Vyháňač diabla: Znamenie viery

• Česko Vymítač ďábla: Znamení víry (viac)

Príbeh nového Vyháňača diabla sa začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) prišiel pred dvanástimi rokmi o tehotnú manželku v dôsledku katastrofálneho zemetrasenia. Našťastie sa im podarilo zachrániť ich novonarodenú dcéru Angelu, o ktorú sa Victor odvtedy vzorne s láskou stará.  Keď sa jedného dňa nevráti Angela zo školy domov, prežíva strach o dcéru, aký doteraz nezažil. Spolu so spolužiačkou Katherine zmizne v lese za mestom a zúfalí rodičia, polícia, vojaci a dobrovoľníci ich márne hľadajú. Na tretí deň sa stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dievčatá sa objavia na malej farme, ďaleko od miesta, kde zmizli. Ich bezhraničnú radosť však čoskoro vystriedajú rastúce obavy. Po dôkladnej lekárskej prehliadke sú Angela a Katherine vyhlásené za úplne zdravé, ale ich správanie naznačuje, že si zo svojho zážitku odniesli viac než len nepríjemnú spomienku. Skúsený exorcista by na prvý pohľad vedel, že obe dievčatá sú posadnuté. Victor je však pragmatik, ktorý neverí na peklo ani na nebo, kým to nezažije na vlastnej koži. Ale vtedy už môže byť neskoro. Pre všetkých. (Cinemart SK)

Hellknight12

Dnešná premiéra a zároveň aj derniéra. Nudnejší remake alebo skôr pokračovanie som snáď ešte nevidel. Čo to bolo? O čo išlo tvorcom? Klasický príbeh, ktorý sme videli snáď 100x. Dve dievčatá, každá iná viera, pár jumpscarov a herečka z originálu, ktorá má cca 10 min a je tam len preto aby mala vypichnuté oči. Ako nič lepšie ich nenapadlo? Pozerať na Exorcizmus, kde sú dve dievčatá nevadí ale čo vadí je fakt, že tu máme snáď 4 kňazov a každý z inej viery a ideme hádať, ktorá viera zaberie. Ako vážne? Hudba je využitá z originálu, takže k nej nič. Herecké výkony sú hrozné a hlavne som sa nudil ako pes. Pôvodne som na to chcel ísť do kina. Chvalabohu som nešiel inak by som si trepal hlavu o stenu, že na čo som to minul prachy. Horor, ktorý je absolútne bez atmosféry. Paráda .."Čo viac si od hororu želať. Že?" Film rozhodne neodporúčam alebo odporúčam každému, kto nikdy v živote nevidel nič s exorcizmom a hororu. Film robený štýlom hokus pokus. Čo nás napadne to tam dáme a máme exorcistu. Super... Celkové hodnotenie za mňa je 10%. A aj to len za nápad a snahu natočiť takýto "oscarový horor". ()

ZajmonP odpad!

Vždy, keď sa kino v deň premietania hororu naplní tínedžermi a inou hlasno grgajúcou, vzdychajúcou, uchechtávajúcou, popcornom šuštiacou, zvonivým mobilom svietiacou a zbytočne kvákajúcou armádou cudzincov, vtedy si hovorím, že neznášam horory - pretože práve na ne zväčša chodí tento druh človečiny a osoba snažiaca sa vychutnať si tento žáner a nasiaknuť trocha strachom, na niečo také proste nemá šancu. Čo, azda je horor nižší druh filmu? Azda sa na horory chodí roznášať klebety, hodovať a všetkými možnými aktivitami ignorovať kvalitu filmu? Dnešná šichta v kine bola ťažká, no na konci som sa vďaka tomuto majstrovskému dielu od Davida Gordona Greena dokázal vcítiť do kože spomenutej skupiny návštevníkov..... ✟ .....Kto by sa predsa chcel sústrediť na - dejovo nezaujímavú (emočná kosť príbehu v podobe hlavného hrdinu a jeho dcéry je iba zľahka načrtnutá, veľmi, veľmi matne naviazaná na dáky koncept náboženstva, akoby si išla oddelene od toho "Exorcistu" + o druhej posadnutej dievčine nevieme vlastne nič, iba to, že jej rodičia sú idioti, ako všetky postavy), rozťahanú (dokým príde dáka známka posadnutia, film dorazí do polovice a dovtedy sa vlastne nič nedeje + zvyšok filmu je iba jeden veľký prológ, kde sa predstavujú nezaujímavé postavy, čo vedie rovno do finále, pri ktorom som chcel zachrapšťať popcornom a zaklebetiť aj ja), neoriginálnu (dobre, možno jedna surealistická sekvencia na konci, keď dostávame krátke čiernobiele zábery démona / no ani toto nedáva zmysel a nie je nejak budované), katastrofálne zostrihanú (asi tri parodicky pôsobiace montáže diskusií ustráchaných rodičov s políciou a inými "združeniami", ktoré, ak by boli dobre spracované, mohli viesť k vybudovaniu charakterov, atmosféry, možno aj nejakému konfliktu medzi postavami, ktorých sa ku koncu nakopí celkom dosť, no všetky pôsobia iba ako nerozmýšľajúce karikatúry), vizuálne nezaujímavú, herecky už spomenuto parodickú, hudobne vychradnutú, strachom opustenú (jeden jumpscare) a hlavne režijne odfláknutú pascu na ľudí, ktorí prišli do kina z dvoch dôvodov: 1. EXORCISTA, 2. HOROR. Ďakujem David Green, vďaka tebe som zažil transcendenciu. Vďaka tebe rozumiem tej neposednej časti návštevníkov hororu o niečo viac. (Ako posledný klinec do rakvy spomeniem dve "legacy" postavy, ktoré vo filme nespravia vlastne nič, pomätená starena príde o oči a zvyšok príbehu strávi v nemocnici a jej dcéra ju počas epilógu príde (podobne ako nás) "emočne vystískať".) Ďakujem. ()

Marty7CZ

Tak další horrorový zklamání v tomhle roce.... pár sympatik postav, trochu atmoška z kraje a pak už jen slabota na entou, která tak moc těží z legendy!!!! 30% ()

movemat

Lepšie než väčšina filmov z Conjuring vesmíru, ktorý to až príliš tlačí do fantasy módu a filmorúhačsky prehlasujem, že aj lepšie než samotná jednotka. Prejavy posadnutia, nadprirodzené výjavy aj samotný exorcizmus drží pri zemi - viacmenej na úrovni toho, čo o posadnutí démonmi z Biblie a historických záznamov vieme + nejaká pridaná hollywoodská hodnota, ktorá ale nijako nedráždila. Podobne spokojné pocity z exorcistického hororu som mal naposledy pri V moci diabla, ktorý je vo svojom žánri absolútna topka. Jedinú výčitku mám za nehororovú prvú tretinu, ktorá mohla byť možno o 10 minút kratšia. Záver skvelý a soundtrack z prvého Exorcistu počas záverčných tituliek potešil. Veľmi silné 4☆. ()

RAFT

Režisér po Halloweenu ,natočil další hororovou klasiku The Exorcist: Believer.Co k tomu jenom dodat.Film nudí,není vůbec lekavé,chybí tady ve filmu dost krve.Zcela určitě by se režisér měl na horory vykašlat,,nemá na to.Akorát, první díl Halloween se povedl.Za mě 40% ()

incognito

Původní Vymítač z roku 1973 je moje srdcovka. Jakýkoliv další sequel, který kdy vzniknul už rozhodně ne. Ale to co se povedlo tady, je snad svatokrádež. Když tomu nerozumíš, tak na to nešahej! To se učí už malé děti. Ovšem zde se to nepovedlo dodržet. Příběh by mohl být zajímavý, kdyby: ve filmu byla aspoň jedna sympatická postava, nebyl neměl tak zvláštní střih a hlavně respektoval první film a jeho postavy. To co film provede s původní postavou matky Regan je přes čáru. Takže za mě film s klidem vynechat. ()

carodejb

Je to pozerateľné, miestami napínavé a dokonca strašidelné, ale inak strašne hlúpe. Pravidlá a nejaká subtílnosť bola vyhodená z okna a nahradená monológmi o užitočnosti viery. Nie nejakej konkrétnej, ale jednoducho takej všeobecnej. Za to sa viem postaviť v reálnom živote, ale Exorcista je asi o katolicizme. By som povedal. Pravidlách, rituáloch, nebezpečenstve, sile viery, rácio vs. náboženstvo a také tie veci. Tu je to všetko také vágne, že to je takmer nuda. ()

koty2201

Po zhliadnutí tohto filmu by som povedal hneď ako prvé, že asi by sa už pán režisér Green nemal chytať legendárnych hororov, ktoré udávali smer tomuto rôznorodému žánru, ktorý majú ľudia tak radi. Pretože nielen že už druhýkrát (ako aj v prípade Halloweenu), tak aj teraz urobil hanbu ďalšiemu velikánovi, ale urobil ju znova aj sám sebe a už mu asi ďalšie diela do rúk nedajú. Áno, Znamenie viery sa veľmi snaží vzdať hold pôvodnému dielu, ale spoločný má len názov a hudbu, ktorá sa už stala za tie roky ikonickou. Okej, a ešte dve cameá z pôvodného filmu z roku 1973. To bolo asi to jediné, čo ma z tej nostalgie potešilo. Príbeh je prakticky totožný s predchodcom (vo svojej podstate), ale tentokrát sú pre zmenu posadnuté dve nerozlučné kamarátky. Jedna je beloška z pobožnej rodiny a tá druhá afroameričanka, ktorej zomrela mama pri jej narodení. Obe sa rozhodnú ísť do lesa, kde chcú komunikovať s nebohou matkou dotyčnej dievčiny. No a zvyšok si už viete domyslieť. Je to plné samých klišé z pôvodného Exorcistu. Čo mi však vadilo najviac je to samotné vyháňanie na konci z oboch dievčat. Pretože dovtedy normálny horor sa zmenil na fantasy rozprávku, ktorá bola príliš pritiahnutá za vlasy, čo je poriadny zošup v kvalite oproti predchodcovi. A herecké výkony boli tragické asi rovnako ako samotný dej v poslednej tretine filmu.  Ani po technickej stránke nejde o nič, čo by sa dalo nadmieru vychváliť. Neexistuje nič čo by som mohol spomenúť ako zaujímavý spôsob spracovania a natočenia tohto filmu.  Takže bohužiaľ, ale tento zúfalý pokus o nadviazanie na legendu nemôžem odporučiť asi nikomu. Lebo to nebolo ani strašidelné, nemalo to ani spooky atmosféru, nemalo to vôbec nič. A keďže to bude trilógia, tak pokračovanie si asi pozriem len zo zvedavosti, kam to povedie. Len určite kvôli tomu nenavštívim kino. ()

Binne odpad!

Oh satane, ty to vidíš. I kdybych byla nejpodřadnější démonek nacházející na posledním schodu pekla, někde kousek u záhonu paní Beranové od nás z ulice, tak bych absolutně neměla potřebu se chovat takhle. Vlastně, kdybych byla třeba mentálně narušený démon, který má křivé zuby a třeba nemá kopyto, tak bych se chtěla vozit po malých holkách tím nejvtipnějším způsobem, který existuje. Tohle, to bylo jenom špatné. Jediná strašidelná scéna, jediná sympatická postava, jen velké, velké trapné nic. Možná mi zhořkla recenze v ústech tak moc právě proto, že jsem milovníkem Vymítače Ďábla, především tedy "Zrození", které má téměř apokalyptickou atmosféru, fantastickou (ačkoli podfinancovanou) výpravu, skvělé herecké výkony a notnou dávku temnoty, navzdory tomu, že se celý příběh odehrává ve slunné Africe. Bylo možné navázat na celou sérii, na horror, který má výsadní místo ve svém žánru a zároveň je zakladatelem exorcistického podžánru. Bohužel, celý potenciál byl znásilněn nějakým hendikepovaným démonem, který dost možná ani nevěděl, co dělá - měl jen záchvat. ()

heavy66

Natruc všem kritikům přidávám pátou hvězdu, i když čtyři by bohatě stačily. Pravdou je, že do závěrečného vymítání mohl scénárista dodat víc nápadů, i když "vyberte jednu z nás" byl dobrý. Originál je napínavější, ale ani tak se nejedná o akční film, nelze to vyčítat ani Believerovi. Tubular Bells do závěrečných titulků a účast Ellen Burstyn a Lindy Blair jsou třešničky na dortu. Je zajímavé, že několik tehdejších kandidátek na jejich role je již po smrti, ale ony dvě si na pokračování počkaly. Možná je tam chtěl mít! ()

jokino

Jediné, čo na filme hodnotím pozitívne, je soundtrack, ktorý bol prakticky čistá kópia originálu a asi od 2/3, návrat veľmi malej časti pôvodného obsadenia. Inak je film z môjho pohľadu úplne o ničom. Nulová atmosféra, dej úplne plitký, nesympatickí herci, takmer nič sa nedeje za celú dobu, až skoro ku koncu. A kvázi "posadnutie démonom", je tiež na veľmi slabej úrovni, i keď CGI neboli najhoršie, malo to aj nejaký ten lepší moment. Nedávať to v kine (hoc aj tam idú kopec krát podstatne horšie snímky na môj podiv), mám pocit, že sledujem nejaký C, až D-čkový film. Takmer celú dobu som mal pocit, že to herci hrali proste na silu, že sa im do toho vôbec nechce. Ako nejaké "voľné pokračovanie", po xy rokoch, pre mňa, 0 bodov. Kultový originál je proste iba 1. ()

Skrivan

Trailer sliboval neotřelou a děsivou podívanou. Byl jsem zvědavý, napjatý, plný očekávání a těšení. A pak přišel ten film. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale první půlka měla atmosféru. Bylo tam pár zajímavých nápadů a záběrů, z postav mi sice nebyl sympatický vůbec nikdo, ale vcelku to fungovalo docela slušně. Strach se vyloženě nedostavil, ale napětí určitě. Paradoxně tohle všechno přestalo ve chvíli, kdy nám děvčata konečně byla posednuta. V podstatě jediné, co posedlé holky udělaly, bylo, že si nanesly trochu víc heavy make-up a nasadily kontaktní čočky. A jinak nic. Nuda. A pak tedy konečně přijde vymítání ďábla ve Vymítači ďábla - ovšem bez vymítače ďábla! Protože církev je zlá a neschopná a nepošle exorcistu a farář, co to i představeným navzdory zkusí, skape po pěti vteřinách. A vymítání je tak ve společných rukách bývalé řádové skorosestry, pochybného reverenda, šamanky a všech příbuzných. Každý chvilku tahá pilku, jejich vymítačská spolupráce je ale jen směšná. Napětí z první půlky tak vystřídaly jen pocity trapnosti, absurdity a zoufalého smíchu. Sečteno podtrženo - pár dobrých momentů tam je, je cool, že sehnaly i původní typky, ale kdyby tam nebyly, nezměnilo by se na filmu vůbec nic a celkově to prostě za moc nestojí. Velké zklamání. ()

Dixieboy

Neskutečně promarněný potenciál... Vždyť se vrátila i Ellen Burstyn!!! A její postavu, s tak legendární hodnotou, takhle zničit během několika minut... to se neodpouští. Překvapující bylo obsazení v podobě skvělé country zpěvačky a držitelky Grammy Award, Jennifer Nettles. Sice v naprosto zapomenutelné roli, ale bylo fajn být v sále jediný, kdo věděl o koho jde. Ale to je vše. Dvě hvězdy za občasnou připomínku originálu, jedno zajímavé cameo na konci a snad i snahu odvést dobrou práci. ()

kacir

Tento režisér....Debilný Grcko Green pojebe všetko čo chytí do rúk..už mi skurvil Halloween, síce s prvou časťou som bol extrémne spokojný, ale to bola asi u neho náhoda, potom prišlo druhé a tretie pokračovanie a to už bol vo svojom, keď začal sám seba predbiehať v chrlení pičovin roka a evidentne je stále na vrchole, čo dokazuje tento film.. Ísť na to do kina, tak by volali exorcistu pre mňa. ()

xxmurphyxx

Tupá, nudná, neatmosférická kokotina parazitujúca na mene jednej legendy. Gore tu je niekde medzi nulou a minimom, postavy ma srali od začiatku do konca ( biele postavy sú najmä zo začiatku za úplných čurákov a agresívnych vidlákov, zatiaľ čo hlavný nigga je chodiaca encyklopédia a príručka stoicizmu ), príbeh nemá potrebnú hĺbku a dejovo má človek pocit, že sleduje paranormálnu detektívku z Hallmarku. Totálne zbytočný a nezvládnutý film. ()

J.Mayen odpad!

Tak takhle damy a panove vypada plivnuti do ksichtu Williamu Friedkinovi a fanoskoum originalu. At se mi nechce tenhle nechutny hnus nazyvat pokracovanim. Co to melo do prdele bejt? Tohle nemelo nikdy vzniknout. Kdysi davno jsem si i rikal, ze natocit rozumne, podobne, stejne hororove pokracovani by se mi libilo, ale tahle fraska nema s hororem, puvodnim filmem a ani s trochou napeti nic spolecnyho. Plivu na Davida Gordona Greena. Tohle si Friedkin nezaslouzil. Zvracim jak posedla Regan v originalu. ()

blondboss

Dovolím si parafrázovať známy výrok "Opakovaný horor už nie je horor". V tomto prípade to platí x-násobne. Toto je tak trochu aj urážkou pôvodného Exorcistu, ktorý mal tú správnu temno-duchársku atmosféru. Tento film sa jej ani len nepriblížil a navyše len recykloval už miliónkrát prevarenú vymietačskú tému, pričom ju neposunul prakticky nikam. Jedna hviezda za aké také prepojenie s originálom a cameá hlavných dvoch hrdiniek z minulosti a druhú za hudbu od Oldfielda, inak ale ťažká duchárska bieda. 35 % ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)