Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

ricmont

Tohle je Predátor na kterého jsme čekali. Po nepovedené komedii Predátor: Evoluce přišel Dan Trachtenberg a vzal značku do svých rukou. A nic lepšího snad tohoto vesmírného lovce potkat nemohlo. Malým s rozpočtem dokázal Dan a jeho tým doslova zázrak. Jak hlavní hrdinka, její bratr či ostatní postavy zde působí pro děj aspoň částečně užitečně a nepřijde mi že zde někdo byl nějak na víc. Predátor samotný je jiný než ty předchozí jeho varianty. Ovšem pro mě asi působí nejlépe už jen protože vidím jak postupuje na hierarchii přírodních "Predátorů" od hada až po člověka. CGI je zde sice slabší ovšem vzhledem k rozpočtu se to dá odpustit. Obzvláště když vím ty úžasné kamerové záběry na scenérii. ()

quido_zidle

Predátor a Indiáni? Kterej vůl to vymyslel...? A ono to bylo boží! Smekám před nápadem a hlavně jeho provedením. Napínavé a hlavně uvěřitelné (zvláštní slovo u Predátora...). Jedna hvězda dolů za genderovou nevyváženost (tedy další emancipoanou, asexuální, fluidní nadženu ve světě úplně hloupých mužů) a za rasismus (hodní Indiáni a zlí úplně všichni běloši). ()

PanPyzamo

Po dlouhé době konečně Predátor film, který nezklamal a naopak potěšil. Velice tomu pomohlo zasazení do prostředí a tím bych to vlastně tak nějak uzavřel. Nevím, co víc bych dodal. Snad jen to, že to bylo pěkně natočené a akční scény jsem si velmi užíval. V pohodě emzácký počin, který na mě skoro až působí, jak kdyby byl nějaký fan-made nebo něco v tom stylu, protože taková Evoluce byla za mě dost bleh. Tohle ovšem bylo za mě v pohodě a fandům série můžu doporučit. 7/10 ()

cubiczech

Nakonec to bylo i docela dobrý, mohlo to bejt teda víc indiánský (těžko říct jak by tomu pomohl/nepomohl "comanche dabing", viděl jsem v originálním znění). ()

TesterX

Hrozne moc mne mrzi, ze to uplne nedopadlo. V kratkosti - zasazeni do noveho prostredi super, zvuk, hudba, kamera, obecne technicka stranka a gradace napeti je naprosto skvela. Ale! Celou prvni polovinu filmu to srazi naprosto smesna digitalni zver, na kterych prave ta cast filmu stoji. Je tady videt naprosta profesionalita ve vsech ohledech, ale tato cast vypada, jak kdyby reziser vytratil veskery rozpocet a na tu digitalizaci uz nezbyly prachy. Bohuzel medved, jeleni, hadi, mravenci a nevim co jeste vypadaji jak z animaku z devadesatych let a veskere ty krasne zabery na prirodu, technicky zdarily strih a akci to srazi prave v cele prvni polovine snimku na uroven az trapneho becka. Nastesti az dojdou zvirata a snimek se venuje lidem a hlavnimu zaporakovi, tak to vse draze vynahrazuje, byt je to az zo polovinou celeho snimku. Kdyby nebylo te sracko*vske digitalizace zvere, tak se jedna o skvele a svezi a pravoplatne pokracovani kultovni jednicky. Jinak z pohledu na vsechny casti jednoznacne vede original, za mne o neco slabsi dvojka a hned na to tato verze, protoze ostatni pokracovani serie jsou za mne podprumer az odpad. Takze na konci se jedna o solidni restart a cele to srazi pouze technicka stranka digitalizace v prvni pulce, coz mi prijde opravdu velka skoda. Kazdopadne vcelku se jedna o solidni remeslo a co se tyce hercu - tak bych nominoval na Oskara za vedlejsi herecky vykon psa Sarii, ktery byl v tomto snimku jedinym realnym zviretem (nepocitaje par sekundovych zaberu na jeleny, vlka a kralika). ()

ČR odpad!

Ty woe ,tohle fakt né😂😂 a to mám rád Assassin's creed 3😂😂😂 Jako autor!!!! Ten scenárista moc s logikou nepřišel do styku. Přitom dobrý námět ()

VktrCZ

Na Predátor Kořist jsem se dost těšil, ať už kvůli hajpu ze všech stran, tak kvůli tomu nápadu dát predátora proti Komančům a ukažte kdo je lepší lovec, GENIÁLNÍ. Ale bohužel tenhle film na mě moc nefungoval. Začátek byl opravdu nudný, ale říkal jsem si, to se určitě rozjede a taky že rozjelo, ale asi tak deset minut od konce, kdy začala závěrečná 1v1 bitka. Bylo to pro mě osobně zkrátka k uzívaní. Vidím tam ty kvylity, kteří ostatní cení a opravdu, audiovizuálně je to krása, ale zkrátka bohužel, já u toho hold málem usnul no. Možná když někdy rewatchnu, tak změním názor, ale teď to nebude víc než 5/10 ()

Lilith03

Za mě tedy zklamání, nevydržela jsem déle než pár minut a následné proklikávání. Děj tady totiž absolutně není, vůbec se tady nemluví, nevím no. Třeba někdy dokoukám celé a proto ani nedávám až tak nízké hvězdičkové hodnocení, ale nevím, děj mi tam prostě chyběl a i jak jsem to proklikala, tak se tam nedělo vůbec nic zajímavého. ()

Ironhead

Překvapivě zábavné a bez hluchých míst, pomáhá tomu i na dnešní dobu krátká stopáž. Amber Midthunder je fakt cool a krásná baba. ()

MichalMisty1

Miluju Predátora, takže žeru každý film s ním. Tohle mě bavilo od začátku moc a dokonce mi nevadila ani "drsná ženská postava", která mi občas dokáže zkazit celý film. Jenže pak přišel závěrečný boj...  Predátor má najednou IQ žáby, sám si usekne ruku, pak většinu boje stojí a kouká, 50 kilová holka s ním hodí na zem jak nic, stoupne si přesně kam má na finální ránu atd... Škoda. ()

endrix

Povedený příspěvek do Predátor universa. Zajímavé prostředí, slušné herecké výkony a klasické predátoří ingredience dobře zafungovaly. Škoda místy špatného SGI a za mě trochu odfláknutého finále. SPOILER: Arnoldovo bahno bylo rozhodně mnohem logičtější než bylinka zpomalující krev. Těžko věřit, že vesmírný lovec náhle zhloupne asi tak o 90%. ()

Tomas_PO

V skutku mierne prekvapenie, keďže akékoľvek pokračovanie či nadväzovanie na klasiku s Arniem evokuje prepadák. No tvorcom sa podarilo vytiahnúť to minimálne na priemer, keďže pôvodný film totálne odignorovali, ako keby ani neexistoval. Skrátka remake. A urobili dobre, veď od 1987-ho už nejaká tá generácia vyrástla a pôvodný film vôbec poznať nemusí. Úvod je ale poslabší, snaha o stotožnenie s postavami nepresvedčila. Indiánske ticho a občasné 'veľavravné' dialógové repliky pokuľhávajú, hercom chýba charizma. Snáď okrem hlavnej hrdinky (a jej mamy v mikrorole). A nebolo by to MeToo, keby tu veľké posolstvo nehral ženský element presadzujúci sa v mužskom svete. No tiež pomerne nasilu. Možno by pomohlo, ak by dialógy ostali v pôvodnom indiánskom jazyku, len s titulkami. ()

PTuranyi

Výborný akčný thriler z predátorského univerza ozvláštnený umiestnením príbehu do obdobia divokého západu. Ambiciózna hlavná hrdinka tiež nie je úplnou samozrejmosťou a Amber Midthunder ju stelesnila veľmi dobre. Napriek málo známym hercom sú postavy stvárnené presvedčivo. Produkcia je vynikajúca a akčné scény sú dychberúce. Možno zamrzí trocha preháňania s krvou. ()

mottleone

Překvapení dekády v podobě reinkarnovaného šmuncu Predátoří značky💀🛸 Příjemná atmosférická jízda, hrající si na autentično. V první polovině se tu Predátor pomalu seznamuje s planetou a nastoluje lovec-kořist "feel" pro zbytek filmu; stejně tak máme možnost poznat zvyky a schopnosti hlavní lidské protagonistky, no a pak se to zvrtne v masakrální jízdu, kdy jste napnutí z každého zvuku cvakání na pozadí a graduje to ve stylu - "Jak si naše hrdinka proti tomu hovadu sakra poradí!"; bohužel s celkem štěstím políbeným rozuzlením. Závěrem příjemné dobové zasazení do panenské přírody se sympatickou představitelkou hlavní role, vcelku kreativní akcí, dobrou kamerou, fajn hudbou a i kratší stopáž snímku prospěla. Za mě kvalitní "částečný" reboot Predátoří série, konečně se vyrovnávající prvnímu filmu - očekávání naplňujících 80% a spokojené 4* ()

Pilgrim6

Tohle mělo jít do kin. Nádherná kinematografie, skvělá akce, sednoucí hudba, charistmatická hlavní postava. Pokud Prey zapadne, bude to obrovská škoda, protože tenhle film byl lepší než 90 % tvorby, co jde do kin. ()

vaclav.g.kar

Bez obalu, první Predátor který mě bavil. Skvělé neokoukané prostředí, sympatická hrdinka, rating a vizuál s režií dělají z Trachtenbergovo novinky poměrně kvalitní podívanou. Docela slušné překvápko na 80% ()

ResinesM

Ne, ne, ne. Prvních cca 40 minut je takřka o ničem, nuda, v jednu chvíli jsem i usínal - doslova. Ona, velká válečnice, která nedokáže chytit srnku. On, velký lovec, který loví hada :D To je prostě směšný.  Vyloženě odpad si to nezaslouží, dávám tři s odřenejma ušima. Jednou stačilo, díky. ()

kosacOne

Dobrý dobrý.. do půlky to bylo na 5 hvězd a potom to začalo.. :( Bohužel se neubránili "moderním" momentům, kdy pro efekt jdou za hranu a místo cool efektu to trošku sráží dolu. Trošku zklamání z designu Predátora, ale nijak zásadní. Zakončení spíše úsměvné.. Tajemství staré bambitky stále nedořešeno. Snad se dozvíme v Prey2.. pokud je někdo nezažaluje za použití názvu, který již známe z her. :) Závěřem.. u mne to má místo hned za Predator1 a Prdator2.. takže dobrá práce Dane. ()

markinho83

Zasazení do nádherné krajiny se povedlo, rozmanitost zabíjení predatora bere dech, lepší než předešlý film určitě, zase dost digi efektů, herecký výkon hlavní hrdinky průměrný, ale funguje to ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023