Percy Jackson sa vydáva na nebezpečnú výpravu. Na svojej ceste naprieč Amerikou musí premôcť obludy a prekabátiť bohov, aby priniesol späť Diov majstrovský blesk a zabránil vypuknutiu vojny. Po smrti jeho matky sa Percy ocitne v Tábore polokrvných, v útočisku pre detských polobohov. Keď zistí, že aj on je poloboh, musí sa počas riskantnej cesty do podsvetia plného nepriateľov vyrovnať so svojím pôvodom a dokázať svoje schopnosti. S pomocou svojich kamarátov Annabeth a Grovera sa Percy na ceste priblíži k odpovediam, ktoré hľadá: ako zapadnúť do sveta, kde sa cíti nesvoj, či ešte niekedy uvidí svoju matku a či vôbec zistí, kým je mu súdené sa stať. (Disney+)

Recenzie používateľa AdelleR k tomuto seriálu (3)

Z ničoho nič vyparím učiteľku matematiky (2023) (S01E01)

Že by to zatím byl ten zázrak, o kterém všichni mluví, to asi říct nemůžu. Herecké výkony zatím nijaké, obraz je kdovíproč občas rozmlžený (a taky totálně tmavý, skoro jako bych koukala na Hru o trůny), přechody mezi scénami jsou strašně divné, je to prostě divně rozkouskované. A urychlené. Ale je to koneckonců první epizoda, tak uvidíme, třeba se to v těch dalších vyšvihne. ()

Stávam sa najvyšším vládcom kúpeľne (2023) (S01E02)

Co to pořád je za ty přechody mezi scénami? Totálně odbourávají veškeré napětí - a v tom je asi celý problém, než se do toho člověk zakouká, utne se to a odnikud se naváže nová sekvence. Necítím tak ty emoce, nárůst vážnosti zápletky, takže když dojde na vyloženě *gasp* moment, nefunguje to tak, jak má. Jediná situace takhle byla u souboje s Clarisse, tam to už mělo solidně nakročeno k tomu filmovému akčnímu jiskření, ale jinak pořád bohužel nic moc. ()

Navštívime obchod so záhradnými trpaslíkmi (2023) (S01E03)

Tak tohle bylo mnohem lepší než předchozí epizody! Akce se rozjíždí (byť tedy opět často tlumená kvůli nelogickému sekání scén), linka s Medusou byla super, mezi hrdiny to konečně funguje. Je jasné, že to je pro mladší divácké publikum, ale přesto mě občas zaráží ten nájezd na akci - pak useknutí a start nové scény, aniž by ten předchozí náznak vyeskaloval. Věčné tajnůstkaření mi především v této epizodě začalo brzy lézt na nervy. Ale ano, je tu posun od předchozích dvou epizod a jsem zvědavá na ty další. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)