Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Thelonius

A teraz všetci so mňou:" Burton neni človek, Burton je boh". No... Ehm. Tak asi nie ale tento film má neuveritelnú atmosféru, Nicholson exceluje a strašne sa pritom baví, Keaton je jednoznačne najlepším batmanom z celej série. Každým ďalším dielom sa strácalo niečo z kúzla, ale tento film určite vyčnieva a je asi najlepšim filmovým spracovaním komiksu. ()

Sublog

Batman je mou nejoblíbenější comicsovou postavou (protože to není typický uhlazený klaďas typu Peter Parker/Spider-Man). Je proto příjemné, že právě Batman patří mezi nejlepší filmy natočené podle comicsu. Může za to především skvělá režie Tima Burtona, který dokázal po celou dobu filmu udržet temnou atmosféru, která posledním dvěma filmům bohužel chyběla. Michael Keaton podal coby Batman svou zřejmě životní roli a Jack Nicholson patří mezi nejlepší záporáky všech dob. ()

Werewolf2

Michael Keaton je proste nejlepsi Batman ze vsech. Bale, i kdyz proti nemu nic nemam, mu nesaha ani po kotniky... To klidne podepisu :-) Jinak takovouhle atmosferu umi udelat jenom Burton. Parada. ()

Leníci

Můj nejoblíbenější Batmanovským film. Zpracování a výprava jsou až skoro komorně spjaté s předlohou. Ač se to může zdát nepravděpodobné, tak Keaton jako akční hrdina je vynikající - uvěřitelný, v civilu opravdu civilní, v převleku dostatečně hrozivý. Basingerová s ním funguje velmi dobře a tento sluha Alfréd je pro mě jediným Alfrédem navždy. Zápletka v čele s úhlavním protivníkem Nicholsonem je vystavená vcelku klasicky, ale je dobře okořeněná spoustou vychytávek. Danny Elfman je jeden z mých oblíbenců, navíc ústřední melodie se mu povedla maximálně dobře. Pro mě je to především poctivý film se vším všudy. ()

Trescha

Každopádně nejlepší díl celé série...Už proto že u ostatních dílů(snad s vyjimkou dvojky) mi přišlo prostředí Gothamu příliš bizarní ...no zkrátka moc veliká divočinka...Navíc ze všech padouchů kteří se zde vystřídali,je Nicholsonův Joker opravdu extra třída...A Keaton v roli Batmana je taky nejlepší volba...Killmer nebo Cloony ...nevim no.. ()

drozd

Tak toto je opravdu film, který ocení i mnohý odpůrce komiksů, jestliže bude jen trochu ochotný se podívat. Herecké výkony (zvlášť Jack Nicholson jako Joker) jsou unikátní, stejně tak režie, kamera, střih, hudba - prostě všechno. Nechci nikomu vnucovat názor, že nejlepší je běhat v noci po střechách v kevlarovém brnění a mlátit chudáky kriminálníky, Batman totiž není jen o tom. Tak jsem se zasnil, že jsi ho jdu pustít na DVD. ()

MtS

Mezi pozivtiva řadím hezky udělaný Gotham, podkreslený slušnou Elfmanovou hudbou a vynikajícího Nicholsona (záporňáky hrál vždycky dobře). Scénář bohužel není příliš dobrý a vystavět na něm film, který trvá přes dvě hodiny není zrovna nejšťastnější. Časem začne film trochu nudit. ()

LooX

První Batman patří mezi právoplatné legendy.Burton přivedl na plátna vynikající temný snímek o netopýřím mstiteli,který přes den vydělává a utrácí miliony jakožto boháč a playboy (i když to druhé v Keatonově podání,při vší úctě,moc neplatí) Bruce Wayne a v noci je postrachem všem krimošů a hajzlů v ulicích neogotického Gotham City.Do cesty se mu připlétá nejstarší a nejklasičtější Batmanův protivník,Joker kterého skvěle ztvárnil Jack Nicholson.jen škoda,že autoři museli do příběhu trochu zakomponovat city aby Batman měl větší důvod Jokera nenávidět a udělali z něj vraha jeho rodičů.I když dnes film může působit už trochu směšně (hlavně vizuálně),pořád se jedná o nezapomenutelné dílo,které comicsům pořádně otevřelo bránu k filmovému plátnu. ()

kondomxxl

Som veľmi znechutený, zrejme preto, že som prv videl najnovšie dva batmanovky skôr než tie prvé. A tak som sa na tento film nedokázal pozerať, vlastne dokázal ale bolo to utrpenie. Samozrejme, je to starý film, počiatok batmana a tak ma efekty nemohli oslniť, dokonca ani Jack Nicholson ma neoslnil (to bolo asi dabingom) a Keatona som vždy neznášal, takže nakoniec z toho vyšla veľká nuda. ()

Hellbilly

Burton sa chopil slávnej comicsovej postavy a výsledkom je post-gotická groteska, ktorá divákovi síce ponúka dobrú kameru, štandardne kvalitnú hudbu D.Elfmana a výborného Jacka Nicholsona ako roztomilého čiernohumorného psychopata Jokera, ale tiež kolísavý scenár(miestami dobrý a miestami vyložene zlý) a neuveriteľne dreveného Michaela Keatona, ktorého v topornosti prekonala až v Batman Begins Katie Holmes. Výsledok? Čistý priemer. ()

peeters11

Jeden z nejlepších batmanů vůbec.... Joker v podání Jacka Nicholsona byl naprosto výborný. U filmu jsem se ani chvíli nenudil, přestože na "komiksové" filmy příliš nejsem. Tim Burton opět skvěle vystihl atmosféru a Gotham v jeho podání mi opravdu sedí (skoro jako Batman Begins v podání Christophera Nolana). Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5*, ale Jack Nicholson rozhodl... 90% ()

Spike86

První Batman si zaslouží uznání už jen za to, že byl první. On je to ale i velmi dobrý film. Nejlepší, co je na tomto Batmanovi, je jednoznačně záporák Jack Nicholson. Je to bezpochyby jedna z jeho naprosto nejlepších rolí, pro mě úplně nejlepší, protože mu sedí jako ulitá a jeho široký úsměv a proměna v šílenství je skvěle zahraná. Vůbec všechny scény kolem Jokera nemají chybu počínaje scénou na chirurgii se stvořením šíleného Jokera. Burton pěkně ztvárnil město s ponurou atmosférou, které je oproti novým Batmanům více fantaskní a comicsové, což se ostatně dá od Burtona očekávat. Michael Keaton je naopak bez zvláštního charisma a rozhodně nijak nenadchne. Naproti tomu dobrý výkon, pro mě až překvapivě dobrý, podala Kim Basinger. Hudební doprovod Dannyho Elfmana si také drží kvalitu. 85% ()

Martynez

Podle mého názoru jde o nejlepšího Batmana vůbec. Joker tady sice není až zas tak šílenej jako Nolanovském, ale Jack Nicholson byl prostě prvním opravdovým klaunem. Navíc není lepšího působiště pro temného rytíře než město, kde snad skoro nikdy není den, ulice jsou neustále mokré a navíc z každé trubky uniká pára….to umí prostě jen Tim Burton. K filmu je snad nejdokonalejší soundtrack co jsem kdy slyšel. ()

Lukkyn

Gotham City očima Tima Burtona jako město prohnilé zločinem, kde policie sedí na prdeli a cpe se koblihama, bere úplatky a přehlíží rostoucí kriminalitu. Michael Keaton ve své nejlepší roli jako milionář , který ví jak a do čeho investovat svůj čas a peníze(viz pěknej vohoz a batmobil :-) chránící skomírající město.Jedno z nejlepších převedení komiksu na filmové plátno. P.S. Jack Nicholson zde opravdu září a fialovej oblek mu sedne jak pěst na voko :-) ()

Tomulka

Naprosto perfektní Michael Keaton v roli Batmana. Režie v podání Tima Burtona hmmm, to je prostě látka pro Burtona. Jack Nicholson je prostě pan herec který dokáže i takovéto role. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?