Percy Jackson sa vydáva na nebezpečnú výpravu. Na svojej ceste naprieč Amerikou musí premôcť obludy a prekabátiť bohov, aby priniesol späť Diov majstrovský blesk a zabránil vypuknutiu vojny. Po smrti jeho matky sa Percy ocitne v Tábore polokrvných, v útočisku pre detských polobohov. Keď zistí, že aj on je poloboh, musí sa počas riskantnej cesty do podsvetia plného nepriateľov vyrovnať so svojím pôvodom a dokázať svoje schopnosti. S pomocou svojich kamarátov Annabeth a Grovera sa Percy na ceste priblíži k odpovediam, ktoré hľadá: ako zapadnúť do sveta, kde sa cíti nesvoj, či ešte niekedy uvidí svoju matku a či vôbec zistí, kým je mu súdené sa stať. (Disney+)

Recenzie používateľa tween3r k tomuto seriálu (5)

Z ničoho nič vyparím učiteľku matematiky (2023) (S01E01)

Pilot absolutní zklamání. Herci jsou mimo, vůbec neumí hrát a představitelka Percyho matky mi pila krev snad úplně nejvíc.. u tý jsem si fakt přál, aby zdechla už v tom autě. Jediný co se dá pochválit, je docela pěkná animace Minotaura a pár akčních scén. Škoda jen, že se klasicky odehrávají ve tmě, tudíž my jako diváci vidíme opět úplný h**no. Ukázky na druhej díl ale vypadaly zajímavěji, tak snad se kvalita zlepší.. ()

Stávam sa najvyšším vládcom kúpeľne (2023) (S01E02)

Druhý díl sice přinesl mírné zlepšení – hlavně kvůli delší stopáži, kdy jsme dostali trochu víc času se seznámit s prostředím tábora a jeho členy.. ale ten Percy působí fakt hrozně ukňouraně. Čekal jsem nějakou větší dynamiku, rozhodně vážnější notu a už vůbec ne floss.. jako já chápu, že i v knihách je Percymu 12, ale to scénáristé nemohli udělat výjimku a přidat mu alespoň ty tři roky (když ne plnoletost)? Rasová korektnost je mi u zadku, já chci sledovat kvalitní seriál z prostředí řecké mytologie, který nabídne atraktivní vizuál a zajímavej děj.. zlatý filmy. ()

Navštívime obchod so záhradnými trpaslíkmi (2023) (S01E03)

Po půlhodinovém buildupu sejmou tři trpaslíci Medúzu jako nic, když i temný síly s ní měly co dělat.. aha, jasný. Stačilo najmout kvalitní scénáristy, obsadit herce okolo 18 let a hned by byl seriál o něčem jiným. Je to nudný, nezáživný a sotva se člověk naladí na vážnější notu, to cápek okamžitě musí pohřbít hamburgerem.. já už fakt nevím. Dám tomu poslední šanci a jinak končím. Nevěřím, že ti co četli knihy, jsou schopni přistoupit na tuhle seriálovou rychlokvašku, kde snad není jediná věc k vyzdvihnutí. Strašný. ()

Skáčem v ústrety smrti (2024) (S01E04)

Jsem rád, že jsem dal čtvrtému dílu ještě šanci, protože ten to fakt zachránil. Takhle nějak jsem si to představoval od začátku – příběh tří lidí, kteří se skrze osobní spory navzájem hledají, zjišťují, co je to přátelství a po cestě vyřídí nějakou tu příšeru. Percy se sice pořád chová jako baba, no alespoň to má tu hloubku, díky které se z příběhu stává poměrně nápaditá záležitost. ()

Vypúšťame zebru do Vegas (2024) (S01E06)

Bohužel kvalita opět klesla na úroveň nudného filleru, bez kterého by se seriál v pohodě obešel. Jakožto nečtenář knížek jsem si dal pár rozborů na YT, abych věděl, co je oproti nim v seriálu uděláno jinak (nezajímavé casino kde všichni stárnou, i když by neměli, zbytečné pletanice okolo Percyho matky, neobjasněné schopnosti Grovera, a pod.). a nestačil jsem se divit. Tohle mě zase jenom utvrdilo v tom, že si tenhle díl víc jak 2 hvězdy prostě nezaslouží. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)