Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

genetique

Hollywoodske štúdiá sú zjavne Woo-ov životný nemesis. Je škoda, že nakoniec si to všetko odniesol divák a nebyť silného trademarku a Cruisovho mena, tak by táto séria bola dávno pochovaná. Woo-ova vizionárska akcia má svoje kúzlo, ale treba si vedieť stanoviť hranice. Epické zábery totálne uberali na vážnosti, scenár akoby kopíroval nejakú céčkovú seagalovku zo súčasnosti a nebyť svižnej druhej polovice, tak to nedokukám. 45%. ()

Ainy

Docela se divím, že jsem ještě neslyšela žádné vtipy na Toma Cruise, jelikož se ve své neohroženosti vyrovná jak MacGyverovi tak dokonce!!! a to je co říct, i Chucku Norrisovi! (snad si to Chuck nepřečte a nenajde si mě) O Tomovi se říká, že si kaskadérské kousky ve filmech točí sám, no a já teda zírám! Před jeho horolezeckým uměním by zřejmě do prachu poklekl i samotný Adam Ondra! Hooodně mě pobavila honička na motorkách, kam se tady hrabe zase Rossi. Doufám, že to kluci pozorně sledovali a dělali si poznámky. Edukační materiál jak víno! Tom jinak také oplývá výjimečnou schopností vyhýbat se kulkám. Neříkám jedné, ale rovnou plným kadencím z AK 47. Naopak on vyskočí, ve vzduchu se otočí, v tom saltu dokáže přesně zamířit a z pistole jednou ranou přesně zasáhnout tepnu zlosyna. K žehlení dobrý. ()

Le_Chuck

Pozlátko a pozlátko. Brutálny hype, ktoprý so okolo toho filmu spustil bol skôr na škodu a nedivím sa celkovému hodnoteniu, ktoré tu vidíte. Predsa len by človek od Woo-a čakal niečo trošku iné. Aj keď to v globále nieje zlý film, ale darmo keď sa sľubuje a sľubuje a slutek utek. A tu utek mrte ďaleko. Škoda preškoda, ja som k trojke dosť skeptický. ()

Kaka

Fantasticky natočený akčňák od mistra nad mistry Johna Woo. Děj není podstatný a zápletka sama o sobě je prakticky vycucaná z prstu a to se všemi nelogičnostmi a scénáristickými kiksy, co k tomu patří. Akce je ovšem natočená tak dokonale, že se nedá jinak, než všechny negativa odpustit. Woo má neuvěřitelný cit pro obraz a barvy (Sevilla, záběry v poušti, přestřelka v BioCyte). Neujde mu žádný detail a dává si záležet způsobem nevídaným. Ukázkou precizně provedeného řemesla je pak přestřelka v patrové budově, která je jednoduše dechberoucí. A to nejen svou dynamikou, ale vůbec celkovým vizuálním pojetím (jiskry, nasvícení, kamera). V tomhle je Woo skutečně nejlepší a to je hlavní lákadlo filmu. Jako druhá a třetí věc, kvůli které dávám plný počet, je jednak geniální atmosferická hudba a dost možná jedna z nejkrásnějších žen jakou jsem kdy viděl. ()

Spiker01

Samozřejmě vnímam ten rozkol mezi jedničkou a dvojkou, ale když jsem dříve na ten díl koukal, nechápal jsem moc ten nadměrný hejt a když jsem si to teď po letech zopakoval, přijde mi to jako naprosto kompetentní film, možná s podivnými akčními pasážemi ve stylu Johna Woo, což se po tom fiasku ukázalo jako slepá větev. A Thandiwe Newton je tu úplně neskutečná, škoda, že si polozabila kariéru, když vzpomínala na svoje zážitky s Cruisem. ()

Radko odpad!

V pamäti mi utkveli Cruisove povievajúce vlasy a vybielené zuby. Aha ešte masky na tvárach, obšľahnuté z Fantomasa. ()

castor

Od začátku bylo jasné, že u dvou pokračování tahle mise neskončí. Stále tak trochu „umírněnou“ jedničku nahradila dvojka, kde je náš milý Ethan Hunt supermanem už v úvodní sekvenci, která sice pro děj nemá žádný smysl, ale ten pohled na Cruisovu horolezeckou exhibici je prostě cool. Vzápětí přijde úkol, který se bude motat kolem nebezpečného viru i zlodějky s tělem Thandie Newton. Škoda scénáře, který je vetchý a děravý. Škoda záporáka, který jen dělá ramena, ale ve skutečnosti je nevýrazný. Škoda toho, že se tvůrci zalekli toho, že by to akční specialista John Woo mohl přehnat s krví a násilím. A tak pouze mdle dodává hezké obrázky, z kterých nemohl mít ani on sám radost. Akční scény jsou bohužel vesměs hloupé, že si je divák jednoduše nemůže užít. Alespoň já tedy ne. ()

*CARNIFEX*

Keď je človek zúfalý, podniká zúfalé kroky. Inak si sledovanie tohto snímku, sám pred sebou, jednoducho neviem obhájiť. Horšia voľba, by bola už len pohľad na "Thomasa P." Rýchlo na ďalšiu "epizódku M.I.", nech to máme veľmi rýchlo za sebou .. ()

Dan9K

Mission Impossible jednička mě příjemně překvapila. Jak svými dvěma mistrovskými scénami v CIA a v tunelu, tak svým krásně překombinovaným dějem, ve kterém se sám divák cítil jako špión, i celkovou atmosférou seriálu. To všechno ve dvojce chybí a navrch přidává hudbu Hanse Zimmera (ehm), patos, trapnou akci, nudu a motorky. ()

Niktorius

Jedno z naprosto zásadních a neskutečně vlivných děl moderní populární kinematografie. Neovlivnilo však Hollywood, v kontextu jehož produkce působí excesivní estetika MI:I-2 jako politováníhodný přešlap, ale indický Bollywood. Nenajdete mnoho moderních bollywoodských akčních filmů, které by z tohoto na Západě odsuzovaného filmu něco neodkoukaly. ()

ripo

Film mal spád, mal i dostatočné množstvo akčných scén i napätia a takisto hudba výborne zapadla do deja. Čo sa mi však nepáčilo, bola klasická hollywoodská záverečná guma ( umelé naťahovanie konca filmu ) ktorá značne znehodnotí predchádzajúcu snahu ..... Thandie Newton vôbec nie je erotický prízrak a mne sa zdá, že ani nepatrí k herečkám . Jej výkon bol úplne bezduchý . Takisto neviem, akú sumu museli pripočítať Anthonymu Hopkinsovi, za to, aby si zahral tých cca 5 minút filmu ... Tie 4* za akciu , inak by som bez rozmýšľania udelil hviez len tri . ()

Wacoslav1 odpad!

Ne doprdele opravdu ne proboha vazne jedno velke NEEEEEEE! jak mohl John Woo takhle klesnout prokristaboha 57% no to je snad fake hodnoceni nebo co pro mne zustane uz navzdy kultovni serial Nulova sance prvni filmove zpracovani byl jeste uchazejici spionazni thriler ale tato odpornost brutalne sestrihana naproste debilne natocena a potazmo naprosto bez poradny akce [volne prelozeno proste to nema koule] je jednim z nejodpornejsich akcnich odpadu co jsem kdy videl fakt nepochopim jak mohl mr action Woo takhle zdegenerovat to je vec nevysvetlitelna pro mne jedno z nejvetsich zklamani co jsem kdy videl nezmenil sem nazor ani po druhem zkouknuti takze radeji uz nikdy vice KRAVINA HRUZA A OSTUDA!!!!!!!! ()

Davies182

John Woo tentokrát docela přestřelil. Chápu, že MI vždycky byla o neuvěřitelných akcích, ale tohle bylo trošku moc. Na jedno dvě podívání jde o příjemnou akční koláž, ale jinak nevidím žádný smysl v tom, vidět tento film vícekrát. Toto je hodnocení kinoverze, neboť jsem slyšel, že možná existuje ještě jedna, ostříhaná o poměrně hodně minut producenty. ()

gogo76

Zatiaľ najhorší diel série. John Woo akčné scény zvláda na výbornú, dokázal to aj tu, ale príbeh a všetko okolo akčných scén je čistá hovadina, preto to nemôže fungovať. Už ten úvod je debilný, hoci to lezenie po skalách má adrenalín, ale to si len tak Ethan Hunt ráno povie: "Ó, aký krásny deň, dnes mám chuť sa zabiť?". Nasleduje ďalšia nezmyselná naháňačka na autách a prečo?, lebo je to cool a Hunt nám rád ukáže ako sa dá ľahko zbaliť kočka. Zimmerova hudba šľape, ale vokály , pravdepodobne od Lisy Gerard, ktoré mali vzbudiť súcit, alebo ľútosť tam jednoducho nesadli. Nie do takto ladeného filmu. Film je založený prevažne na akčných scénach, no mnoho z nich je prestrelených, zákony fyziky idú bokom, no jednoducho nebolo to ono a vždy som našiel niečo, čo mi vadilo. Slabé 3 hviezdy a len na jedno pozretie. 50%. ()

pepo

john woo nádherne natočil strášný scenár.Akcie sú genilne.cruise cooooooooooool.scott katastrofálny.prvá polovica s výnimkou prvých 15 minút 2*.druhá polovina za 5*.Takže 3,5.Ale jednoznačne najslabší americký woo ()

Xmilden

Druhá Mise je zcela jiná. John Woo neponechal kámen na kameni, dovezl si sebou holuby, natáhl akční scény o zpomalovačky a z Tomáše udělal bitkaře a motorkáře. Druhý díl se mě kdysi nelíbil, pak zase líbil a dnes jej považuju opět za nejslabší dílek série. Špionážní atmosféra se vytratila, záporák je velmi slabý a Hopkinsova výpomoc je úplně zbytečná. Alespoň že soundtrack se povedl. 60% ()

Real Tom Hardy

"I DON'T DO LAUNDRY, COOK, OR PUT UP WITH CHEEKY BASTARDS!" ---------- Božský Ethan je späť. Dej sa príliš nekombinoval, zostal jednoduchý, keďže jednotke bol vyčítaný opak. Do filmu bola úplne zbytočne zakomponovaná romantika, láska a čokoľvek podobné. To z Ethana urobilo človeka s emóciami a to je moc fuj fuj. Neporaziteľný agent, taká rola je potrebná! Dougray ako záporák veľmi slabý. To excesívne využitie masiek už nebolo vôbec zábavné, vyzeralo to skôr ako záplata deravého scenára. Woo sa s tým nepohral tak, ako de Palma, hlavne že z Ethana nezabudol urobiť presladeného mužíčka. A prečo mám vlastne pocit, že to všetko pokazil práve Woo? ()

sepp

Podprumerne pokracovani prumerneho predchudce. Cela apletka nemastna neslana, plne zpomalovacek a drsnych ci tajemnych pohledu, par neoriginalnich akcnich scen... ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)