Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

Mini_X

M. Night Shyamalan je velice zajímaví režisér, který dokáže natočit zajímavé filmy, ale také dokáže natočit velké filmové blbosti (zdravím live-action Avatar last airbender). Ale musím říct, že jsem velice spokojený s tímhle filmem. M. Night Shyamalan, dokázal vytvořit velice poutavý thriller, který mě dokázal upoutat hned během pět minut. Film jde velice zajímavým thrillerový styl, který ale však sdílí základní kořeny, který by měl mít každý thrillerový film. Film je plný detailních záběru na přírodní okolí a díky tomu jsem se mnohem lépe vycítil do prostředí. Film krásně pracuje s myšlenkou zachránění celého světa, nebo zachránění vašich blízkých. Film také jasně zdůrazňuje, jak daná myšlenka ovlivní mysl člověka. Také hlavní čtyři podivíni byl naprosto dobře napsané (jen škoda, že jeden z nich dostal až málo prostoru). Mám malou výtku a to hlavní dvojici, která sice nebyla napsaná nějak špatně, ale myslím si že zlepšit by se to dalo. Na závěr řeknu, že jsme především s výsledkem spokojený. Pokud vám někdo řekne ať na film nechodíte kvůli tomu, že režisér režíroval live-action Avatara, tak je neposlouchejte, protože pak byste přišli o dost povedený thrillerový zážitek. 8/10 ()

John80

M.Night Shyamalan točí občas zvláštne filmy, ktoré majú niečo do seba , tento je natočený o posolstve ľudstva a sveta ,zaujímavý dej s neuveriteľným myslením 3* ()

Likan7

Mám pro Shye slabost. On se tak snaží a častokrát to trefí. Znamení je pro mě stále asi nejstrašidelnější zážitek mýho života. Jenže mu prostě asi už došla šťáva. A nebo to jednoduše posere přepisováním scénáře. Četl jsem o čem je kniha a Shyamalan někde od prostředku změní kolej a jede si podle svýho. A je to škoda, závěr knihy je totiž temný, depresivní a ve filmu by zanechal mnohem větší zážitek, než tenhle miloučký závěr, který čekáte tak nějak celou dobu. Fakt je to škoda, protože na záběrech "událostí" z reportáží se stále pěkně kouká a vidět poslední minuty konec světa live by nemuselo být špatný. Hm, houby, nic nebude, Shyamalan je prostě patlal... ()

Hashirama

V interpretaci další jinotajné čalamády indického Mr. Beana se opět rozcházím se značnou částí kritické obce. Tentokrát, ryze výjimečně, se k mému údivu jednalo o vcelku napínavý přímočarý thriller se super námětem, ve kterém nejsou žádní ježci v kleci, kukuřice v hovnech či mnohoznačné hypnožáby. Jen solidní herecká veselohra s trochou mysteriózního podloží a moderní sociální agendou “gayové contra Scotland Yard”. Zásadní rozdíl v interpretaci tohoto filmu je, že ho vůbec nevnímám jako nějaké nesložitelné puzzle nebo pseudoalegorické chrchle přeceňovaného cirkusáka, nýbrž jako zcela přímočarou gradující konverzačku, od níž jsem nic nečekal, podobně jako od jejího autora. Proto jsem ani nepotřeboval v ní hledat cokoliv více než jednoduchý napínák, který si víceméně na nic nehraje, a jednoduše baví zajímavou premisou a zábavnými herci, především tedy Rupertem Grintem, který si ostatní dává na hůlku. Jakékoliv nadinterpretace či odkazy na autora jsou zde na škodu. 6/10 ()

tančísvlky

Potichu zaklopkám a veľkým potleskom zatlieskam. Nad tým nie je možné u mňa dlho uvažovať a klobúk dolu pán režisér M.N.Shyamalan. Všetko do seba zapadá a cit je tu všade viditeľný. Všetky postavy herecké v tomto diele skvele zvládli svoje úlohy. V týchto časoch je ťažké postrehnúť kvalitu, ale tu v tomto filme pre mňa určite stále ešte existuje ... ()

RAFT

Režisér Shyamalan nám natočil další film.Parta lidí si bloudí po lesíku a zatuká na nějaků tu chajdu.Celá čtveřice uvězní v chatce lidi.Vcelku nudný film.Kde jsou ty časy kdy nám režisér natočil šestý smysl ,vyvolený ,to už je dávno pryč .Za mě 50% ()

ANTYCHRYST

Ze začátku to vypadá na takové klasické home invasion :) ale ono není.. je to pravda ..není to pravda? Kdo ví :) Bautista sebtam moc nehodil a Ron měl zase dlouhou roli teda:) to že místo normální rodiny nám je opět podsouvan homopar.. raději ani nekomentuji.. 60% chyběla tomu nějaká zápletka co by ještě více diváka nahlodala.. :) ()

Homerking

V tomto filmu navštívíme chatu kdesi v lesích kterou obývá pár gayů Andrew a Eric kteří spolu vychovávají adoptivní dceru Wen. Jednoho dne se na jejich zápraží objeví čtyři podivní cizinci, oznámí jim že se blíží konec světa a požadují aby rodina učinila obtížnou volbu a zabránila tak apokalypse. Jsou tyto cizinci obyčejní šílenci nebo skutečně znají způsob jak zabránit konci světa ? Že se Ron Weasley a WWE Star Batista objeví spolu na plátně by mě nenapadlo ani v to nejdivočejším snu, Bautista zahrál na výbornou ale v kompletu se jedná o průměrnou podívanou. ()

scarlock

Dobré překvpení! Spoiler alert. Leonard byl podobnej cernochovi ze Zelene Mile. Povahou a rozporem k zevnejsku. Apokalypsa skrze jeji Jezdce je zajimavej namet vzdy, a tady se z nej dokazalo vytezit neco navic. Mno, jak dlouho Andrew bude zit? Vsak zabit nekolik milionu lidi a svou nejvetsi lasku, to uz s clovekem asi musi trochu zamavat. Atmosfera a hudba na vybornou. ()

Clark_Kent

Na Shyamalanovu show, jsem vždycky koukal s vysunutou čelistí. Jenže když někdo zaklepal na dveře a zkoušel rozehrát hru. Finální vývoj ve mě bohužel nezanechal žádný velký úžas. Možná bych dokázal malinko ocenit Bautistův ustaraný obličej a jeho spocený čelo, nebo ty letadla co padali střemhlav k zemi. Za mě slabej vývar. ()

mac000

Prozatím nejslabší Shyamalan, kterého jsem viděl. V ději jsou hluchá místa a zápletka působí nevěrohodně, zahrává si s divákovou důvěrou. Ale některé scény jsou natočeny působivě. Bautista je opravdu neobvyklý (a výborný). ()

FaithZombie

Bautista ve své roli válel, takže za to jedna hvězda. Druhá za to, že to bylo po řemeslné stránce pěkně udělané a líbila se mi i ta krátká část, kdy nebylo jasné, zda se opravdu blíží apokalypsa, nebo si s rodinkou jen pohráva partička magorů. A tam to končí. Pointa nebo nějaká hlubší myšlenka za tím vším mě minula. Co, proč a jak? Netuším. Svedl je všechny dohromady Bůh? Byl tou záhadnou postavou, kterou zahlédl taťka Eric? Nevím. Bylo to tedy celé boží plán? Možná. Znamená to, že Bůh nesnáší gaye a musí trpět, jinak svět skončí? Kdo ví. ()

vox_populi

Neskutočne nudný film o dvoch teplých, paranoidných oteckoch, ktorí počas celého filmu fňukajú, ako im ten zlý, homofóbny svet ubližuje. Rozhodne tu nejde o žiadny horor, žiadne zamyslenie sa nad (reálne) hroziacou svetovou apokalypsou - je to čistá homopropaganda zvrátenej homoloby. Jediným akým-takým plusom je kamera a niektoré herecké výkony...takže len jedna hviezdička za Rona Vízlyho :-D ()

vozralec

Shyamalan a jeho mysteriózní filmy mají poněkud klesající tendenci. Proč si týpek bere zbraň, když ji nechce vlastně použít? ()

papadoce

Spočiatku zaujímavý film od pána Nočného Shyamalana. Osobne priznávam, že po päťdesiatich minútach som netušil v čom je podstata zápletky a javil som o ňu celkom záujem. Neznámi herci mi vonkoncom nevadili a atmosféra bola pomerne napínavá. Bohužiaľ, sklamaním bola pre mňa pointa. Práve tá radí Klopanicu k tomu slabšiemu čo Shya natočil. Jeho posledné tri filmy ma bavili a tie zo začiatku kariéry ani spomínať nemusíme, to sú klasiky, no tentokrát nič špeciálneho nepriniesol. Možno prvotný nápad, ale s následným scenárom ala ementál. A možno som to len ja nepochopil. Nevadí. Čudné rozuzlenie. ()

JimDeNiro

Jaj, to bolelo. Kde je ten starý dobrý indický chlapec Manoj, který nám trhal duši svými hitovkami Šestý smysl, Vyvolený, Znamení, Vesnice a všichni jsme očekávali jeho mistrovský twist na konci? No, já vím kde je.  V hajzlu. Po Vesnici to se Shyamalanem šlo z kopce, kde záblesk byl pouze ve found footage nepříjemném hororu The Visit (2015), a pak zase trošku nadprůměr. Náhodou Glass (2019) se mi líbil a Čas (2021) vůbec nebyl špatný námětem, ovšem Shy to někdy hodí do těžkých průměrů. Ale tohle jako nee.. Je sice vidět, že se občas zablesklo po tom Manoji, ale Bautista, ať se snaží sebevíc, tak neutáhne náboženské, queer, psychologické drama s prvky thrilleru, horor tak maximálně 100 minutová !!! stopáž. Přitom opět a zase nápad nebyl špatný, myslím teda to zavřít 7 lidí do chatky a spustit dialogovou smršť na minimálním prostoru, jak od Hitchcocka. Pokud měl mít film přesah, tak já ho pro mě osobně nenašel, ale ani jsem ho nehledal. Nechtěl jsem. Co smrt tak samozřejmě totálně mimo záběr, takže já nevím. Tady jsem si s Shyamalanem  těžce nesedl, a to všemi nenáviděnou a prý zmatečnou Vesnici (2004) naprosto žeru, tam můžete hledat smysly a filozofovat. A má naprosto úchvatnou atmosféru a hudbu. Tady ale ani jedno z toho. Tohle zůstalo jen na fajn kameře a hrátky s ní a se zabíráním prostoru a dobrou první půlhodinou, kdy minimálně první smrt byla nečekaná, minimálně mnou, toť twist pro mě od Shye :D Asi od něj stále čekám fakt to nejlepší, a ne, opravdu mi nejde o šokující konec..  Ty dvě hvězdy jsou tu fakt jako těžce vydřené.. 35% ()

koty2201

Dvom veciam v rámci tohto filmu nerozumiem. Jedna je, že nechápem, prečo je to označované ako horor. Pretože nemá to nepríjemnú atmosféru, nie je to krvák a ani to nie je strašidelné. A pravý horor by jednu z týchto vecí mal mať. Aspoň podľa mňa. A druhá vec, ktorej nechápem je tá, že prečo je tento film až tak kritizovaný a hlavne koniec. Ja mám takéto mysteriózne veci rád a od pána Shyamalana som videl minimálne 2 filmy. Tentokrát ma opäť nesklamal a dokázal, že v tomto žánri je doma. Síce ide o apokalyptický triler so štipkou fantázie, ale aspoň je spracovaný netradične. A na mňa zapôsobil veľmi príjemným dojmom. Áno, uznávam, že to nie je ktovieaký hit, ale ako príjemný film na jeden večer úplne stačí. Taktiež som si to užil ako akúsi rodinnú psychologickú drámu. Snímkom sa celý čas nesie myšlienka, v akom svete vlastne všetci dnes žijeme a predáva pekný odkaz, že ľudia by sa mali nad sebou občas zamyslieť.  Určite to môžem všetkým odporučiť. Škoda, že môj potterovský obľúbenec sa vo filme dlho neohrial :D A aj tu Dave Bautista dokázal, že síce možno špičkovým hercom asi nikdy nebude, ale z bývalých wrestlerov je jeden z tých najtalentovanejších. ()

Hyperbolic

Thrilling zkušenost, chvílemi jsem měl chuť okousat si nehty a vytrhat vlasy. Výborný příběh, nikdy předtím jsem nic takového neviděl. Silnou stránkou filmu je postupné odkrývání, chvíli jsem jasně věřil vetřelcům, chvíli jsem zase váhal a bylo mi jasné, že si to vymýšlí, cítil jsem se nejspíš podobně (ne)důvěřivě jako protagonisté/vyvolení. Dave Bautista tu ukázal hodně solidní hraní, nečekal jsem to a smekám. Jako slabinu vidím asi konec, ale to je dost subjektivní a potom absenci gore, ve scénách kdy to mělo opravdu udeřit (haha) šla kamera jinam a disturbing scéna pro mě byla trošku zkažená, mělo to potenciál být vážně drsné. (viděno v Donostii v originále se španělskými titulky, takže mi semtam nějaká věta utekla, hlavně v hluku, ale dojem to nezkazilo) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)