Deadstream

Populárny influencer Shawn Ruddy (Joseph Winter) bol na internete zrušený. Snaží sa o návrat na obrazovky, a tak sa rozhodne streamovať zážitky zo strašidelného domu, kde chce stráviť celú noc. Nedopatrením sa mu podarí prebudiť ducha, ktorý bol v dome uväznený. Začína byť jasné, že toto môže byť posledná noc jeho života, ktorá bude navždy zaznamenaná na kamerách. (Marceloo)

J*A*S*M

Velmi svěží, energický found footage a pravděpodobně nejideálnější letošní halloweenská hororová zábava. Funguje to jak na rovině vtipu, tak na rovině strašení. Jen úvodní cca půlhodinka pro mě byla slabší, protože hlavní hrdina ja strašně otravný chuj. Když se mu pak ale začnou dít ošklivé věci, dostane snímek zběsilé tempo a o zábavu je postaráno. ()

EvilPhoEniX

Co s komedií, která je nevtipná a s hororem, který není strašidelný anI brutální ? Pure Overhyped Mess. Na Deadstream jsem se docela těšil, ohlasy jsou pozitivní, ale budu muset jít silně proti proudu, protože mi to zkrátka nepřišlo dobrý v mnoha směrech. Hlavní hrdina je pro mne velkým problémem, uřvaný nesympatický cyp, který mi nepřišel vtipný ani zábavný, po většinu času jsem se imho cítil trapně a celý ten film působí, jakoby dětský youtuber hrál Silent Hill na Twitchi a pištěl u toho jak ženská. Herecký projev tak tragický, že by i v céčkovém hororu měl problém projít přes cásting. Samotný koncept, že hlavní hrdina strávi noc v Haunted Hause je sice fajn, ale mně ani ten barák nepřišel strašidelný, vlastně mi přišel tak útulný, že bych se tam v pohodě vyspal také. K tomu si přidejme hodně špatné SFX, horší než měl Raimi 40 let zpět v Evil Dead a to je co říct ( očividné figuríny). Děj je slabší, gore je o ničem, lekačka na mne nezapůsobila ani jedna, vtipné mi to absolutně nepřišlo a první hodina je těžký cringefest a taky docela úmorná. Finále relativně ušlo a found footage forma zde není tak otravná jak jinde, ale ty finanční nedostatky tu jsou sakra cítit úplně všude. Zlatý Host a Grave Encounters. Navíc to beru jako propagandu influencerů a youtuberů, které ze srdce nesnáším. 4/10. ()

Marceloo

Populárny influencer Shawn Ruddy bol na internete zrušený. Snaží sa o návrat na obrazovky, a tak sa rozhodne streamovať zážitky zo strašidelného domu, kde chce stráviť celú noc. Nedopatrením sa mu podarí prebudiť ducha, ktorý bol v dome uväznený. Začína byť jasné, že toto môže byť posledná noc jeho života, ktorá bude navždy zaznamenaná na kamerách. - Asi to najlepšie, čo zatial Shudder priniesol na obrazovky. Naprosto ideálna kombinácia humoru a hororu, ktorá sa úplne vyhýba modernej korektnosti a ide naplno od začiatku až do konca. To všetko s minimálnym rozpočtom, ale za to neuveritelnou vášňou k hororovému žánru, pričom sa v niektorých pasážach atmosférou dokáže vyrovnať tým najlepším Found Footage kúskom v histórii. K tomu príjemne mixuje parodovanie moderných influencerov spolu s pridaním chat príspevkov od fanúšikov, ktoré sú tiež nesmierne zábavné. Naviac je to bombasticky napísané a plné legendárnych hlášok, z ktorých u mňa jednoznačne vedie Let's DEMONetize this bitch! Toto manželské duo si okamžite značím ako must-see a už teraz sa nemôžem dočkať ich segmentu vo V/H/S/99, ktorý vychádza o pár dní. ()

Gilmour93

Když vykopat z hrobu žánr found footage, tak jedině lopatou z továrny pana Campbella.. Hravost, potměšilost (pissboarding), nápadité zapojení score „Shawn Carpenter's Halloween“, neocenitelná praktičnost stříbrné lepící pásky a spoustu výpadů směrem k elementu, co pojí influencery a zlé duchy. Touze po publiku.. Doporučuji vyhradit si prostor k pročítání komentářů diváků streamu, protože některé jsou opravdu výživné (i'm so glad I'm not you). Multifunkční filmař Joseph Winter je sice v hlavní roli poněkud hysterický (newspeak by řekl přecitlivělý), ale o zábavu se umí postarat. „Garlic..!“ ()

*CARNIFEX*

Svieži vánok do FF žánru, ktorý vďaka svojskému, veľmi suchému i situačnému humoru, v kombinácii s odľahčenou hororovou zábavou, zrejme nesadne každému. Za mňa spokojnosť a pomerne veľké prekvapenie, keďže som sa domnieval, že pôjde o sračku. A šak istým spôsobom vlastne aj ide .. ()

TedGeorge

Nejlepší na Deadstreamu je, že se vůbec nebere vážně a chytře využívá streamovací berličku. V okamžiku, kdy začne jít vysílajícímu Shawnovi o kejhák, otrlí diváci na chatu si začnou stěžovat na mizerné CGI. Ve chvíli, kdy dojde na čtení z tajemné knihy ve sklepě (pomrknutí na fandy Evil Dead je teprve začátek), spustí se nám video jedné postarší sledující, která si vygooglila, o co přesně jde. No a to vše je zabalené do mrazivého hávu řemeslně zvládnutého a nahláškovaného (Let´s DEMONetize this bitch!) hororu, kde o nějaké překvápko není nouze. Akorát těch lacinějších lekaček bylo vážně trochu moc. Debutující manželské duo Winterových každopádně mělo nakoukáno a suverénně zrežírovalo velmi sympatickou jednohubku, která omšelý found footage subžánr omlazuje o pořád ještě aktuální internetový fenomén. ()

Beckett51

Nehorázně vtipná věc. Duch Evil Dead tohoto tisíciletí obohacenej o funkční legraci z moderních hororových klišé. "I can't just jump out of the window!" ()

pornogrind

Ze začátku to vypadalo, že by to mohla být celkem prdel. Postupem času mě ale ten zrzek a celkově celej film začínal nudit víc a víc. Pár dobrejch momentů by se sice našlo ale řekl bych že povětšinu stopáže jsem se spíš nudil než že bych se bavil. ()

Omnibus

"Vypatlaní magoři... blbí influenceři." Užít si Deadstream aspoň jako komedii a nadsázku? Copak to šlo, s tím k zblití přehrávajícím, idiotským a trapným  "mocinkymoc se bojím" streamerským debílkem, hystericky pištícím jako malá holka? Brrr! Použitelné coby lakmusový papírek. Namočen do krve (hodnocení) uživatele prozradí na dotyčného věk, jeho vztah k youtuberům i zdravotní stav. Např. já jsem v pohodě. Stará škola, hororový pajšl v cajku díky zdravé stravě. Od malička hodně zeleniny a ovoce (jablíčka mi drápem loupal Freddy Krueger), do pole jsme chodili s ostatními dětmi na kukuřici a maso mívali jen občas (v pátek třináctého). Furt na čerstvém vzduchu, spousta pohybu.  Dnešní mladí nehoní ani mičudu po hřišti, ani holky v parku, honí už jen u streamů. Na tábory už nejezdí, jen čumí na net, jak se na noční stezce odvahy místo nich bojí nějaký youtuberský kokot. Oni na něj pak chrlí lajky, jak neduživí tuberáci krev. Zadky přilepené k židlím, strava nezdravá. Po škole tučný fastfood, hotdogy a filmy z kuřecího separátu, k večeři jako sulc se třesoucí blivajzy found fotage (čest chutným výjimkám, např. pasáž z District 9). Navíc žerou i špekaté youtubery a toxické influencerky. Velebnosti, to je hnus. ()

kingik

Jedna noc ve starém strašidelném baráku může být zároveň vtipná i pěkně mrazivá. A neúspěšný influencer, který bude svoji návštěvu ve zchátralém objektu vysílat živě na internetu, udělá vše, aby kamery zachytily duchy, ze kterých má fobii. A když se na scéně zjeví pomstychtivý duch prokleté básnířky, bude mít pořádně nahnáno. Found footage subžánr v celé své kráse. Na scénu přiskotačí potrhlý a ne stoprocentně sympatický i pištící Joseph Winter, který zpočátku kulometně mele o své kariéře, zážitcích i kontroverzních provokacích, což vyústilo k zákazům a následnému odlivu a ztrátě sledujících a sponzorů. Netrvá to moc dlouho a jsme s ním v nevábně vyhlížejícím baráku, řečenému Mrtvé panství, kde nám nebude utajen jediný kout nehostinného místa. A strašidýlka o sobě postupně začnou dávat vědět. Když se na scéně posléze zjeví fanynka Chrissy (Melanie Stone), každému hned docvakne, že se jedná o mrtvou básnířku. Film je sice průhledný ve své zápletce i postupech, nesnaží se ani o nějakou překvapivou pointu a výjimečné zakončení, ovšem je zábavný a má své speciální komediální zabarvení. Bubáci nejsou digitálního původu, není jich přehršel a jsou funkční. Prokletá holčina je solidní mrcha, jejíž výpady patří k tomu nejlepšímu a nejintenzívnějšímu, co film nabízí. Film se postupně začne rozjíždět do dynamických obrysů. Režijně je velmi dobře zvládnut. Hlavní aktér se podílel i na režii a je znát, že měl dobře svůj tvůrčí plán rozvržen. Film se nikterak nepřeleje do nějakého extrému, i když se to nabízelo a pasovalo by to. I tak je tahle noční hororová show dostatečně poutavá, technicky zdárně vycizelovaná, režijně dobře ošetřená, praktické triky se vždycky dají ocenit a komický ráz si s hororovým pojetím nikterak nepřekáží. Takže se ve výsledku jedná o povedenou záležitost o maníkovi, který vstoupil tam, kam nebylo radno chodit. 8/10 ()

Frajer42

Rozhodně nejsem fanouškem found footage žánru, ale tohle se docela povedlo. Když přetrpíte úvodní třetinu, kdy hlavní přiteplený hrdina rozmisťuje kamery a seznamuje vás s historií domu, přičemž se lautr nic neděje, tak se za odměnu budete následně skvěle bavit. Film se nebere absolutně vážně, přesto velice slušně funguje v rámci zábavy, kdy film slušně satiruje influencerskou scénu i hororové atmosféry a potěšilo i pár příjemných lekaček. Pochvalu si zaslouží rozhodně i kamera, se kterou neběhá žádný pan Parkinson, ale naopak je toho docela hodně k vidění. [75 %] ()

MikeCool

Docela překvápko. Na poli found footage hororů, je Deadstream poměrně inovativní počin, u kterého se dá bát a zároveň i pobavit. Humor hlavního protagonisty nemusí sednout každému, ale mě tenhle ztřeštěnej tejpek bavil! ()

Arsenal83

Súhlas s Trevorom, pár svetlých momentov sa tu nájde. Bubáci ale očividne gumení z výpredaja na wishi, ale pri tom zúfalcovi s mimikou kladivom buchnutého mentála som im držal palce. Takže pre mňa nakoniec v podstate film so šťasťným koncom. ()

Chrustyn

Pokus o hororový found footage s prvky komedie a přiznanou variací na původní Evil Dead. Má to své nápady, ale neděsí to ani chvíli a komediální prvky také nefungují, jak tvůrci zamýšleli. Na celovečerní debut ucházející, ale nová hororová klasika to opravdu nebude. ()

korbitch22

Super kombinace hororu a komedie, která lehce vykrádá (nebo vzdává poctu) to už si každý musí vyložit po svém...legendárnímu Evil Dead. Plus si dělá prdel ze všech těch vymrdaných Influencerů, youtuberů a podobné pakáže. Jako komedie to funguje výborně, několikrát jsem nahlas vyprsknul smíchy (suprise, bitch!) Winter napodobuje hlasem, stylem humoru i vyjadřováním Ryana Reynoldse, takže kdo nemá rád Reynoldse, nebude mít rád Wintera, ta podobnost vyjadřování i tónu hlasu je až okázale podobná. Jako horor to funguje díky několika výtečným lekačkám i solidní atmosféře. Bohužel veliká vada jsou mizerné kostýmy, tam je vidět, že peněz bylo málo a bije to do očí a největší vada která mi nedovolí dát tu 4* je Winterův herecký výkon, když má hrát strach. Tam jsou jeho herecké limity až bolestivě viditelné. To ovšem neznamená, že Winter se svoji ženou (nebo sestrou, netuším) natočil pohodovou hororovou jednohubku, u které jsem párkrát solidně lekl a hodněkrát nahlas zasmál a to přesně od hororové komedie čekám. Solidní a poctivé řemeslo. Pokud nespychne a sežene pro příště nějakou tu dotaci, máme o další nadějné tvůrce postaráno, A na závěr bych málem zapomněl pochválit hudbu. Výtečný hororový synťáky z 80.let který mi hodně na konci v titulcích připomenuly Maniaka s Woodem.65%. ()

TheEvilTwin

Takový zlatý střed, od kterého jsem sice čekal o něco více, ale popravdě zabavil lépe než dobře. Líbí se mi přímočarost, se kterou film nabíhá, kdy už od prvních minut na nic nečeká a bez nudné omáčky kolem se jde rovnou do strašidelného domu, hlavní hrdina je sympaťák a celý tenhle found footage styl střídající selfie a POV kameru mi taky sedl. Současně bych chtěl pochválit odlehčenost, kterou film disponuje, jelikož si na nic nehraje, nebere se vážně, víceméně paroduje klasické FF dějové vzorce a ačkoliv vyloženě záchvaty smíchu nevyvolá, tak neustálé pousmání a zábavu servíruje perfektně - spousta situací jsou neskutečně absurdní memes (“beef cam”, “mildead cam”, svěcená voda v narkomanské stříkačce…..) a celkově jde z filmu naprosto neseriozní a odlehčený vibe. Dále dávám plusové body za určité lehké napětí, kterým film udržuje diváka v nevědomosti, jestli jde o předem připravený prank hlavní postavy, nebo o opravdovou duchařinu a boj o život. Hororové prvky film má, ale kdo čeká konvenční či strašidelný horor, ten ať jde jinam, tohle je čistokrevná zábava, u které divák musí vypnout a nebrat ji vážně. Fajn oddechovka, která se ale asi (bohužel) moc lidem nezavděčí. ()

JASON_X

Příběh i jeho filmová forma jsou docela v pohodě, v rámci žánru samozřejmě, za mě jde o jedno z FFek, na které se dá jakž takž koukat. Ale kámen úrazu je nesnesitelný idiot v hlavní roli. Chápu, že to má být satirická komedie, ale čeho je moc... Nevzpomínám si, kdy jsem viděl nějakého herce tak příšerně přehrávat, jako tohle jelito. Jeho permanentní hysterické ječení a "vyděšené" grimasy mi lezly krkem už po pár minutách. Na druhou stranu je tam pár dobrých momentů a slušných masek, převážně ve druhé půli. ()

Morholt

První třetina trpí tím, čím většina FF záležitostí a totiž sáhodlouhým nudným rozjezdem. A příliš to nezachraňuje ani vtip, který je tu ojediněle přítomen. Ale pak se to celkem rozjelo a byť se to celé nebere vůbec vážně, tak to celkem s přehledem strká do kapsy podobně laděné filmy. Je to především zásluha kamery, které nezačne zběsile kmitat ve chvíli, kdy se objeví něco potenciálně nebezpečného a tak si divák můžýe užít bubáky do sytosti. A vizualizace strašidel není vůbec špatná a počítá se i to, že jsem se jednou docela lekl. Tenhle formát asi nevezmu na milost nikdy, ale Deadstream mě nijak neurazil a místy celkem pobavil. 60% ()