Percy sa vydáva na výpravu, aby navrátil Diov ukradnutý majstrovský blesk a zastavil vojnu medzi bohmi. Do tímu si vyberie Annabeth a Grovera a spoločne sa vyberú po majstrovský blesk do podsvetia. Nepriatelia im však zatarasia cestu, skôr než sa výprava začne. Traja kamaráti teda hľadajú útočisko u cudzinky, ktorá by však mohla byť ešte nebezpečnejšou hrozbou... (Disney+)

schonecek

Seriál se poprvé významněji odklání od předlohy a scénáristicky to vyšlo. Modernizovaný příběh Medusy coby oběti a ne jen dalšího monstra dává epizodě oproti předloze nový rozměr a v rámci adaptace funguje. Po technické stránce ale třetí epizoda postrádala režijní ruku Jamese Bobina. Díry v rozpočtu tu začínají více vyplouvat na povrch, akčním scénám schází dostatečná energie a celý seriál najednou působí o poznání víc "televizně". Leah Sava Jeffries coby Annabeth pak zatím do své role ještě nezapadla tak organicky, jako se to povedlo představitelům Percyho a Grovera, ale na to je ještě čas. ()

jarmil8

Asi tedy nejsem cílová skupina, ale je to koukatelné a vcelku i zábavné. Jen to dost kazí představitelka Annabeth - drsná teda není ani od pohledu, nepřesvědčivě drmolí ty svoje repliky a věrohodně nezahraje scénu ani se zavřenou pusou. Je to velké mínus vzhledem k tomu, že jde o jednu z důležitých postav. ()

AdelleR

Tak tohle bylo mnohem lepší než předchozí epizody! Akce se rozjíždí (byť tedy opět často tlumená kvůli nelogickému sekání scén), linka s Medusou byla super, mezi hrdiny to konečně funguje. Je jasné, že to je pro mladší divácké publikum, ale přesto mě občas zaráží ten nájezd na akci - pak useknutí a start nové scény, aniž by ten předchozí náznak vyeskaloval. Věčné tajnůstkaření mi především v této epizodě začalo brzy lézt na nervy. Ale ano, je tu posun od předchozích dvou epizod a jsem zvědavá na ty další. ()

tween3r

Po půlhodinovém buildupu sejmou tři trpaslíci Medúzu jako nic, když i temný síly s ní měly co dělat.. aha, jasný. Stačilo najmout kvalitní scénáristy, obsadit herce okolo 18 let a hned by byl seriál o něčem jiným. Je to nudný, nezáživný a sotva se člověk naladí na vážnější notu, to cápek okamžitě musí pohřbít hamburgerem.. já už fakt nevím. Dám tomu poslední šanci a jinak končím. Nevěřím, že ti co četli knihy, jsou schopni přistoupit na tuhle seriálovou rychlokvašku, kde snad není jediná věc k vyzdvihnutí. Strašný. ()

Nevka

Dobře. Ač jsem byl po dvou epizodách lehce na rozpacích, tady si to už sedlo. Chemie mezi hlavní trojkou funguje a režijně se epizoda taky výrazně zvedla. Chápu, že někomu může vadit, že se Percy chová jako dítě, ale kde je problém? On je dítě. Co čekáte od dvanáctiletého kluka, který před pár dny zjistil, že je polobůh? Ten vývoj tam postupem času přijde (sledovanost to má, takže další série budou), ale teď je na něj ještě docela brzy... Snad si další epizody budou držet kvalitu a ideálně ještě trochu vyladí souboje. ()