Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

LuciusDLX

Čo na to povedať? Dúhová dvojica s ilegálne adoptovanou malou aziatkou sa vydá na chatu . Namiesto pohodového prešťuchavania potrubia, si ale musia vypočuť proroctvo od samozvaných návštevníkov, ktorí im zvestujú koniec sveta. Natočené je to fajn, nápad je tiež dobrý, ale prečo do toho musia pchať tú lpgtdi propagandu? Svet sa zbláznil a pokiaľ to tolerujete tak "your children will be next". ()

ilegal1983

M.N.Shemale ide dole vodou ale ako uplnou postupnostou klesa do hlbin.Jeho kedysi skvela tvorba je uz len minulostou.Toto je i na priemer malo.Cely film sa prakticky odohrava v jednom zrube v lese.Toto komorne prevedenie by ani tak nevadilo ako nuda tu pritomna.Flashbackov ako safranu ze clovek nevie kde mu hlava stoji.Prial som si aby cim skor donutili jednoho z otcov buzerantov len aby som netrpel.Vysledkovo o uroven slabsie nez priemerny Shyamalanov cas. ()

Borec_z_Ovy

Další průměrný snímek od rejži SHAJSALAMANA nebo tak nějak. Námět možná dobrý, ale nečekejte NIC EXTRA a tímto to musím zařadit bohužel vedle takového OLDu nebo STALO SE. Za pár dní po shlédnutí na ten film zapomenete. ()

Jindra_S

Základní myšlenka dobrá, ale chtělo to ještě několik zamyšlení nad scénářem. Příběh tohoto typu může fungovat, pokud je promyšlený (například Man from Erath). K tomu bohužel nedošlo, takže při prvním zamyšlení se struktura příběhu rozpadne a je vidět, jak se postavy chovají nelogicky a to jen proto, aby to mohlo pohnout příběhem. Např. v jedné chvíli citují aktuální vysílání v televizi pár sekund předtím, než se to stane. Ale předtím nic takového nezmíní. Někde mezi 2-3 hvězdama a dále nad tím nepřemýšlet. ()

Major776 odpad!

Tak toto opravdu ne! Úchyláren jsem viděl dost a některé stály za to. Toto je opravdu zbytečnost mezi filmy a kult z toho jistojistě nebude. Horší než odpad from U-niversal S-tupid A-dministration! ()

caerol

No mě teda dostalo to, že se nás 4 blbečci snaží celý film přesvědčit o konci světa a nakonec se z této kraviny stává skutečnost, díky tomuto finále u mě tento snímek klesnul ještě víc. Nemělo to šťávu, moc mě to nebavilo, vlastně se zde skoro nic nedělo kromě vymývání mozků.... ()

Recenze

Na to, že to má ako žáner uvedené, že je to horor, pôsobí to veľmi slabo. Je to zdĺhavé a v druhej polovici absolútne nezaujímavé. Je to skôr konverzačný thriler s prvkami napätia, ktoré majú diváka pripraviť na niečo čo sa vôbec nechystá. Hlavné postavy nie sú veľmi sympatické, čo uberá na tom aby ste im suma sumárov fandili. Konečné hodnotenie: 3/5 ()

petr2

Tohle zkrátím. Zajímavá myšlenka, nevyužitá. Dave Bautista skvelej! Ron Weasly jakože fajn, ještě ta jedna typka byla dobrá, zbytek mehh. Příběh jednoduchej. Asi většina ho zná, ale ve ztratce: Parta lidi přijdou za rodinou a řekne jim ze si musí vybrat jednoho člena rodiny koho obětují, aby zabránili apokalypse. Jednoduchy příběh a jednoduchy to taky je. Klasická popcornovka, jakoze fajn. Nic jsem od toho nečekal. 6/10. ()

majorzeman13

Průměrná záležitost . Pan režisér má rozhodně lepší,kvalitnější kousky,ale tento mezi ně tedy rozhodně nepatří. Myslím  si,že M. Night Shyamalan má své vrcholné,skvělé snímky za sebou,ale mohu se plést. Třeba nás do budoucna překvapí................. Jinak Dave Bautista je skvělý a i ten Rupert Grint je dost dobrýýýýýýý i když na plátně je tak cca 30 minut. Taková filmová jednohubka.  Více jak 55  % nemohu dát ! ()

BStone

Je třeba napsat, že tento film je výrazně lepší, než předchozí mimořádná kravina Čas. Neboli příběh o nadcházející  apokalypse, který má zajímavé momenty, ale celkově se jedná o lehký podprůměr. Vzpomínám na snímek s tématikou apokalypsy "Úkryt" s  Michaelem Shannonem z roku 2011, který je ale minimálně o třídu lepší. A tak Shy aspoň natočil film s homo-rodiči, což je dnes tak nějak genderově vyhovující. 40% ()

SalvorHardin

Za zaujimavy koncept davam 1 hviezdicku. Ale nemozem dat viac, lebo viem, ze Shyamalan je schopny natocit skutocne majsterdielo, Bohuzial stale este nie je naspat vo forme... ()

DaveKurkic

Největší chyba filmu je že mu celou dobu věříte a tudíž je konec dost předvídatelný. Obsazení bylo docela fajn. Ale z toho celku cítíte že z toho mohlo být víc.Trochu zahozený potencionál. Shyamalan už nenatáčí úplně nejlepší kousky... 65% ()

1308boddah odpad!

Tak tohle bylo silný kafe. Zjistit na konci filmu, že se jedná o náboženskej bullshit bez pointy, no tvl. Celou dobu člověk čeká vyšperkovanou pointu, jako třeba že to zrežíroval partner nebo cokoli alespoň trochu smysluplného a ono tohle. Kdo a proč zase takovou debilitu vymyslel? Buzerant s čínskym dětskem zachraňuje svět, jé, to jsme rádi, díky moc. Hororová na tom byla maximálně představa, že po těch sebevrazích bude muset člověk uklízet. Naprostá ztráta času, fakt lidi, nepouštějte si to. ()

PachoSK

Toto je presne ten typ filmu, kde celý čas čakáte, že sa niečo stane, a ono to však vôbec nepríde. Jediné pozitívum čo sa dá zhodnotit je dobrý herecký výkon Dave Bautistu, hoci sám hercom de facto nie je. ()

cenitel

Tak jo, na horror to bylo zase moc mírný. Ok, co nám tím chtěl autor říci? Koho to napadlo, něco takového vymyslet? Jinak kdo jim nevěřil stejně jako já :D Celkem slušná přepálená blbost, už nevíme jaké katastrofické filmy dnes vymyslet, aby to bylo něčím originální. Za mě extrém, pak se nedivím proč dnešním dětem z toho hrabe. Jo něco tam zajímavýho bylo když upustím od celkového pointu. Další fakt faktor: LGBT, který se čím dál tím více jakkoliv zobrazuje ve filmech. 52% ()

sibal

Thriller? Horor? Sociální sonda? ....asi nic z toho. Tohle se mému kdysi top režisérovi moc nepovedlo. Z napětí situace, která tu nějak náhodou nastala a mohla být alespoň sakra krvavě vyřešena, zbyla jen nuda. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)