Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Anderton

Korisť vyzerá zhruba tak, ako som si predstavoval, že bude vyzerať Predátor v časoch Indiánov. Tých scén, ktoré by niečím prekvapili, bolo zase menej, než som čakal. Vyzerá to síce dobre, sme stále v krásnej prírode, ale atmosféra nie je tak presvedčivá, ako by som od dobovej snímky čakal. No a keď som stále pri tých pôvodných očakávaniach, tak rozhodne som si nemyslel, že hlavná postava bude na úrovni najlepších olympijských gymnastiek a Predátor okrem používania vlastných technológií bude občas postávať ako zdrevenený a nechá sa preľstiť ako ľubovoľné zviera z miestnej fauny. ()

Frajer42

Po technické stránce, s přimhouřením obou očí nad digitální faudou, nemohu filmu takřka nic vytknout. Predátor zde byl moc pěkný a jednotlivé vraždičky velmi zábavné. Bohužel jsem měl obrovský problém s vykreslením indiánů, kteří zde byli představení jako otravná náctiletá americká mládež oblečená do indiánských hadrů. Zřejmě bylo třeba dodržet předepsané směrnice, jak indiány mládeži ukazovat, aby snímek záhy nepotkal stejný osud jako to nechutně rasistické veledílo o Vinnetouovi. Díky tomuto odpornému systematickému přepisování historie, tak bude mít novodobá mládež totálně překroucené znalosti historie a bude z ní vychované vhodné zdegenerované stádo snadno manipulovatelných a prudce retardovaných oveček. Existuje jen velmi málo filmů, kde by se vám líbil více herecký výkon indiánských komparzistů v pozadí, kteří si tam jen něco šmrdlají, než herecký výkon ústředních postav, které zde byly vskutku otřesné. U hlavní hrdinky Amber Midthunder bych ještě pochopil, že třeba sice nemá herecký talent, zato dobře kouří čůráky. U mužských rolí je však pro mě záhadou, jaké magické síly je do filmu dostaly. Jmenovitě například Dakota Beavers byl nepopsatelně otřesný. Celkové dojmy jsou tedy poněkud rozporuplné. [69 %] ()

Kothy

Tak dobrého nového Predátora jsem ani nečekal. V dost věcech se to podobá tomu původnímu. Jen se to odehrává jinde, jindy a místo Arnieho je tu malá indánka. Ze začátku je tempo dost pomalejší a my svého nepřítele teprve poznáváme. Kromě indiánů se tu objeví i skupina francouzských lovců, která dostane od Predátora ne prdel. Dost se mi líbilo jeho vybavení, které docela odpovídalo té době, tedy 18. století. Nakonec mu ale dali na frak indáni. Holka na to šla chytře a byla dost vynalézavá. Ve filmu se ani moc nemluví, což mu dost prospívá. Pokračování bych se nebránil. "Dál už nechoď!" ()

AppleCore

Zprvu kouká divák na levnější verzi Revenanta… A pak tam Predátor rozjede největší gorefest letošního roku. Pominuli-li ty poangličtěný indiány, kterým ten jazyk prostě nelze věřit, je PREY zatím největší filmový překvapení v rámci streamovacích služeb. Nejenže si to na nic nehraje, ono to zároveň skvěle ctí originál, stíhá to být napínavý jak prase, ale především scenáristicky inteligentní – a to i při tý příběhový jednoduchosti. Už to chtělo jenom hutnější atmosféru a s tím korespondující soundtrack – ten je sám o sobě ovšem skvělej. Čistokrevná zábava a jednohubka, ale taková, kterou si dám s radostí znova. ()

Kudly4

Předchozí Predátor: Evoluce (5*), se mi líbil teda o dost víc. Byl akčnější, vtipnější, drsnější. Kdyby tu nebylo, pár těch brutálnějších scén, byl by to vyloženě film pro dětičky/holčičky (Disney+ mluví za vše). Na jedno zhlédnutí dobrý, podruhé vidět už nepotřebuji. Nikdy. ()

AllShallFall odpad!

Co na to říct? Teď se bude chrlit jeden predátor za druhým, ale nikdy to nedosáhne kvality, jako ten starý známý. Do jisté části se mi to líbilo. Byl bych schopen se na to klidně podívat ještě jednou. Predátor byl takový "modernější". Hezké . Skoro jsem si myslel, že to na mě udělá dojem. Jenže pak přišlo zklamání. Chcete mi do prdele říct, že predátor si to holýma rukama rozdá s vlkem a medvědem, rozesere 20 chlapů a pak si neporadí s jednou blbkou, která ještě na začátku filmu byla vůbec ráda, že chytí králíka? A predátor s vyspělou  technologií bude nakonec tak blbej, že projde okolo té indiánské coury jen tak, jako by se nechumelilo a nechá se střelit zezadu do palice, bude celkově nebojeschopný, nechá si useknout ruku, spadne do haldy bláta a pak se ještě zastřelí vlastní zbraní? A vůbec si nevšimne, že udělá 2x stejnou chybu, když střílí laserem naváděnou zbraní? A vůbec si nevšimne, že mu u toho svítí na palici jeho vlastní laser?  Chápete do prdele, že on se vlastně střelil svou vlastní zbraní do palice? Predátor? Hahaha....A holčička si pak v klidu dojde pro predátoří hlavu do té samé bažiny, ve které se ještě před pár momenty sama topila a neuměla vylézt? Tohle jste vážně vymýšleli sami? Tohle dáváte fanouškům jako odkaz na původního predátora? Tohle se vám doopravdy líbí? Tímhle vážně nesete odkaz legendárního husí kůži nahánějícího snímku? Kvalita tohohle je asi stejná jako kvalita Esmeraldy. Příběh dobrý, hudba nula, absolutně suchá a bez emocí. Hlavní hrdinka.. tvle pche. Příště tam dejte Britney Spears nebo Shakiru. Je to vlastně zase a opět zklamání. ()

DwayneJohnson

Je určitě moc dobře, že další, už několikáté pokračování Predátora bylo zasazeno do zcela nového prostředí. Dostává to celé úplně jiný nádech. Drobné výtky mám k digitálním zvířatům, které působí někdy až nepřirozeně, jinak jsem ale víceméně spokojen. Jednoduchý, přímočarý příběh, dobrá akce a pak hlavní hrdinka, která sice někdy skáče jako kamzík, ale zápal a odhodlání do boje má jak deset indiánů dohromady. Takže suma, sumárum, svižná podívaná, kterou lehce nastřeluju za již výše zmíněné faktory. ()

PetrPan

O parník lepší než předešlý Blackův děsně cool výšplecht, a to i přes  očekávaně pubertální scénář a lá Krvavý sport, kde si postupně Predátor vytře prdel s chřestýšem, vlkem, medvědem, Old Surehandem a jeho bandou a až teprve v semifinále se utká s hrdinným náčelníkem Apačů, tedy vlastně Komančů. Finálový fight s Nšo-či se silným ekologickým cítěním (proč pumu nebo medvěda, když tu máme introdukovanéhgo emzáka?) byl pochopitelně předem rozhodnutý a veškeré předešlé superschopnosti páně Predátora vzaly tváří v držku za své. Potěšily odkazy  na nejlepšího Predátora ze všech (Když může krvácet, může i zemřít), zklamala nesoudnost tvůrců ohledně malého rozpočtu, medvěd, který silně připomíná skákající ropuchu do vážně míněného filmu v 21. století moc nepatří, no. Ale jinak vlastně příjemná akční jednohubka. Tři zelené šplíchance by byly tak akorát, ale píchnu si  do toho dredatého  ještě jednou, protože ten parník. ()

silentname

Po dlhej dobe máme skutočne kvalitný film s našim dobre známym "predátorom". Myslím si, že originál "Predator" je stále skvelá akčná klasika s veľkou dávkou napätia. "Predator 2" presunul boje do trošku iného prostredia, no film stále považujem za celkom zaujímavý. Určite to nie je jednotka, no funguje. Bavilo ma aj "Predators" no spätne mám pocit, že to urobili tvorcovia trošku moc komplikované. Zase ale záver vynikajúci. A nakoniec sme tu mali "The Predator", ktorý pôsobil tak trošku ako paródia na to, čo robilo pôvodné filmy zaujímavé a kvalitné. To bol teda celkom slušný krok mimo. No prichádza k nám "Prey", ktoré je podľa mňa najlepším filmom od čias kultovej jednotky. Máme tu skvelú hlavnú hrdinku, kvalitné efekty, zaujímavý príbeh a celková atmosféra filmu je absolútnou lahôdkou. Úvod, kde predátor loví najlepších zvieracích lovcov je skvelý, no rovnako potom príde aj na ľudí a funguje to skvele. Je tu možno jedna scénka, kde som trošku prevracal, kde je Naru so svojim bratom pripútaná ku kolu a všetci francúzski lovci pripravujú pascu na predátora a jediné čo som videl je vykrádanie "Raiders Of The Lost Ark". Odhliadnuc od toho si ale myslím, že film zvládol všetko skvele. Má to napätie, natočené je to fantasticky, finálne oklamanie predátora patrí pre mňa medzi highlighty a dáva nám to aj dobrý príbeh k tomu, odkiaľ prišla pištoľ z druhej časti. A ukazuje aj, že čo možno niekto považuje za prejav slabosti je naopak prejavom zdravého rozumu. A môže zachrániť život. Kvalitný film, ktorý fanúšikom série určite odporúčam vidieť. Hodnotenie: A ()

Yoshitsune

Já vím, že sem asi Predátor: Evoluci, tak trochu nadhodnotil, ale tenkrát mi to v kině sedlo, přestože to mělo dost výrazné problémy a měnit hodnocení nebudu, možná i teď bych dal čtyři. Ale co tenhle Predátor ? No tak tenhle se povedl a je to na tom filmu vidět, zatímco u Evoluce, ty problémy byli vidět, tak tady pokuď nějaký sou, tak fakt drobný. Ale začnu tím, co je na filmu nejlepší a to sou herci, celá ta herecká skvadra do toho jde naplno a je to vidět, Amber Midthunder je ve své roli přirozená a uvěřitelná. Je umíněná a paličatá, ale né takovým tím otravným a toxickým způsobem, jak to bývá u podobných ženských hrdinek a její vývoj ve filmu, je perfektní. Ona ví že na něho nemá fyzicky a tak na to jde chytře a čím víc toho o něm ví, tím lépe se adaptuje na boj s ním. A pak je tady Predátor, za tu dobu jsme tu měli Predátory, kteří byli chytří, byli to lovci, byli zkušení, ale tenhle je unikát, je to plemeno samce, který dominuje nad všemi. Je brutální a na maskování moc nedá a je na něm vidět, že nemá moc zkušeností z opravdového boje, je vlastně na tom stejně jako Naru. Zatímco předchozí Predátoři, lovili svoji kořist jednu po druhé, tenhle chce boj a chce zabíjet a čím víc zabijí, tím víc se mu to líbí, takže vyhledává větší a větší konflikty, aby uspokojil to monstrum v sobě. A ta akce je fakt luxusní, hlavně tedy ta v tom vypáleném lese a závěrečná bitka, mezi Naru a Sigma Predátorem, dost tomu pomáhá i to že velká část filmu se točila ve skutečné přírodě, a to CGI je tam minum a je použito chytře. Navíc film je dobře rozdělen, první polovina filmu, je hororová a tajemná, Predátor tam někde je, ale přímo se neukazuje, druhá je akčnější a svižná. A celé je to zabalené, do skvělého soundtracku od Sarah Schachner a tady těch pět hvězdiček snad ani nejde dát. ()

Rocky62

Časové umístnění do minulosti, kdy s "Tencomáalepěknoudršku" změří svoje lovecké schopnosti tentokrát jedna indiánka (abychom pracovali na té genderové vyváženosti pochopitelně) je ten hlavní důvod, proč se pustit do projekce a po shlédnutí vynechat porovnání s jedničkou, protože tu nepřekonalo doposud nic. Prey jde přímočaře na věc, bez okolků, což je asi správně, neboť tato série nic víc nepotřebovala. Snaha o panoramatické záběry divočiny se cení, ovšem výsledek je mdlý. Selhává autenticita kmene komančů i přístup k mimozemské bytosti a technologii. Potěší brutalita, nekompromisní akce a částečně dobový nádech. Mírně přepálené finále, které trochu degraduje schopnosti predátora a upgraduje schopnosti indiánky lze (s trochou sebezapření) tolerovat. Overall buďme rádi ze tento kousek, neboť mohlo být hůř a bylo i hůř... ()

SeBig

Přesně to, co jsem si myslel. Nadhocená nuda v lese s indiánkou a s hudbou z jedničky, aby to “hrálo na nostalgii”. Natočím film o tom jak seru, dám tam hudbu z Aliena a nazvu to Alien Serustrekšn a to taky bude nostalgický žejo? ()

korbitch22

První výlet Predátora na planetu zemi pojatý ve stylu Posledního Mohykána. Rok sem se na to těšil a Trachtenberg mě absolutně nezklamal. Buď přijmete, že po X pokusech je Predátor úplně jiný, bez ikonické hudby a technologicky je na svém začátku, nebo budete prostě píčovat. Začátek je pomalejší, ale naštěstí hudba, svět a hlavní hrdinka mají své podmanivé kouzlo. Predátor se seznamuje s lovnou zvěří a odškrtává si ze seznamu místí faunu. Hlavní hrdinka je sympatická, akce je přehledná, brutální a je jí víc než dost. Predátor je evidentně před svým technologickým upgradem a je to spíš mrštný lovec než těžkotonážní dobytek jako třeba ve dvojce. Se mnou je to možná i mnohem snazší, jelikož je postava Predátora prakticky mojí nejoblíbenější ve filmovém vesmíru monster a jednička je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Dvojka je podceňovaný klenot a snesu i ten nový paskvil od Blacka, miluju brutálně nekorektní AVP 2 a občas mě mrzí, že nedostali regulérní pokračování Predátoři od Antala, kde mě vadí jen nový druh vesmírného lovce. Takže z celé franšízy opovrhuju akorát příšernou jedničkou AVP od Andersona. Tudíž jsem si tuhle novinku, která nám ukazuje Predátorův začátek na zemi náležitě vychutnal. Jediná výtka se samozřejmě týká rozpočtu, kdy digitální medvěd až příliš byl do očí a větší peníze by tomu hodně prospěly a pár příšerných dialogů, které začnou ve scéně kdy je Naru se svým bratrem připoutaná u kmenu, tam teda proběhne několik citelně debilních vět, které bohužel pokračují i do tábora francouzských kolonizátorů až po samotný závěr, jedná se přibližně o šest, nebo sedm vět, které ovšem pocukají s koutky. Asi scénáristovi ke konci došla šťáva. Jinak sem více méně dostal co je očekával a mnohem víc bych si film užil v kině. Na druhou stránku pokud je cesta Hulu a dobré recenze nám dají další pokračování, budu jenom šťastný, ten Predátor se přeci musí nějak dostat k oné posvátné pistoli :) U mě dobrý.75%. ()

Chrustyn

Dalo by se to shrnout, že to nemohlo být lepší ale rád, bych své nadšení trochu rozšířil. Nový Predátor je asi zbytečným filmem, ale pokud by každý reboot/pokračování/spin-off vypadalo takhle, nezlobil bych se. Film až překvapivě funguje sám o sobě a samotný lovec z vesmíru je v první třetině pouze v náznacích a divák tak sleduje poutavý příběh mladé indiánky, která nechce být puťkou. A tahle představovací část funguje nadmíru dobře a připomíná, přímočařejšího Revenanta. Ve chvíli, kdy se lov naplno rozjede je se na co dívat, přestože divák ví, že nesleduje drahý blockbuster. Akce je krvavá, přehledná, skvěle natočená, dravá a ve chvíli, kdy to vypadá, že už bude pouze souboj 1v1 objeví se nové maso do mlýnku, aby si divák užil další parádní masakr, kde se nešetří useknutými končetinami všeho druhu. Bavil jsem se tak, že jsem tomu sám nevěřil a je zde takové minimum věcí, které bych vytkl (nový image Predátora mi úplně nesedl a závěrečný souboj jsem čekal delší) a tak nemohu jít s hodnocením níže. Trachtenberg mě potěšil už Cloverfieldem 10 a zde mě strhnul. ()

Arsenal83

Skvelý vizuál a výborná hudba, len ten pôvodný predátor bol oveľa lepší a hlavne očividne maskulínnejší. Smrť predátora mi prišla veľmi trápna, malé 15-kilové dievča si s ním poradí s trochou lana a ten zabijak len akoby čakal len na svoju smrť, čo dokonal svojou neplánovanou samovraždou. Mimozemský borec s IQ imbecila. ()

Marze

Takova staromodni kinematografie pokracovani Predatora, aniz by se jim nechal film pohltit. Pro rezisera Trachtenberga to byl risk neco takoveho natocit a vyslo to. Libila se mi velkolepa krajina, pred 300 lety teritorium Komancu ze slavnych Mayovek. ()

Jirka_Šč

Vůbec není snadné vytvořit film, který naváže na známou filmovou sérii, ale stojí úplně stranou, je zcela jiný a přitom povedený. Prey se takto podařilo navázat na Predátora. Začátek 18. století, lovec z vesmíru a jedna přemýšlející indiánská lovkyně. ■ Ano, digitální medvěd mohl vypadat přirozeněji. ■ Trailer. ()

Scalpelexis

Překvapivě ostrý, těla rozparující a především svěží nápad s umístěním mimozemského lovce mezi indiány. Film umně balancuje mezi komornější atmosférou amerických lesů za doby kolonizace a hranice neznající krvelačnou spoušť Predatora, kterého nám snímek bez ostychu neustále nechává promenádovat před objektivem s minimálními pauzami. Hlavní hrdinka nepůsobí jako woke oslava feminismu, ale uvěřitelná studentka lovu logicky uvažující. Scénář se s ničím moc nepáře, děj sviští, a tak je možná lehkým zklamáním trochu slabší finální fight, za který by predátoří audience svého reprezentanta medailí neodměnila. Na akční jednohubku slušná zábava a v kontextu spíš horších předchůdců to tento zástupce s odřenými dredy dotáhl na slabé 4*. ()

marhoul

Zábavné! Hezká atmosféra, kamera, hudba, emancipovaná, prdelatá domorodkyně s třetím okem byla víc sci-fi než celý predátor, už jsem si říkala, aby nakonec nežvýkal kůže místo ní ve vigvamu dodneška, ale budiž. Pohodová zábava na páteční večer. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023