Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

Rohy212

Před 65 miliony let Adam Driver ze Země vlastnoručně vyhladil celou dinosauří populaci... nebo tak něco. Sci-fi (asi?) 65 je žánrové setkání The Last of Us a Jurského parku – a skvělá ukázka toho, když se dobrý herec snaží udělat maximum s 90 minutama, kde sebou jen někam fláká. ()

Lacike

Nudné pobehovanie dvoch nevýrazných postáv v lese a to, že sa tam občas objaví hnusný CGI dinosaurus, na tom nič nezmení. 2/10. ()

JohnCZ

Dvouáčkové přímočaré sci-fi, kterému chybí silnější scény a kloudná dramaturgie. I navzdory své krátkosti to má jak nevyvážené tempo tak i celkovou náladu a působí to celé nedotaženě. Což je škoda, protože po vizuální stránce to špatné není a ten potenciál už v samotném námětu byl opravdu nemalý, leč zůstal nenaplněný. Adam Driver i Ariana Greenblatt jsou super, jejich interakce zaujmou, tedy až na občas podivný writing, který jim čas od času naservíruje mírně komické scény, které se ale do toho zbytku příliš nehodí. Nicméně, nenudilo mě to. Výprava je celkem fajn a pro pochodovací filmy mám osobní slabost. Jako celek to ale působí spíše jako epizoda z nějaké sci-fi antologie na Netflixu než jako plnohodnotný celovečerák. Stačila by alespoň nějaká byť jen drobná úderná pointa na závěr. ()

corpsy

Na papieri to muselo vyzerať lepšie, ako na plátne. Pretože tento dobre vyzerajúci sci-fi má množstvo logických chýb a dejových ( zvláštnych ) zvratov. Na začiatku vám proste voicover predstaví kto, čo je, kde a prečo bude zažívať svoje ( takmer smrteľné ) dobrodružstvo. Je to napínavé, ale ako píšem scény sú natočené zbrkle a mimo logiku. Viem, že existujú tisíce filmov mimo misu, ale toto je rýchly hambáč, ktorý pohladí bruško na pár minút. Môže však prísť aj bruchabol, teda ako komu. ()

Astaroth12

Tak tomuto sa hovorí neskutočne premárnený potenciál. Obsahovo začne vynikajúco, lebo kto by sa nechcel pozrieť ako to vyzeralo pred 65 miliónmi rokov aspoň z bezpečnej vzdialenosti. Ale Adam si to vyskúšal na ostro a i keď to bolo dinosaurie dobrodružstvo, tak veľká škoda, že aj keď film ma pomerne v pohode dĺžku, aj tak si vytvoril len nepatrnú akciu a to sa odohrával v ťažkej divočine. Neviem či hlavne kvôli tomu, že sú tu až dve postavy a tak boj o život(y) nie je vobec taký dramatický, ako keby sa jednalo napríklad o desať postav. Dinosaury sú nádherne spracovaný, krajinné prostredie je krásne mrazivo drsné a akčne sceny, ktorých nie je veľa sú vydarené. Lenže aj keď je film po technickej stránke na urovni, neponúka nič čo by divák nevidel v Jurskom parku alebo niekde inde a tak mal staviť aspoň na intenzitu a akciu a nechať Dinou pochrúmať nejakých preživších, lebo boj o život s dvoma postavami je sakramentsky malo. Tak je to často nezáživne a nudné. Tak je to len za silné 3*, na viac toto dielo nemalo. ()

PauloZ

Ty koky.. taková srajdovina :(. Lákalo to na akci, ale i ta trpí jak pes na úkor peněz a budování vztahu hlavní dvojky, který ale vůbec nefunguje. Spíš je to místama snad i trapňučké. Přitom námětově by z toho mohl být film roku! Jako pitch je to ok, tak snad si toho všimne někdo zhora (ne Emmerich) a překope to někdy to krasojízdy. ()

maddy

65% na CSFD? Kiežby aspoň to, avšak v prípade filmu "65" smerujeme do ďaleko podpriemernejších vôd. To čo mohlo byť parádnou sci-fi kombináciou Dead Space a Jurského Parku je nakoniec len nudným Béčkom po vzore After Earth a do tejto spoločnosti sa veru dobrovoľne nechce radiť nikto. Neviem kde presne sa stala chyba, pretože duo Scott Beck a Bryan Woods majú za sebou scenár k skvelému A Quiet Place a réžiu veľmi slušného slasheru Haunt, no v prípade 65 im nevyšlo ani jedno. O pomerne tupom scenári pomlčím, pretože z neho išlo ukuť aspoň béčkový survival thriller. Bohužiaľ, celé to zabíja absolútne nezaujímavá réžia, ktorá ani jednej scéne nedokáže dodať štipok atmosféry, napätia, tempa alebo čohokoľvek pútavého a vlastne ani udržať jednotný tón (tých pár komediálnych scén s hudbou ako z Cartoon Network je fakt ako päsť na oko). Celá 65tka tak nejako hodinu a pol plynie až nakoniec bez akéhokoľvek záujmu diváka uplynie. V tom filme totiž nie je nič čo by aspoň trochu diváka vzrušilo, pobavilo. Akurát sa len jeden bude celý čas zamýšľať čo v podobnom filme, ktorý by zapadol aj na Netflixe, tobôž v kinách, vlastne robí Adam Driver. 65 mohol fungovať jedine ako R-kový, béčkový survival thriller (napr. po vzore Prey), no tvorcovia sa rozhodli vo všetkých smeroch vybrať tou najmenej pútavou cestou a výsledok je veľmi neradostný. CELKOVO: 4/10 ()

Ellmariachi

Hrozně moc jsem si přál, aby mě film chytil. Adam se snaží co mu jeho omezené síly stačí. Jenže já mám vždy problém s tím, když se hlavní hrdina musí starat o prcka. Tedy ne konkrétně s tím, ale vadí mi to ve chvíli, kdy se do toho začne tahat osudovost. SPOILER!!! Ve chvíli, kdy se dozvíte, že dcera je mrtvá film nabere sílu, jenže tím, jak na to má být navázaný vztah s holčinou se to začne bortit. KONEC SP!!! Další věc je, že mi občas přišlo, že na sebe scény prakticky nenavazují. Ale to hlavní. Ty vole já se nudil.  Ale strašně. Na telefonu jsem odehrál několik kol hry a stopnul film asi 4x. A že film měl jen 90 minut? Nevěřím dodneška. No 49 procent a propadák. ()

Freemind

Chudák Driver, šlápnout do takového hovna dinosauřích rozměrů. Vlastně si ho teď vážím ještě víc - odehrál svůj slušný standard i v tak naprosto lajdáckém filmu, jako tento. Protože kromě hezkých záběrů bažin tady opravdu nic nestojí za pozornost, je to příliš skromné na velkolepý akčňák a příliš blbé na komorní drama s dinouši v pozadí. Scénář je plný monumentálních kravin a děr, interakce dvojice hrdinů skřípe, zvláštní efekty jsou až komicky zastaralé. Škoda. Hlavně divákova času. ()

Derek

65tka nie je nakoniec katastrofa ako sa dalo ocakavat podla mnohych odkladov uvedenia do kin, ale nie je to ani dobry film. Je skvele vidiet Adama Drivera v poriadnej akcnej ulohe a najlepsie momenty filmu pripominaju Quiet Place (reziserske duo stoji za jeho scenarom), skoda ze tych momentov nie je prilis vela a namiesto budovania napatia je tu dost klasickych lakaciek. Problemy s prestrihavanim filmu je dost citit, lebo i napriek relativnej kratkosti je tempo dost nevyvazene. Film ktoremu viac padne televizor doma ako filmove platno. ()

Colby Sawyer

Cením, že tohle vzniklo. Myšlenka slušná, provedení mnohem horší. Je škoda, že se tvůrci rozhodli jít směrem k rádoby hororu s lacinými lekačkami. Celé je to strašně předvídatelné, Tiché místo sice taky nebylo Oscarové, ale furt to bylo o pár tříd někde jinde. 65 docela slušně vypadá, místy má pěkné nápady s kamerou, stejně tak to i přes velmi střídmou stopáž stačí nudit. K hrdinům si člověk jakýkoliv vztah nevytvoří a akce není nijak nadprůměrná, aby to člověka bavilo kvůli ní. Jako celek za mě ok šedesátka, jsem rád, že něco takhle oldschoolového může ještě vzniknout. Zamrzí, že z toho žádná klasika nebude. ()

Trevor

Na dnešnú dobu príjemná, nič neriešiaca oddychovka, ktorá ničím neprekvapí, v kine to mohlo dopadnúť ešte o niečo lepšie ale hranicu troch hviezdičiek by som ani tak určite neprekročil, tých 50% ktoré film aktuálne má je výstižných, určite lepšie ako dajňáci z laboratória Asylum. ()

kajas

Tohle sci-fi nemělo v českém prostředí skoro žádnou propagaci a kiny na jaře docela prošumělo. Po zhlédnutí se tomu ani nedivím, protože komorní příběh o pilotovi, který musí nouzově přistát na neznámé planetě, nemá ani přes krátkou stopáž žádné velké tempo a nijak zvlášť nezaujme. Docela škoda. ()

dyfur

.....z budúcnosti ide chlapík  na nejakú misiu.....skončí v dávnej minulosti - nejaký nepodarený umelý dinosaurus sa tam objavuje ...spoločníčka mladé dievča čo rozpráva asi jazykom Maugliho.....no a dobre to dopadne....netreba už pozerať  viackrát...... ()

ilemas

Vizuálně dobrá zábavná sci-fi s jednoduchým přiblblým příběhem. Nechápu to slabé hodnocení, bavil jsem se skvěle . ()

M.i.k.e

celkem dobře udělaný, ovšem jinak dost nevýrazný a předvídatelný sci-fi thriller, který jde od první minuty cestou, po které už šel divák tisíckrát předtím a ani jednou z ní neuhne aby nabídl byť jen náznak překvapení. Driver je sice natolik dobrý herec, že by utáhl i horší věci, ale tady vlastně nemá co hrát a do podobných filmů je ho škoda. Plusové body pětašedesátce v tomhle případě nahrává to, že sem jí viděl těsně po druhém Shazamovi a díky tomu tak na mě v danou chvíli působila jako úplně ok béčko...55% ()

kaposlav

Tento žáner zbožňujem a na film som sa tešil aj napriek hodnotenie len 50%. Nebolo nič extra, ale film nesklamal vďaka menšiemu očakávaniu. Nápad to bol dobrý a dalo by sa na to nadviazať aj pokračovanie. Len neviem či by bol záujem, keď zrejme dieru do sveta tento film neurobil zatiaľ. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)