vede Casino Royal. ()

peetriss

Bondovka, kde si na své přijdou jak milovníci akce (rvačka ve vlaku výborná), tak milovníci krásných žen. Oproti Dr. No je navíc zábavnější a "rozjetější", slabších pasáží ubylo, šarmantní Sean Connery i jeho zabijácký protivník Robert Shaw jsou skvělí. O přestřelenosti scénáře je zbytečné se bavit, jedná o charkteristickou vlastnost celé série, byť s každým novějším dílem se to s ní víc a víc přehánělo. ()

Paldiny

Bitka vo vlaku bola dosť dobrá, ale s ďalšími bondovkami si trúfam odhadnúť, že táto skôr či neskôr zapadne. Pátranie po dešifrovacom stroji je ľahko zabudnuteľné, bond Girl si postrážila len hlboký výstrih, dôležitý prerod z predstieranej lásky k ozajstnému vzplanutiu už nie a trio záporákov zaujalo iba v zoznamovacej časti, v skutočnej akcii ako by im chýbala myšlienka. Špionážne ingrediencie teda prítomné sú, ale zatiaľ je to stále vo vrabčacom množstve. Niečo ako keď s prázdnym žalúdkom napochodujem do nóbl reštaurácie, jedlo vyvoniava už z kuchyne, gustiózne vyzerá na tanieri, no je ho tak málo, že chuťové poháriky skôr podráždim než nasýtim. A tak po pár sústach hľadím na prázdny tanier a rozmýšľam nad dezertom. Ešteže to hlavnému kuchárovi vypeká a ja dlho otáľať s ďalšou bondovkou nemusím. ()

willis

Bavil jsem se trochu lépe než u dr. No. Ale bylo to spíše díky maličkostem jako je český šachista, gestapácká ruská agentka apod. než celkovým dějem, který je klasicky Bondovský. ()

Spectre

Druhá bondovka = totálna klasika. Blofeld, ktorý chová dravé rybky ktoré medzi sebou bojujú a keď sa pozabíjajú, tak s nimi nakŕmi svoju mačku. Super ruská topánka s jedovatým hrotom a bondov kufrík... hmmm, ešte sa to iba rozbieha, ale už je jasné o čom ďaľšie bondovky budú. ()

Mikino00

Opravdu nejlepší bondovka a asi i nejlepší špionážní film co kdy spatřil světlo světa. Atmosféra se dá krájet, dějově to nemá ani jednu hluchou vteřinku, navíc je to celé vymyšleno hodně rafinovaně, nepostrádá to vtip a krásné ženy. Velmi mě bavila malá válka v Istanbulu, i hra na kočku a myš ve vlaku. Connery našel více než důstojného soupeře v Shawovi. ()

bohemia_regent

Československý šachista (jinak také agent) se jmenuje Kronsteen... Plukovnice Klebbová, drobná pětašedesátiletá dáma, si navlékne boxera a úderem, který by zabil vola, otestuje pevnost břišních svalů zabijáka Granta... Tatáž žena v převleku za uklízečku před fyzickou potyčkou s Bondem vysune ze špičky své boty kovový bodec napuštěný jedem, což provede s dostatečně velkým předstihem, aby Bond mohl být včas varován, že nesmí k soupeřce přistoupit příliš blízko, protože by se octl v dosahu jejích kopajících nožek... Průvodčí objeví ve vlakovém kupé dva mrtvé muže a konstatuje: „Zabili se navzájem.“... Atd. atd. Zatímco první bondovka Dr. No aspoň ctila žánr, o Srdečných pozdravech z Ruska se to říct nedá. Ale i jako parodie (která to přes výše zmíněné situace nejspíš být neměla) by to byla slabota. Tady tvůrce omlouvá snad jen to, že Vorlíčkův Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky vznikl až o čtyři roky později, takže Terence Young & spol. neměli ještě možnost poučit se, jak má parodie vypadat :-) Navíc tu selhává i obyčejné filmařské řemeslo: Když Bondem paralyzovaná helikoptéra dosedne na strmou stráň, zůstane na ní sedět jako přilepená, přestože její kabinou otřásají další a další exploze. Jasně, nasnímání zničeného stroje klouzajícího po stráni dolů by se asi muselo řešit jinak než statickým záběrem - ale proč, když takhle je to o tolik pohodlnější?... Ale i tak stojí nejslabší z trojice Youngových bondovek za zhlédnutí, třeba už jen kvůli zjištění jak malé množství motorové nafty stačí k zapálení málem celého Jaderského moře :-) ()

Ollie235

Dr. No se mi sice líbil o něco víc, ale druhý příběh agenta 007 také stojí za zhlédnutí. Jedinou podstatnou výtku mám k zbytečně dlouhé vlakové pasáži, kdy jsem si místy začínal kousat nehty nudou. Je ale třeba uznat, že výborně zvládnutý konec toto výrazně vylepšil. Celkově tak za velmi solidní 4*. ()

ADZI

Abych pravdu řek, nějak mě tenhle film nezaujal. Pro mě je to pouze rozjezd velké série. Znova bych to vidět nemusel, ale nenudil jsem se. ()

Movie Gourmet

V pořadí druhá bondovka je minimálně stejně dobrá jako ta první, ale poněkud odlišná - např. je více detektivní. Z film si nejvíce zapamatujete jednu z nejkrásnějších bond girls - italskou herečku Danielu Bianchi, nejmenovanou skrytou postavu Ernsta Blofelda, u kterého byla vidět jen ruka s prstenem a kočka, kterou si neustále hladil na klíně, namakaný nájemný vrah, ztvárněný hercem Robertem Shawem, agentka KGB Klebbová, dlouhé cestování vlakem a Istanbul. I když název hovoří jinak, děj se v Rusku nebo resp. tehdejším Sovětském svazu neodehrává. Verdikt: 4* a 80 až 85 %. ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)