Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

ScarFace_V8

Čekal jsem cokoliv, ale tohle vůbec. Nedokážu pochopit proč Modrý brouk dostal takovou bídu. Od prvního traileru jsem z filmu pocítil podobný vibe jako u Spider-mana Sama Raimiho, kterého mám opravdu velice rád a musím říct, že i samotný film si tento vibe udržel. Blue Beetle, postava existující v komiksech stejně dlouho jako Batman, si taky zasloužil nějakou pořádnou adaptaci a ta konečně je tady. Ovšem tato adaptace vychází z jeho posledních dvou komiksových verzí a to z postav Teda Korda a Jaime Reyese a nemyslím si, že by to bylo na škodu. Film jsem si užil a dát na recenze místních „znalců“, nesměl bych se podívat vůbec na nic, což by v tomto případě byla velká škoda. Všecko tu bylo správně. Výborně situovaný humor v kombinaci s vážnými scénami byl dobře promyšlený. Chválu si zaslouží i obsazení, které bylo sympatické a neokoukané. Zasazení je rovněž trefa do černého – Palmera City mělo výbornou atmosféru připomínající Vice City z Grand Theft Auto. Za mne prostě spokojenost. ()

Prokop_Buben

Blue Beetle aneb takový náš „Modrý brouk hovnivál“ z #DCU🔵🐞 Jedná se o hezkou kuličku, která je složená z akce, humoru, klišé, CGI a citátů o rodině. Film o původu tohoto modrého techno-hmyzího superhrdiny by měl ambicióznější cíle a o poznání větší úspěch, kdyby se vložil do rukou výrazně schopnějším lidem. 🙌 Snímek totiž na všech rovinách funguje velmi průměrně. Je to zábava? V případě, že chcete na 2 hodiny úplně vypnout, ano. 🍿 👥 Měl jsem si dělat čárky pokaždé, když zaznělo slovo ,,rodina”. Ale asi by mi nestačil papír, jelikož to bylo mnohokrát. Avšak dělal jsem si čárky vždy, když jsem se o nějakou postavu skutečně bál. A víte, kolik mám čárek? Ani jednu. 😄 Suma sumárum, dá se to. Do kina bych však podruhé asi nešel. I když v IMAXu byl pohled na úvodní vesmírnou sekvenci očím lahodící. S kamarády či rodinou na 6/10. ()

vasek.stejva

Na film jsem zašel bez jakéhokoliv očekávání a příjemně překvapil. Sympatický hrdina, svižný děj a vtipné hlášky. Od letní komiksovky vlastně ani víc netřeba. ()

SamGee

Posledné komiksové snímky od DC (Black Adam, Shazam 2, Flash) riadne pohoreli. Stali sa kasovými prepadákmi a schytali zmiešané, ba až negatívne ohlasy. Ako si viedol najnovší DC film Blue Beetle?    Blue Beetle je alter ego pre Jaimeho Reyesa (Xolo Mariduena), vysoškolského absolventa, ktorý si hľadá prácu aby zlepšil finančnú situáciu v rodine. Počas práce omylom získane superschopnosti od exterestrialného skarabeusa a od toho momentu musí nielen ochrániť rodinu pred skorumpovanou korporáciou Kord, ale aj sa stať hrdinom.    Očividne si film berie inšpiráciu od Spider-Mana, Green Lanterna a Iron-Mana a ponúka divákom zápletku o ceste k hrdinstvu, ktorú mohli vidieť tisíckrát v mnohých marvelovkách alebo DC-ovkách. Popri generickej synopse tu máme aj ničím novú rodinnú tématiku. Avšak dôvod, prečo film a téma funguje, je rodina Reyes. Všetci jej členovia udržiavajú snímku nad vodou vďaka vzájomným interakciám, hispánskemu humoru a prirodzenosti. Z rodiny najviac vyčnievajú starostlivý otec Alberto (Dámian Alcázar), vtipný strýko Rudy (George Lopez) a nepredvídateľná stará mama Nana (Adrianna Baraza).    Mariduena solídne hrá naivného mládenca, ktorý postupne pracuje s nadobudnutými schopnosťami. Bruna Marquezine, stvárňujúca Jaimeho lásku, slušne hrá dámu bojujúcu s rodinným dedičstvom. Talentovaní herci Susan Sarandon-Raoul Max Trujilio však ťahajú za kratší koniec. Ich záporné postavy ničím nevynikajú, len motiváciou zmocniť sa skarabea a zneužiť ho k vojenskym účelom. Chýba im charakterová črta, ktorá by ich obohatila a s čím by aktéri pracovali.    Prekvapivo, snímka ponúka solídnu technickú sféru. V prvom rade považujem Jaimeho modročierny kostým za šik. Ďalej, štýlové akčné scény nepoľavujú v tempe a počítačové triky si udržiavajú úroveň. Nakoniec, elektrická hudba, futuristické kulisy Palmera City a neónový vizuál obohacujú snímku.    Blue Beetle nie je prevratným dielom v supehrdinskom žánri, nakoľko nemá v arzenáli výraznejších antagonistov a odvážnejšiu synopsu. Avšak nedá sa mu uprieť pestré herecké obsadenie, osobné momenty Reyesovcov, cool akcia a kvalitná technika. Tento film osloví rodiny alebo tých, ktorí preferujú priamočiarejšie akčné komédie.    Príbeh, záporáci: 5/10, Herci, humor: 7/10, Téma o rodine: 6/10, Hudba, akčné scény, kulisy, vizuál, počítačové triky: 7/10, Kostým Blue Beetla: 8/10, Celkovo: 7/10. ()

david141474

Moc jsem od toho nečekal a jsem za to rád, protože to dopadlo přesně tak jak jsem očekával. Moje predikce tentokrát vyšla a to je hodně fajne, protože většinou nevychází. Jako třeba u Thora nebo Strange. Když jsem poprvé viděl trailer na Blue Beetla, tak mě to moc nechytlo a dost jsem pochyboval, zda na to mám jít. Postupem roku jsem pomalu měnil názor, až do bodu kdy jsem se objevil 4.9. v kině. Jako musím uznat, že to nezklamalo a to se poslední dobou moc nestává. Hlavně u superhrdinských filmů. Film je to solidní a dopadl přesně tak jak jsem očekával, to znamená, dobrá akce, nenudící tempo, žádnej trapnej humor a aspoň jednu sexy postavu. Všechno zde bylo a já si za to rád, aspoň to nebylo na způsob ponurého Strange nebo extrémě přehnaného Thora. Humor zde byl na skvělé úrovni. Romance mezi postavami byla skvělá a já jim to žral. Akce byla skvělá. Soundtrack byl taky solidní. Postavy byly skvělý. Hlavní záporačka, byla příšerná, nejradši bych jí nakopal do prdele. Velice nesympatická kráva, co si budem. Rodinka je skvělá, ať je to strejda se stihomamem nebo šílená babča s povstaleckou minulostí. Zbytek rodiny byl už takovej nemastnej neslanej. No a čekání na finální polibek bylo zničující, ale nakonec se to stalo, takže jsem mohl odejít z kina a tím, že je film uzavřen a nemusíme čekat na druhou část jako u Fast X nebo u Spider-Mana. No a sluha hlavní záporačky celkem ušel, ale konec byl skvělej. 7/10 Predikoval jsem 7, dám 7. (Olympia - 4.9.2023) ()

HNTR

Blue Beetle nedělá v zásadě nic špatně, co je horší, tak nedělá zasádně nic dobrě. Film jede na typické notě a z každého superhrdinského filmu si bere doušek. Hlavní hrdina je jednoduchý a sympatický. Zápletka s rodinou, která má být tím hlavním smyslem filmu někdy všechno tak trapně podkopová. Občas se povede fajn vtípek a někdy je to fakt hodně trapný. Celý příběh působí přímočaře, nezahrnuje příběhové zvraty a působí až sterilně. Záporák není nic o čem by se dalo extra mluvit. Standartní ničema, kterej se vám nijak zásadně nezarije do paměti. Akce je klasická nijak obohacená o zajímavé úhly kamery nebo zásadní efekty. Cgi působí dobře, dotaženě dokonce narozdíl od ehm propadáku s názvem The Flash. V zásadě mě asi nic netáhne k tomu vidět film znovu a úplně nevím, jestli je tohle ta cesta kterou se nové DC mělo vydat a odstartovat zrovna tímto hrdinou s nízkým rozpočtem. ()

Jemes

další film o superhrdinovi, který nic nového nepředvede, protože jede to samé, jako už spousta filmů před tím to. byli pasáže, kdy jsem to dokonce i přeskakoval, protože se opakovali a lezli už na nervy. Nejvíc mě pobavilo u hlavního hrdiny, jak neustále řve já nechci nikoho zabít, pak jeho rodina dostane do ruky zbraně a zabíjejí tam každého, kdo jim přijde do rány. Hlavního herce mám v celku rád, ale v tomhle filmu na můj vkus, až moc řve. Scénář, jak jsem psal takový podprůměr, nic nečekaného, nic nového a proto mě to vlastně ani moc nebavilo, kde i záporák stál za prd. Jestli tohle má být ta budoucnost od Gunna, pak RIP s celým DC :D ()

montelie odpad!

Kristušácka dolina to byly blbost !!! A to blbost tak veliká, že jsem zpětně nadělil jednu hvězdu druhýmu panterovi, což byl před zhlédnutím tohoto skvostu můj nejhorší homix. ()

Rian_witcher

Sympatický hrdina a jeho děvče si bohužel musí zahrát spolu s rodinou a to byla opravdu hrůza. Přitom záporák byl fajn a po grafické stránce jsem nemohl nic vytknout. ()

Ace.A.T.L.

Já můžu říct, že se mi to líbilo. Je to svým způsobem fajn, ikdyž to neni žádnej mega průlomovej biák. Má to svý kouzlo a líbilo se mi to i víc, než jiný komiksový filmy poslední doby. Na nic moc si to nehraje a tak člověk nemá přemrštěný očekávání a to je dobře. Funguje to, jede to, baví to. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

Predator77

40 procent, jenom další zbytečný film od DC u kterého se možná i někdo pobaví ;) jenom teda škoda Xolo Mariduena který hrál v Cobra Kai a kde byl skvělí ale tady bohužel dost toho charismatu nepobral. ()

kockodan

Těžké posuzovat objektivně, když jde o comics pro děti, s demografikem základka a střední škola. Ti se u toho potrhají smíchy a příběh, kteří mnozí z nich vidí poprvé je bude fascinovat. Je to dětinské, a puberťácké. Já do toho hodil po necelých 40 minutách vidle, protože po zdařilých scénách lítání v kostýmu po městě a do oběžné dráhy, to spadlo do klasické sračkovitosti všech comicsů o hrdinech marvelovského typu s immigrantskou levičáckou agitkou boje dobra (hnědý, chudý, utlačovaný a vykořisťovaný latino, nejlépe mexikánec) proti zlu (bílý, bohatý a privilegovaný oppressor s mocí)! Což je určitě svěží a vzrušující novinka pro desetileté a výš, ale pro dospělou non-nerd populaci je to opravdová ztráta času. Opět jsme tedy nuceni sledovat otřepané klišé v podobě immigrantské  rodinky of underdogs, která samozřejmě přes všechna příkoří od bílých nakonec zjistí, že ONI a jedině oni, jsou ti vyvolení a lepší, než ta bohatá bílá  Bitch (Sarandon), která chce jen vykořisťovat, utlačovat a ničit! Oni, i přes své společenské znevýhodnění dostanou nadpřirozené síly bůhví odkud a bůhví jakou náhodou, což má být jen potvrzením toho, že defacto vůbec nejsou second hand citizens patřící na okraj společnosti, kam by je chtěla většinová společnost zařadit, ale naopak, že jsou ti vyvolení a silní, jen o své síle ještě neví... a vybojují si tak  za pomoci těchto nadpřirozených sil místo na výsluní kam patří. Blé, blé, blééé! Trapný, 100x dokola omletý mustr levičácké propagandy jak jsou immigranti skvělí a prospěšní a hlavně lepší a hodnější než my, ten hnusný, zlý, bílý a neprávem, ve své vlastní zemi (světe div se!) privilegovaný oppressor! Prostě k zblití! Když se Hollyweird tak snaží nám a hlavně našim dětem neustále cpát tyto připitomělé levičáccké multi-kulti pohádky, proč jsou ty rodiny hrdinů neustále jen Mexické, nebo Latinos in general??? Proč neukázat třeba Palestinskou rodinku přivandrovalou a usazenou někde v Americe, která společně divoce oslavuje útoky Hamásu na Izrael??? To by byla panečku výuka pro naše mladé diváky! A teď úplný mindfuck pro levičáky: Co kdyby ta rodinka of underdogs na okraji společnosti ze které pochází hl. hrdina byla bílá, tedy většinová, ale jen ekonomicky  znevýhodněná, tedy nikoliv nějaký přivandrovalý klan z Mexika, co se snaží probít na vyšší příčky společnosti manuální nekvalifikovanou prací (v těch lepších případech). Což takhle ukázat struggle vlastních lidí stejného etnika jako je většinová společnost a dát JIM naději, že se věci můžou zlepšit, když budou chtít pomocí debilní metafory nějakého magického brouka z kosmu? LOL! ()

marekspanel

DC se nebojí vytahovat i dost neprofláklé postavy a toho si na tomto filmu cením. Bohužel to je tak asi vše. Možná ještě * za relativně střízlivou a vtipnou akci, oproti chaotickému a hloupému digitálnímu mrdníku ve Flashovi. Herecky nevýrazný, šablonovitý příběh se opírá hodně o rodinu, což má hrát na city a samozřejmě je pak využito elementu nutné pomsty, jinak by ten tacos hoch neuměl/nechtěl ani mouše ublížit. Susan Sarandon je tam bohužel křečovitě nasazená, jako většina takto neuctivě znovu vykopaných, starých a milovaných hereckých klasik. Aby v tom seznamu byl alespoň někdo známý, škoda že laciným scénářem zabitý. Jinak neznám původní komiks, kdy a jak vzniknul, ale pro mě je to plagiát a sloučenina Iron Mana se Spidermanem. 2 h spíše ztraceného času. ()

Kushina

jestli je tohle marvelovka, tak já jsem anglická královna. Další zbytečný superhrdina, herecké výkony dost podrůměrné, příběh bez zápletky a tahle kombinace akce a komedie mi teda moc nesedla. 50% ()

ricmont

Blue Beetle je film který musí trpět rozdvojením osobnosti. Jinak si to neumím vysvětlit. První polovinu jsem doslova trpěl. Rodina Reyes je totiž tak otravná až to není hezký a každou scénu s nimi jsem trpěl. Jediný světlý bod byl otec hrdiny. Xolo tady byl úplně ztracen a nevěřil jsem, že je to ten samý člověk co tak skvěle hraje v Cobra kai. Kdyby ten ten film byl celou dobu takový tak dávám tak 2/10 (1 hvězdu). Jenže pak přišla druhá polovina a jako by se všichni vyměnili a film začal vypadat dobře. Jasně pořád jsem dostával podprůměrné GCI a průměrné herecké výkony. Ovšem oproti první polovině to byla změna aspoň částečně k lepšímu. Ovšem film je tak dobrý jako je jeho hrdina a záporák. A tady přichází ten největší kámen úrazu. Zaporačka je zlá protože je zaporačka a to je vše. A Xolo jako titulní hrdina prostě nemá na to aby utáhl na svých bedrech celý velký projekt. Do Cobra kai či do Netflix filmů to možná stačí. Ale na velké plátno. Na to rozhodně ne. ()

p.a.douch

Těšil jsem se a chtěl být hodný, protože trailer vypadal suprově. No o to větší bylo zklamání. Všichni tam byli jednobarevní a vybledlí. U nikoho jsem neviděl něco co by mě zaujalo a proč by mi měl být sympatický. Hrdinové mě vůbec nezaujali, spíš mně připadali jako banda trotlů.  Záporáci byli záporní, ale co z toho, když působili jako nějaká karikatura. Začal jsem si více vážit obou Shazamů, Black Adama a Flashe. No nikoho to rozhodně nezabije a pokud máte HBO je možnost zrychlení obrazu. Doopravdy nechápu, že nějaký člověk u WB očekával zisk. Zřejmě tam není nikdo soudný. A přitom Blue Beetle rozhodně není nezajímavá postava, škoda. ()

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)