Niekto klope na dvere

• Česko Někdo klepe na dveře (viac)

Rodinná dovolenka na chate uprostred lesa, ďaleko od akejkoľvek civilizácie, začala dobre, až do momentu, kedy sa na prahu domu objavia ,,oni štyria“,. Vyzerajú ako členovia šialenej náboženskej sekty, ktorí sa snažia úbohým dovolenkárom vysvetliť, že svet, tak ako ho poznajú, sa skončí, ak ho nezachránia. V skutočnosti od nich nežiadajú nič zložité. Stačí, ak spomedzi seba vyberú jedného dobrovoľníka, ktorý sa obetuje pre spásu planéty. Znie to bláznivo, však? A keď k tomu pridáte skutočnosť, že štyria zvestovatelia sa správajú ako úplní blázni, ktorí sa okrem argumentov sem-tam uchýlia aj k násiliu, keď živo vykresľujú najrôznejšie apokalyptické vízie, je jasné, že každý, kto im uverí, musí byť rovnako bláznivý ako oni. No hoci spočiatku v členoch terorizovanej rodiny nie je ani semienko pochybností, udalosti postupne naberú taký spád, že otázka “Čo ak je to pravda?” je čoraz aktuálnejšia. Nájdu silu zvládnuť nemožné? Pokúsia sa oklamať osud? Alebo sa už aj z nich stávajú šialenci, ako samozvaní jazdci apokalypsy? Z týchto otázok behá mráz po chrbte. A pripravte sa na to, že z odpovedí vám bude ešte mrazivejšie. (Cinemart SK)

Ripley

Je to krásně nasnímáno,má to atmosféru,ale i přes solidní herecké výkony působí film nepřesvědčivě až směšně.Zkrátka tradiční pozdní Shyamalan. ()

SpaceOdyseus

Shyamalan je dostatecne zrucny remeslnik, aby nasnimal hodinu a pul lidi v chate, tak aby vizualne bavil. Cim ale trosku pokulhava je vypraveni. Predstavoval bych si tenhle film vic jako psychologicky thriller rozehrany hlavne mezi dvema tatama. I kdyz naznaky tam jsou, spis nam rejza prezentuje beckovy horurek, co nezvlada uplne budovat atmosferu. ()

Corpsegrinder odpad!

Největší plot twist šamalánovo kariéry je fakt že na starý kolena začal točit naprosto amatérský megasračky. Po tom co slibně rozjetou komiksovou trilogii zakončil tim že superhrdinu nechal utopit v louži už jsem větší dno nečekal ale nakonec se chlapec překonal. Knock at the Cabin je další z jeho lacinejch filmů zasazenejch do jedný lokace kterej by měl stát zejména na hercích, jenže kromě Batisty tu nejlepší výkon odvádí Ron Fízly což vám asi napoví jak kvalitní tohle ochotnický divadlo je. Samozřejmě nechybí ani příšerně zahraný otravný asijský dítě z progresivní rodinky obsahující dva (bílý) homotáty. Nefunguje atmosféra ani napětí, vraždy mimo záběr a žádná krev, zprávy v televizi o katastrofách jsou směšný a nedávají smysl (čerstvý pár minut starý záběry na tsunami od někoho koho to očividně spláchlo, wtf??) a když koncem filmu přijde to "odhalení" že se jedná o 4 jezdce apokalypsy což je běžnýmu divákovi jasný v tu chvíli už zhruba hodinu tak mi došlo že tenhle film je mířen převážně na publikum co často na filmy nekouká. Tahle brutální nuda je navíc prošpikovaná flashbackama jako by se snad snažili vám to co nejvíc znepříjemnit. Nejhorší a nejnezáživnější věc co ten magor natočil. ()

Litvicek

Po převratném snímku Čas přišel Šamajlán s dalším dílem do stáje průměrnosti, protože pokud tohle mělo nějaký vyšší přesah, pak ho tam nevidím. Koncept zajímavý, dobře zahraný sebevražedný obětní rituál, jenž je doplněný o dvojicí gejů, kteří mají v rukou osud celého lidstva a celé to diriguje charismatický Bautista s palcátem v ruce. Znělo to zajímavě ale tak samo zajímavě to vyšumělo do prázdna. Tak snad zase příště. ()

filipvrbik

Jakž, takž - je nutno uznat, že M.Night Shyamalan prostě to mysteriózno umí, na druhou stranu je to jen taková jednohubka, která vlastně ani není hororem v pravém slava smyslu, ale spíš psychologickým thrillerem, s docela dusnou atmosférou. Celé je to vlastně takové čekání, kdo má tu pravdu.. Není to špatný film, ale chtělo to trošku zvýšit rozpočet a rozpracovat a něco i více nečekaného by se hodilo, protože je tu asi jedna lekavá scéna a vůbec mi přišlo, že mnohé pohádky jsou hororovější... Ale já mám Shyamalana celkem rád, takže hezky za...60% ()

mosnak

Hmmmm.... mám s tímto filmem jeden zásadní problém. A to, že je to hrozná kravina. Nehledě na to, že byla chvíle, která mě vůbec nebavila.Jak to jen popsat? Proste:"Mrkneme na zprávy, tak zjistime, že svět do do kopru, ale jen když sejmeš jednoho člena rodiny, tak vše skončí." Juuuuu... tak to je hooodně uvěřitelné za 35% ()

gumolit

Hrozný scenár - Chrápanie v chatke. Som veľkým fanúšikom NS, ale musím priznať, že pomaly začínam strácať záujem o jeho filmy, keďže scenáre sú hrozné.  Kniha je očividne veľmi dobrá filozofická a spletitá, no scenár je fádny, že človek skutočne začal chrápať už po 20 minútach filmu. Príbeh je taký letargický, že pôsobí ako nízkorozpočtový koncepčný film s hviezdnym výkonom Davea Bautistu, ale to je tak všetko.  Roztomilá malá ázijská dcérka je tiež vrcholom filmu, no jej postava toho moc neprináša. Shymalan by sa konečne mal prebrať pretože tých horších filmov u neho pribúda. K tomuto filmu sa určite už nikdy nevrátim. Hviezdičky pre Bautistu a roztomilé ázijské dievčatko. ()

PanTumnus

''Proč máme zachraňovat svět, když nás svět nenávidí?'' Tahle věta se mnou zůstane dlouho. Škoda že samotné vyznění krapet kazí jakási podivná, špatně se vysvětlující, nefilmovost celého díla, kterou připisuju hlavně režijním vedení. ()

TheSpearCZ

Panebože, to byla píčovina. Tady se snad Shyamalan vyloženě snaží, abychom ho začali všichni nenávidět. Chápu, o co mu ve filmu šlo, ale tenhle originální námět byl zpackán nekvalitním scénářem, dialogy, na kterých se mělo stavět jsou absolutně mimo mísu a herci radši ani nemluvě, Dave Bautista se to tu jakž takž snaží udržet, ale ani on se do své role nehodí a tohle je prostě béčkovka jako hrom, ještě že to nemá přes dvě hodiny, to bych to rovnou vypnul nasraností. Konec od začátku předvídatelný. Čisté 2* ()

Flopik

Zaujímavý nápad, pochovaný v nezáživnom deji. Skupinka ľudí zaklope na dvere chatky, kde sa nachádzajú dvaja oteckovia s dcérkou a povie im, že ak sa niekto z nich dobrovoľne neobetuje, svet skončí. Tu sa dalo tak vyhrať, tak klamať, robiť zvraty ale nič z toho sa nedialo. Totálny mínus je žáner horor a prisahám bohu, každé jedno zabitie mimo kamery. V tomto ma film ohromne vytočil. Inak je to také, že sa nato dobre pozerá ale napínavé vôbec a najlepšia časť filmu je asi to pár sekundové tsunami v telke. No a bavil ma ešte Bautista, inak nič moc. ()

Warhorr

Jsem pořád tak nějak na vážkách. Více psychologický thriller než horor, to zajisté. Po cca půl hodině už je divák plně vsazen do děje. Pak se jen čeká, kdy jeden z otců poleví a kolik vlastně umře nakonec lidí. Dopadlo to ale přesně tak, jak jsem čekal, nic překvapivého se nekoná ( krom těch katastrof, to jsem se těšil a užíval si to a v tomto momentě graduje film nejvíce ), v podstatě bez gore což je škoda, herecky mě to taky nijak nevzalo ( jak mám Bautistu rád a Groffa z Mindhuntera taky, tak tady byl spíš za takového blbého ňoumu ). Napětí před katastrofami a těsně před každým zabitím celkem ok, zajímavé téma a příběh taky ( náboženství, apokalypsa ). Za 4 nedám, musel bych jít na sílu, ale oceňují silnější trojkou. Dle prvotních reakcí jsem to čekal daleko horší, ale žádná apokalypsa se určitě nekoná. Moment...nebo koná ? ()

Muel

| Universal Pictures | Shyamalan v úvode dokáže príjemne zaháčkovať a diváka tak ľahko zaujme na danú problematiku filmu, ktorá je vo svojej podstate zaujímavá a ste zvedavý, kam to povedie. Shyamalanova réžia je miestami fakt originálna a vie navodiť atmosféru relevantnú na danú situáciu, lenže v poslednej tretine tomu ako keby spadla reťaz a mal som pocit, že to tvorcovia potrebujú iba doklepnúť, lebo už sú na konci filmu. A nevydalo. O zlý film sa nejedná, ale dalo sa z toho vyťažiť oveľa dramatickejšie a strhujúcejšie dielo. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Aurus

4/10. Od tohoto snímku jsem tak nějak něco čekal ale bohužel jsem to nedostal. Žádná postava mi nepřišla sympatycká, každá byla docela dost prázdná a nebyla skoro vůbec zajímavá. Příběh je docela ok, postavy jsou docela nesympatické, hudba je docela fajn, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

dannyyy

Když jste ve velkém očekávání a ubije vás nuda a debilita chování postav. Je to podobné stavu, kdy máte velký hlad, přejíte se a je vám zle. Takhle bych popsal toto dílo. ()

warrenur

To, co mohol byt genericky home-invasion, ci aspon slusne depresivna psychologicka drama, bola nakoniec len nudna konverzacka snaziaca sa....vlastne o co? Pozitivne kvitujem tu mysticku minutku, ked typek identifikoval jazdcov apokalypsy a snad aj novu polohu hromotlka Bautistu. :) Neodporucam. Nudne a bez akejkolvek hororovej atmosfery. Len sklamane konstatovanie, ze zaner horor si tento kusok  nezasluzi. 35% ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)