Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

sh4ris

Předlohu jsem nečetla. Mám-li tedy hodnotit film, byl zpracován dobře. M.Night umí docela zachytit hercovy emoce a dal si záležet i zde. Problém ale nastává, když divák sleduje emoce jiných, ale své tak nějak nemá...Ale atmosféra byla místy nepříjemná a dusná, to jo.  Co se tématu dále týče, já jsem ateista jako prase a  prostě to se mnou ani tak nehlo. Jo a Groff je miláček! ()

Bedro

Za mňa VYMAKANÉ. Starý dobrý Shyamalan. Split ani Time mňa nezaujali, toto má atmošku Znamení a Osady. A zase sa mi potvrdilo, že do môjho vkusu sa môžu trafiť aj filmy výrazne pod 80-imi percentami na čsfd. ()

Accuphose

Ten námět, vlastně scénář je dost sračka, ale skvěle natočená. Nicméně Shyamalan vždycky přijde s něčím, nad čím je potřeba přemýšlet. Bohužel pro něj musím říct, že realita je přesně opačná, pokud by lidé zemřeli, zanikne celá planeta. A to díky jaderným zařízením, které bychom přestali chladit. Dám dvě hvězdičky, na víc to téma nemá, možná s jiným scénářem. ()

NikiVai

No, já tedy nevím, ale celkem jsem se nudila a ťukala si na čelo, proč na to vůbec koukám. Na druhou stranu jsem vydržela čučet až do konce, protože jsem byla zvědavá, kdo z rodiny si vytáhne nejkratší sirku. Toto byl jeden z těch filmů "jednou stačilo". ()

Chicharron odpad!

Slabé jak čaj, hlavně díky Bautistovi, který je hovno-herec. No a samozřejmě, dnes již povinná, buznosložka, bez které by hollywoodský biják nemohl existovat. ()

matous20063

Nevím no, taková random mrdka. Koukatelný to do jistý míry bylo, zápletka asi ok, ale koukat se na to v kině asi bych tam usnul. Film je furt na stejném místě točíse okolo stejný věci ani není tam nic nově příchozího co by děj někam posunulo. Herci jsou ok, Bautista je tady asi nejvýraznější a je celkem dobrej. Nevím no, bejt vámá tak asi ten film skipnu, páč to je nemastný a neslaný. 50% ()

Mark1983

Průměr, který je, řekl bych, hodně politicky korektní, přestože se má jedná o hororový thriller. A politická korektnost v tomto žánru film táhne lehce ke dnu. ()

flyer.nick

Hra nervů, která moc nervní není. Celé docela předvídatelné, vraždy spíš takové upozaděné a postavy nevýrazné. Řemeslně fajn, ale spíš mi to přišlo jako film z Netflixu než z kina. ()

mullerad

Keď vám štyria veľmi svojsky ozbrojený fanatici prídu zvestovať koniec sveta a sú stále presvedčivejší, čo urobíte a ako sa rozhodnete? Celkom jasná voľba bojovať o život sa môže zrútiť ako domček z karát. Dá sa niektorým fanatikom veriť? To chvalabohu nie je na vás, ale na troch členoch homosexuálnej rodiny tohto filmu. Myslím, že kľudne mohli použiť muža a ženu....... "Celé sa to už začalo" ()

Vena69

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů od M. Night Shyamalana. Hodně se tady mluví, což je dobře, protože všichni herci v hlavních rolích dostávají prostor. Zasloužený prostor. Jonathan Groff a Ben Aldridge jsou opravdu dobří, ale celý film tahá především Bautista a to už od samotného začátku. Opravdu tady podává neskutečný výkon a dokazuje, že si zaslouží dostávat velké charakterní role. Rupert Grint tady taky docela válí. Příběh samotný pak nabídne několik skvělých momentů a několik důmyslných detailů. Je vidět, že tady Shyamalan jako scénárista odvedl skvělou práci a udělal několik výborných rozhodnutí. Ústřední postavy jsou skvěle napsané a působí lidsky, lze s nimi soucítit. Stejnopohlavní pár se sem dokonale hodí a dává v tomto filmu větší smysl, než by dávala tradiční rodina. (Chlap by se obětoval a žena by zůstala s dítětem - tady jsou ale 2 chlapi, takže není jasné, co se stane.) Určitě se nejedná o žádnou politicky korektní hovadinu, kde by se musely menšiny protlačovat za každou cenu, naopak. Scénárista myslel i na rozdíl mezi divákem a postavami ve filmu - divák ví, že se kouká na film od Shyamalana, a tak nemá důvod čtveřici cizinců nevěřit - postavy ve filmu ale vidí 4 magory ve svém domě. Scénář je však napsán schválně tak, aby i divák zůstal na pochybách. Stejně tak absence brutálních scén tady dává smysl. Do tohoto filmu by se krev prostě nehodila. Po všech stránkách se jedná o velice povedený film, do detailů domyšlený a uspokojivý. 10/10 ()

samsozz

Myslienka pribehu zaujimava to musim uznat, kamera velmi kvalitna niektore zabery sa s tym kameraman extremne pohral a uzival som si to,soundtrack nevyrazny ale sedel k tomu co sa deje na platne nooo a herecke vykony take mdle nijake ani jedna postava si ma neziskala. Film ma 102min no prislo mi to ako cela vecnost hrozne sa to vlecie. Suma sumarum napad dobry prevedenie podpriemerne raz vidiet staci. Nebavilo ma to,neziskalo si ma to. ()

dragon'88

Spoiler?  Poviem to tak, ze keby M Night Shyamalan isiel cestou predlohy, tak by vytvoril iba dalsi v zastupe neuspokojivych filmov.  Dodged a bullet there.  Nenudí ani neprudí, jednooky kral a la Top Gun. ()

Stanislaff

Skvělé, napínavé, atmosférické, neotřelé, zajímavé. Rozhodně jsem se nenudil a film jsem si užil. Šestý smysl mě nadchnul, Vyvolený nic moc, Vesnice jen kvůli S. Weaver a pak jsem si dal od Night Shyamalana pauzu. A teď jsem si řekl, že Klepání na dveře zkusím a opravdu jsem nelitoval. Jděte do toho ! ()

jara12

M. Night Shyamalan točí filmy plné záhad, od kterých ani z trailerů nevíte co čekat. Tento film není jeden z jeho nejlepších, ale prvky mysteriózna a napětí jsou tu po celou dobu a divák neví, o co vlastně jde. Dost tomu napomáhá skromná lokace, kde se celý snímek nehnete z jedné chaty. Přestože konec mohl být lépe zpracován, tak snímek naplnil veškerá očekávání. ()

Nellaron

Keď si rezervujete víkendovú chatu, vždy si overte jej recenzie vopred. Lebo sa vám môže stať, že namiesto pokojného víkendu pri jazere môžete napríklad zachraňovať celé ľudstvo. Nápad dobrý, téma zaujímavá. Hneď v úvode na vás vybehne klasická Nightova mystika. Vôbec sa neotravuje vysvetlením nadprirodzena, ktoré spôsobuje postupnú skazu sveta. Namiesto toho sa hneď vrhá do “aktov záchrany”. Aspoň sa divák nenudí. Výber hercov sa podaril. Najviac ma bavil Ben Aldridge. Ten parádne vyjadroval šok a stres z danej situácie. Vidieť vraždu na vlastné oči predsa musí otriasť človekom ako hovado, lenže v dnešných filmoch herci nedostatočne vyjadrujú šok, ako keby videli vraždy denne. Scény pádov lietadiel sú pôsobivé. Vo filme mi chýba nejaký zvrat charakteristický pre Shyamalanove filmy. Tento krát išiel príbeh príliš priamočiaro a absencia zvratu ma ku koncu až sklamala. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)