Vyháňač diabla: Znamenie viery

• Česko Vymítač ďábla: Znamení víry (viac)

Príbeh nového Vyháňača diabla sa začal na Haiti, kde fotograf Victor (na Oscara nominovaný Leslie Odom, Jr.) prišiel pred dvanástimi rokmi o tehotnú manželku v dôsledku katastrofálneho zemetrasenia. Našťastie sa im podarilo zachrániť ich novonarodenú dcéru Angelu, o ktorú sa Victor odvtedy vzorne s láskou stará.  Keď sa jedného dňa nevráti Angela zo školy domov, prežíva strach o dcéru, aký doteraz nezažil. Spolu so spolužiačkou Katherine zmizne v lese za mestom a zúfalí rodičia, polícia, vojaci a dobrovoľníci ich márne hľadajú. Na tretí deň sa stane zázrak. Dezorientované a vyčerpané dievčatá sa objavia na malej farme, ďaleko od miesta, kde zmizli. Ich bezhraničnú radosť však čoskoro vystriedajú rastúce obavy. Po dôkladnej lekárskej prehliadke sú Angela a Katherine vyhlásené za úplne zdravé, ale ich správanie naznačuje, že si zo svojho zážitku odniesli viac než len nepríjemnú spomienku. Skúsený exorcista by na prvý pohľad vedel, že obe dievčatá sú posadnuté. Victor je však pragmatik, ktorý neverí na peklo ani na nebo, kým to nezažije na vlastnej koži. Ale vtedy už môže byť neskoro. Pre všetkých. (Cinemart SK)

bozka10

Green je po tomto paškvile zrelý minimálne na sto rán bičom.Takto sprasiť hororovú značku to sa len tak nevidí teda.Absolútna nuda, sterilná atmosféra, scenár napísal na hajzli za tri minúty na štvorec hajzlopapíra keď mal sračku a jediná vec ktorá stojí za zmienku bol pekne zlomený krk.Zakopat,zalát betónom a friško zabudnúť.1-2*. ()

Flopik

Chápem celý ten hejt na tento film, od tejto značky bolo očakávané príliš veľa. Ale popravde mne to dosť sadlo. Neodpustiteľné mínus je priviesť naspäť postavu Burstyn a spraviť s ňou toto, tomu fakt nepochopím. Inak je to ale solídny horor, ktorý sa drží toho čo chce byť a funguje to. Pár scén je dosť mrazivých a niekedy som mal aj zimomriavky. Keď sa spätne zamyslím, nie je tam tých scén veľa ale 2 pamätné boli skvelé. Masky chválim, hlavne tie výjavy démona. Toho keby tam bolo viac tak som nadšený. Dĺžka prehnaná, nakoľko dosť času berie výplň . Finále za mňa tak pol na pol. Miestami fungovalo skvelo, miestami zase trocha komicky. Herci super, celkovo som sa bavil. Tuto úplne pochopím 2 aj 4*. Objektívne čisté 3*, ale mne to z nejakého nepochopiteľného dôvodu sadlo. ()

TheHofi

Nový Vymítač ďábla rozhodně není špatný film, ale dobrý to taky úplně není. Pochválil bych masky, herecký výkony a hudbu. Co bych vytkl, tak jsou rozhodně některý efekty, pomalý tempo, příběh a to že to není vůbec děsivý. Na závěr řeknu to, že je to tak trochu zbytečný pokračování a na 50 let starou jedničku to prostě nemá, ale jelikož jsem na to šel bez očekávání, tak to dopadlo vlastně docela fajn 55%. ()

BOURQUE

O prekvapenie alebo o „reštart“ jedného z najznámejších hororových snímok, v prípade sub-žánru „exorcist“ alfa a omegu, sa nejedná. Jedná sa spíš o pravý opak. Believer by len chcel veriť k tomu, že sa môže nejako priblížiť klasickému snímku. Ale ani to sa nestane. Výsledkom je tuctový kúsok, ktorý až na konci prepne do výraznejšieho tempa. Bohužiaľ, ani prítomnosť Ellen Burstyn nepomôže veľa. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

AnanAss

S těma děckama, které nečekaně obhazují stropy hektolitry tmavé tekutiny a jejichž chraplák je náhle vyšší než u frontmana Napalm Death, se nějak roztrhává pytel. Bohužel s kvalitou to není úplně nejlepší. Své by o tom mohl vyprávět i Green, který už dokázal pohnojit novou trilogii Halloweenu (i když první díl se mu povedl). No a u Exorcisty to zvládl již u počátku. Úvodní půlhodinka, věnující se pátrání a vztahy mezi postavami, špatná vůbec není a do začátku vymítání jsem si říkal, že jde o takový nic moc průměr, který neurazí. Pak ale přijde kudla do zad (anebo krucifix na čelo) a během onoho obřadu jsem se musel párkrát ujistit, zdali se mi omylem nespustilo Scary Movie. Vážně, napětí na bodě nula, hraničící pomalu až s parodií. K tomu nepomáhá ani fakt, že představitelka matky z původního Vymítače nejspíš ani nečetla scénář… jinak by takový nevděčný štěk nemohla přijmout. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

domirovec

David Gordon Green je opravdu profesionální prznitel slavných hororových sérií. Začalo to Halloweenem, teď je to pro změnu Vymítač ďábla. Ten chlap je ale fakt pako. On ty série chce oživit, ale místo čerstvého oživení je fuckin' zadupe kilometry hluboko pod zem. Úžasné, na něco takového člověk potřebuje opravdový talent. Jediný hororový snímek, který stojí za zhlédnutí (alespoň soudně dle procentuálního hodnocení zde na ČSFD) je jeho Halloween z roku 2018. Tohle je však strašný paskvil, že to ani není možný. Jedna hvězda za řemeslo. 1/5 ()

pumpkinqueen

Ještě dnes považuji původního Vymítače za absolutně nejděsivější horor vůbec, jehož tísnivé a nepříjemné atmosféře se nevyrovná žádný jiný. Asi nemá cenu zmiňovat, přesto to však udělám, že tohle pokračování mu nešlapalo ani na paty a rozhodně nebylo žádnou poctou.  Film rozhodně nezačal špatně, naopak měl dobře našlápnuto a chvilku jsem si i říkala, že se to třeba povede. Bavilo mě to. Příjemné tempo, postupné navozování strašidelné atmosféry a lekací scény, při kterých jsem s sebou párkrát škubla i já (z čehož jsem měla radost, protože jak jde o filmy, tak nejsem vůbec lekavá). Vizuálně to bylo hezké, obě posedlé dívky byly namaskovány tak, že by z nich skoro šel strach.... ale nešel. A tady je podle mě problém v režii i scénáři. Přesto jsem však neztrácela naději, ovšem jak přišlo na řadu vymítání, bylo mi jasné, že tohle nedopadne dobře. Ve filmu o vymítání ďábla tak trochu počítáte s tím, že samotné vymítání bude tím vrcholem. Musí se vám z té atmosféry ježit chlupy na rukou, jinak to není ono. A tady bylo všechno špatně. Líbila se mi myšlenka, že se toho ujmou rodinní příslušníci a dobrovolníci, zatímco se na ně kněz vyprdne. Dokonce i změna v tom, že nebyla posedlá jedna dívka, ale hned dvě, byla zajímavá. Ale méně je někdy více a tady to bohužel platilo dvojnásob - z tohohle exorcismu se vytratila veškeré strašidelnost a za mě to je částečně i kvůli tomu počtu lidí, kteří plácali jedno přes druhé a v tu chvíli jsem si říkala, že bych snad i já dokázala s tím démonem promlouvat lépe. Možná to bylo tím, že všechny ty charaktery byly tak podivně až nesympaticky napsané. Zdravotní sestra Ann nabyla  příliš přehnaného odhodlání a její proslov před samotným exorcismem byl tak epický, až se mi to tam nehodilo. Húdú paní byla dle mě naprosto zbytečnou postavou a rodina druhé dívky byla jak ze špatné komedie. Exorcismu očividně nesvědčí velká účast a měl by i nadále zůstat komorní záležitostí. Člověku se sice tak nějak rozsvítily oči, když viděl zpět na scéně Ellen Burstyn v roli paní McNeilové, každopádně vzhledem k událostem to byl naprosto zbytečný návrat s fakt příšerným scénářem a za mě to nezachránila bohužel jak Regan, tak ani známá znělka. Zanechalo mě to naprosto chladnou, a to se považuji za dost citlivého až sentimentálního člověka, který by byl schopný uronit z něčeho takového i nejednu slzu. Dávám tři hvězdičky, ale považuji to za dvě a půl a tedy slabší průměr. Dvě mi vzhledem k podařenému vizuálu a první polovině filmu, která mě bavila, přijdou příliš kruté. ()

FeriusParfax

Spoiler. Jelikož se bojím naprosto všeho, tak berte tuto recenzi s rezervou. Předpokládám, že tak jako zbytek kina (kromě mě) budete u sledování v naprostém klidu a beze strachu koukat na pohodovou pohádku, kterak se dvě děti trošku zaběhly a přinesly si z procházky nepěkné suvenýry. Nejvíc bych vytkla strašlivě dlouhý začátek a celkově velkou spoustu nezáživných okecávaček. Strašidelné scény jsem tu napočítala 3 (zbytek kina 0). Ale mě tento horor mile překvapil. Čekala jsem větší brak. Dokonce se nekonal úplný happyend, jak bývá často zvykem. To, že se jedná opět o negrovskou agitku nebudu snad už ani komentovat. Asi si na trošku temna ve filmech budeme muset začít zvykat, i když dost nedobrovolně. ()

RobLord

"Kýč je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění." (Wikipedie) ()

helraiser

Tak tohle je opravdu těžce nepovedené. Oproti originálu opravdu hodně špatný čajíček bez špetky atmosféry o postavách ani nemluvím. Když si člověk vzpomene co zažíval při originálu, při těch satanských orgyích, při ty beznaději matky když viděla co se děje s její dcerou a při vymítání, tak se musí při sledování tohoto opravdu jenom pousmát. Tohle nemá šanci vyděsit ani malé dečka. Velké zklamání a co se týče této série, tak rozhodně nejslabší díl. Prostě bída. ()

Daiker odpad!

Pryč od toho.... Náboženství je pro mě podřadné (nechci se nikoho dotknout), takže hodnocení filmů o posednutí a démonech je pro mě spíš utrpení... ()

AngelG

Absolutně nechápu, o co se s tímhle vlastně snažili. Jediná originální věc oproti předchozím Exorcistům je to, že tentokrát není posednuté jedno dítě, ale dvě a to samozřejmě museli okamžitě vyspoilerovat v trailerech. Takže jakékoliv překvapení v tomto směru letí z okna. Chybí tomu totálně atmosféra, napětí a celkové sblížení s jakoukoliv postavou, protože jsou všichni klišé až to hezké není. Jediné co asi můžu hodnotit kladně je, že obě herečky to zahrály dobře, ale to je asi jediné. Samozřejmě se nevyhneme nějakým woke propagacím, jak je to teď tak in v Hollywoodu, takže máme černého otce, který nevěří, ale je to dobrák a pak druhé rodiče, co jsou tfuj křesťani, kteří se chovají jako sobecká a nepřátelská hovada. Klasika. A nejlepší byl návrat Chris z jedničky, která na otázku proč nebyla přítomná u vymítání Regan odpoví, že vlastně neví a že to bude protože nepatří do jejich klubu. A v tu chvíli se mi v hlavě promítnul otec Karras letící z okna a obětující svůj život, aby zachránil její dceru a říkám si, že to snad Green nemyslí vážně. :D A takovýchto nechtěně vtipných situací je tam bohužel více. SPOILER kněz, který se drží stranou, protože lidé umřeli během vymítání, se velkolepě vrací na scénu, aby ho během několika minut zabili, u toho jsem se opravdu musela zasmát. Stejně tak jako Chris, která po 10ti minutách návratu příjde o oči a pak stráví zbytek filmu na lůžku s hadrem kolem hlavy.  KONEC SPOILERU Prostě je to velice zábavné, ale asi ne tak jak tvůrci zamýšleli. :D ()

TheRay97

První vymítač ďábla a hnedka překvapení, které se u dlouhé filmové série nečeká. Pozdně večerní atmosféra tomu dodala šmrnc a na plátně vykouzlila příběh, jehož zdlouhavé zakončení byl podivuhodný zážitek. Klasika, která nikdy neurazí. Je to sice průměrná věc, ale na dlouhé zimní večery ideálka. ()

John80

Zahrávanie sa s duchmi s vyvolávanie si vyžiada následne aj svoje obete dvoch dievčat , následne ich zmiznutie a nalezenie s posadnutim démona 3* ()

ZajmonP odpad!

Vždy, keď sa kino v deň premietania hororu naplní tínedžermi a inou hlasno grgajúcou, vzdychajúcou, uchechtávajúcou, popcornom šuštiacou, zvonivým mobilom svietiacou a zbytočne kvákajúcou armádou cudzincov, vtedy si hovorím, že neznášam horory - pretože práve na ne zväčša chodí tento druh človečiny a osoba snažiaca sa vychutnať si tento žáner a nasiaknuť trocha strachom, na niečo také proste nemá šancu. Čo, azda je horor nižší druh filmu? Azda sa na horory chodí roznášať klebety, hodovať a všetkými možnými aktivitami ignorovať kvalitu filmu? Dnešná šichta v kine bola ťažká, no na konci som sa vďaka tomuto majstrovskému dielu od Davida Gordona Greena dokázal vcítiť do kože spomenutej skupiny návštevníkov..... ✟ .....Kto by sa predsa chcel sústrediť na - dejovo nezaujímavú (emočná kosť príbehu v podobe hlavného hrdinu a jeho dcéry je iba zľahka načrtnutá, veľmi, veľmi matne naviazaná na dáky koncept náboženstva, akoby si išla oddelene od toho "Exorcistu" + o druhej posadnutej dievčine nevieme vlastne nič, iba to, že jej rodičia sú idioti, ako všetky postavy), rozťahanú (dokým príde dáka známka posadnutia, film dorazí do polovice a dovtedy sa vlastne nič nedeje + zvyšok filmu je iba jeden veľký prológ, kde sa predstavujú nezaujímavé postavy, čo vedie rovno do finále, pri ktorom som chcel zachrapšťať popcornom a zaklebetiť aj ja), neoriginálnu (dobre, možno jedna surealistická sekvencia na konci, keď dostávame krátke čiernobiele zábery démona / no ani toto nedáva zmysel a nie je nejak budované), katastrofálne zostrihanú (asi tri parodicky pôsobiace montáže diskusií ustráchaných rodičov s políciou a inými "združeniami", ktoré, ak by boli dobre spracované, mohli viesť k vybudovaniu charakterov, atmosféry, možno aj nejakému konfliktu medzi postavami, ktorých sa ku koncu nakopí celkom dosť, no všetky pôsobia iba ako nerozmýšľajúce karikatúry), vizuálne nezaujímavú, herecky už spomenuto parodickú, hudobne vychradnutú, strachom opustenú (jeden jumpscare) a hlavne režijne odfláknutú pascu na ľudí, ktorí prišli do kina z dvoch dôvodov: 1. EXORCISTA, 2. HOROR. Ďakujem David Green, vďaka tebe som zažil transcendenciu. Vďaka tebe rozumiem tej neposednej časti návštevníkov hororu o niečo viac. (Ako posledný klinec do rakvy spomeniem dve "legacy" postavy, ktoré vo filme nespravia vlastne nič, pomätená starena príde o oči a zvyšok príbehu strávi v nemocnici a jej dcéra ju počas epilógu príde (podobne ako nás) "emočne vystískať".) Ďakujem. ()

Marty7CZ

Tak další horrorový zklamání v tomhle roce.... pár sympatik postav, trochu atmoška z kraje a pak už jen slabota na entou, která tak moc těží z legendy!!!! 30% ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)