Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (CinemArt SK)

Dr_Berry

Někdo klepe na dveře...a odpovědi to určitě nejsou. Skromný film s velkým potenciálem, který nebyl využit. Aspoň tak mi to přijde. Dave Bautista jako velký pokérovaný fanatik v brejličkách je skvělý a mrazivý. Bohužel to je jediný velký plus na tomhle filmu. Začátek se rozjíždí pomalu a solidně. Začinají se vyskytovat otázky co, kdo, jak, proč. Film by měl začít gradovat, ale nic se neděje. Odpovědi nepřicházejí. Zvraty jsou mdlé a nezajimavé. Závěr se utápí ve své snaze předat poselství se kterým neví jak naložit a pořádného mindfucku se nedočkáme. M. Night Shyamalan se proměnil v režiséra, který ze zajímavých látek točí nezajímavé filmy. Škoda. P.S. Bylo fajn vidět Ruperta Grinta jinak než jako Rona Weasleyho. ()

Kenji

V skratke. Keď to skončilo pýtam sa ženy, či tam v tých záverečných záberoch videla niečo, čo som si nevšimol a spravilo to totálny end twist, že je to celé inak. Žena: Nie. Ja: No tak to bola pekná p*čovina. Dlhšie. Skúsim to čo najviac bez spoilerov v rámci toho, čo dala anotácia. Keď rodinke vbehne na chatu štvorica magorov, že si majú vybrať (rodinka) jedného člena a toho zabiť, inak nastane apokalypsa, tak treba povedať, že úvod bol vcelku fajn, trochu napätia, akcie, ale potom to šlo rýchlo do kytek. Štvorica presviedča členov rodiny aj tým, že im oznámi, že oni im nesmú ublížiť a potom sa budú postupne (štvorica) zabíjať a budú prichádzať smrteľné rany. Rodina odmieta a oni sa zabíjajú (štvorica) Kde je tam nejaké napätie? V podstate som hodinu a pol čakal na to, či to je to čo štvorica tvrdí a čo vidíme v správach pravda, alebo či to bol celý nejaký odrb. Nudná konverzačka v peknej pri jazere. ()

Pan.Antonin

Hrozná blbost. Do vaší chatky se vloupají čtyři šílenci a začnou tvrdit, že bude konec světa, pokud jednoho z vás neobětujete. Vy samozřejmě odmítnete a tak se začnou mezi sebou vraždit (kamera to však umně schová). Do toho je ale puštěná TV, kde ten konec světa fakt probíhá. Filmu úplně chybí šťáva, postrádá to strašidelné momenty, napětí, nejistotu a smysluplnější dialogy. Celou dobu se kecá, je to o ničem a nudí to. Dopadne to naprosto očekávaně (+ to v závěru přidá směšnou pointu těch čtyř). Dávám jednu hvězdu za Bautistu, který se sice do své role nehodí, ale snaží se, co může, o vážné herectví. Snímek je natočen podle knižní předlohy, která vyhrála cenu Brama Stokera za nejlepší horor. To ten rok nic jiného nevyšlo? Vždyť je ten námět dost špatný. ()

Easykill

Jak by řekl Rimmer z Red dwarf "Šlímane!" V první řadě, chudák dítě. Dva tatínky, hmmm úžasné. Líbí se mi myšlenka home invasion naruby, kdy k tobě naběhbou magoři a začnou se killit navzájem aniž by na tebe nějak extra sáhli. Jenže to je tak vše, tím to končí. Jako vážně? Na dvou "teploměrech" stojí lidstvo? To mě po*er, to fakt nee. Celý to má asi stejně hluboký smysl, jako jejich deep throw. Hezky natočená sra*ka, plná sra*ek. Jedna *, za snaživýho autistu a druhá za vizuál, víc si to nezaslouží. ()

bonovox

Shy vždy vedel vytiahnuť na sfilmovanie nejaký skvelý nápad aj teraz je tomu tak. Príbeh o ťažkom rozhodovaní, obetách za vyššie dobro na odvrátenie globálnej katastrofy je kvalitne gradovany a aj keď neprináša v závere nejaké šokujúce odhalenie aj tak ide o kvalitný film  s patrí k tomu lepšiemu čo tento Ind natočil. Dave Bautista sa do svojej úlohy skvele hodí. Takisto mi tu nevadili ani dvaja oteckovia…70% ()

Ace.A.T.L.

Bylo to takový nemastný neslaný. Vždyck se to snaží našlápnout a rozjet, ale pak se to zasekne a nic. Celkově to bylo nudnější. Potenciál by byl, ale využití na 20%. Škoda. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

TesterX

Pomerne prekvapive jednoduchy a nicim zvlastni snimek. Cekal jsem nejaky zasadni zvrat, ale ten se nedostavil. Ale na jedno skouknuti k rychlemu zapomenuti, proc ne. ()

NikaIn

Mňa to bavilo, začiatok sa trošku vliekol,ale ako náhle padla prvá obeť,rozbehlo sa to.Predstavila som si,čo by som robila keby že sa to stane mne.Tiež by som tomu nikdy neverila, mrazivá predstava. ()

DIATOR05

Někdo klepe na dveře je velice zajímavý film. Ono vlastně na tomhle filmu není nic špatného, jediný problém je ten, že to má hodně malý rozpočet. Jedna lokace, skoro žádné CGI, kratší stopáž, méně známí herci (jestli jsou tak pardon), znám jen Dava Bautistu a Ruperta Grinta, kteří to zahráli úžasně. Hudba byla dobrá, drama fungovalo skvěle. Pár nevysvětlených věcí, ale to je vlastně všechno, co bych k tomu řekl. Tento typ filmu jsem nikdy nehodnotil, takže se kdyžtak omlouvám, ale myslím si, že je to velice fajn film. 6,5/10. ()

bigmatko

Nightove filmy majú v podstate vždy silnú ústrednú myšlienku a jej spracovanie a podanie si cestu k divákovi niekedy hľadá ťažšie. Ako už pomaly v každom filme aj tu cítime závan istého druhu kvetinovej propagandy, ktorej sa zjavne už v komerčnej produkcii nezbavíme. každopádne ide o úplne iné poňatie apokalypsy než aké bežne poznáme. komisia konca sveta má naozaj podivných členov a veru ťažko by presviedčali o svojej pravde hocikoho. Vo filme a v príbehu to podľa mňa funguje a mystérium sa postupne odhaľuje. ()

Destoroyah

Film má sám o sebe celkom dobrý point a dej okolo ktorého sa mohol točiť. No ale keby to spracovanie bolo o trocha zaujímavejšie, jednalo by sa o celkom nadpriemerný film. M. Night Shyamalan siahol po niečom čo mohlo pôsobiť ako super psychologický thriller, ale priniesol nám skôr nudnú hru presvedčiť niekoho o totálnej kravine. Ako som povedal, nápad dobrý ale spracovanie je strašne nudné. Ani pomaly neviem čo sa tam dielo pretože som každú pol hodinu zaspával ale zas na druhú stranu to bolo celkom zaujímavé, ale nie až na toľko aby som tomu filmu dal že nadpriemerný. Začiatok vydarený, jadro nudné a koniec celkom v pohode. Jednoducho sklamanie z mojej strany. HODNOTENIE: 5/10 ()

BarbarellaHa

co to...co to....jako co toooooo????? Tak to bylo parádně zkurvený houno rozmázlý na dvě hodiny! Nic proti bukvicím, ale to tam taky nemělo žádnej smysl, ani jejich vztah ani pidivietnamka ani nic prostě! Ani Ron a toho skoro hnedka sejmou nějakýma rádýlkama a tyčkama! Jedna hvězdice za dobrej rozjezd a sekyrku s vidlema v jednom (to chci)! Ale jinak prostě prd! I ty katastrofický scény stály za vyliž a bylo jich málo! Prostě to bylo takový nudný a ubohý jako kdybych to točila já (ikdyž to by možná až takhle ubohý nebylo)! Šajmič se podle mě nudil už u Času, páč to bylo taky uspávání hadů a tady se chtěl asi pronudit do konce! Prostě to celý stálo za velkej prd a to mám jistou slabost pro toho velkýho obřího medvědího herce! Nedoporučuju! Já to nedoporučuju! Pro Bohaaa poslouchejte mě- nedoporučuju to!!! ()

Slepejsek

Velký humbuk před znamená většinou velké zklamání po... Pro Shyamalana platí stejný scénář už po několik filmů - nápad slibující velká očekávání, která se ale rozplynou v nanicovatém rozuzlení. Jakoby měl nadpřirozený talent dovést sebelépe rozehraný námět k naprosto bezradnému konci. Jakoby mu došly síly i ambice. Kdyby vyprávěl fóry, tak snad v životě nikoho nerozesměje, protože sebelepší pointu dokonale zazdí... ()

Little_Sawy

Ani jsem nečekala jak se z provoti celkem nudného a pomalého rozjezdu, může vyklubit celkem zajímavá podívaná. Nato že jsem nevěděla o čem to má být, jsem sledovala plátno z přesvědčením, že Shyamalan příde s něčím veľkým. Čtyři jezdci apokalypsy, dva gayové s adoptovanou holkou. K filmu mám pár výtek co není nic nového, jenom mě sere pár chýb na filmu. Ale I tak to bylo celkem překvapení. ()

Polux

4/10 | Tak jako hlavní postavy nejnovějšího Shyamalanova počinu je potřeba se postavit neúprosné realitě statečně čelem:-). Přiznejme si to, Shyamalan má dobu své největší slávy, ve které zásoboval diváky jedním parádním hitem za druhým a druhým za třetím (pravda, pak už to začalo jít pomalu z kopce:-)), už dávno za sebou a už spousty let se jeho kariéra podobá filmové ruletě, tzn. celkem slušné žánrové záležitosti pravidelně střídá s vyloženě marnými pokusy, přičemž záchranné lano spočívá jen v tom, že dokáže rozpočet svých projektů držet pečlivě na uzdě. S aktuální historkou o obyčejné rodince, která se na své dovolené, trávené v chatě uprostřed lesů, střetne s neobyčejnou skupinkou nezvaných návštěvníků bohužel ani tentokrát nevystoupil ze svého letitého stínu a naopak znovu potvrdil, že svou formu skutečně ztratil už dávno a lepší to v jeho případě asi už nikdy nebude (podobně je na tom třeba Smith). | Přestože se tady Shyamalan rozhodl opět převyprávět původní dílo jiného autora a znovu tak nenatočil film podle svého vlastního scénáře, premisa příběhu, alespoň na papíře, působila docela zajímavě a přesně v jeho stylu a to až do takové míry, jako by byl sám Shyamalan autorem knižní předlohy (takže asi není velkým překvapením, že jej kniha zaujala a rozhodl se ji zadaptovat do filmové podoby). Současně pak trailer vypadal vcelku nadějně a jistý příslib příjemného diváckého zážitku zde přece jen byl. Nicméně poučen z předchozích mistrových nezdarů (zvláště mizerné Old minule bylo nemalým varováním) jsem od filmu raději předem nic moc vydařeného neočekával a jak se po zhlédnutí filmu ukázalo, dobře jsem udělal:-). | Samotnou předlohu sice neznám, ale podle prosté synopse na wiki pravděpodobně nejde o nic zázračného, respektive děj knihy nepůsobí nijak objevně, přesto se může pyšnit jedním silným příběhovým prvkem, který by jistě šlo ve filmu po emocionální stránce skvěle vytěžit (tragická smrt adoptovaného dítěte) a průběžně budovanou nejistotou jak vlastních postav, tak pochopitelně čtenářů, zda jsou apokalyptické vize nezvaných návštěvníků jen výplodem jejich choré mysli, davovou psychózou, předem připraveným představením, nebo skutečnou neblahou předzvěstí věcí příštích, což se následně odráží v otevřeném závěru knihy, ve kterém autor akcentuje prvek rodiny (ve stylu "spolu v dobrém i ve zlém až do úplného konce, ať už bude jakýkoliv"). Shyamalan se ve filmu od předlohy dějově odklání (což by ani tak nevadilo) a na obě skutečnosti zcela rezignuje (což už vadí, protože není schopen přijít s čímkoliv jiným a pokud možno lepším). | Nejen, že v podstatě všechny přítomné postavy nedokážou upoutat divákovu pozornost nad rámec své jednorozměrné škatulky a příslušnou smrt kterékoliv z nich nezvládá Shyamalan divákovi patřičným způsobem emocionálně prodat (a jejich odchody ze scény tak vyznívají jako odškrtávání položek z nákupního seznamu), ale navíc se ani neobtěžuje diváka držet alespoň v minimální míře napětí stran budoucího vývoje událostí a podstaty zdejšího problému. Během děje se odehraje přesně to, co postavy předesílají, že se dříve nebo později stane a ukáže se, že povedená čtveřice proroků apokalypsy měla od začátku pravdu a hlavní postavy sledují konec světa v přímém přenosu, jak dokládá doslovné finále, se kterým Shyamalan nakonec vyrukuje. O tom, jak skupinka vizionářů přišla na celý koncept "vypravíme se do chaty uprostřed lesů a kdokoliv v ní přebývá se musí dobrovolně obětovat, čímž se zabrání konci světa", když celý děj titulní partnerskou dvojici spravují jen o osudových následcích, které nedodržení tohoto sofistikovaného postupu zapříčiní, samozřejmě během filmu nepadne ani slovo (asi protože záhada a tajemství nebo co). | Stran samotného zpracování filmu se, po vzoru vizí samozvaného kvarteta proroků apokalypsy, také žádné pozitivní zprávy nekonají. Nějaká skutečně tísnivá nebo napínavá atmosféra bohužel není na pořadu dne a na opravdu dramatické, dojemné, strašidelné, smutné, humorné, akční nebo emočně vypjaté momenty tady divák prakticky nenarazí. Shyamalan se po celý čas filmu nachází v režimu autopilota a příliš tomu nepomáhá ani podivné tvůrčí rozhodnutí, týkající se vedení kamery směrem k místnímu hereckému osazenstvu. Neustálé sledování tváře herců z bezprostřední blízkosti a jejich proklamace předepsaných textů přímo do kamery asi měly u diváků vyvolávat silnější pocity imerze a citové angažovanosti, ale svým inscenačním provedením působí jednak divadelně ochotnicky a jednak malinko směšně, přičemž s postupným nárůstem jejich výskytu v ději i více a více otravně. S close-up záběry se musí umět pracovat a pak mohou být ve filmu velkým přínosem, v opačném případě to dopadne jako zde (ne, další Leone se z Shyamalana fakt nestane:-)). | Shyamalan sem tam předvede slušnou znepokojivě pozvolnou kamerovou jízdu, Bautista se očividně snaží, seč mu jeho herecké síly stačí (s podobným materiálem v ruce by pravděpodobně nesvedl nic výrazně lepšího ani někdo mnohem herecky zkušenější nebo schopnější) a retro stylizace studiového loga a úvodních titulků se docela povedla, ale to je asi tak vše. Zbytek je velký, špatný, případně ještě horší. Tentokrát to (opět) nevyšlo, nezbývá tak, než se těšit na příště a (opět) doufat, že bude štěstí ve filmové ruletě zase pro jednou stát na Shyamalanově straně. | PeZet () (menej) (viac)

Sopholojong

Ron Weasley to schyta hned po pol hodine :D... Shyamalan ma (i na malom priestore) skutocne vyborne prevedene katastroficke vyjavy (tsunami, pady lietadiel, virus), nad ktorymi musi otvarat usta i renomovany Emmerich. Opat raz uhranciva filmarcina s progresivnou kamerou a mnozstvom otazok preco? ako? kym?... Teddy bear Bautista sa vypracoval na charizmatickeho charakteroveho herca, ktory si kradne kazdu svoju scenu pre seba a smeje sa takemu Rockovi, alebo Cenovi z obrovskej dialky. Ustredny "teplousky" par skor priemerny, ale prirodzene vneseny do diania, bez nejakych do oci bijucich samoucelnosti (oblecenie, prizvuk), zbytok intruderov hrajuci len v kategorii "so stratami sa pocita". Po nabiti pistole Shyamalan dokonca predvadza nieco ako majstrovsku reziu v napati, az na samy prah znesitelnosti. A vsetko to "predpovedacske" peklo, plne tazkych rozhodnuti a krvavych obeti nasnimane v krasnej lesnej lokalite a utulnom interiery chaty, ktoru raz chcem mat. ()

Muffino

M. Night stále nenašel své dno, a tak stále hledá. Jestli ho někdy vůbec najde, to ještě uvidíme. Jako fanoušek jeho blockbuster prvotin jsem si myslel, že jeho poklesky jsou jen výkyvem. Ne, výkyvem byla kvalita filmů jako The Sixth Sense, Unbreakable, Signs nebo The Village. Teď už je to tvorba, která přímo otravuje. Tomu filmu chybí vše. Jediné co je na něm pěkné je asi jen les, chata a kamera. Jedna z mála scén, která působí "divácky" je zpívání v autě.  Prosím všechny producenty, nedávejte už M. Nightovi peníze na žádné další filmy. ()

gogo77

10/10 ... vyborny novy thriller od fenomenalneho M. Night Shyamalana ... skvele zvraty a neustale napatie .... co by ste urobili keby vam na dovolenke uprostred lesa zaklopali 4 ludia so zvlastne vyrobenymi zbranami a tvrdili ze sa s vami potrebuju nutne rozpravat ... a potom ked k vam vtrhnu a zviazu vas tvrdia vam ze sa blizi koniec sveta a vy musite niekoho z rodiny obetovat aby sa koniec sveta odvratil ... tak presne v tejto situacii sa ocitnu dvaja gay manzelia s dcerou ... a boj o zivot sa zacina ... no smrt je uz za dverami ... vrelo odporucam ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)