Deadstream

Populárny influencer Shawn Ruddy (Joseph Winter) bol na internete zrušený. Snaží sa o návrat na obrazovky, a tak sa rozhodne streamovať zážitky zo strašidelného domu, kde chce stráviť celú noc. Nedopatrením sa mu podarí prebudiť ducha, ktorý bol v dome uväznený. Začína byť jasné, že toto môže byť posledná noc jeho života, ktorá bude navždy zaznamenaná na kamerách. (Marceloo)

BoPo

Prapodivný mix hororu a komédie. Nejde ale o paródiu. Hororové lekačky by sa v serióznej žánrovke rozhodne nestratili. Joseph Winter a Vanessa Winter si zrejme myslia, že z nich raz bude Peter Jackson, a tak natočili svoj "Braindead". Deadstream je tak blbý, až je miestami dobrý. ()

JohnCZ

Horor, který je vtipný, ale zároveň umí slušně napnout. Parodie found footage žánru a přesto obstojná žánrovka, s otravným, ale mrtě nahláškovaným hlavním hrdinou. Divná kombinace, ale funguje to a není to tak dlouhé, aby to začalo jinak prakticky nulovou zápletkou nudit. ()

Astaroth12

Už som dávnejšie nevidel Haunted Haus, kombinovaný s FF projektom a náhodou som sa do cela bavil. Ide hlavne o to, že sa to nesmie brat vobec vážne a aj keď mi hlavný hrdina s tým neustálim kričaním vadil od začiatku, tak som si uvedomoval, že youtuberi v reále sú v tomto oveľa horší, tí mi vadia ešte viac. Prakticky film neprichádza z ničím novým a podstate si vystačí z dvoma postavami a niekoľkými monštrami. Atmosféra bola niekedy až mrazivá, ale na svedomí to nemal interiér domu, ale parádna kamera . Je tu neskutočne veľa náznakov na ine filmy a hlavne, ktoré mal na svedomí Sam Raimi. Film ma niekoľko vtipných parodických scén, ale čakal som ich tu o niečo viac. Hororovo ma to až tak nezaujalo a to hlavne kvôli tromáckym trikom, ktoré som tu rozhodne nečakal. Už som na konci myslel, že sa zastaví aj toxický pomstiteľ. Finálny rozstrel bol trocha nečakano chaoticky, dialo sa toho tu veľmi veľa na malom priestore a to podľa mna bolo už aj trocha zbytočne. Je to určite jeden s tých lepších FF projektov posledných rokov, aspoň čo sa týka tej formy, ostatne už bolo o niečo slabšie. Silné 3*. ()

maddy

Nenechajte sa nalákať trailerom! V ňom sa to síce hemží monštrami, ale všetko sú to zábery z doslovne poslednej minúty filmu! Dovtedy tam jeden neskutočne otravný týpek, ktorý ašpiruje na najneznesiteľnejšiu postavu roka, točí video zo strašidelného domu, pobehuje po rozpadnutých miestnostiach, ani na sekundu sa mu nezavrie huba a asi dva krát za celý film má trefnú hlášku. Pokiaľ to mala byť komédia tým, že v nej bude vystupovať užvanený Youtuber, ktorý pôsobí ako desaťročné decko na Twitchi, ktoré prvý krát hrá hororovú hru, účel splnený, ja si hororovú komédiu predstavujem trochu inak. Deadstream je však ako komédia nevtipným filmom a na to hororové dianie nechá čakať diváka neskutočne dlhú dobu a nakoniec je po ňom po pár minútach, navyše musíte pristúpiť na fakt, že je to celé veľmi lacné a gumové masky bubákov udrú do oči viac než v hororoch z 80. rokov. Po prvotných ohlasoch som sa tešil, ale za mňa teda ťažký fail. A Joseph Winter by sa nemal obsadzovať do hlavných úloch vo vlastných filmov, je to neherec, ktorý svojim otravným výkonom posúva film až do Céčkových vôd. CELKOVO: 2/10 ()

raimi

Obrovský překvapení. Svižnej, vtipnej a strašidelnej found footage, dělající si prdel z youtuberů, streamerů, influncerů, wokeistů a podobné havěti, a nápaditě využívající tenhle potenciál k takový sadě vtipů a situací, až to bere dech. ()

Trevor

Niekoľko svetlejších momentov sa vo filme nájde ale nakoľko sa tam spomenie rasizmus, migranti a mladá sebavedomá žena logicky sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu, pretože táto liberálna agitka je už tak úbohá, že sa človek bojí otvoriť chladničku aby z nej nevyskočila mladá sebavedomá sebestačná žena...sledovať influencerov ma nikdy nebavilo a asi ani nezačne, filmu som dal šancu nakoľko som dúfal že si pozriem solídnu hororovú komédiu, bohužiaľ od nej má Deadstream pomerne ďaleko. ()

dubinak

Taková levná blbost a kolik muziky za to. Tyhle hororo-komediální nenáročný pecičky, který fungujou z obou stránek mám moc ráda, protože zezačátku jsem si ani nebyla jistá, jestli to fakt směřuje k tomu, že to bude spíš vtipné, protože jsem se celkem dlouho jenom bála a byla tak nějak na rozpacích. Hororová stránka byla z za mě na jedničku a cítila jsem se zase jak kdybych koukala poprvé na Paranormal Activity. Když se víc vybarvila ta humorná stránka, taky to nemělo chybu a prostě celkově ve mně ten film vyvolal spoustu smíšených pocitů, které spolu ale dobře korespondovaly. Byla tu vidět i snaha udělat funkční efekty a autentické kulisy. Na takhle poctivou a snaživou tvorbu je radost pohledět, protože až se těmhle lidem dostane do ruky víc peněz, mohlo by se v hororovém odvětví objevit další slibné jméno. ()

PavelVanekArt

Tohle bylo celkem fajn překvapení, nápaditě využitej formát FF horroru, to mám rád, POV a záběry monitorů. Tady se do toho připojil i humor, ten mi ale zrovna nesedl. Potenciál to mělo. 3* a.k.a 58% ()

Sludger

Wau! Súčasný streamovací horor došiel tento rok s riadnou peckou!  Divoký „streamer“ (robí šialené videá, niečo na štýl Jackass) sa rozhodne prespať v strašidelnom dome a všetko streamovať na internete. Zároveň si vymyslel pravidlo, že pokiaľ bude niečo podozrivé, musí to ísť preveriť, inak nedostane zaplatené (trefný odkaz na klišé duchárskeho hororu). Film (až nepochopiteľne) funguje jednak ako strašidelný Found Footage (stream?), kde som sa reálne bál a to sa mi tento rok stalo len druhýkrát. Zároveň je snímok vtipný, zábavný, energický a hlavne natočený s dušou a srdcom pre horor. Klišé žánru dostávajú „na prdel“, posúva moderný FF na ďalšiu úroveň (streamujúci duch a motivácia čarodejnice), zároveň má skvelé béčkové masky (čistá láska!) a celý film má strašný drive a náboj. Čo je najdôležitejšie, srší z toho nesmierna láska k hororu! Pre predstavu – ako keby si zmiešal EVIL DEAD s novodobým HOST. Skvelé, úžasné! Manželov Winterovcov už teraz uznávam a pre mňa sú najlepší hororový (filmový) objav roku 2022! Spolu s kraťasom z V/H/S/99 patrí film k tomu najlepšiemu z tohto roka. Prosím, dajte im vyšší rozpočet a horor vám budem vďačný! ()

Immortal17

Musím podotknout hned na úvod, že nejsem příliš velký fanoušek kombinace hororu a komedie. Ale lákal mě samozřejmě fakt, že snímek byl natočen formou found footage, kterou já miluji od dob The Blair Witch Project. Nakonec jsem ale příjemně překvapena, jak šikovně byly sladěny oba žánry. První polovina byla více poutavější, malinko strašidelnější, druhá polovina pak byla nechutnější přesto vtipná. Několikrát jsem se přistihla, že mě pár scének skutečně pobavily, že jsem se i dokonce nahlas zasmála. Viz například scénka kdy Shawn byl donucen vyskočit oknem z patra. Myslím, že jsem se usmívala ještě pět minut po tom, co jsem vydýchávala čistý záchvat smíchu. Když nepomyslím na fakt, že z poměrně větší části byl celý příběh absurdní, zaslouží si tohle slušný průměr, a pokud se chcete k večeru trochu zasmát, trochu se bát, rozhodně to patří na váš seznam filmů které chcete vidět. ()

Cedr

Zoomer Blair Witch. Trefné satirické svědectví o dnešní influencerské kultuře (zejména Twitch). Humor se ne vždy povedl, ale občas si rýpne ukázkově. Podobné to je i s hororovými prvky, které jdou sice stranou na úkor "komedii" ale za některé nápady by se nemusel stydět lecjaký čistokrevný horor s AAA produkcí. Bohužel jde o rozpačitou směsici skvělé časové kapsule a podívané která ne vždy baví. Deadstream nejde nenávidět ani milovat. Narazit na tento snímek za dvacet, třicet let bude ale vskutku kouzelné. ()

BROKEN_

Tohle mi udělalo radost. Manželé Winterovi natočili hororovou komedii, která je silně inspirovaná Evil Dead od Sama Raimiho a dva roky starého Hostu. Film je energický, ani na minutu to nezačne nudit a děj okolo strašidelného domu je dobře vymyšlený. Má to super atmosféru, kdy se musím přiznat, že jsem byl v několika momentech ve velkým napětí a fakt jsem se bál. Tohle se mi letos stalo možná u jednoho nebo u dvou hororů. Dobrá práce. Má to sice levný makeup a pro některý bude rušivý, že je to komedie a hlavní postava je uječený Youtuber, ale fakt, že tento film má hororový srdíčko a zřejmá inspirace Evil Dead, který naprosto zbožňuji mi díky tomu dala super hororovou noc. Velký palec nahoru a jsem hodně zvědavý co manželé Winterovi do budoucna natočí. 8/10 ()

Aargh

Found footage, které kombinuje horor a komedii. Ale ne jako hororovou komedii, ale jako fungující strašidelné scény střídané docela vtipnými komediálními scénami. Je to hrozně laciné, což se projeví hlavně na konci, ale většinu času jsem se dobře bavil a místy docela bál, protože opuštěné domy v noci na mě prostě fungují. ()

oveckaoa

Nejlepší found footage za minimálně 3 roky ne li více proti tomuhle je Host a Dashcam nulový.  Youtuber točí videa kde čelí výzvám jednou přestane vydělávat tak zkusí jeden den přespat v strašidelném baráku a dat to na youtube samozřejmě se to podělá. Hlavní herec je v pohodě klidně bych si ho dovedl představit i v nějaké hororové parodii typu Scary Movie  film v pohodě odsýpá jump scary  jsou parádní triky jsou solidní a tak dvakrát jsem se i zasmál co taky oceňuji. Potěšil i konec 80 procent ()

Sfinkter

Tři hvězdy s odřenýma ušima, divák prakticky nemá šanci odlišit komediální scény od hororových, ale celkově slušná zábava pro mladší publikum. Subžánr FF nevyhledávám, píšu o tom opakovaně, ale občas něco potěší - Deadstream to však není. ()

stitch7

/// To vypadalo tak strašně fajn.. Bohužel se to v poslední třetině úplně přepne do přiblblé akčňárny, kde se hlavní protagonista začne omlouvat za všechno možné a dost to leze na nervy. Škoda. ()

blackkocour

Bez prdele a bez ironie jsem se dost bavil, v podstatě taková parodie na celerbrity internetové influešity, co za vijůvs dokážou zajít až do kontejnerů smrdosti, totálně se ztrapnit, a udělat si pernamentku do kanálu, protože kdybych byl v jejich kůží, styděl bych se hanbou chodit mezi lidi. Každopádně, nedošlo mi, že se někdo snažil něco jako o parodii, a bral jsem to čistě jako livestream fejkového Mr. Beasta, typ toho shitubera, co se zavalí tunamy hoven, a počítá lajnu světového rekordu, dokdy vydrží nedejchat [zkurvený jackass..]. Párkrát srdíčko vyskočilo do jater, občas se spustila bránicová konvice smíchu, a obecně jak se to snaží tvářit jako osmdesátková quest hororová hra s Haunted Hausem. Nejde o topku svého žánru, ale kejchel to určitě je.. #podzimnísklizeň [2023] 🎃 ()

JamesSi

Evil Dead pro Youtubovou éru. Vlastně celkem podobné jako Shoky a Morty. Influencer jde honit strašidla, aby vylepšil svou podělanou kontroverzní kariéru a na místo toho narazí na protivníka, který je ve výsledku stejný jako on. "Let's Demonetize This Bitch". Odkazy na YouTube, demonetizaci a energy drinkové sponzory. Spousta masek a praktických triků. Hlavní hrdina je arogantní, egoistický debil, ale ne natolik, aby byl otravný po celou dobu sledování. Nakonec má i trochu redemption arc. Ve výsledku to vypadá na jeden z nejlepších crowdpleaserů roku a rád bych ho viděl v kině. Duo Vanessa a Joseph Winterovy působí jako fajn tvůrci (oba ve filmu hrají) a doufám, že tohle nebude jejich One Hit Wonder. Jak já mám moc rád livestreamy, které se v průběhu podělají. Nakonec však desetiletý fanoušci mají lepší rady než třicetiletý YouTuber a izolepa vyřeší všechny problémy světa. ()