Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Elanornegra

Navrat do prvej ligy. Inac sa to nazvat neda. J J Abrams to zobral o ostra. Skvela akcia, na cele s vybornym obsadenim. Bez slabsich momentov. Aj po takej dobe, sa na to pozera vyborne . 90% ()

LUIGISde

Dobrá časť, tu už je vidno že bol rozpočet. Na začistku chce Ethan zachrániť byvalu žiačku, misia však nedopadne dobre a následne naháňa po ríme jej vraha ktorý má však konexie vyššie ako sa zda. Unos Eatnovej čerstvej manželky všetko skomplikuje. ()

evita_

Tie tváre, ich strhávanie, to ma nikdy neprestane baviť. A asi ani to ako Ethan je otrieskaný o všetko okolo seba, ale on sa proste postaví, otrasie a ide sa ďalej. Ale akože fakt králičí packa? To tomu nemohli dať prozaickejší názov? No ja neviem, z dákeho zajaca, a už vonkocnom z jeho nohy by som asi nakakané nemala. Čo tam po tom, že je to zbraň čo môže vykynožiť pol zemegule. Zase raz mali premakanú akciu, o tom niet pochýb, a toto je asi prvý diel z Mission Impossible o ktorom som si povedala, že áno, že pecka. ()

hypnos11

I třetí díl trpí slabým scénářem, jehož vyvrcholením je scéna, kde Ethanova manželka, zbraněmi a akcí nepolíbená, zastane jeho práci a hravě si poradí se dvěma protivníky, zkušeným agentem a jeho jistě neméně zkušeným kolegou. Nebo že by to byla scéna, v níž Ethan nechá explodovat auto, aby si všichni ostatní mysleli, že záporák zemřel. Jaksi při tom chudák Ethan zapomněl, že v autě nikdo nebyl, a tento jeho podvůdek proto nemohl zůstat při životě zrovna dlouho. Či snad scéna z Číny, při níž je naplněn jeho ďábelský plán - kutálet se několik desítek metrů po šikmé střeše mrakodrapu za ne zrovna nízké rychlosti s tím, že jediná věc, která stojí mezi úspěchem a neúspěchem, je zachycení se za parapet. Ale třeba to je scéna, kdy mu kapsle s Cat's Paw vypadne na frekventované silnici. A kapsle se kutálí, a kutálí, a kutálí, a kutálí.. skoro jako kdyby věděla, že film by byl o hovnu, kdyby v něm nebylo pár trapných, ale napínavých scén. Ba ne, největší zklamání bylo, když člověk zjistil, že lingivsta Ethan Cruise hrající si na Čecha Pavla Homolku neumí mluvit česky.. Ale to není díra ve scénáři, to jenom Ethan dokazuje, že ani on neumí všechno. A ani ono překvapivé odhalení skutečného zrádce není vlastně zdaleka tak překvapivé, jak by si tvůrci zřejmě přáli. Cruisovy podržtašky jsou tradičně kočka z rodu dvounohého, týpek, který byl obsazen do role pucfleka, a ještě jeden týpek, který byl obsazen do role poskoka.. Nejtvětší devízou filmu tak je Hoffmanův záporák, který ale působí trochu ploše. ()

jumptheshark

Na jedničce je zajímavé prostředí (část děje v Praze) a kouzlo devadesátek, na dvojce akčnější pojetí a překrásná Thandie Newton. Marně hledám odpověď, co se mi líbilo na trojce... Děj je fádní, podobně jako nudná Cruiseova filmová manželka (co se stalo s krásnou Nyah, která přežila události druhého dílu, zůstalo bez odpovědi). Snad jen záporák v podání Philipa Seymour Hoffmana je dobře zahraný hajzl... ()

Alhazred

No, o čosi málo lepšie ako predchádzajúce filmy, hlavne dej už bol ako tak zaujímavý. Malo to drajv a nemalo to hluché miesta, takže za mňa vcelku pohodové 3* ()

Matteo_

Pravidelně se k tomuto dílu vracím. Né snad proto, že by byl v mých očích tím nejlepším, ale kvůli té první ''výslechové'' scéně. Bože, to je něco tak neskutečnýho, napětí v té scéně a herecký výkon Cruise vám zkrátka nedovolí film nedokoukat znovu a znovu do úplného konce. Jedná se o nejlepší díl série? Za mě pravděpodobně né (Jednička je můj šampión), nicméně se jedná o nejlepší herecký výkon Toma Cruise ze všech dílů. Philip Seymour Hoffman je jako záporák naprosto respektuhodný, máte z takový zvláštní pocit smíchaný se strachem, přitom se jedná, co do talentu a různých vlastností, prakticky o nejobyčejnějšího padoucha jakého Mission Impossible zatím představilo.  Celé je to poměrně zběsilá akce, která velmi příjemně utíká a nenudíte se. Dokonce se dočkáme i (ne)starých známých postav. Nikdy jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že třetí díl mi do celého toho universa né a né zapadnout. Jako by to bylo jakési sidestory Důvod svého pocitu ale sám neznám... Nicméně se jedná o jeden z nejlepších dílů, pro mnohé je považován za dokonce ten nejlepší. S klidným srdcem mohu doporučit. ()

Enon

Naprosté akční inferno, které vám nedá chvíli klidu. U sledování jsem oproti minulému filmu absolutně nepocítil nudu, no co nudu, ani jsem neměl čas se podívat na to, kolik ještě zbývá do konce, jelikož ten film do mě neustále hustil akcí nabité sekvence, brutálně dobře napsané dialogy nebo napínavé scény. Všechno je to perfektně nakombinované a naservírované tak, že se budete neustále usmívat od ucha k uchu a zírat na to jak Ethan Hunt předvádí bezchybnou agentskou práci. Davian jakožto padouch byl skvělej, bavil mě a šel z něj dost velký respekt. Zároveň se nám tady konečně odhalilo jak agenti dělají masku obličeje někoho jiného, už jsem ani nedoufal, že se to někdy dozvím. Ještě bych chtěl vyzdvihnout, ten fakt, že se vlastně celou dobu nedozvíme o co se vlastně celou dobu jednalo a co je Zaječí packa, je to velmi příjemné, protože se z mého pohledu jedná o dost zajímavější způsob prezentace nebezpečí než jenom nějaká klasická premisa typu vir, zbraň nebo artefakt. V tomto ohledu fakt dobrá práce. Ten film ale není dokonalý, střih je na můj vkus někdy až moc hektický, stejně jako kamera. Plus mi občas vadil herecký výkon Michelle Monaghan, ale řekl bych že se jedná celkem o zanedbatelnou prkotinu, kvůli malému výskytu její postavy ve filmu. 84% ()

BStone

Trojka dává celkem na frak předchozím dvěma dílům. Výborná akce, prakticky neustálý tah na branku a Hoffman jako záporák top. Abrams umí. 80% ()

jirikzaboj

Třetí M:I by mohlo zaručeně pro filmaře i dnes fungovat jako zaručený recept. Abrams sérii vdechl život, který v osobní rovině fanouškovi akčního žánru poskytne satisfakci na všech stranách. Tedy polidštění hlavního protagonisty Hunta tak akorát a ne až přes příliš, aby to nezapadlo až moc do sentimentální roviny a snímek by si na tom podrážel nohy. Již ve své době zkušený seriálový mág dokázal pracovat s televizním formátem na vysokorozpočtové úrovni s účinným využitím filmového prostředí a katapultoval se do lepších vod, ve kterých ho můžeme vídat dodnes. Bohatě stačilo využit fanouškovského srdíčka ve smyslu využití ověřených prvků, jako je originální záporák, trochu lásky, velice vychytralé využívání akčních scén a praktičtější efekty, které jsou v dalších pokračováních díky Cruise jedním z hlavních vodítek série. Na trojku se podívám vždycky rád. ()

Foltest

Uff, po šíleně špatném druhém dílu naštěstí Mission: Impossible III opět navrátilo sérii čest. I přes nástrahy, které skrývalo přivedení partnerky do Ethanova života, se s tím scenáristé popasovali poměrně dobře. Na perfektní jedničku to sice nemá, ale tvůrci se vrací k osvědčeným ingrediencím, jako je zaměření na špionáž a precizně naplánované, pro sérii charakteristické naplánované tajné akce. Snímek nám navíc dává velice dobrého a děsivého antagonistu, který agenta Hunta skutečně dotlačí až na okraj jeho možností. Líbil se mi děj, který mi příšel, že dával smysl a v závěru i nabízí nečekané rozuzlení, které ale do celého příběhu zapadá. Vrací se osvědčená, oblíbená stálice Luther a zároveň je představen Benji, neodmyslitelný v dalších dílech. Mission: Impossible III je dobrý film, který skvěle do celé série sedí a já jej doporučuji ke zhlédnutí. ()

Geon

Mission Impossible je zpět. Po úvodní jedničce a netradiční dvojce se trojka představuje ve stylu, který inspiroval a dal základy franšíze, tak jak ji známe dnes (2023). Akce je moderní, realistická a v mission stylu nápaditá. Vše tiká hladce jako vražedný 48 hodinový odpočet, twist je milé překvapení, protože si říkáte, že tak čitelné to přece být nemůže a není ! Osobní linka s Julií dostává do kolen nejen Ethana, ale i nás, protože o ní máme strach spolu (i když jsme viděli, že se o sebe umí pěkně postarat) s ním až do samého konce. P.S. Když jsem zaslechl Pavel Sobotka myslel jsem, že jsem přeslechl, nepřeslechl doopravdy to tam bylo :) ! ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)