Okolo Percyho Jacksona, chlapca, ktorý nikam nezapadá, sa dejú zvláštne veci. Jedného dňa Percyho obvinia z útoku na spolužiačku na výlete v Metropolitnom múzeu umenia, za čo ho aj vyhodia zo školy. Vráti sa teda domov, kde sa mu obráti svet naruby, keď mu jeho matka Sally povie pravdu o jeho pôvode. Percy je totiž poloboh, a preto musí začať utekať pred netvormi, ktorý ho prenasledujú. (Disney+)

Decado23

Moje krátká odpověď všem místním i nemístním mrakovákárcům a progresivistům. Vytáhněte si hlavy z prdele a neserte se do nás. Ta slepice může být klidně fialová, to je nám totálně jedno, ale hrát prostě neumí. Triky jsou laciný, scénář nedotažený a ostatní herecký výkony přinejmenším průměrný. Tak proto dvě hvězdy, vy debilové namyšlený. ()

Filiman

Klasický český zapšklý review bombing. Vsadím se, že minimálně polovina hodnotících první dvě epizody ani neviděla. No nic... Na úvod pár protiargumentů pro budoucí hodnotící... uvědomte si, že tenhle seriál není adaptací starých řeckých bájí a pověstí, je to adaptace knihy Percy Jackson: Zloděj blesků a jako taková funguje mnohem lépe než jiné adaptaci jiných děl z posledních pár let (ahoj Geralte...). Henry Cavill dostával při obsazení do role hate, že je moc namakaný na tu postavu a potom si ho všichni zamilovali a celý internet se shodl, že nakonec byl jedinou věcí, která se celý seriál snažila držet nad vodou. Ale pokud vše ostatní stojí slušně řečeno za prd, tak to nezachrání ani dobrý herec, kterému ta role sedne. Jen chci říct nehodnoťte seriál/film podle castingu nebo podle nějakého vašeho vlastního přesvědčení, ale podle jeho kvalit jako jsou příběh, scénář a ostatní důležitější faktory. Jak kniha, tak seriál se odehrává v moderní době v americe, takže není s podivem, že se v příběhu objevují i jiné než postavy bílé pleti. Ano, postava Annabeth je v knihách běloška, ale vzhledem k tomu, že na seriálu pracuje přímo jako tvůrce samotný spisovatel, takže mohl kecat do všeho včetně castingu, tak je za mě tohle obsazení v pořádku, pokud se bude postava chovat tak, jak se má chovat, tak jako v knihách. Důležitější přece je jaký bude příběh, scénář a charakter postav než jejich vzhled (pokud to není dokument). Navíc pointou knih je, že hrdinou může být kdokoliv... První díl jako takový za mě super. Jedinou mínusem je, že skončil moc rychle. Doufal jsem v delší epizody. Seriál začíná doslova prvními slovy jako kniha, máme tu konečně modré jídlo, akademii Yancy, zmínku o tom jak funguje všudypřítomná "mlha", která vysvětluje proč smrtelníci nevidí příšery a kouzla a ne jako ve filmu, kde byla "mlha ve spreji". Oceňuji, že máme možnost vidět flashbacky z minulosti z doby, kdy byl Percy menší, což v knize nebylo. Flashbacků bychom se měli dočkat v dalších epizodách víc. Dost jsem se obával toho, jak bude fungovat humor, protože knihy jsou vtipné, občas až absurdně nebo trapně vtipné, ale po shlédnutí prvních dvou epizod věřím, že se to tvůrcům povedlo zdravě vyvážit. Naopak jsem nečekal, že místy budou epizody působit docela temně, což mě ale velice mile překvapilo. První dvě epizody jsou zatím věrnou adaptací, ze které jde znát, že se stále jedná o stejný příběh, ke kterému celý tvůrčí tým přistoupil s úctou a respektem. ()

Nevka

První Percy je vcelku přesnou adaptací, na které je však znát, že tvůrci musí pracovat s omezeným budgetem. Konfrontace s líticí je tak osekaná na minimum, naopak Minotaurus vzhledem k počasí a faktu, že se odehrává v noci, funguje poměrně dobře. Soundtrack zatím nic moc a tempo lehce kolísá, ale na první epizodu se pořád jedná o lehce nadprůměrnou záležitost (lepší 3*). ()

AdelleR

Že by to zatím byl ten zázrak, o kterém všichni mluví, to asi říct nemůžu. Herecké výkony zatím nijaké, obraz je kdovíproč občas rozmlžený (a taky totálně tmavý, skoro jako bych koukala na Hru o trůny), přechody mezi scénami jsou strašně divné, je to prostě divně rozkouskované. A urychlené. Ale je to koneckonců první epizoda, tak uvidíme, třeba se to v těch dalších vyšvihne. ()

tween3r

Pilot absolutní zklamání. Herci jsou mimo, vůbec neumí hrát a představitelka Percyho matky mi pila krev snad úplně nejvíc.. u tý jsem si fakt přál, aby zdechla už v tom autě. Jediný co se dá pochválit, je docela pěkná animace Minotaura a pár akčních scén. Škoda jen, že se klasicky odehrávají ve tmě, tudíž my jako diváci vidíme opět úplný h**no. Ukázky na druhej díl ale vypadaly zajímavěji, tak snad se kvalita zlepší.. ()