Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

tom.nosek

Poslední bondovka dané "časové linie", poslední "Brosnanovka". Extrémně přetechnizovaná, přinášející plno nových částí, jak rozvíjet žánr bondovek. Přesto připomínající staré bondovky, těch odkazů je mnoho. Tuhle bondovku všichni hodnotí spíše špatně, však je to jedna z mála "modrých" bondovek. Já ale musím říct, že z těch čtyř Brosnanových kousků se mi líbí jako druhá nejvíce. Úžasná Halle Berry, super Rosmaund Pike, velice dobrý příběh, záporáci jsou taky fajn. Kroky vedle - zpomalené záběry (to je doména Maxe Payne, ne Bonda), neviditelné auto (nežijeme až tak v budoucnosti), použitá pravá hudba, přestože dobrá, to na Bonda nesedí, ten má vlastní. Písnička a celkově úvodní titulky jsou dosti odlišné od dosavadních, Bond si vyzkouší i to, jaké je to být v zajetí. Celkově musím hodnotit jako parádní a jsem rád, že zrovna takovým kouskem se Pierce Brosnan rozloučil. ()

farfalla

20. Surfování v Severní Koreji a závody se slunečním paprskem na Islandu. James Bond (Pierce Brosnan) musí odhalit zrádce ve vlastních řadách MI6, a tak je to dost osobní. S novým padouchem plukovníkem Moonem/Gustavem Gravesem (Toby Stephens) se doví více o plastických operacích a transplantaci DNA. Pomáhat mu má Miranda Frost (Rosamund Pike), tajná agentka MI6 u Gravese. M (Judi Dench) je ráda, že získali Bonda ze zajetí, ale bere všechno, jako vždy, pragmaticky. V cameu se objeví Madonna, tehdy superpopulární, a také zazpívá titulní píseň. A malé výročí - po 30 letech se bondgirl, tentokrát Giacinta 'Jinx' Johnson (Halle Berry), agentka NSA, vynoří z moře v bikinách. ()

Hanys_

20. Bond. Madonin song mě nikdy nebral, bondgirls bych bral obě. Celkově mi ty Brosnanovky přišly na jedno brdo (nemyšleno zrovna špatně), ale ta akce byla fakt přehnaná - jsem rád, že to tvůrcům taky došlo a dál se jelo přece jen v trochu jiném módu. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

Sigmund Freud / Analyze this, analyze this... V roce uvedení mi to připadalo trochu moc, ale po nedávném reprízovaní No Time To Die, kde jsme byl přinucen sledovat 007, jak dcerušce loupá jablíčko, jsem přehodnotil; ve světě [filmu] existují horší věci než Korejci s diamantovým akné a šermující Madge. Dvacáté bondovce také dlužím první setkání s The Clash a Rosamund Pike, jejíž Miranda Frost aspiruje na titul nejkrásnější bondgirl vůbec; její jakože-soutěž s Halle Berry je vyloženě nefér. Takže nakonec to jediné vyloženě špatné je triková práce na úrovni Žralokonáda. ()

derryl

Jamesi, ptám se: čeho bylo v této akci příliš: hlášek nebo výbuchů? Kdo vlastně vyhrál: Jinx nebo Ty? Rozhodně to ale stálo za to, protože diamanty navždy zůstanou věčné, zítřek opravdu nikdy neumře a jen pro Jejich oči budeš měnit svět. Takže ať žije Bond, James Bond! Jeho dvacáté dobrodružství si zaslouží čtyři hvězdy. P.S. Bylo tak nutné, aby se ve filmu objevila Madonna? ()

TheDude

Pro mne osobně jedna z nejhorších bondovek...utahaná...nudná, bez nápaditých hlášek, na které jsem zde zvyklý..Pierce Brosnan je sice naprosto geniální představitel britského agenta, ale nezastíní místy opravdu tupé momenty a mezírky ve scénáři..Jak může někdo sakra přežít takovou "kosmetickou úpravu obličeje diamanty"???Nevím, zkrátka čekal bych od Bondovky více.Za každou "hlavní" představitelku(Berry,Pike) hvězdičku...a tak půl za Piercovu chlupatou hruď :).....4-5/10 ()

Haymar

Die Another day by byla skvělou bondovkou, kdyby... kdyby ji natočil kdokoli jiný, než Lee Tamahori. Ten člověk zkrátka neumí natočit akci, neumí natočit napínavou scénu, neumí natočit vtipnou scénu... neumí natočit vlastně vůbec nic! Kapitolou samotnou jsou pak triky, které v jeho podání (a u každého jeho filmu) vypadají hůř než z playstationa 1. generace. Ještě že byli po ruce alepsoň dostatečně kvalitní herci a nápaditý příběh, což jakžtakž kompenzuje totální neschopnost pana "režiséra"! ()

kobe6

Pierce už působí jako strejda. První hodinu mi nic nechybělo. Nadhled, akce, vtip. Jakmile se děj přesunul na Island, moje nadšení šlo k "ledu". Vím, že pravý Bond musí mít vychytávky, ale neviditelné auto? Come on! ()

jasiska

Toto je pre mňa pamätný film, pretože to bol prvý film, na ktorom som bola v multikine. A je to osudovo symbolické, že to bola práve bondovka. Síce nie dokonalá, ale určite jedna z tých lepších. Má aj humor, exotov záporákov, krásnu Halle v oranžových plavkách, hi-tech haluze, Madonnu, šerm, mučenie v zajatí... no paráda. Hoci veľmi mainstreamový, tento Bond je až prudko pozerateľný. ()

ondrula

Nic moc. Řekl bych, že je tu až příliš velké lpění na klasických rysech žánru. To, co fungovalo ve filmech v 60. letech nemusí hned automaticky zabrat i dnes. James si opět neodpustí svoje "Bond, James Bond", snobské "protřepat nemíchat" a celkem trapná udělátka na autě. Nové díly Bonda s Craigem už tyhle kraviny neobsahují, zaplaťpámbu. Jo, a tvůrci podle mého přestřelili, když vymýšleli hlavního záporňáka a ve snaze udělat ho co nejoriginálnějšího, mu nechali do ksichtu nasázet diamanty, které se mu tam nasekaly při výbuchu; fakt origo. Jedna * navíc za úvodní titulky. ()

Hanes88

Nebylo to tak super jako jiné Brosnanovské Bondovky, ale mi se to líbilo i přes trochu očekávaný děj. Klady se dají určitě zmínit efekty a pěkné Bondgirls:-). ()

vander19

Toto by nemalo mať nálepku Bond, robí to celej sérií len hanbu. Die Another Day je jediným Bondom, ktorého som pri maximálnej snahe nedokázal ani dopozerať.Veľmi veľmi nudné. ()

Itar

Silnější tři. Špatné to rozhodně není, nicméně ve srovnání s ostatními Bondovkami s Brosnanem to působí poněkud, okleštěně. Nemá to ani drajv jako GoldenEye, ani neopakovatelné scény jako Tomorrow Never Dies. No a vzhledem k tomu, že Brosnan už viditelně stárne, nemá to ani onoho BrosnanBonda, jako The World Is Not Enough. ()

Prochy38

Tak končí éra pro mě 100% nejlepšího Jamese Bonda - P. Brosnana. Obrovská škoda, protože věřím tomu, že na to stálo měl a nic proti D. Craigovi, ale měl ještě chvilku vydržet. Není to nejlepší z bondovek, to určitě ne, ale setkáváme se tu se špičkou téměř všeho, co šlo. Brosnan - nejlepší Bond, J. Cleese jako Q vynikající a hračky z jeho dílny už mají opravdu úroveň, Bond girl - H. Berry rozhodně jedna z nejlepších a nejkrásnějších! Záporné role se tu též zhostily kvalitní obličeje... Spokojenost. Fakt byl P. Brosnan ten nejlepší Bond! ()

Hadriel

Není to zas tak hrozné. Prostě jenom natočené ve stylu akčňáků nového tisíciletí. Naštěstí je zpátky Aston Martin. A aby toho nebylo málo, tak se mihnou i nejlepší SUV so far, Range Rovery, a také výborný Jaguar XKR. Nereálné akce a výbuchů je možná až moc, ale alespoň není nuda. Halle Berry má solidní tělo, ale od krku nahoru vypadá jak sedmnáctiletý černoušek, na druhou stranu to občas proloží nějakou vtipnou hláškou ("Kdo tě poslal?" "Tvoje máma, a vzkazuje že jsi ji zklamal.") , tak je to ok. Za to Rosamund Pike, to je něco. Ač hraje ledovou královnu, vynahrazuje to svojí božskou nádherností.. Madonna tam nemá co dělat, i když ta její úvodní songa není zas tak špatná. Hudba mi konečně sedla. Příjemný mix moderní hudby s klasickou bondovskou melodií. Na druhou stranu, příběh je trochu přitažený za vlasy a jako vždy je tam pár horších momentů (nelogické píčoviny, popírající jakékoliv fyzické, lidské, boží i neexistující zákony). Ale jako Brosnanovo rozloučení to není zlé, je sice vidět že trošku zestárl, ale ne tak hrozně jako Roger Moore. Lepší průměr. + Aston, Jaguar, Range Rover. + Rosamund Pike. ()

Blondsky

Pierce Brosnan byl nejlepším Bondem. Svědčí o tom i jeho filmy. Fantastické, dnes už kultovní zlaté oko, plné výborné akce, zajmavého příběhu a koukatelného záporáka, dále skoro téměř dobrý Jeden svět nestačí. Tomorrow never dies a Dnes neumírej jsou sice slabší, ale stále jsou o dost lepší než polovina předchozích Bondovek. Přičemž právě The World is not enough nabízí nejkrásnější Bondgirl v celé sérii. A to nepřeháním. Je škoda, že se Pierce nedočkal více Bondovek, protože díky právě jeho charismatu jsem si Bondovskou sérii začal užívat. Krom toho začal víc projevovat emoce a v akci byl sakra cool. A novém levelu digitálních triků nemluvně. Zlaté oko -8,5/10, The World is not enough - 8,5/10, Die another day - 6,5/10, Tomorrow never dies - 6/10. ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)